Epizody(6)

Děj II. série se odehrává ve 2.polovině 16. století (1558 - 1603). Lord Edmund Černá zmije je oblíbencem anglické královny Alžběty a rozehrává zde za pomoci svých přátel (Baldrick a Lord Percy) partii lsti a vtíravosti, jejímž smyslem je získat si přízeň královny a tím i moc a bohatství. Ale vždy se to někde zvrtne... (Fary)

Helo

Po ještě trošku slabší první řadě přichází druhá, ve které dochází ke změně povahy Edmunda - není to takový vystrašený hňup, nýbrž mazaný, ironické hlášky kázající, lord. Oproti tomu lord Percy je ještě vtipnější a hlavně blbější než dřív, ale naštěstí sluha Baldrick má vždy nějaký ten "vychytralý plán", který situaci zachraňuje. ()

CageDepp

Tak po prvním díle jsem docela překvapen Rowan Atkinson zarostlý, i trochu namyšlený a hlavně je pořád vtipný. Určitě to bude lepší než první sérka. Tak už jsem viděl všech 6 dílů a dokonalost sama. Rowan Atkinson je perfektní nikdo by to nezahrál tak dobře jako on. A nejlepší díl je pivo to jsem se smál od začátku do konce. ()

easaque

kultovní seriál s nezapomenutelnou Černou zmijí a Baldrickem odehrávající se ve čtyřech obdobích slavných anglických dějin. Sice kvajita jednotlivých epizod je nerovnoměrná, ale jako celek to drží po kupě. Humor většinou stojí na zesměšňováním jednotlivých postav, takže žádné hlubokomyslné myšlenky nečekejte.. Půlhodinové díly však zpříjemní volný čas, kdy není do čeho či koho píchnout ;-) Ve výsledku slabší 4 hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

MarekT

Očekávání se naplnila. Druhá série příhod o rodu Černé zmije doopravdy překonává svého předchůdce, který se stal v Británii propadákem. Tudíž došlo v tvůrčím týmu na změny, které přinesly chutné a šťavnaté ovoce. První důvod - výrazná obměna a redukce počtu herců. Nedá se říci, že Brian Blessed byl špatný, ale tak velký prostor v první sérii si nezasloužil. Zde ho nemáme. Od Elspet Gray si nevzpomínám na moc hlášek, pokud nějaké vůbec byly. Na pozici královny ji tedy nahradila výborná Miranda Richardson, která je šíblá na kvadrát a též dalším pramenem vtípků. Dobrý je i Stephen Fry v roli Melchetta. Zbytek hlavních rolí bohudík zůstal, a je to jen dobře, nedokázal bych si v rolích Edmunda, Baldricka a Percyho představit jiné herce. Druhý důvod - výměna scénáristů. Rowan Atkinson se psaní epizod zřekl a humor, který byl do té doby více obhroublý, začal připomínat ty skvělé sitcomy, které už tehdy existovaly. Epizody jsou tím pádem lepší, až na pátý díl, kterému bych dal čtyři hvězdy. Zbytek je na pět. Hodnocení je tudíž jasné, i díky třešince na lahodném dortu, kterou je od třetí série představitel jedné z hlavních postav Hugh Laurie (ten je zvlášť v závěrečné epizodě výživný). "Vzpomínáte si na záhadného černého obchodníka a pašeráka Otta, se kterým jste večeřel, kul pikle a hrál karty u Starého býka v Doveru?" - "Ach bože!" - "Ano, já jsem ta servírka." ()

Radiq

Boldrick ještě víc nechutnější (třeba když dělal pastičku na myši, chch) a Edmund sice kultivovanější, ale pořád furt stejně vypočítavej. Zalamování smíchy se nevyhnete a ani chlámyvzdorní lidi tohle nemůžou vydržet. Doporučuju na to koukat v originále, s titulkama, né s blbým dabingem... PS: ve dvou rolích se tam objeví i Hugh Laurie aka House - je zajimavý je porovnávat, protože často dělá stejný ksichty a pohyby, chch... ()

vesper001

Další série kultovní historické epopeje o jednotlivých generacích zmijího plemene, jejíž dialogy jsou plné sexuálních, skatologických, šovinistických, rasistických a politických nekorektností, narážek a invektiv. Ovšem, kdo by raději intelektuálnější zábavu, může třeba vlézt do postele s Martinem Lutherem. :) ()

otík

Druhá série o příšerném chlápkovi nazývaném Černá zmije pokračuje dobou vlády královny Alžběty, tedy druhé poloviny 16. století. Lord Edmund se zde neustále setkává s totálně ujetou královnou a jejím okolím + většinou ještě je zde nějaká další dějová linie. Nemohu si pomoci, ale místy je to opravdu trhlé až za mezí ujetosti, občas je to však také velmi vtipné. Rozhodně mi to však přijde horší než jednička. Co se však musí nechat, Atkinsonovi to tu báječně sekne. Díly: 1. Zvony, 2. Hlava, 3. Brambora, 4. Peníze, 5. Pivo, 6. Okovy. Hudba: Howard Goodall ()

Wallas

Radikální skok od první série, naštěstí k lepšímu - Blackadder je sarkastický slizký machinátor, Baldrick se stává tupým šimpanzem, Percy zůstává ve své naprosté idiocii. Přehrávající královna Alžběta by se ještě snést dala, ale její komorná je vyloženě pěst na oko. ()

Hafran

Dokonalost rekvizit, charakterů a scénáře vytváří z líznuté Viktoriánské anglie jeden z mála "skutečných obrazů" své doby. xD Atkinson ve své životní roli stejně jako moderní šašek Baldrick v podání Tima McInnernyho. Skok oproti první sérii je obrovský a stále si tuto sérii pouštím nejčastěji ()

filmmovier

Ještě lepší než celá první série. Jedním slovem fenomenální. V druhé sérii Černé zmije je víc vtipů, které jsou alespoň o dva stupně lepší než v první řadě a i zápletky všech šesti epizod jsou lepší. Ty zápletky jsou fakt výborné, vtipy dokonalé a o všech postavách ani nemluvě. Hlavně Miranda Richardson je v roli královny Alžběty naprosto bezchybná. Sehrála ji úplně skvěle. Ovšem stejně dobrá jako královna (nebo možná ještě lepší) byla její pitomá chůvička. Musím pochválit i kostýmy, v téhle sérii je prostě všechno úplně dokonalé a první sérii nechala dvojka daleko za sebou. A jistě, Rowan Atkinson se také překonal. Je mazanější a mnohem šviháčtější. V poslední epizodě mě potěšila i úvodní účast Hugha Laurieho. Dokonalá ukázka anglického humoru, ty vtipy a zápletky, veškeré situace, to vše je tady vypypláno k absolutní dokonalosti a mojí spokojenosti. Takže jestli chcete volit mezi touhle a minulou řadou jednoznačně doporučuji Blackadder II. Má to v sobě naprosto všechno z toho, jak jste si vždycky Anglii představovaly. A ze strany zápletek naprosto nepopsatelné. 100%. ()

gjjm

Vynikající, nemám moc co vytknout. Příjemně krátký sitcom z prostředí alžbětinské Anglie, který s původním Blackadderem nemá nic moc společného, ale je mnohem lepší. Rowan Atkinson už není směšné hovado, ale úžasně sarkastický a arogantní šlechtic, humor už není tak infantilně vulgární, ale docela sofistikovaný a inteligentní, čemuž výrazně napomohlo i soustředění pozornosti na skvělou Mirandu Richardson v roli královny Alžběty ("Možná vám nechám všem useknout hlavu, jen abych viděla, jak se budete tvářit.") Jednotlivé díly jsou kouzelně absurdní, nevaří z vody ani nejsou nijak jednoduché po stránce humoru. Hlavně druhý díl, kde se Blackadder stane vrchním katem, opravdu nemá chybu. Baldrick...Baldrick, you bastard.... ()