Happy!

• USA Happy!
USA, (2017–2019), 12 h 33 min (Minutáž: 39–48 min)

Předloha:

Grant Morrison (komiks), Darick Robertson (komiks)

Christopher Meloni, Patton Oswalt, Christopher Fitzgerald, Ritchie Coster, Lili Mirojnick, Patrick Fischler, Joseph D. Reitman, Gus Halper (více)

Série(2) / Epizody(18)

Bývalý polda, alkoholik, který se živí jako nájemný vrah, se bojí, že mu přeskočilo, když ho komiksový jednorožec začne nutit, aby zachránil holčičku, kterou unesl Santa. (Netflix)

ervina

To je tak ujetý, až je to skvělý. Hlavního hrdinu si vybavuju tak akorát ze seriálu Zákon a pořádek, což mě nikdy nebavilo. Ale tady byl vynikající a ty jeho ksichty. Už se těším na další sérii. ()

Hedy

Na perfektně sympatického muže středního věku se přisaje imaginární pijavice. Chce totiž po něm aby našel výplod svého puknuvšího kondomu. Toto malé antikoncepční selhání se nachází v říši zfetovaného Satana Klause. Hlavní hrdina který je, jak už jsem řekl, velmi sympatický, milý, příjemný člověk je jako virtuóz. Krásně se zmítá mezi vlnami brutality, komedie, absurdity a mírného dramatu. Obsah je nádherně tvořen litry prolité krve a zvrácených scének jako vystřižených z masturbačních představ průměrného německého občana v latexovém obleku. Dostáváme také nádhernou plejádu všemožně roztodivných charakterů. Příjemně vyhlížejícího pána co rád mučí lidi, který je tam dole ve svých intimních partiích dokonale vyholen. Přesně tak jako panenka Barbie nebo Ken. Mafiánského bosse se vzhledem středoškolského učitele, klátícího své žačky které si chtějí vysloužit hezkou jedničku na vysvědčení. Milovaného svatého Nikolase. Ten si rád hraje s dětmi a chce žít jako Petr Pan v zemi nezemi. Tuto radost dopřává i ostatním dětem když jim láskyplně provede lobotomický zákrok akumulátorovou vrtačkou. Nejsou to ale jen charaktery co dělají tuto grandiózní jízdu tak úžasnou. Děj je jednoduchý. Holka je unesena. Otec jí hledá. Jenže mezi tím se dějí tak absurdně šílené věci, že vám můžu jen doporučit se na to podívat. Rozhodně plný počet. ()

tkey

Nevadí vám trochu magořiny? Tak to jste na správném místě.... lítající mluvící jednorožci, vraždící ex-policejní hrdinové, uchylové všeho druhu...to vše a víc zde lze nalétz! A co víc? Každý díl vám dá další stupeň této magořiny navíc, just enjoy ;-) Pokud vás uráží nějaké to sprosté slovíčko, tak jděte raději tahat kačera, tady nemáte co dělat! ()

Mugs

Bum. Rána z čista jasna. Happy! je pecka, protože je to něco jinýho než konzumujeme každej den. A úplně nejlepší je si ani nečíst o čem to je a jednoduše si to pustit, šok/nadšení bude ještě vetší, ale mluvím o první sérii. Pak příjmde BUM podruhé a to je rána do zad v podobě druhé série. Šílená jízda odpadlíka a jeho imaginárního kámoše v podobě jednorožce končí a stává se z toho nudná a divná "jízda". ()

Taarg

Happy vás v každém dílu něčím překvapí. Jako že něčím velkým. Shlédl jsem celou první sérii prakticky na jeden zátah, občas jsem si přál, aby hlavní hrdina byl trochu víc akční, ale tenhle noirovej styl se vám dostane pod kůži. ()

hony23

Tohle je opravdu CRAZY! Hlavním hrdinou je bývalý polda a dnes ztroskotanec Sax, kterému se snad vlivem chlastu a prášků zjevuje animovaná postavička poníka s předkusem a růžovým rohem a tento ukecaný píčus je také jeho parťákem a rádcem v hledání Santa Clause, který unáší děti. Jasně, takhle to zní jako úplná píčovina a ono to vlastně tak i je, na druhou stranu tento seriál opravdu baví nejen šílenými hláškami a černým humorem, ale i příznivci krvavých scén si přijdou na své, protože Sax se se svými protivníky fakt nesere. ()

jjjerry

Orginální ano, ujeté ano, zábavné jak kdy. Herecký výkon Christopher Meloni je skvělý. Zprvu vtipné, orginální, ke konci serie, už je to ohraná nuda, co mě přestala bavit. ()

Rian_witcher

To co je v první sezoně vtipným nápadem s poněkud brutálnějším vizuálním hávu (hodnocení ****) se s druhou sezonou mění v úchylný gejzír krve, vnitřností a fekálií bez vtipu a jen ždímá dějovou linku první sezony. ()

Fuksinka

"Co to doprdele je?" To jsem si říkala celou dobu. Je to ujetý, drsný, nechutný a šíleně zábavný. Možná o jeden díl kratší a bylo by to dokonalé! ()

numan

Nejlepší vánoční surovost všech dob a taky jedna z nejlepších adaptací komiksu. Už jen základní story je naprosto šílená (detektiva a otce unesené holčičky při pátrání po ní navádí její imaginární přítel, mrňavý modrý létající jednorožec :-D ) a neméně šílené jsou i některé scény. Ale přitom celý příběh včetně flashbacků drží krásně pohromadě a celý seriál (aspoň v první sérii) spolehlivě táhne a neskutečně baví. Ale pro děti tahle fááák hustá pohádková fantasy opravdu není, je totiž místy ještě drsnější a perverznější, než Santa úchyl. Ale hezky. :-D ()

Mejkby

Kriminálka se vším všudy co dneska najdete na každým rohu. Ale k tomu navíc jako bonus totálně ujetej bizár v čele s parádním výkonem Ch. Meloniho a samozřejmě je tu Happy!, lepší dvojku nenajdete. V ujetosti není pozadu ani hlavní záporák, který vystupuje se svou ženou v reality show. JOjo, dlouho jsem se takhle nepobavil! ()

cipokomon

Po nedoshlédnutí ani prvního dílu jsem začal přemýšlet, jestli je divácká místní společnost v tak ubohém a znuděném stavu, že modrému kreslenému poníkovi, hulené krevetě a dalším hovadinám, které musel vytvořit člověk na tripu, dá hodnocení kvalitního snímku a ještě se tady rozepisuje stylem JFL. ()

M.Hynecek

První série mě sestřelila a dal jsem ji za víkend. Natěšenej jsem se pak pustil do druhé a... dost zklamání. Začíná to ve velkém stylu bouchajícími sestrami, pak následuje perfektní část, kdy Sax omylem vyvraždí gang překupníků s orgány, aby seriál šel následně prudce do kopru. Přijde mi, že si tvůrci ztrojnásobili dávku drog a tím jim děj vypadl z rukou úplně. Většina druhé série je postavená na rodiném dramatu, jakéhosi boha a plánování vraždy Sonyho, které má “zbortit svět celé generaci,” přičemž jeho vražda je to, co by měl naopak každý brát jako občanskou povinnost. Vše je v podstatě buď nuda, nebo přepálené do nepřehledna. ()

Accuphose

Ten seriál je bombastickej, sere mě na něm jen jedna logická šílenost.... pokud mě někdo unese v první sérii a pak se o mě "stará", načež mě chce poslat v dárkové krabici, nebudu mu přeci v druhé sérii důvěřovat. Nevěřím tomu, že by ho nepoznala... Ale i tak, je to natolik šílený a bizardní, že nemohu jinak než dát plnej počet. ()

Thalin

Na jednu stranu je to vlastně hrozná kravina. Ale na tu druhou mě to vážně bavilo, chytlo mě to, postavy byly vtipné, děj nějak plynul. To se nedá říct o spoustě jiných seriálech s mnohem propracovanější myšlenkou než je tenhle otravný jednorožec a chlap, kterýmu neustále lítá kolem hlavy a do všeho mu kecá. V oblasti detektivních seriálů je tohle příjemný osvěžení a rozhodně pobavilo. ()

vinducha

V tomhle seriálu je vlastně zastoupeno úplně vše , od grotesky až po horor. S modrým 1rožcem Heppym a Nikem Saxem určitě nikdo neprohloupí. ()