rok po batmanovy prichadza hollywood s dalsou megaprodukciou a adaptaciou kultoveho komixu (u nas nevychadzal ale na obrazovkach vysielali animovany serial) tento raz pod taktovkou warrena beattyho. dick tracy je podobne ako batman riadne stylizovany (a navyse ma "batmanovsky" soundtrack od dannyho elfmana), vynikajuce masky, vtipny scenar (dost velke mnzostvo suchych hlasok ci vela vtipnych pasazy, mne sa dost pacil hlavne vysluch mummblesa) utahujuci si a zaroven skladajuci poctu detektivnemu zanru ako i komiksovej bizarnosti svojej predlohy... skoda snahy producentov z filmu vytrieskat co najviac tak je film i prepchany hudobnymi kreaciami od madonny (v tej dobe na vrchole svojej slavy), ktora dostava viac priestoru nez by si zasluzila cim stahuje film dole a inak al pacina by som pod tym nanosom make upu vobec nespoznal...(10.6.2012)

Nic moc, ale uplna kravina to neni. Film se sice tvari jako kdovijakej komiks, ale me to prislo jako prumerna gangsterka o neohrozenym poldovi a gangsterovi, kterej chce ovladnout cely mesto. A takovejch pribehu uz sem videl dost a vetsina z nich byla lepsi nez tohle. Na druhou stranu, zaporaci jsou fakt lahudkovy. Tvurci si vyhrali s maskama a jmenama, takze kazdy jmeno presne charakterizuje toho kteryho gangstera a lahudkovej je zvlast Dustin Hoffman. Warren Beatty v tom oblecku vypada jak Maska a neustale se pritrouble usmiva, takze nevim no, cekal jsem vetsiho drsnaka. No a nejlepsi je jasne Al Pacino, jeho maska jeste neni tak moc silena a vypada a hraje fakt huste. No a pak tu je spousta dalsich znamejch hercu, ktery tezko ohodnotim, pac skrz ty masky nejdou poznat. Co se tyce Madonny, tak sice hrala slusne, ale nebyla vubec sexy a moc se mi nelibila. A jakmile zacla hrat hudba, okamzite se mi vybavil Batman a pak sem prisel na to proc. Danny Elfman. Takze hudba je fajn. No ale celkove vic jak lepsi 3* dat nemuzu, protoze i pres ty uchylny masky, jednu super prestrelku a komiksove vypadajici mesto to je jen prumerna gangsterka, ve ktery se hlavne mluvi a nezachrani to ani tech par forku.(1.8.2007)

Takový komiksový Mars útočí!. Zatraceně zajímavé herecké obsazení, podařený kostýmy a masky, kompozičně krásný interiéry a exteriéry, neuvěřitelná škála použitých barev, zákon "kdo je víc znetvořenej, je větší bastard" a všechny ty absurdní jména postav a činy vytvářejí pěkně komixovou komixárnu, která celkem slušně uteče. Stejně jako už zmiňovanej film s Jackem Nicholsonem v hlavní dvojroli, který byla parodií na všechny oslavné americké sci-fi, je i tohle třeba brát s určitým nadhledem. Jako parodii na všechny ty poctivé gangsterky z dílny Scorsese - De Niro. Pak to možná přece jen dává aspoň trochu smysl.(14.10.2007)

Warren Beatty se snažil být drsnej, ale nebyl. Jedinej o koho tu bylo stát byl Al Pacino, ale jako všichni gangsteři v tomhle filmu má škrabošku přes rypák, takže vypadá jak kokot. Ale to nic nemění na jeho podání mafiánského bosse, kterého zahrál parádně. Dustin Hoffman tu ze sebe dělal šaška i když je skoro tak velkej borec mezi herci jak Al pacino. Město a okolí, bylo barevné, podle mě takové nedotažené, hudba ukradnutá ze starých batmanů. No jinak, když to zhrnu byl to průměr :)(12.12.2009)

Ke snímku jsem se dostal až díky stejnojmenné pařbě, ktará byla shodou okolností absolutní sračkou. Docela mě překvapuje, že tu k dnešnímu dni svítí tak málo hodnocení. Herecké obsazení je brutální. Nejvíce se mi líbil samozřejmě Al Pacino v roli totálního psychopata. Celkově celé psychopatské podsvětí bylo hodně zajímavé. Od Jizváka až po Ksichťáka, Madonna jako herečka samozřejmě nula nic, ale vynahradila to působivým songem "Sooner or Later", který během stopáže několikrát přizpívala. Samotný hlavní hrdina a režisér v jedné osobě Šulínek Tracy byl postavou vůbec nejnudnější. Příběh samozřejmě za moc nestojí. Jedná se spíše o takovou pohádku pro dobové haranty, než o drsný thriller pro borce mého formátu. Trošičku mi to celé připomínalo Sin City, ale opravdu jen malinko. Akce bylo více než jsem čekal a vzhledem k době vzniku filmu nebyla ani nikterak špatná. Celkově, musím se přiznat, se mi to líbilo. Neucvrkl jsem si sice do kalhot, ale bez ostychu pálím 3 *.(11.11.2014)

• Madonna