• danecek24

48. Zlatý Glóbus za rok 1990 - nominace (4) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec ve vedlejší roli - Al Pacino, Nejlepší filmová píseň - "Sooner Or Later (I Always Get My Man)" - Hudba a text Stephen Sondheim, Nejlepší filmová píseň - "What Can You Lose?" - Hudba a text Stephen Sondheim(14.12.2008)

V tomhle případě doopravdy nechápu nízká hodnocení, já se moc dobře bavil. Všechna ta nasdázka a komiksová, pastelková stylizace je skvělá, Tracyho město jako by z oka vypadlo (za což v míře větší než hojné může i hudba Dannyho Elfmana) Burtonově Gothamu. Postavy jsou zábavně zkarikované (bavil Beatty, Madonna i Pacino), žel, ve druhé třetině se mohl více dostávat ke slovu stříhač, filmu by to hodně prospělo.(9.1.2014)

Ako vysoko vlastne siaha EGO Warrena Beattyho ? Tento borec si dovolí veľa, a vždy mu to prejde ! Trebárs = populárna „Kráľovná popu” , Madonna (Louise Ciccone) štylizovaná do „božskej Marilyn” , a to je iba začiatok... „Veľký kriminálnik Clyde” nakrútil nevšedný, egoistický zameraný, gangsterský film, ktorým obrátil tento žáner úplne naruby. Technické zložky, ako sú výprava a masky, sú extrémne neoceniteľné, tak ako maskéri „zohavili” , napríklad Ala Pacina, tak to nemá obdoby, jedine som si tak maximálne uvedomoval len jeho majestátny hlas, ale akoby sa pod tou „škraboškou” skrýval niekto kompletne odlišný. No, herecký um mal vysoko rozvinutý. Či ešte Velikánovi Dustinovi Hoffmanovi nevadilo zo seba urobiť takého blonďavého Mimoňa, a pritom mnohých hercov som ani nespoznal pod týmito ukážkovými maškarádami. Spomenul by som taktiež atypicky poňatú výpravu, ktorú Dick Sylbert s Rickom Simpsonom poňali, ako do farbista prispôsobená samotnému prostrediu a postavám. Čiže, doslova srší pestrofarebnou formulovosťou. A toto sú dve najväčšie lákadlá pre snímok. Inak je to nemastné i neslané, so slabým dôrazom na strih. Pochválim aj d.p. Vittoria Storara, ktorého rešpektujem najmä za depresívnu Apokalypsu. Má Dick Tracy potenciál osloviť súčasnú generáciu, presýtenú sociálnymi sieťami, len teraz naozaj neviem, či práve nepreháňam ?(9.3.2019)

rok po batmanovy prichadza hollywood s dalsou megaprodukciou a adaptaciou kultoveho komixu (u nas nevychadzal ale na obrazovkach vysielali animovany serial) tento raz pod taktovkou warrena beattyho. dick tracy je podobne ako batman riadne stylizovany (a navyse ma "batmanovsky" soundtrack od dannyho elfmana), vynikajuce masky, vtipny scenar (dost velke mnzostvo suchych hlasok ci vela vtipnych pasazy, mne sa dost pacil hlavne vysluch mummblesa) utahujuci si a zaroven skladajuci poctu detektivnemu zanru ako i komiksovej bizarnosti svojej predlohy... skoda snahy producentov z filmu vytrieskat co najviac tak je film i prepchany hudobnymi kreaciami od madonny (v tej dobe na vrchole svojej slavy), ktora dostava viac priestoru nez by si zasluzila cim stahuje film dole a inak al pacina by som pod tym nanosom make upu vobec nespoznal...(10.6.2012)

Ke snímku jsem se dostal až díky stejnojmenné pařbě, ktará byla shodou okolností absolutní sračkou. Docela mě překvapuje, že tu k dnešnímu dni svítí tak málo hodnocení. Herecké obsazení je brutální. Nejvíce se mi líbil samozřejmě Al Pacino v roli totálního psychopata. Celkově celé psychopatské podsvětí bylo hodně zajímavé. Od Jizváka až po Ksichťáka, Madonna jako herečka samozřejmě nula nic, ale vynahradila to působivým songem "Sooner or Later", který během stopáže několikrát přizpívala. Samotný hlavní hrdina a režisér v jedné osobě Šulínek Tracy byl postavou vůbec nejnudnější. Příběh samozřejmě za moc nestojí. Jedná se spíše o takovou pohádku pro dobové haranty, než o drsný thriller pro borce mého formátu. Trošičku mi to celé připomínalo Sin City, ale opravdu jen malinko. Akce bylo více než jsem čekal a vzhledem k době vzniku filmu nebyla ani nikterak špatná. Celkově, musím se přiznat, se mi to líbilo. Neucvrkl jsem si sice do kalhot, ale bez ostychu pálím 3 *.(11.11.2014)

• - Při jedné z vražd, kterou spáchají Capriceho (Al Pacino) zabijáci, se objeví v záběru pomeranč. Je to odkaz na mafiánskou sérii Kmotr (1972 - 1990), kde každou vraždu předchází přítomnost pomeranče na scéně. Ve filmu si navíc vedle Al Pacina zahrál i James Caan. Oba byli ústředními postavami právě v Kmotrovi. (casyy)

• - Do role Dicka Tracyho byli zvažováni Robert Redford, Paul Newman, Georg C. Scott, James Caan a Harrison Ford. (rafix)

• - První 35 mm celovečerní film s digitálním soundtrackem. (Pavlínka9)