Tak zpracovanim me film zaujal, o tom zadna. Mene uz samotny pribeh a vetsina hereckych vykonu ( s Beattym v cele, ten byl fakt na rucnik). Madonna v zadne pripade neni dobra herecka, postavu ma ale od pana Boha a nechapu nektere uzivatele, co pisou, ze nebyla vubec sexy (asi gayove:-) ). Predlohu neznam a nic me nepresvedcilo o tom, abych se po ni pidil.(8.3.2013)

Warren Beatty se snažil být drsnej, ale nebyl. Jedinej o koho tu bylo stát byl Al Pacino, ale jako všichni gangsteři v tomhle filmu má škrabošku přes rypák, takže vypadá jak kokot. Ale to nic nemění na jeho podání mafiánského bosse, kterého zahrál parádně. Dustin Hoffman tu ze sebe dělal šaška i když je skoro tak velkej borec mezi herci jak Al pacino. Město a okolí, bylo barevné, podle mě takové nedotažené, hudba ukradnutá ze starých batmanů. No jinak, když to zhrnu byl to průměr :)(12.12.2009)

Plejáda známých hvězd v polokomiksovém Dick Tracym. Není to zas až tak špatné, chybí tomu jen to nejdůležitější a to pořádný příběh, který by mě donutil tento film dokoukat. Takhle jsem se bohužel jen zaměřil na pěkné masky a občas dobré triky. Nic víc nic méně. Jo a málem bych zapomněl - Madonna je zase špatná !(9.10.2007)

Ako vysoko vlastne siaha EGO Warrena Beattyho ? Tento borec si dovolí veľa, a vždy mu to prejde ! Trebárs = populárna „Kráľovná popu” , Madonna (Louise Ciccone) štylizovaná do „božskej Marilyn” , a to je iba začiatok... „Veľký kriminálnik Clyde” nakrútil nevšedný, egoistický zameraný, gangsterský film, ktorým obrátil tento žáner úplne naruby. Technické zložky, ako sú výprava a masky, sú extrémne neoceniteľné, tak ako maskéri „zohavili” , napríklad Ala Pacina, tak to nemá obdoby, jedine som si tak maximálne uvedomoval len jeho majestátny hlas, ale akoby sa pod tou „škraboškou” skrýval niekto kompletne odlišný. No, herecký um mal vysoko rozvinutý. Či ešte Velikánovi Dustinovi Hoffmanovi nevadilo zo seba urobiť takého blonďavého Mimoňa, a pritom mnohých hercov som ani nespoznal pod týmito ukážkovými maškarádami. Spomenul by som taktiež atypicky poňatú výpravu, ktorú Dick Sylbert s Rickom Simpsonom poňali, ako do farbista prispôsobená samotnému prostrediu a postavám. Čiže, doslova srší pestrofarebnou formulovosťou. A toto sú dve najväčšie lákadlá pre snímok. Inak je to nemastné i neslané, so slabým dôrazom na strih. Pochválim aj d.p. Vittoria Storara, ktorého rešpektujem najmä za depresívnu Apokalypsu. Má Dick Tracy potenciál osloviť súčasnú generáciu, presýtenú sociálnymi sieťami, len teraz naozaj neviem, či práve nepreháňam ?(9.3.2019)

Zábavnej pestrobarevnej komiksovej film. Fakt se mi líbilo, jak celý město bylo zeleno červený:) a celkově ve filmu bylo asi tak šest barev. Krásná výprava. A jak úplně každej gangster byl nějakym způsobem deformovanej (tak moc, že ani nebylo poznat, že tam hráli takový hvězdy jako Al Pacino nebo Dustin Hoffman). Komiksové stripy samozřejmě neznám, ale ten film působí dokonale komiksově, se vším všudy, je to velmi jednoduchý, přitažený za vlasy a má to dobrej konec. Prostě pohodová zábava. Ale za vysoké hodnocení může hlavně právě ta zajímavá vizuální stránka, jsou to slabší 4****. Ohledně komiksové předlohy: Dick Tracy je v Americe kultovní postava. Poprvé se tento super-inteligentní detektiv objevil v roce 1931 coby hrdina novinových stripů. V té době ještě fungovala prohibice a Tracyho nepřátelé se rekrutovali z řad všemožných gangsterů. V roce 34 se začaly vysílat jeho příběhy v rozhlase a už v roce 1937 vznikla série hraných filmů Dick Tracy a následovaly tři další: Dick Tracy Returns (1938), Dick Tracy's G-men (1939) a Dick Tracy vs. Crime Inc (1941). Všechny série byly úspěšné a zanedlouho vznikly 4 filmy (Dick Tracy (1945), Dick Tracy vs. Cueball (1946), Dick Tracy's Dilemma (1947) a Dick Tracy Meets Gruesome (1947)) z nichž ten poslední je zřejmě nejznámější, protože hlavního padoucha v něm ztvárnil Boris Karloff. Duchovní otec Tracyho, Chester Gould, který stripy kreslil a vymýšlel od roku 31 až do roku 77, přidal na Tracyho zápěstí už v roce 1946 vysílačku, což se stalo jeho nezaměnitelným poznávacím znamením, které od té doby okopírovali mnozí.(24.5.2009)

• - Z pohledu získaných Oscarů jde o nejúspěšnější komiksovou adaptaci vůbec. Film získal tři sošky, druhý v pořadí Temný rytíř (2008) se dočkal dvou ocenění. (casyy)

• - Madonninou postavou byla Breathless Mahoney. Podle ní nese název i soundtrackové album. (hippyman)

• - Při jedné z vražd, kterou spáchají Capriceho (Al Pacino) zabijáci, se objeví v záběru pomeranč. Je to odkaz na mafiánskou sérii Kmotr (1972 - 1990), kde každou vraždu předchází přítomnost pomeranče na scéně. Ve filmu si navíc vedle Al Pacina zahrál i James Caan. Oba byli ústředními postavami právě v Kmotrovi. (casyy)