V městě se rozmáhá zločin, který mají na svědomí zločinecké gangy. Největším a nejmocnějším z nich je Big Boy. Ten má v plánu spojit se s ostatními gangsterskými skupinami, aby mohly společně vládnout městu. Poté Big Boy zabije majitele klubu Ritz a přivlastní si jeho přítelkyni Šeptalku. Dick Tracy ho zatkne za vraždu, ale důkazy proti němu nestačí a on je propuštěn na svobodu. Big Boy sežene ty nejhorší kriminálníky, kterým dá za úkol, že musí Tracyho zlikvidovat. Detektiv unikne smrti jen díky tomu, že ho zachrání sirotek beze jména, kterému říkají Kluk. Podaří se Dickovi a jeho pomocníkovi dostat za mříže Big Boye a ostatní nebezpečné gangstery? (TV Nova)

igi B.

"Je mi nepřítel nepřítele přítelem? Nebo nepřítel přítele nepřítelem? Nebo je nepřítel mého nepřítele mým nepřítelem? Nepřítel mého nepřítele je i mým nepřítelem..." ...dí bystrý a šumný detektív Dick Tracy v moment svého téměř osvícení a jeho žlutkavý klobouk se ihned o něco více rozzáří... :o) - Dějem typicky komixová taškařice, zcela však fascinující svým bizarním ztvárněním postav (včetně velmi vydařených masek a kostýmů) a skvěle pojatými >vydizajnovanými< retrokulisami ala 30. léta, přičemž vlastně působí i jako lehká parodie na všechny ty filmy >z drsné školy< oněch dob. Navíc tedy musím přiznat, že jako člověka s jistým výtvarným náhledem mě čistě z kompozičního hlediska a v barevném řešení dosti fascinovaly záběry interiérů, kde ač se vlastně třeba momentálně >nic neděje< , už jen ta stylizace nenechá vaše vnímání na chvíli vydechnout. Celé to pak zasazené do téměř >kartoonových< exteriérů vytváří excelentně ujetou atmosféru prapodivného komixového světa, kde snad si jen lehce povzdychnete nad trošku prostodušším příběhem... Nu - tři hvězdičky za filmový příběh - ale nejmíň jednu navíc za tu skvělou atmosféru... - - - P.S. ... a za značné to naladění filmu do ruda, což nepochybně udělalo by radost Mr.Pomovi a jeho kumpánům po >re(d)designu< vzhledu téhle databáze... :-P ()

B!shop

Nic moc, ale uplna kravina to neni. Film se sice tvari jako kdovijakej komiks, ale me to prislo jako prumerna gangsterka o neohrozenym poldovi a gangsterovi, kterej chce ovladnout cely mesto. A takovejch pribehu uz sem videl dost a vetsina z nich byla lepsi nez tohle. Na druhou stranu, zaporaci jsou fakt lahudkovy. Tvurci si vyhrali s maskama a jmenama, takze kazdy jmeno presne charakterizuje toho kteryho gangstera a lahudkovej je zvlast Dustin Hoffman. Warren Beatty v tom oblecku vypada jak Maska a neustale se pritrouble usmiva, takze nevim no, cekal jsem vetsiho drsnaka. No a nejlepsi je jasne Al Pacino, jeho maska jeste neni tak moc silena a vypada a hraje fakt huste. No a pak tu je spousta dalsich znamejch hercu, ktery tezko ohodnotim, pac skrz ty masky nejdou poznat. Co se tyce Madonny, tak sice hrala slusne, ale nebyla vubec sexy a moc se mi nelibila. A jakmile zacla hrat hudba, okamzite se mi vybavil Batman a pak sem prisel na to proc. Danny Elfman. Takze hudba je fajn. No ale celkove vic jak lepsi 3* dat nemuzu, protoze i pres ty uchylny masky, jednu super prestrelku a komiksove vypadajici mesto to je jen prumerna gangsterka, ve ktery se hlavne mluvi a nezachrani to ani tech par forku. ()

StarsFan

Takový komiksový Mars útočí!. Zatraceně zajímavé herecké obsazení, podařený kostýmy a masky, kompozičně krásný interiéry a exteriéry, neuvěřitelná škála použitých barev, zákon "kdo je víc znetvořenej, je větší bastard" a všechny ty absurdní jména postav a činy vytvářejí pěkně komixovou komixárnu, která celkem slušně uteče. Stejně jako už zmiňovanej film s Jackem Nicholsonem v hlavní dvojroli, který byla parodií na všechny oslavné americké sci-fi, je i tohle třeba brát s určitým nadhledem. Jako parodii na všechny ty poctivé gangsterky z dílny Scorsese - De Niro. Pak to možná přece jen dává aspoň trochu smysl. ()

BadoXXII

Pri pozeraní som prišiel na jednu podstatnú vec a to - mohol som robiť radšej niečo iné. Herci hrajú neskutočne slabo a veľká škoda, že som pod skvelou maskou odhalil Al Pacina, hrá naozaj zle (Robert De Niro má vo svojej kariére tiež jednu podobne otrasnú postavu vo filme Dobrodružství Rockyho a Bullwinkla, čo je neskutočná sračka). Jeho postava je totiž neuveriteľne uškriekaná a Pacinovu nomináciu na Oscara nechápem. Tempo je pomalé, žiadna poriadna akcia sa nekoná a kecov je tu požehnane (čo nie je plus). Jediné, čo si zaslúži uznanie sú kulisy a farebnosť, ktorá pripomína stránky komiksu. 25% ()

choze

Půvabná hračka. Warren Beatty pojal adaptaci klasického novinového stripu Chestera Goulda z počátku třicátých let s odzbrojující věrností formě a to za použití palety šesti křiklavých barev stripu, latexových masek pomáhajících dokonale oživit groteskní gangstery a co mě osobně nadchlo nejvíc, za napodobení jeho zkratkovitosti a údernosti. Škoda jen, že je tu málo akce a ke konci film ztrácí dech. Beatty se roztomile zhostil ploché postavy Tracyho, Al Pacino si připsal dalšího naprosto bravurně zahraného záporáka a Madonna je ...ehm, Madonna. Beatty si tak těsně po největším propadáku své kariéry ISHTARU, připsal svůj největší trhák a rok nato si v BUGSYM vyzkoušel, jaké je to na druhé straně barikády. ()

• Madonninou postavou byla Breathless Mahoney. Podle ní nese název i soundtrackové album. (hippyman)
  • První 35 mm celovečerní film s digitálním soundtrackem. (Pavlínka9)