Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

• USA Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (více)

Potulný zpěvák neboli bard Edgin (Chris Pine) se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry „Dračí doupě“, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) nebo druidka (Sophia Lillis). (CinemArt)

Eliott

Jednoduše dokonalé! Jsem moc rád, že přestože filmové trháky v poslední době přinášejí mnohdy ohromná zklamání, se povedlo právě takto parádní fantasy. Něco podobného tu totiž již nebylo velmi dlouho a bylo by fajn, kdyby se v budoucnu podařilo okolo vybudovat i několik dalších kvalitních kousků. Předem jsem věděl, že to bude dobré, obával jsem se však, že to bude cíleno spíše na mladší publikum. Opak je pravdou a myslím, že to byly nk aklnec spíše děti, kdo odcházel z kin zklamaný. V každém případě je to velice vtipná a výborně fungující, inteligentní komedie s opravdu silným příběhem, bezchybnými akčními záběry i dojemným závěrem. Co víc si vlastně člověk může od filmu přát? Se všemi naplněnými očekáváními se dílo na mém pomyslném žebříčku zařadí velmi vysoko a osobně jsem prožil nejlepší divácký zážitek zhruba od shlédnutí Bullet Trainu. To mi teď připadá jako neuvěřitelně dlouhé sucho. 95% PS: Poznali jste Bradley Coopera? Pro mne to bylo takové nečekané malé překvapení!😃 ()

3DD!3

Výborná věc! Vtipy, triky, zvraty, všechno funguje dokonale. Inteligentní scénář a přesná režie Daleyho a Goldsteina je podpořená skvělými hereckými výkony. Perfektní chemie mezi protagonisty srovnatelná s Gunovými Strážci galaxie táhne celý snímek. Skvělý Chris Pine si svého harfeníka neskutečným způsobem užívá ať jde o verbální mistrovství nebo silné dramatické sekvence, u kterých nezůstane oko suché. Michelle Rodriguez v roli ženského Barbara Conana zažívá neskutečný kariérní comeback. Loupení, prozkoumávání, zachraňování i bojování jsou pojaté s neskutečným vtipem a invencí. Balfeho hudba špičková. Evergreen, po kterém se dá sáhnout prakticky kdykoliv a už teď se těším až ho uvidím znovu. ()

Kaka

Dějově plochá taškařice se stokrát viděnou variací jedné a té samé zápletky, avšak s výtečně sehranou grupou sympaťáků a vlastně i labužnicky zahraným záporákem. Celé je to dynamické, vtipné s několika výbornými scénami (tlustý drak) a charismatickým leaderem Chrisem Pinem. Je vidět, že to točil někdo kdo má cit pro danou látku a úctu k fantasy. Potenciál na nějaké pokračování, či ságu tam je, ale příště buď temnější, nebo scenáristicky originálnější. ()

Spiker01

Po těch nadšených ohlasech z mnoha stran jsem čekal možná více, ovšem na tu docela velkou stopáž to uteklo celkem rychle a nenudil jsem se. Dvojku bych si za pár let, leč to zřejmě kvůli finančním výsledkům nebude možné, čekal jsem větší trvalku a lidi zkrátka více láká Mario než Chris Pine. Fascinuje mě ale, že studia neustále obsazují herce jako Justice Smith a Sophia Lillis, když diváctvo na ně očividně neslyší a udělali by spíš dobře, když by se objevili v nějakém menším filmu, kde by také předvedli své umělecké kvality. Obávám se, že ještě jeden nebo dva propadáky a brzy se za nimi zavře voda, což platí i pro Regé-Jean Page, který tu má však pro mě první snesitelnou roli a dost mě v ní nakonec bavil. A kdo ví, možná i Chrise Pina, jelikož další Star Trek je v nedohlednu. Což tak nějak celé vystihuje tento film, objevuje se tu spousta herců, které odněkud znáte, replikují se tu scény z jiných fantasy, které znáte a občas je toho trošku moc. Humor evidentně na diváky funguje, na mě zas tak moc ne, i když několik hodně vtipných scén si našlo i mě. Warcraft byl lepší a u obojího bych si ale dvojku dal.. ()

castor

Fantasy, žádná krev, dobrodrůžo, řachanda pro celou rodinu. Nikdy jsem kombinaci něčeho takového nevyhledával, nicméně o to větší překvapení jsem dostal. Holt zázraky se ještě dějí, přitom samotnou hru jsem nikdy nehrál. Banda outsiderů, hodně nadhledu, množství dějových zákrut, spousta fešných lokací, solidní nášup originální akce. Je to odlehčená popcornovka se vším všudy, kterou tvůrci nezpatlali na základě pitomého scénáře, digitálního bordelu a laciných ústupků, čímž netvrdím, že je to nějak dějově hutné, každopádně díky dynamické akci a partě sympaťáků v čele se spolehlivým Chrisem Pinem, kterým divák prostě fandí, si to palec nahoru zaslouží. Takže nakonec čtyři hvězdy, i když to rozhodně není o tom, že bych si to za pár let pustil znovu. Protože přece fantasy, žádná krev, dobrodrůžo… ()

D.Moore

Dlouho tu nebyl takový fajn film. Fantasy popcornovka v rytmu Strážců galaxie se odehrává v novém, neokoukaném světě, je plná nových postav, a přitom pořád tak nějak příjemně povědomá. Začíná scénou, která cituje Jurský park, ale pak už je svá a jde jí to moc dobře. Zápletka je příjemně přímočará a drží se při zemi, ani nevadí, že nijak zvlášť nepřekvapí, protože originalita je všude kolem, postavy mezi sebou mají opravdové uvěřitelné vztahy, humor není křečovitý za každou cenu a když scénář chce, dovede film i trochu zpomalit a dát prostor jiným emocím. Jako třeba v jedné scéně s cameem velmi slavného herce, který tu zatím ani není napsaný v obsazení a doufám, že to tak zůstane dlouho. Herci a herečky jsou super, kromě Chrise Pinea mě potěšily hlavně Michelle Rodriguez (opravdu jí to sedlo) a Sophia Lillis. Hugh Grant se, zdá se mi, při natáčení bavil stejně jako já v kině. Výprava je patřičně fantastická a nepřeplácaná, akční scény mnohdy nápadité, Lorne Balfe složil první soundtrack, který si rád poslechnu celý. Opravdu doufám, že se dočkáme dvojky, protože tohle je svět, do kterého se vrátím rád. ()

Davies182

Čas od času se v kinech objeví film dělanej mně na objednávku, tj. člověku, kterej od prvního stupně základky ulítával na dračáku, topil se ve fantasy bichlích a hrál všechny Fighting Fantasy. A pochopitelně to v různých obměnách trvá dodnes. Díky za ty dary. [IMAX] ()

Xmilden

Chris Pine je ve své podstatě velmi nedoceněným hercem. Hláškovat umí, hrát rozhodně taky a ještě se na něj příjemně kouká. Dungeons and Dragons šlapou jako hodinky. Takové to staré dobré dobrodružství, kdy zlo je potřeba porazit, záporáky přechytračit a ještě to celé kořenit nějakou nadsázkou a hláškama. 80% ()

darkrobyk

Slušná fantasy v kulisách, jak to má rád minimálně fanoušek LOTRa. Možná bych uvítal více akce, ale naštěstí ukvákané pasáže jsou milosrdně krátké, a když už hrozí, že přestanou bavit, skončí. Největší problém jsem měl s postavami. Chápu, že jde o zloděje, tedy lidi s pokřiveným charakterem, což ale neznamená, že musí být nesympatické a arogantní. Především Ch. Pine byl po většinu času nesnesitelný a jeho jakás takás náprava mi nepřinesla valného uspokojení. To je ovšem škoda, páč jsem se neměl s kým ve filmu ztotožnit, komu držet palce. Snad jen Sophia Lillis za to stála... Předpokládám, že Grant si padoucha střihnul s gustem, proto se mu povedl. A velmi dobře byla vybrána Daisy Head, i když mohla dostat více prostoru; pro rudé kněžky mám od jisté doby slabost. A pak draci. Tedy čekal jsem více než - jeden se párkrát mihnul v bitvě, druhý byl nechutně tlustý v podzemí jak larva a třetí kamenný....to mě zklamalo. Nakonec dávám silné čtyři*.... a zaokrouhlím je nahoru. ()

Shakers

Som rád, že sme sa dočkali po dlhšej dobe v kinách ďalšej fantasy rytierovskej šermovačky, pretože mám pocit, že tento žáner v kinách akosi vymiera. Prejdime, ale k filmu. Dungeons & Dragons tak trochu poznám, hrávali sme to s kamošmi zopár krát, no film som si nevedel predstaviť ako môže fungovať. Nakoniec som milo prekvapený tým čo som videl. Partička zlodejov na čele s Chrisom Pineom potrebuje ukradnúť vzácny artefakt, no proti ním stoja sila zla, ako napr. príšery, čarodejnice alebo bývalý kamarát (Hugh Grant). Je to predovšetkým dobrodružná jazda, ktorá strieda menšie akcie s väčšími, hrady za krásnu prírodu, rytiersku zbroj za digitálne príšery, suché vtipy za mastné a to všetko ešte obaľuje vydarená hudba od Lorna Balfa, ktorá dodáva filmu šťavu do gúľ. Menšie mínus je asi začiatok filmu, no potom ako sa partia da dokopy je to zábavná dobrodružná jazda až do konca, na ktorej nie je vlastne nič vyložene wau, ale je to sympatické a hlavne zábavné svojim podaním. P.S.: nezabúdajte na scénu za titulkami. Obľúbený soundtrack: I Wasn't Always A Thief, Thick as Thieves, The Reawakening. 75% - 4* ()

DJ_bart

Sice nejde o tak ujetej, šílenej a hilarious over-the-top feel-good vodvaz o nesourodý bandě outsiderů alá fantasy Strážci Galaxie, jaký jsem zprvu očekával. I tak jde o třeskutě zábavnou dobrodružnou týmovku a báječně přímočarý fantasy béčko ze starý školy [zejména pak využití prosthetic arts, masek a praktických efektů je echt poctivý], který nejenom skvěle využívá svůj komediální rozměr [ať už jde o running jokes, timing či vizuální gagy], zároveň však nápaditě využívá svá žánrová klišé, tropy i motivy, a s patřičným nadhledem si je hravě překrucuje k obrazu svému [a nejen proto nejde tenhle spektákl brát jakkoliv vážně].... Filmové D&D je tak znamenitou, leč želbohu smutnou připomínkou toho, že kvalitních fantasy filmů je v současnosti jak šafránu [takže zatraceně málo]. A to říkám jako člověk co hrál Dračák jenom jednou (a komplet vožralej). Jedno však vím jistě: od teďka se chci živit jako bard a hrát na loutnu. Jo a scénka ze hřbitova je vrchol humoru... Verdikt? Španělská vesnice pro diváky bez nadhledu. Pokračování uvítám rád s otevřenou náručí a korbelem medoviny k tomu. Holga ftw! ()

filmfanouch

Je Dungeons & Dragons: Čest zlodějů startem nové úspěšné filmové fantasy franšízy? Měl by být! Skvělá fantasy podívaná, která nepostrádá nápady a zběsilou dobrodružnou fazónu, která si diváka získá už během startovní expozice a následně ho odmítne pustit až do závěru. Na hráče dračího doupěte se sice pořád někteří dívají skrze prsty, rozhodně by ovšem kvůli tomu neměli ignorovat tento film. Jde totiž o ukázkový případ skvělého dobrodružného filmu,  který má potenciál stát se Robinem Hoodem: Králem zbojníků pro novou generaci…. ()

JohnnyD

Najlepšie sword and sorcery od Spoločenstva prsteňov, s ktorým má spoločné to, že vizualizuje niečo, čo sme roky chceli vidieť v adekvátnom rozpočte, ale nikto nám takú žánrovku nedoprial. Chýba tu len power metal alebo rovno Dio. ()

playboxguest

Svižné dobrodružství, které po trochu pomalejším rozjezdu, přestalo uhýbat a skrze nápady si došlo přímo za svým cílem. Pěkně rovně a zpříma. Šutr nešutr. ()

sheen

Tak tady chtěl někdo hodně polichotit hlavně oldschool hráčům, kteří vyrůstali na hrách Icewind Dale, Neverwinter Nights a Baldurs Gate. Všechno výborné RPG, které jsem pařil před více než 20 lety. Ale zpátky k filmu. Jako opravdu jsem se bavil, nečekal jsem, že uvidím tak zábavnou a dobře zpracovanou fantasy pohádku. Je tam vše co si jen fanda může přát, navíc doplněno vtipnými hláškami. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD