Epizody(6)

Děj II. série se odehrává ve 2.polovině 16. století (1558 - 1603). Lord Edmund Černá zmije je oblíbencem anglické královny Alžběty a rozehrává zde za pomoci svých přátel (Baldrick a Lord Percy) partii lsti a vtíravosti, jejímž smyslem je získat si přízeň královny a tím i moc a bohatství. Ale vždy se to někde zvrtne... (Fary)

Aky

Nebudu v komentářích rozlišovat jednotlivé série, i když v duchu mi samozřejmě některé jsou sympatičtější než jiné. Všechny ovšem v mých očích zaslouží absolutorium. Nejen pro nepřekonatelný osobitý Atkinsonův humor sám, ale hlavně proto, že si dokáže utahovat prakticky z téměř celá britské historie, přičemž ani na vteřinu nelze zapochybovat, že je sám hrdý Brit, a aniž své Brity uráží. Celé Černé zmiji ode mne patří 100%. ()

Ruut

Poprvé se vtéto výborné britské sérii stává Pan Černá Zmije spíše jízlivým glosátorem. Trochu déle mi trvalo než jsem si na tento posun zvyknul, ale rozhodně doporučuji. ()

boshke

Kvalitativní posun mezi jedničkou a dvojkou je, díky Bohu, značný, neb jednička byla vskutku slaboučká. Přesto však tento druh humoru - neustálé urážení slaboduchých podřízených - není zrovna mým šálkem čaje... 70% ()

Bachy

A trapnost je pryč. Téměř. Blackadder evidentně našel svůj styl a utahuje matky s každým dílem, takže druhá řada působí daleko uceleněji než první kousky. Královna a její kumpáni jsou pro Atkinsona evidentně o moc lepší nahrávači než vousatý král z řady první a tak ústředních šest postav najednou nepůsobí jako rozháraná banda nedotažených charakterů. Pořád tu několik slabších spících epizod je, což v celkovém součtu 6ti dílů bolí, ale ta stoupající tendence je evidentní a všechno to vybublá a vyvrcholí s přáchodem Hugh Laurie. Velký věci na obzoru. ()

Ilicka

Vtipnější a inteligentnější než předchozí série. Rowan Atkinson vyrostl do krásy a do síly sarkasmu, zábavným protihráčem je mu tentokrát frackovitá královna Alžběta. Nejlepší intro: Nástup Hugh Laurieho na scénu mě zcela zlomil v záchvatu smíchu, stejně jako mnoho dalších scén a scének. Richard Curtis je fakt génius:-) ()

Necrotongue

Druhá řada seriálu už je naprostá lahůdka,Rowan Atkinson se tu už nepitvoří,ale vytváří humor pomocí mluveného slova,obsazení je vynikající,zejména Miranda Richardson jako Alžběta I. je fantastická a vytváří mezi svými oblíbenci podobně šťastnou atmosféru,jakou dokázal později šířit mezi svými soudruhy Josif Vissarionovič Džugašvili. ()

rawen

Druhá série Černé zmije je o poznání povedenější - Atkinson konečně pochopil, že lepší bude nedělat už ze sebe mentála a doslova srší chytrým a břitce cynickým humorem. Rovněž Baldrick byl správně sesazen z role chytrého poskoka do role neoškrábané brambory. Tohle už opravdu za něco stojí. Viděno v originále (český dabing TV Nova bych dál už neunesl). Moc fajn. 8/10 ()

BoPo

Pribudli fúzy, irónia, zlomyseľnosti, Baldrick už skoro dosiahol svoj ideálny status, takže o poznanie lepšie ako predchodca. Dvojka je druhou najkvalitnejšou časťou vážne nevážnej dejepisnej línie. ()

bouncer

Zlepšení oproti první sérii, možná přitažlivějším obdobím královny Alžběty. Hlavně díl Pivo nemá chybu...dokonalost sama. ()

MrCreosote

Naprostý vrchol Blackadderovské série, nic vtipnějšího už snad ani neexistuje. Ať žije Edmund Blackadder! Ať žije Melchet! Ať žije Baldrick! Ať žije Percy! Ať žije kapitán Rum! ()

ladko

No Edmund Blackadder v tejto sérii našiel polohu, ktorá mu najviac sedí, Baldrick dostáva priestor, aký si jeho geniálne napísaná postava sluhu zaslúži(sčítanie fazúľ ma absolútne dostalo...) a celé to funguje už tak, ako má britský sitcom fungovať - ako dobre namazaný (a vtipný:)) stroj. ()

fcreading

Séria druhá zaznamenala rovnakú úroveň ako bola séria 1. Rowan Atkinson ako Lord Edmund stále mýšľa nové nápady aj s Baldrickom a Percym ako si získa priazeň královny Alžbety. ()

havLord

Nebýt prvních dvou / tří dílů, které ještě nebyly tak umě vyšperkované Zmijovými kousavými poznámkami, byl by plný počet. Všichni herci se již odprostili od stupidního humoru a imbecilních gagů první série, zamkli je v truhle, klíč spolkli, zapili čajem o páté a naplno rozjeli ten vynikající suchý anglický humor. A především pak Atkinson zde exceloval a vytvořil úlisnou a neobyčejně srandovní karikaturu středověkého šlechtice. Ty jeho nekompromisní stěry1!1 90% ()

ivishka

Líbí se mi britský humor a prohlašuji se za čestného anglofila.. Jenže když někdo sáhne na alžbětinskou dobu tímto způsobem tak neznám bratra. Dialogy typu : služka říká Alžbětě "Když jste byla mladá tak jste vyrostla jako chlapec, pak jsme si všimli, že nemáte pindíka...", sluha na Edmunda : " Tady je pavouk dáte si? Schovával jsem ho sice pro sebe ale...". No asi jenom mě přijde trapné dělat si legraci z tudorské růže Alžběty. A tak se budu snažit dělat, že jsem NIC takového nikdy neviděla. ()

petrsv

Postava Zmijáka mi tady sedí více než v první sérii. A i celkově je to mnohem lepší. Jeden z nejlepších seriálů, které kdy byly natočeny. ()

Laxik

Na to, jak všichni mluví o dalších řadách Černé zmije, to pro mě byl docela šok - první tři díly byly hlubokým podprůměrem, ten pvní dokonce to nejhorší co jsem kdy v britcomu viděl. Na druhou stranu druhá trojice byla opět výborná, hlavně u puritánů jsem se dost dobře bavil. Rozhodně se dá říct, že se humor Černé zmije zjemňuje podle doby, kdy se příběh odehrává. Možná bohužel. ()

IllIlIlIIl odpad!

Bohužel britský humor mi je cizí a když k tomu připočtu ještě slovícko sitcom, tak se z toho pro mě zrodí výtvor, který je jako velký obraz slavného malíře, ve kterém laik nic nevidí. ()