Epizody(6)

V režii Miroslava Krobota se v šestidílném televizním seriálu představí celé Dejvické divadlo. Tedy nejen všichni členové hereckého souboru, ale i ostatní zaměstnanci, příbuzní a přátelé. A všichni v něm budou hrát sami sebe... Vedení kdysi slavného a snad i kultovního Dejvického divadla je vystaveno nečekané a v podstatě existenční zkoušce. Tato kulturní instituce nezíská grant na svou činnost a je postavena do situace, kdy se musí v daleko větší míře starat sama o sebe, tedy sehnat peníze na svůj provoz a přitom neslevit ze svých uměleckých ambicí. Tak začíná šestidílný komediální seriál, jehož hlavním a jediným hrdinou je kolektiv Dejvického divadla, jehož existence neodvratně míří ke zkáze. Půjde o mystifikaci s prvky absurdního a černého humoru, který vychází z poetiky Dejvického divadla. (Česká televize)

Plastík

Neskutečné. Přátelé, nadhled, nadhled. Třeba: "Kde bydlíte?" "Pod Juliskou, plné fotbalových hvězd. Občanem jsem Prahy 6. ... ." "to je zase dneska den" --- "Teď nastal čas, slyšet váš hlas." Plbý počet hvězd za plný počet hereckých hvězd. ()

brzozin

První díly seriálu se mi zdály až neskutečně vtipné. Herci, kteří parodují sami sebe a svou profesi. Bylo to takové surově krobotovské, cynické a sebeironické. Ze startu jsem tomu napálil skoro plnou palbu. Jakýmsi pomyslným vrcholem byl AIDS. S postupujícími díly ale úroveň humoru začala rapidně upadat. Řekl bych, že poslední uvěřitelní a v celku vtipní byli Vládci loutek. Je vidět, že ve druhé půli už autorům scénáře i samotným hercům začaly docházet nápady. A slibně rozjetý vlak začal sklouzávat k fantasmagorickým absurditám a infantilnosti. Závěrečný velice rozpačitý díl s naprosto nicneříkajícím koncem pak tuhle tragikomickou frašku smutně a velice trapně zakončil. Je to škoda, ale tenhle v celku povedený experiment se utopil tak říkajíc sám v sobě. Tři hvězdy dávám za první vtipnou a v celku zdařilou polovinu série. Ta druhá je prakticky na odpad. ()

Mkartaylas56

I když mě seriál nebavil tolik, jako většinu diváků a čekal jsem od něj více, tak nakonec úplně zklamaný nejsem a nezdráhám se ho označit za fajnovou, leč neskutečně šílenou komedii, jejíž nejsvětlejším bodem jsou herci z Dejvického divadla, kteří zde hrají sami sebe a viditelně si to užívají plnými doušky. 65% ()

ostravak30

Koukám, že všichni si seriál pochvalují, tak já zůstanu při zemi a půjdu kriticky proti davu. Vzhledem ke kvalitě hereckého ansámblu nemá cenu hodnotit výkony. Stejně jako hudbu, která vlastně žádná nebyla a vzhledem k tomu, že se jednalo o mystifikační černou komedii vynechal bych i scénář. Zaměřil bych se čistě na seriál jako celek. Byly lepší díly a horší díly. Těch horších bylo víc. Díly o pohlavní nemoci a promiskuitě členů hereckého souboru - na které bude jistě něco pravda nejen v tomto divadle, ale obecně ve světě herců, o Spejblovi a Hurvínkovi a o prodejcích nádobí byly celkem povedené. U Šmejdů to bylo tak napůl, zbylé dva díly byly nadprůměrně dobré. Ovšem ostatní se moc nepovedly. Věřím, že typicky pražský humor zaujal, divadlo se pohybovalo mnohdy hodně na hraně, což se dá říct i u dílu Šmejdi. Černý humor mám rád, ale čeho je moc... Poslední díl pak tuto hranici definitivně překročil. Některé díly jsem považoval spíše za nudné a humor už za přehnaný - snaha udělat prču jakýmkoli způsobem a za jakoukoli cenu se minula účinkem. Proto tři hvězdy. Nezklamal ani nenadchnul. Beru to tak, že Dejvické divadlo dostalo nápad a řeklo si, že by ho mohlo převézt na obrazovky a docela rádi si prostě odpočinuli od ostatní práce tím, že si zablbli. ()

makakus

Ondřej Hübl se vždy snažil být velmi výrazný a "jiný" - už jako reklamní textař. Jeho nápady byly vždy plné ulítlého humoru, který byl sice originální a jakoby "chytrý", ale bohužel zcela prázdný a samoúčelný. Efekt pro efekt. A takové reklamy vám těch pomyslných "hrnců" moc neprodají, spíše jen limitovanou edici pro fajnšmekry "na úrovni". Tuto svoji zásadní kreativní nectnost přenesl i do scénáře tohoto seriálu - nedává to sice smysl, nenese to žádné sdělení, ale na druhou stranu tady najdete supervtipné tvůrčí orgasmy jako třeba šoustání s vodníkem. Holt když tvůrce nemá co říct, musí "házet mrtvou labutí", protože to fakt upoutá pozornost. A kdo tomu nerozumí, je idiot (tohle Hübl opravdu jednou sdělil kritikům svého díla). Kdesi jsem četl pochvalu, že taková absurdní nadsázka je super věc a že je jí málo. Ale absurdní je většinou jen vychytralá náhražka slova nesmyslný (pokud zrovna nejde o Kafku) a nadsázka je základní ingredience každé srandy, které je naštěstí pořád dost, i té mnohem lidštější, opravdovější a smysluplnější. ()

iz67

Já jsem tedy spokojen: nadsázka, využití skutečných postav k neskutečné fabulaci, surrealnost, pocit radosti z tvorby. Samozřejmě od Divadla, kterém mám moc rád. Logické pokračování Čtvrté hvězdy a Dabing Street. ()

subic

Dobrý, za 3 frčky akorát. Není to pro každého, zároveň v tom nikdo nijak nevyniká. Čekal jsem trochu jiný konec, ale co už. ()

Ivoman odpad!

Tak jsem si vcelku myslel, že český "herec" nemůže klesnout níž než v Ordinaci nebo v Ulici a ejhle, našli se tací, co za peníze klidně na veřejnosti doslova pokálí své pravé jméno a klidně ho i pomočí v zápětí. Děs běs, co dokáží ze sebe ty hovada vyblít za peníze a potom jsou z nich osobnosti politických stran. A ruka ruku meje co ? No to mě pičovole poser břicho. ()

Petule3

No to je úlet tohle. Skvělý a inteligentní, černý humor bouraný absurdními až do nebe volajícími situacemi. Trochu škoda, myslím, že by si seriál vystačil s tím hereckým koncertem, co všichni herci předváděli...jeden lepší jak druhý! Ty absurdity si fakt mohli odpustit. Ale...musim dát 4*, protože takhle od srdce jsem se dlouho nezasmála. Především v prvním díle Jarda Plesl recitující adresu bydliště na úřadě, to jsem se válela a řvala smíchy! Druhý a třetí díl taky skvělé, ale potom už to šlo spíš dolů. Každopádně, tleskám, jste boží, Dejvičáci. ()

maoc

Jedena z nejlepších minisérií, která v ČR vznikla. Duch DD prolíná všemi díly. V některém ten jeho smrad zavání více, v některém méně, ale je tam. Absurdní, střelené, originální, nechutné, fousaté, (někdy přes čáru a samoúčelně) oplzné, chutné (viď, Láďo), vtipné, supervtipné, s jakoby ustřiženými konci (Skoro nic. Pade na pade.). Tento ze sebe sám si šprťouchlata dělající výtvor není rozhodně pro každého, ale má poměrně upjatá žena jej se mnou shlédla bez větších újem na zdraví. Jen ji teď poblikává magický kruh teda, no. ()

JosefTomas

Stačilo by napsat klasičtí Dejvičáci a mám hotovo nebo vás nasměrovat tímto odkazem na svůj pár měsíců starý komentář ke Čtvrté hvězdě a to samé. Zkáza Dejvického divadla je standard osvědčeného týmu, který dokáže pobavit v každé situaci. Teda, pokud jste samozřejmě naladěni na podobnou vlnu. Hlášky "Chceme ředitele, co má AIDS.", "Pod Juliskou plnou fotbalových hvězd, občanem jsem Prahy 6." a "Pro vás je to čest, ale pro nás ostuda" ale u mě už nyní naplno zlidověly a určité úryvky si dám mile rád znovu. ()

nemer odpad!

A nejhorší hodnocení, horší než u této hrůzy, si zaslouží uživatelé, kteří tu chtějí druhým diktovat, na co mají a nemají právo. Mně neskutečně vadí, že takové hrůzy platím ze svých daní, že je něco odpadní poznám rychle, nepotřebuju vidět dalších 20 dílů. Pravdu měl pan Munzar, že soudobé divadlo už není divadlem, ale je to kukající úpadek na štaflích. Tož tak a vy zakazovači si trhněte nohou, kvůli vašemu hýkání názor měnit nebudu. Já Vám Vaše oslavné ódy taky neberu, ale dopřejte i druhým názor, byť opačný. Poznámka - kvůli rýpalům po zhlédnutí celé série dávám hodnoceni odpad na n-tou. A pochopila jsem, o to hůř. Totální dekadence, tohle nemá nic společného s intelektuály, jedině tak s demencí. Naše civilizace, česká kultura především, je v troskách, resp. ve své konečné fázi. ()

Neklan006

Tak většinu těhle herců už znám z reklamy. Tady sice nejsou tak dobří, ale na utlučení nudy pondělního večera... ()

Sady1993

Ta čtvrtá hvezdička byla hodně o fous. Celkově jde ale podle mě o povedený miniserál vynikající především originálním námětem a sympatickými herci, kteří si ze sebe umějí udělat legraci (přestože s realitou to asi moc společného mít nebude). ()

PamelaJJK

Zkáza ve mě zanechala hodně rozporuplné pocity. Bohužel. Jedná se snad o nejnevyrovnanější seriál, jaký jsem kdy viděl. Z mého pohledu kolísá od naprosté geniality až k ubohé trapnosti. V těch trapných momentech mi přišlo, že se příliš tlačí na pilu. A, bohužel, nemůžu říci, že by těch geniálních dílů byla většina. Mezi ty dokonalé patří hned první Režisér a pak Šmejdi, takže třetina. Škoda, čekal jsem víc a v podstatě jsem dost zklamán. S Dabing Street a Čtvrtou hvězdou to nesnese srovnání. Když teď tak přemýšlím při psaní těchto řádků, tak vlastně asi přehodnotím původní hodnocení (***) na pouhé **. Je mi líto, herci skvělí, ale to nestačí. ()

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

11.04.2019

Finále Plzeň zveřejňuje program svého 32. ročníku, který proběhne od 11. do 16. dubna v západočeské metropoli. I v letošním roce je filmová přehlídka především oslavou českého filmu a jeho tvůrců –… (více)