Epizody(6)

V režii Miroslava Krobota se v šestidílném televizním seriálu představí celé Dejvické divadlo. Tedy nejen všichni členové hereckého souboru, ale i ostatní zaměstnanci, příbuzní a přátelé. A všichni v něm budou hrát sami sebe... Vedení kdysi slavného a snad i kultovního Dejvického divadla je vystaveno nečekané a v podstatě existenční zkoušce. Tato kulturní instituce nezíská grant na svou činnost a je postavena do situace, kdy se musí v daleko větší míře starat sama o sebe, tedy sehnat peníze na svůj provoz a přitom neslevit ze svých uměleckých ambicí. Tak začíná šestidílný komediální seriál, jehož hlavním a jediným hrdinou je kolektiv Dejvického divadla, jehož existence neodvratně míří ke zkáze. Půjde o mystifikaci s prvky absurdního a černého humoru, který vychází z poetiky Dejvického divadla. (Česká televize)

jfaba

Bohužel... Čtvrtá hvězda, ano! Toto NE! Už Dabing Street byla silná káva, kterou jsem nehodnotil, protože nedokoukal. Nechápal jsem to. Mystifikace? Hmmmmmm... Já bych to nazval jinak. Píp, píp, píp atd. Dvakrát jsem se zasmál. Pokud se pozvednutí koutků dá nazvat smích. ()

Knightey

Celkove tenhle serial hodnotim na 50%. Jsou tam dily fakt povedene a nektere opravdu divne - dost pritazene za vlasy... Clovek tohle bere u serialu typu: "Trpaslik" ale ne u tady. Proto me to docela zklamalo. Nebyt tehle vykyvu v ruznych serii, mohlo to byt v klidu az na 5*. Takhle bohuzel pouze za 3*. ()

swinevenca

Dejvičáci sobě, o sobě a dle druhýho dílu všichni aspoň jednou v sobě. Absurdně, vtipně a herecky stoprocentní dejvický království, kde ožívá legenda prince Jaroslava, protože páně Pleslovo z toho ultra ansámblu prostě vyčnívá, zatímco král je mrtev -fuckin´ Krobot. 50 na 50? Spíš 50+50!!! ()

Marcas

Ale jo, proč ne. Pro pobavení to stačí. Pokud od toho ale někdo očekává nějakou pecku, pak bude nejspíše zklamán. Zejména posledním dílem, který mi přišel opravdu slabý a trochu kazí nastavenou laťku předchozími díly. ()

Niloho

Tak mne to nakonec velmi, velmi příjemně pobavilo - opravdu nevtíravý, ale milý, často i břitký nebo drsný humor - s obrovskou dávkou nadsázky! Jsem opravdu velmi zvědavý, jak to bude přijato širší diváckou obcí. Já jsem se ani chvíli nenudil. Všechny díly si držely velmi vysokou a konstantní úroveň - nenacházím tudíž slabších míst! Vtipný a nápaditý - netřelý scénář, skvělá režie a excelentní herecké výkony - VŠECH!!! (Kino Pilotů - Praha) ()

podoustev

Naprosto božská podívaná, která u mě předčila i tolik glorifikovanej Most. Jejich suchej humor můžu, jejich sebeironii můžu ještě víc. Každej díl má hlavu a patu, je originálně vypointovanej, nikde to neskřípe ani netlačí na pilu, délka dílů akorát na to, aby skončil v nejlepším a zbytečně nenatahoval. Absolutně nelituju těch tří a půl hodin strávenejch v kině na předpremiéře (Kino Sněžník - Děčín). ()

Franki69

Další vynikající počin tvůrčích týmů České televize. Po Metanolu, Dukle 61, Dabing Street, Trpaslíkovi, Redlovi a nejnověji Most!u se už nejspíš nejedná o náhodu. Ani si nepamatuju, kdy naposled jsme se s přítelkyní v kině smáli dlouho, často a nahlas. Neříkám, že nás bolela bránice, ale po shlédnutí všech šesti epizod Zkázy Dejvického divadla nám „rohlíky“ na obličejích zůstaly ještě několik hodin a těžko se nám usínalo. Pořád jsme si připomínali ty desítky neskutečných, drobných, skvěle vypointovaných vtípečků, skečů, situací, probírali jsme jednotlivé herce a o každém jsme se dohadovali, kde se nám kdy líbil víc a co předváděl. A jediné co nás zamrzelo bylo, že Dejvické divadlo nejspíš nikdy nenavštívíme, protože zkrátka pro nás obyčejné pracující smrtelníky není možné skloubit pracovní život v Teplicích s neprůstřelným předprodejním systémem žádaného pražského divadla s představeními vyprodanými na mnoho měsíců dopředu. Myslím, že si reprízu na ČT dáme a s chutí. Naprosto TOP epizody byly AIDS nebo Divotvorné hrnce a Smrad. Viděno v přetopeném Kině Květen v Teplicích a hodnocení male&female od první do poslední opony je 2x100%. P.S. Pro ty pochybující ve zdejším fóru (kumite)...Seriál byl v předpremiéře uveden 27.2. v desítkách českých kin. ()

Vajnlich

Řval jsem smíchy kam se sere most, tohle ma opravdu koule a ty herecké výkony jsou dech beroucí. Konečně česká kinematografie v plné síle. Díky moc a doufám, že se to bude jen zlepšovat i když nevím jak by to bylo ještě možné. ()

tchempi

Skvělí herci skvěle hrají totální dada, bizár, úlet, WTF pičoviny. Nebudu hodnotit hvězdami, protože to je mimo jakákoli hodnoticí kritéria. Dělá to na mě dojem, že Dejvičáci (ač je mám rád), v posledních letech vyhypovaní a nasáčkovaní úplně všude, už roupama nevědí, co by. ()

Hammond

Věrohodný zkuk talířů, příborů i skleniček, jakožto i autentický zkuk manipulace se špagetami a chůze psa po jevišti. To jsou však jediná pozitiva tohoto seriálu. ()

brasek

V mojich pocitoch prevláda viac myšlienka, že mi to ako celok nesadlo. Určite kvitujem solídne hlášky a dobré scény, ale fakt neviem kde je chyba že nie som nadšený. Nuž keď sa tak zamyslím, možno to bude Miroslavom Krobotom, nezdieľam k nemu negatívne emócie, ale veľa vecí v jeho podaní je pre mňa nezáživných. ()

ynot

Strašně mi vadí, že tak bohaté divadlo si dělá srandu ne ze sebe, ale ze svých chudých příbuzných. DD existenční problémy opravdu nemá a pochybuji že kdy mělo, to mají paní ředitelka sedící v grantové komisi a pan Krobot velmi dobře ošetřené. Je to vlastně podobné jako s Dabing street. Hrají o něčem, co sami znají jen z dálky, dělají si z toho srandu a vlastně na tom parazitují. Zatímco Cimrmani si to za komnačů skutečně prožili a mohli si dovolit natočit Nejistou sezónu, tak tohle je normální podpásovka vůči kolegům, kteří neumějí tak dobře sosat veřejné peníze. A to mám Dejvické rád a považuji ho za naši nejlepší scénu. ()

strelec777

Kluci a holky z Dejvic ve mě způsobili nutkání si udělat výlet do Prahy a vystát si frontu na alespoň jedno představení, kde nehraje Čermák. Chci totiž cítit ten zápach lokálního ducha a toužím se nechat unášet zvuky, které vznikají v orálních otvorech přítomných herců :D Dle mého, je seriál dokonalý příklad absurdního divadla na televizním plátně a líbí se mi, že je to děláno nekonvenčně a vzbuzuje to diskuzi. Ne všechno bylo povedené, ale za mě to účel splnilo :) ()

rigby

Herecké obsazení i téma mě silně navnadilo. První díl se mi líbil a byl příslibem budoucího. Očekával jsem, že se trochu přitvrdí. Bohužel další pokračování silně ubralo na plynu a kromě méně vydařených gagů se objevilo i pár trapností. Chvílemi to šlo až někam za hranice chápání běžných smrtelníků, situace asi pochopili jen sami autoři a možná nejbližší příznivci divadla. Nebylo to tedy špatné, bylo to výjimečné, ale hůře stravitelné. ()

Kkahunaa

Mystifikace je to opravdu zdařilá, ale v jiném smyslu. Nejde o žádné dada:D. To, co seriál popisoval, se zdá jako pravda. Zkrátka za peníze z tohoto díla se zaplatí další provoz divadla. Jak jednoduché. Lepší než hologramy, ne?:) Btw-smekám před odvahou a humorem uživatele Hammonda. Humor á la Dejvické divadlo. Navíc nejvtipnější moment, který jsem zažil okolo celého seriálu. Díky Hammonde. ()

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

11.04.2019

Finále Plzeň zveřejňuje program svého 32. ročníku, který proběhne od 11. do 16. dubna v západočeské metropoli. I v letošním roce je filmová přehlídka především oslavou českého filmu a jeho tvůrců –… (více)