Epizody(6)

V režii Miroslava Krobota se v šestidílném televizním seriálu představí celé Dejvické divadlo. Tedy nejen všichni členové hereckého souboru, ale i ostatní zaměstnanci, příbuzní a přátelé. A všichni v něm budou hrát sami sebe... Vedení kdysi slavného a snad i kultovního Dejvického divadla je vystaveno nečekané a v podstatě existenční zkoušce. Tato kulturní instituce nezíská grant na svou činnost a je postavena do situace, kdy se musí v daleko větší míře starat sama o sebe, tedy sehnat peníze na svůj provoz a přitom neslevit ze svých uměleckých ambicí. Tak začíná šestidílný komediální seriál, jehož hlavním a jediným hrdinou je kolektiv Dejvického divadla, jehož existence neodvratně míří ke zkáze. Půjde o mystifikaci s prvky absurdního a černého humoru, který vychází z poetiky Dejvického divadla. (Česká televize)

tranquill

"Všichni jsme děvky!" Rozhodně nestandardní podívaná plná černého humoru a nadsázky, u které jsem se parádně bavil. ()

radeckator

Seriálem Most ČT nasadila laťku své tvorby dost vysoko a ejhle, týden na to další pecka, co ji překonala. Skvělá, úžasná a zdlouhodobého hlediska legendární mystifikační hříčka. Chci víc!!! ()

bearmeedek

Docela obstojné. Nejhumornější byla E02 Aids. Největší paskvil poslední E06 Zkáza. Ta působila dojmem, že tvůrce už neví kudy kam a jak tento jarní výkřik zakončit. ()

Psycho.R

Seriál, který nemá takový tah na branku a je spíše pomalejší, ale paradoxně právě toto je jeho výhoda. Moc dobře se mi na něj dívalo. Myšička, Trojan a Krobot zase největší borci a ostatní (hlavně Melinda) jim zdárně sekunduje. Originální a vtipné. ()

E lan

Neskutečně originální počin se skvělými herci! Umírněný humor sem tam přímo vybouchne v salvz smíchu a drží tak diváka neustále na pozoru. Výborné, jako vždy od tohoto sboru. ()

GTS_PUNK

Herecké osadenstvo Dejvického divadla, hrajúce samo seba, sa v krátkom šesťdielnom seriáli predstavuje v situácii, v ktorej od zastupiteľstva nedostalo grant na fungovanie v nasledujúcej sezóne. "Dejvičáci" tak musia hľadať najrôznejšie spôsoby, akými svoju inštitúciu zachrániť. Pred divákom sa vďaka tomu otvára bizarný svet za oponou populárneho divadla, ktorého herci sa ocitajú v naozaj prazvláštnych situáciách, od stvárňovania postáv Hurvínka a Spejbla až po pasovanie sa do rolí notoricky známych "šmejdov", keď dôchodcom v Hodoníne predávajú japonské Divotvorné hrnce. Zkáza Dejvického divadla zkázou v žiadnom prípade nie je. Práve naopak, ide o vynikajúci počin, ktorého humor je miestami bizarný, svojský, pre niekoho možno až trápny, ale najmä geniálny a (skryte) inteligentne podaný - jednoducho dejvický. Krobotov rukopis je čitateľný a v ničom nezaostáva ani zvyšok hereckého súboru. Kiežby boli všetky zkázy takéto. To by bola radosť sledovať. ()

Iwet.K

Tak toto přátelé byl naprostý skvost! 4 hodiny inteligentního humoru na úrovni a excelentní výkony účinkujících. Děkuji, že se vůbec ještě něco takového podařilo v dnešní době stvořit! Tleskám a smekám! [Cinestar Ostrava] ()

topi80 odpad!

Co to má jako být? Těžko říci, raději se budu věnovat tomu, co to opravdu je. Dětinská sebeparodie, která je asi na stejné úrovni, jako když si ze sebe na maturitním večírku dělají legraci absolventi střední školy. Co vypadá vtipně, když se to vyřkne po čtvrté flašce vodky v rozjuchané divadelní šatně, to vyzní při natočení jako naprostý trapas a svědčí to o naprosté ztrátě soudnosti všech, kdo se na tom podíleli. Vždy, když si člověk myslí, že dno žumpy, ve které se ocitá televizní zábava a rádobykomediální tvorba ČT, už nemůže být níže, objeví se osazenstvo Dejvického divadla a zavrtá se ještě hlouběji. Kéž by se splnil námět seriálu a spolek produkující takovou šmíru opravdu ŽÁDNÉ VEŘEJNÉ PENÍZE nedostával... ()

šakal007

Divadlo mám rád, ale seriál Zkáza Dejvického divadla po prvním dílu vnímám jako slabý. Chápu, že je to ten případ, kdy mě možná chytí později, ale i to vnímám jako chybu. Třetí díl mě přesvědčil, že i původní tři hvězdy byly příliš. Je to fakt bída 👎🏻 ()

ForGump

Tenhle factfiction pohled do jednoho divadla při jedné zkáze beru s dostatečnou rezervou a pochopením, že si Krobot a celé divadlo potřebovalo nutně vyčistit hlavu a zasmát se sami sobě. Konečné hodnocení je absolutně adekvátní, neboť tu byly minimálně 2 díly, které se vymykaly, a dva, jež byly skvostné, nejvíce loutkařská anabáze s Trojanovým Spejblem a Neužilovým Hurvínkem a existenciálně - zdravotním záchvatem Melíškové a zadruhé prodávání Divotvorných hrnců v Hodoníně s Čermákovým celozeleným vodníkem, který se dostal až na vrchol, Trojanovou volavkou s Myšičkovým harmonikářem a jetelíčkem s Evou a Vaškem a Janou Holcovou na pokoji. Vůbec se mi líbí, jak každá postava/herec dostal svou větší či menší etudu. Jaroslava Plesla si budu už navždy pamatovat jako Richardem III. prolezlého Jaroslava Plesla. Po Dabing Street, jemuž jsem nemohl přijít na chuť, zase návrat Dejvic tak, jak je mám rád. 70% ()

Knor

Velmi povedená minisérie ze zákulisního prostředí. Bavil jsem se u každýho dílu, líbí se mi drsnější humor i ty absurdity, proč ne, je to neokoukaný a na mě tenhle styl funguje. ()

Solverino odpad!

Leštěný prd! Jedinej dobrej herec tam, je pes Lojza! Jinak odpad! Naprosto nekoukatelné! Neuvěřitelná křeč a krávovina! ()

VojtaMarek00

Po prvnim dile zatim bohuzel takhle. Obsazeni samozrejme bozi, dalsi serial hercu z Dejvickyho - jen tentokrat hrajou sami sebe. A to nevim, jestli jim prospiva. Formatu rozumim, bohuzel mi zatim stylove nesedi. Herecky vykony samozrejme skvely, ale pokulhava rezie a scenar. Misty min, misty vic. Stejne se na druhej dil tesim a doufam, ze bude lip. Vlastne to skoro vim. U jejich serialu to tak je vzdycky:-) DEJOU SE VECI! ()

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

11.04.2019

Finále Plzeň zveřejňuje program svého 32. ročníku, který proběhne od 11. do 16. dubna v západočeské metropoli. I v letošním roce je filmová přehlídka především oslavou českého filmu a jeho tvůrců –… (více)