Ako vysoko vlastne siaha EGO Warrena Beattyho ? Tento borec si dovolí veľa, a vždy mu to prejde ! Trebárs = populárna „Kráľovná popu” , Madonna (Louise Ciccone) štylizovaná do „božskej Marilyn” , a to je iba začiatok... „Veľký kriminálnik Clyde” nakrútil nevšedný, egoistický zameraný, gangsterský film, ktorým obrátil tento žáner úplne naruby. Technické zložky, ako sú výprava a masky, sú extrémne neoceniteľné, tak ako maskéri „zohavili” , napríklad Ala Pacina, tak to nemá obdoby, jedine som si tak maximálne uvedomoval len jeho majestátny hlas, ale akoby sa pod tou „škraboškou” skrýval niekto kompletne odlišný. No, herecký um mal vysoko rozvinutý. Či ešte Velikánovi Dustinovi Hoffmanovi nevadilo zo seba urobiť takého blonďavého Mimoňa, a pritom mnohých hercov som ani nespoznal pod týmito ukážkovými maškarádami. Spomenul by som taktiež atypicky poňatú výpravu, ktorú Dick Sylbert s Rickom Simpsonom poňali, ako do farbista prispôsobená samotnému prostrediu a postavám. Čiže, doslova srší pestrofarebnou formulovosťou. A toto sú dve najväčšie lákadlá pre snímok. Inak je to nemastné i neslané, so slabým dôrazom na strih. Pochválim aj d.p. Vittoria Storara, ktorého rešpektujem najmä za depresívnu Apokalypsu. Má Dick Tracy potenciál osloviť súčasnú generáciu, presýtenú sociálnymi sieťami, len teraz naozaj neviem, či práve nepreháňam ?(9.3.2019)

• lamps

Horký favorit do žebříčku hvězdně obsazených špatných filmů. Abych tomu příliš nekřivdil, má to hodně fajn soundtrack, výraznou kameru zajímavě deformující už tak deformovaný prostor a stylizaci, díky níž si tenhle úlet s ničím jiným nespletete. A v neposlední řadě je tu Al Pacino, který si užívá každou repliku a jenom za dokonalou hlasovou intonaci si zaslouží všechny herecké ceny na světě. Warren Beatty je jako hlavní hrdina v pohodě, ale jako režisér..... No řekněme, že si vybral slabou narcistickou chvilku a odflákl, co se dalo. Děj žene dopředu šíleně rychle a divák se nemá šanci nudit, ale zároveň mi přišlo, jako by chyběla celá řada vysvětlujících scén a místo nich nastupovaly nadbytečné sekvence, které sice neztrácely dynamiku, ale konzistenci vyprávění dost rozprašovaly. Ale hlavně, tohle měla být komedie jako řemen, jenže povedených hlášek je zoufale málo (a všechny má na svědomí Pacino) a parodování gangsterek působí ve výsledku hrozně křečovitě. Dobrý úmysl by byl, ale musí z toho vylézt buď něco ve stylu Burtonova Batmana, nebo čistá komediální jízda. Ne tenhle divný mix...(29.5.2018)

Škoda že Beatty nezůstal pouze za kamerou a že do hlavní ženské role neobsadil opravdovou herečku, nýbrž Madonnu podávající asi stejný herecký výkon jako Tracyho náramkové hodinky. Beatty je zkrátka příliš sucharský a moulovitý a Madonně bych její femme fatale neuvěřil ani po desíti sklenicích šampaňského (ale ne, to bych jí křivdil, po pěti sklenicích šampaňského). Jinak Pacino zahrál v rámci role solidně, ale jako excentrický a spíše béčkově pojatý arcipadouch neměl možnost nic většího předvést, ostatní herci pak už této trojce pouze sekundují (často pod nánosem šílených - nicméně vtipných - masek). Komiksová superstylizace měla něco do sebe, stejně tak Elfmanova hudba a povedené písničky. Natočit to De Palma, mohli jsme tu mít druhé Neúplatné :)(12.1.2010)

Pěkný až dokonalý vizuál není vše, když scénář s režií se ukazují jako nefunkční a selhávají snad ve všech myslitelných ohledech. Herecké obsazení je poněkud přemrštěně atraktivní, jako ostatně všechno v tomhle filmu. Hollywoodský playboy Warren Beatty si troufl vedle režie obsadit se také do hlavní role a Madonnu si sem prosadil hlavně kvůli tomu, že s ní měl techtle mechtle, což mu vrátila ve stejném roce písní s anglickým ekvivalentem Hanky Panky. A jak se film rozjede, tak se v něm střídají motivy bez ladu skladu a se zápletkou, která si o výrazu může nechat jenom zdát. Comicsové vyznění se povedlo, to samé se dá tvrdit o působivé kameře, detailní výpravě nebo propracovaných maskách, ale na to, že je Beattyho detektiv takový uhlazený elegán, dostal se do filmu, kterému by to přežehlení rozhodně nebylo na škodu. 60%(2.6.2012)

rok po batmanovy prichadza hollywood s dalsou megaprodukciou a adaptaciou kultoveho komixu (u nas nevychadzal ale na obrazovkach vysielali animovany serial) tento raz pod taktovkou warrena beattyho. dick tracy je podobne ako batman riadne stylizovany (a navyse ma "batmanovsky" soundtrack od dannyho elfmana), vynikajuce masky, vtipny scenar (dost velke mnzostvo suchych hlasok ci vela vtipnych pasazy, mne sa dost pacil hlavne vysluch mummblesa) utahujuci si a zaroven skladajuci poctu detektivnemu zanru ako i komiksovej bizarnosti svojej predlohy... skoda snahy producentov z filmu vytrieskat co najviac tak je film i prepchany hudobnymi kreaciami od madonny (v tej dobe na vrchole svojej slavy), ktora dostava viac priestoru nez by si zasluzila cim stahuje film dole a inak al pacina by som pod tym nanosom make upu vobec nespoznal...(10.6.2012)

• - Zatím nejúspěšnější film Warrena Beattyho, co se týká tržeb. (džanik)

• - Dustin Hoffman se objevil v cameo roli Mumblese na osobní přání režiséra Warrena Beattyho. (casyy)

• - Jednu z postav mohl ztvárnit také Macaulay Culkin, ale dal přednost filmu Sám doma (1990). (rafix)