V zemi nikoho mezi Severem a Jihem nebojovali za modrou nebo šedou, bojovali za své přátele a rodinu. Film proslulého režiséra Anga Lee (Tygr a drak) vypráví příběh mladých Američanů bojujících za svou vlast v občanské válce. Jake Roedel syn německého emigranta a Jack Bull Chiles syn plantážníka z Missouri, jsou přátelé od dětství. Poté, co Jackova otce zabijí vojáci Unie, rozhodnou se oba mladíci přidat k Bushwhackerům, dobrovolníkům bránícím Jih. Z obou se stanou zkušení a obávaní střelci. Během nevlídných dnů jim začne pomáhat mladá vdova Sue Lee, do které se Jake zamiluje. S blížící se krutou zimou a sílící válkou se však skupina začne pomalu rozpadat, přátelé umírají jeden za druhým a dva mladí muži tak musí udělat zásadní rozhodnutí, zda-li bojovat dál... (Bonton Home Entertainment)

Fiftis

Skvelý režisér Ang Lee nakrútil krásny film, ktorému však chýba vnútorná duša, napätie, viac akcie a je až zbytočne dlhý. Inak je to silná téma o občianskej vojne Juh proti Severu, kde nehrajú hlavnú rolu radové armády, ale všetko je videné očami dobrovoľníkov brániacich juh. Je to prvý film, v ktorom som videl černocha dobrovoľne bojovať za Juh. Skvele Daniela Holta stvárnil Jeffrey Wright a práve kvôli tejto postavičke by som film odporučil. Nechýba tu nič zo skutočného vidieckeho života včetne odvahy a romantiky, krutosti i vyvražďovaniu civilistov v rámci svojej veci a nenávisti. I s malými chybičkami musím hodnotiť plným počtom. ()

Big Bear

To se takhle potká Kristus, Spiderman, mentalista a Jindra Tudor a ještě spolu s dalšími trempy jedou kempovat do lesů.. :-). Večer klohní v kotlících mňamku a brnkají si na bendžínko nejnovější jižanský umcáky... po lese ale běhá i další tlupa, která se pozná podle modrejch kabátů a ta tyhle kotlíkáře prostě nemusí... :-) Ba ne, tak zlé to zase nebylo. Dnes jsem měl chuť po delším čase ne western a tak jsem sáhl zkusmo pro toto DVD. To, co jsem čekal se mi tedy po pravdě nedostalo. On to není v pravdě klasický western, stejně jako za Občanské války už nebyl divoký západ tím klasickým divokým západem... Ke všemu já vždy nadržoval Severu už jen pro principy za které modrokabátníci bojovali a tak se mi hůř fandí hrdinům z té druhé otrokářské strany... Na stranu drohou film nabízí zajímavý pohled na občany státu, který se chtě nechtě ocitl na demarkační linii mezi severem a jihem... Mohli jste bojovat za tu či ionu stranu což bylo nebezpečné, horší však bylo zůstat na své farmě a věřit, že vichr války se rychle přežene, nebo zrovna do toho mého údolí vůbec nezafouká... Jako moderněji pojatý western film určitě doporučuji a dle mého názoru je to nadprůměrná záležitost. Herecké výkony všech byly vynikající, ovšem nejlepší byl mrtvý pohled Rhys Meyerse v závěru filmu... Škoda jen té přepálené stopáže, já mám čundry rád a americká příroda je věru krásná, ale být film o půl hodiny kratší, určitě by mu to neuškodilo... 3 šálky cikorky. * * * * ()

Disk

Trestuhodně opomíjený a neprávem přehlížený film. O tom, že si mě filmy Anga Leeho v poslední době získávají jako máloco, netřeba hovořit. Jeho Jízda s ďáblem patří k tomu nejlepšímu, co kdy tento tchaj-wanský mistr natočil. Bravurní režie (nádherné přestřelky), výteční herci a skvěle padnoucí hudba dělají z Jízdy s ďáblem klenot, který si zaslouží mnohem větší pozornost, než jaké se jí nyní dostává. Mimochodem ďábelský Jonathan Rhys Meyers pro mě už zůstane chladnokrevným zabijákem. ()

dr.horrible

Rozvleklé a chladné. Lee natočí emocionálny ohňostroj, akým bola Ľadová búrka a potom takúto televízne vyzerajúcu, neosobnú, žánrovo ťažko zaraditeľnú dvojhodinku dejepisu. Keby to tak nemal celú kariéru, tak sa aj čudujem. 65% ()

Legas

Vzhledem k hlavnímu dění v druhé polovině filmu, mohla být první polovina filmu zkrácena, nebo natočena lépe - stručněji a výstižneji. Jinak snad nemám žádné jiné poznámky. Je to velice pěkný film. Velké momenty v relativně nenápadných scénách. ()

Ant

Film tak trochu o ničem. Chybí mi tam výraznější hlavní postava.Vyjukaný Toby Maguire tohle prostě nesplňuje, ten dokáže nudit pouhým pohledem. Zbytek obsazení je už o něco lepší, jako třeba S. Ulrich, J. Caviezel nebo J.R Meyers, který se neztratí v sebemenší roli. Tentokrát byl Ang Lee naladěn asi na jinou vlnu než já. ()

Arsenal83

Juh proti severu a všetko okolo toho sa na plátne už niekoľkokrát ukázalo v rôznych formách. Priznám sa, že nie som veľmi fanúšikov filmov o tejto vojne, zdá sa mi to sudné pre našinca niekedy mätúce. Podobne je to s týmto snímkom. Má niečo do seba, ale aj vzhľadom na dĺžku sa tam udeje pomerne málo zaujímavého. ()

Chrustyn

Ang Lee má svůj osobitý styl vyprávění příběhů, takže i western je v jeho podání o něčem úplně jiném, než by se u daného žánru dalo očekávat. Vypráví příběh skupiny psanců, kteří si v době války Severu proti Jihu začali svou vlastní válku za svobodu a čest. Na pomalý styl vyprávění je nutné si zvyknout ale řada mladých herců a velice dobrá výprava dokáží zaujmout všechny, kteří si pod pojmem western představují něco jiného než detailní pohledy na zpocené tváře a hudbu Ennia Morriconeho, protože "Jízda s ďáblem" je o něčem úplně jiném. ()

Ghoulman

Dle mého mnohem zábavnější a zajímavější než Návrat do Cold Mountain, ani sám nevím proč, ostatně - opak by měl být pravdou - tempo je pomalejší, nejsou zde dvě linie vyprávění (čili dvojnásobné napětí), apod.. ale stejně mě to sedlo víc.. ()

Morholt

Předlouhý western plný romantiky, přátelství, filosofování o tom, co je špatné a co je dobré a především nevyrovnaných výkonů. Na jedné straně Tobey Maguire, který stále hraje Homera z Pravidel moštárny a role jižanského střelce mu pranic nesedí a na straně druhé Jewel Kilcher a především Jonathan Rhys Meyers, který ztvárnil další ze svých psychopatických rolí. Ang Lee je vynikající režisér, ale tady šlápl maličko vedle. 60% ()

Terva

Ta dlouhá stopáž to v klidu poslala do obyčejného průměru. Sestříhat, přidat pár bojových scén navíc, dodělat hudbu a mělo by to za pět. ()

Padme_Anakin

Nahlédnutí do americké historie, resp. do událostí bojů Severu proti Jihu očima mladých mužů z Jihu, považuji za zdařile zpracované, s podmanivou atmosférou a zajímavým hereckým obsazením.. Mám k tomuto snímku v podstatě jen jedinou připomínku a tou je délka.. Jinak za zmínku určitě stojí kreace Jonathana Rhyse Meyerse, tuším, že by si ďábla mohl z fleku zahrát a pozoruhodná Jewel Kilcherová jako půvabná ozdoba filmu, slušelo jí to a mně se na ně dobře koukalo.. ()

gibbon

Asi nejslabší film mého oblíbence Ang Leeho v hlavní ženské roli s mou (poprvé a zatím naposled hrající) oblíbenkyní - písničkářkou Jewel Kilcher jsem si především kvůli protivnému patosu dvakrát neoblíbil. ;) Každopádně western, i když velmi netradiční, pokryl další nedobyté pole v režisérově filmografii beroucí postupně útokem všechny existující žánry. ()

Freemind

Zajímavá variace na westernová klišé, zajímavé dobové drama z dob války Severu proti Jihu, navíc - což je zajímavé - nečekaně z jižního pohledu. Zajímavé provedení a zajímavé herecké výkony - a naprosto nezajímavá délka a scénař. Nuda, Angu. ()

kaylin

Ang Lee je rozhodně dobrý režisér, a co si budeme povídat, zachytit válku Severu proti Jihu se mu podařilo velmi dobře, jeden by ani neřekl, že vlastně nemá k Americe řádné kořeny. Jenže ani tak jsem se neubránil tomu, že mě film jednoduše nebavil. Nebavily mě postavy ani to, kam se příběh ubíral. ()

Damiel

Řemeslně dobře natočené, ale přesto mě to moc nevtáhlo. Asi hlavně proto, že při kratší stopáži by se podstatně zvýšil spád děje a s ním i dopad na diváka. ()

Martin741

Reziser Ang Lee natocil sympaticky western z dob Obcianskej Vojny v USA 1861 - 1865. Herecke osadenstvo je vyborne a rezia samotneho Anga lee mi vynimocne nevadila. Hoci tohoto rezisera nijako neuznavam. 60 % ()

laik_60

Aj medzi "partizánmi" bojujúcimi "za své přátele a svou vlast" v štáte Missouri sa našlo pár charakterných mužov, inak to bola "samozvaná armáda" lumpov a vyvrheľov. Pekne vykreslené južanské prostredie, a atmosféra medzi civilistami v časoch občianskej vojny v Amerike. Trocha dlhá stopáž, ale asi by to bez toho nebolo ono. ()