Epizody(6)

V režii Miroslava Krobota se v šestidílném televizním seriálu představí celé Dejvické divadlo. Tedy nejen všichni členové hereckého souboru, ale i ostatní zaměstnanci, příbuzní a přátelé. A všichni v něm budou hrát sami sebe... Vedení kdysi slavného a snad i kultovního Dejvického divadla je vystaveno nečekané a v podstatě existenční zkoušce. Tato kulturní instituce nezíská grant na svou činnost a je postavena do situace, kdy se musí v daleko větší míře starat sama o sebe, tedy sehnat peníze na svůj provoz a přitom neslevit ze svých uměleckých ambicí. Tak začíná šestidílný komediální seriál, jehož hlavním a jediným hrdinou je kolektiv Dejvického divadla, jehož existence neodvratně míří ke zkáze. Půjde o mystifikaci s prvky absurdního a černého humoru, který vychází z poetiky Dejvického divadla. (Česká televize)

ivan_drago

české Twin Peaks... výsměch všem zažitým pravidlům... zjevení na seriálové scéně... vztyčený prostředníček konvencím a mnoho dalšího... svěží i smradlavý vítr do té posrané a zkurvené korektnosti... Nazdáááár kundy.... ()

Mrkvič

Paráda. Pohled do zákulisí, kde spousta věcí vychází jistě alespoň trochu ze skutečných zážitků. Některé "frky" jsou bohužel až moc pro fajnšmekry ("jódlování" na jevišti v prvním díle). Některé jsou lacinější, ale za to působivé (nahatý Novotný). Nejvíc si ale cením těch netradičních, které mi připomněly Karamazovi. Kvůli tomu je děj zasazený do divadelního prostředí a je tak škoda nevytěžit vtipné momenty ze střetu profesního a osobního života. ()

Lachtaan

Ze zákulisního prostředí jakéhokoli divadla jsem nikdy žádný koncept neviděl, už jen proto jsem se na Zkázu těšil a v obecném měřítku jsem opravdu spokojen. Herce z Dejvického divadla mám nesmírně rád, je radost je vidět kdykoli pohromadě. A i když jejich humor asi většinu českého obecenstva překvapil spíše negativně, já si na něj zvyknul, ocenil ho jako netradiční a všech 6 epizod si náležitě užil. ()

filmmovier

Po rozjezdu ve slabším 1. díle přišla další neskutečná nálož fantastického humoru a snad ještě lepších hereckých výkonů, pokud se to tedy tak vůbec dá nazvat. Díly AIDS, Vládci loutek a Smrad pak jsou učiněné geniality, a vůbec ne malé, právě naopak, zbytek je pak velmi slušný nadprůměr a pohled na to, jaké praktiky s magiií a šutry se v šatnách praktikují, je zcela k nezaplacení. Všemu a všem samozřejmě vládne Krobot, ale Jarda Plesl jakožto Richard III, to je zážitek, na který se nezapomíná a výkon hodný Českého lva! Ještě lepší než Most. Špička českého humoru. 100%. ()

pytlik...

Odcizené a studené jak Dráteníkova mrtvola. Nikdo k nikomu nemá alespoň trošku teplý a normální lidský vztah. Když to srovnám třeba s takovou Nejistou sezónou... ()

Trustme

Stejný problém jako u ultra velebeného Mostu! a většiny dalších seriálů: sestupná kvalita dílů a díl poslední už úplně zabitej. Přitom žeru tyhle krobotoviny a první dva díly jsou geniální. Další aspekt (záměrný?) je postupně znechutit divákům všechny členy divadla, kde zejména již tak otřesné megery Melíšková a Issová kulminují do nestravitelných výšin. Upozadění usurpátorské role režiséra Krobota je též mrzuté. ()

Timak

Tak jako tohle je fakt skvělý. Škoda toho prvního a posledního dílu - to trochu kazí dojem jinak ze skvělého seriálu. Druhá epizoda je naprosto geniální. ()

VanTom

Některé vtípky (a vlastně i samotný námět) operovaly s tak svébytným slohem, ulítlostí či trapností, že vyšláply hodně mimo (mé chápání humoru, abych tak řekl). Jiné, a nebylo jich málo, rozesmály nahlas. Nejvíce jsem však obdivoval ochotu, elán a odvahu prvotřídních herců a hereček dělat si ze sebe drsně absurdní srandu. A přiživit tím (sežrat) "zapáchajícího" ducha Dejvického divadla. :-) ()

fabecc1222

Dejvické divadlo je u nás, i co se TV produkce už docela pojem. Napsat a zahrát seriál vlastně o sobě, není určitě nic snadného, ale tvůrci, herci, kostyméři, maskéři a mnozí další se toho chopili dost se ctí. Kvalita jednotlivých dílů není sice vždy 100%, ale dokážou se zde najít opravdové bombonky, u kterých se zasměje každý. Občas to sklouzává až moc k takovému artovému pojetí, a určitému klubovému humoru, ale naštěstí je tu dost scén, kde máme onen typický humor z Dejvic. ()

cpt.Lynch

Vtipná mystifikace, plná humoru a prostá trapných momentů. Je vidět, že když herci hrají sami sebe, jde jim to perfektně. Být fanoušek dejvického divadla, jsem asi nadšen, ale nejsem fanoušek dejvického divadla. ()

vyfuk

Já si vlastně nejsem ani jist, co jsem to viděl. Byl to ale asi jednoduše seriál, který se snažil zaznamenat herce, které známe ze zcela jiných rolí, tak je ukázat v rolí ponížených a vlastně i úplně normálních všedních lidí. Tohle v jistém úhlu pohledu funguje. Ale ten humor samotný, je trochu mimo. Jestli to teda vůbec je humor. Jde hlavně o sem tam bizarní situaci, která vás nenechá se divit a funguje, tak že mnohdy nefunguje. To ani nemluvím o trochu slabších příbězích jako takových, které mnohdy se mi zdá, že ani nemají pointu a jen se snaží být za každou cenu vtipné. Ale to je právě kámen úrazu, kdy se stane mnohdy přesný opak. V tomto ohledu je humor zrádný. To snad víme všichni. Jako ukázka a reklama DD asi funkce splněna. Jen mi to nejde celé do hlavy. A bohužel nejsem sám. ()

Autogram

Pohľad do zákulisia divadla s poriadnou dávkou mystifikácie, inteligentného aj nekorektného humoru a dobrých hereckých výkonov. Ako by mohli byť výkony zlé, keď hrajú samých seba... ()

netahlo

Napoprve jsem do nedokoukal. Pricital jsem to unave po narocne sichte v praci, tak jsem se na to podival dneska jeste jednou. Zvladl jsem se sebezaprenim 20 minut a tim povazuji tuto zalezitost na uzavrenou. Po Mostu hodne dietni podivana. Je to jako kdyz prijdete v lete z prace domu a misto vychlazenyho Bernarda na vas ceka teplej Staropramen. Patrne se tedy jedna o inteligentni humor. Za sebe nicmene rikam, ze mene Dejvic je nekdy vice. ()

Soweek

4,5* Dejvice v plné síle. Mně osobně se zas tak Čtvrtá hvězda nebo Dabing nelíbili, i když měly své momenty. Zkáza ale posuvá můj oblíbený druh humoru zase o kousek dál. Ke smíchu mě donutily hlavně epizody 2,3,4, které považuji za nejlepší. Zkáza měla bohužel ukrutnou smůlu, že v televizi startovala po skončení legendárního Mostu a nedostalo se jí tak dostatečné pozornosti, jinak by se o tomto seriálu mluvilo určitě daleko více. ()

Arkanoid

Výlet do Absurdistanu, ktorý potešil svojím nekonvenčným humorom. Po pozretí máte dokonca pocit, akoby ste hercov, hrajúcich samých seba, poznali. Existenčnú krízu divadla aj niekoľkých jeho členov cítiť a je využívaná hlavne humorne na úkor drám, ktoré sa dejú, no neprežívajú tak ako vtip. Nenechajte sa rušiť a pamätajte, že v divadle musíte byť potichu. ()

šalenka

můj šálek kávy - kdo má rád Krobota a jeho specifický smysl pro humor ať neváhá...lámala jsem se smíchy v pase a Jaroušek Plesl - no, to je zlatíííčko. ()

Devadesát Dva

"Sedáváš tady často?" "Jo." "Krmíš holuby?" "Jo." "Žádný tu nejsou." "No, to mě mrzí. Ale choděj sem volavky popelavý." "Jo?" "Jo." "Děláš si prdel?" "Jo." Tak 50:50. Upřímně, jak začátek, tak konec téhle šestidílné minisérie jsou děsně slabý díly, ale ten zlatej střed, těch pár týdnů, během kterých jsem viděl AIDS, Vládce loutek, Šmejdy, Smrad a interview, propagující show, byly opravdu solidní zábava, speciálně AIDS je konceptem absolutní trefa a je to jen cinknutím sofistikovanější, než co řadoví diváci asi můžou očekávat. Koneckonců, já se do divadla nedostanu, ale jednou jsem měl možnost si jeho zákulisí projít, vidět, jak to tam žije a funguje, takže to na mě taky dýchá trochu jinak. Jo, bylo to slušnejch pár týdnů s tímhle, hned po MOSTu. Ale definitivně to, ať už kvůli zvolenému stylu, nebo humoru, nesedne každému. Navíc, já mám rád Krobota, asi bych řekl, že víc před kamerou, než za ní... což může znít jako urážka, ale mě jeho lakonickej projev děsně baví. A na "Zkázu Dejvického Divadla" jsem čekal snad od doby, kdy o tomhle projektu poprvé padla zmínka. 8/10 ()

bari68

Aspoň u mňa to bol najpochopiteľnejší a humorom najuchopiteľneší Krobot. Herci všetci fantastický, to si ich človek proste nemôže neobľúbiť. Výborná satira, ktorá strieľa ostrými do vlastných radov, nakoľko sa ale vlastne nebere až tak vážne. ...... A pochvala ku Českej Televizi, už by v mojom prípade bola trápna. ()

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

11.04.2019

Finále Plzeň zveřejňuje program svého 32. ročníku, který proběhne od 11. do 16. dubna v západočeské metropoli. I v letošním roce je filmová přehlídka především oslavou českého filmu a jeho tvůrců –… (více)