Epizody(6)

V režii Miroslava Krobota se v šestidílném televizním seriálu představí celé Dejvické divadlo. Tedy nejen všichni členové hereckého souboru, ale i ostatní zaměstnanci, příbuzní a přátelé. A všichni v něm budou hrát sami sebe... Vedení kdysi slavného a snad i kultovního Dejvického divadla je vystaveno nečekané a v podstatě existenční zkoušce. Tato kulturní instituce nezíská grant na svou činnost a je postavena do situace, kdy se musí v daleko větší míře starat sama o sebe, tedy sehnat peníze na svůj provoz a přitom neslevit ze svých uměleckých ambicí. Tak začíná šestidílný komediální seriál, jehož hlavním a jediným hrdinou je kolektiv Dejvického divadla, jehož existence neodvratně míří ke zkáze. Půjde o mystifikaci s prvky absurdního a černého humoru, který vychází z poetiky Dejvického divadla. (Česká televize)

Kivis

Výborné. Až natolik, že jsem zapomněl ohodnotit a okomentovat. No a teď skoro s tříletým odstupem si jen pamatuji, že šlo o kvalitní bizarní zábavu, která byla ještě daleko syrovější než Čtvrtá hvězda a o úroveň lepší než Dabing Street. Higlightem pro mě, jakožto velkého fanouška Spejbla a Hurvínka, byl díl Vládci loutek. Ale celý seriál si držel nadprůměrnou úroveň. ()

vinducha

Majstrštyk , který jsem odkládal a po shlédnutí musím říct , že by to byla zásadní chyba , nepodívat se na takovouhle skvělou komediální serii . Pan Krobot jako režiser u mě stoupá vzhůru každým dalším jeho zářezem. ()

motyka52

Kdo má rád Dejvické divadlo, ten těžko může dát míň jak tři hvězdy. Je to perfektní přenesení humoru, poetiky i souhry tamního souboru na televizní obrazovku. Dal bych pět, ale první a poslední epizody mi přišly slabší. ()

tomkat

Po zhlédnutí jsem v klidu: pokud (dokud) zůstanou DD i naše společnost takové, jaké jsou teď, zkáza Dejvickému nehrozí - protože společnost a náš život odráží krásně, věrně a přitom kouzelně. A mají smysl pro humor - i když nesní žádného psa. Jo vlastně - skoro jsem zapomněl: zahráno i natočeno šikovně. To ale, věřte nevěřte, není to nejdůležitější; a co byste taky od DejDivu jiného čekali, že. ()

Kaylar

Do kina v Kolíně jsem se na maratón neotřelého humoru Dejvického divadla moc těšila. A nutno konstatovat, že zklamaná jsem nebyla a dílko považuji za notně povedené. A ten nápad odvysílat celý seriál v jeden večer v atmosféře kina, ten opravdu oceňuji. ()

Vytocenej

Řeknu vám že je to pěkná sračka. Od Kroboťáků jsem čekal trošku více. Pokud další díly budou vypadat jako ten první, pak asi přepínám. 4 hvězda byla luxus ale tohle je méně než nudné ,,, Držím se abych nedal odpad... ()

Kralovna.Noc

Nadšení pro tento seriál jsem nějak nepochopila. Těšila jsem se,ale vůbec mě nebaví. Jednu hvězdu za zajímavý nápad,jednu za jinak oblíbené herce. ()

Schuebelbach

Zatim za 3*, ale jsem pripravenej to zvedat. Myslim, ze velkou vyhodu maji ti, kteri to videli v kuse v kine. Potom asi i ten vcerejsi spise vlaznejsi rozjezd lepe vyzni. // Po druhem dile pridavam hvezdu. A pujde-li to takhle dal, klidne pridam jeste jednu. // Po Spejblovi s Hurvinkem mam chut zase minimalne pul hvezdy srazit. Na uroven minuleho dilu se to nedostalo. Ale Novotneho etuda byla hodne dobra. ()

rimul

Spousta nádherných šklebů, humoru, který pobavil a rozesmál....úžasný Plesl. Miluji herce Dejvického divadla. ()

Dobry_clovek odpad!

Prvni co me napadlo bylo, ze bych Dejvickemu divadlu skutecne zrusil dotace. Fekalni humor, ktery se toci predevsim kolem sexu at si plati ti, kterym to vyhovuje. Navic vetsina hercu ( az na vyjimky ) hraje jak ochotnici nebo strasne prehrava a sledovat jejich snazeni je opravdu bolestive. Ano, chapu, ze nemame scenaristy, kteri dokazi napsat kvalitni komedii, ale v tom pripade by bylo lepsi netocit nic. Nastesti totiz mame jeste bohaty archiv z dob minulych, kdy mela kultura uplne jinou uroven. ()

quiz

Násilně vytvořená a sterilní konstrukce ČEHOSI...přecpaná a klaustrofobní herecká šatna, kde se odehrává NIC...pokus o pár (filmových) gagů, které ovšem naprosto nefungují...uřvaní a "zdramatizovaní" herci, kteří se snaží seč jim síly stačí, aby si zasloužili honorář, popř. "vše pro umění"...postaveno na přiblblých kostýmech, které mají (zřejmě) vyvolat u diváka salvy smíchu, ale přitom působí pouze a jenom trapně, takže se za ně člověk stydí atd., atd. ()

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

11.04.2019

Finále Plzeň zveřejňuje program svého 32. ročníku, který proběhne od 11. do 16. dubna v západočeské metropoli. I v letošním roce je filmová přehlídka především oslavou českého filmu a jeho tvůrců –… (více)