Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

• USA Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (více)

Potulný zpěvák neboli bard Edgin (Chris Pine) se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry „Dračí doupě“, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) nebo druidka (Sophia Lillis). (CinemArt)

salahadin

Bizarně rustikální zábava. Chci tu cetku, díky níž bych mohl mrtvolkám pokládat pětici otázek. Zeptal bych se Sergia Leoneho, jestli se mu líbil tenhle film. Asi by mě místo odpovědi pozvracel všemi těmi červíky, co mu vrtají v dutině břišní vitamíny, protože pravděpodoběn se v hrobě točí na obrtlíku. Ale jo, film je čupr, je barevnej, furt se tam něco hejbe a je tam hodně světýlek. A taky je to ynteližentní čurina, jak tu všichni píší. To je pravda a salahadin je psí čumák :-) Možná je to tím, že s počítačových her znám jen Posla smrti a Heroes of might and magic 1, ehm ()

Pilda17

Nevzpomínám, kdy jsem naposledy viděl, tak skvěle řemeslně zvládnuté fantasy. Příjemný příběh, dvě hodiny utečou jak nic a herecká sestava potěšila. Zábavné, vizuálně úžasné, nevím, co bych Dungeons & Dragons vůbec mohl vytknout.. 10/10 = 100% ()

666teen

Nechápu, jak pan Rodriguezová dokáže pozabíjet ta kvanta nepřátel bez jediné kapky krve! Překvapivě (hodně) zábavná záležitost. Jen ta krev mi pořád nejde na rozum... ()

HAL

Trailery mě nebavily, vypadalo to z nich jako generické fantasy a slabý odvar z odvázané střelenosti Your Highness - ale ony nakonec o tom filmu docela dost kecají, a nic by mě nemohlo těšit víc. Vůbec jsem totiž netušil jak moc DnD to nakonec bude. Světem Faerunu jsem totiž svého času žil mnohem víc než jakýmkoli jiným fiktivním světem, ty stovky hodin u her a knih, i akcí s podobně postiženými jedinci... hopkal jsem na sedačce nadšením při každé zmínce o lore Sword Coast a okolních oblastí, a že jich tady bylo požehnaně   A krom nich je to překvapivě povedená žánrovka - ne generická fantasy komedie, ale schopně vysoustružený heist v hávu fantasy komedie. Pořád komedie dost přízemní ve srovnání s tím Your Highness... ale to nakonec není až tak velký problém, a s chutí bych si hned dal dvojku. 8/10 ()

liskam

Fakt žeru Jamese Kirka. Hrával jsem léta Dračí Doupě. Hraju MtG. A za mě to má takhle vypadat a takhle se u toho má člověk bavit, nebo alespoň trochu obdobně. Už jen z nostalgie pálím plný počet. 5* ()

Vavča

S hodně odřenými zády a ušima za tři, protože mám od svého amerického zpravodaje představu o tom, jak film vypadal nesestříhaný (se všemi těmi rasově-woke luxusními vymoženostmi). Casting je povedený tak napůl Chris Pine s image starého fotra je celkem, byť mě nějak extra nezaujal, Michelle Rodriguez vypadá jako starý ošklivý chlap:), Hugh Grant si asi plní pětiletku hraní záporných rolí, ale i tady boduje a charakter Forge strhává pozornost na sebe, paradoxně strana záporáků má charisma a koule, Regé-Jean Page jako paladin zaujal. Některé akční sekvence (měňavka prchající ve zvířecích podobách hradem) a vtípky (hřbitov padlých z bitvy) jsou velmi povedené, jinak spíše vidíme průměrnou kvalitu filmu. Velkolepá výprava se povedla neříkám, souboje taky ok, ale hudba mě nezaujala. Navíc jsem četl některé věci R. A. Salvatora a o universu mám prostě jinou představu díky hraní pc her od studia Black Isle. Chtělo by to něco vpravdě epického a vážnějšího... ()

DJ Obelix

Scenáristicko-režijní dvojce Daley a Goldstein odvedla famózní práci. Konečně někdo převedl lákavý a nesmírně bohatý svět D&D na stříbrná plátna stylem, jaký si zasluhuje. Ač má film přes dvě hodiny, ani v nejmenším se "netáhne", ale naopak až freneticky odsýpá od jedné dobrodružné lokace do druhé. Ani vycizelované tempo a zábavný příběh by ale nebyly k ničemu, kdyby je nepodpořili skvěle vybraní herci. A to se v tomto případě povedlo na jedničku s hvězdičkou. Všichni herci mají spolu neuvěřitelnou chemii a komediální timing, takže humor nepůsobí strojeně ani "na sílu". Přidejme k tomu velice slušnou výpravu a máme tu parádní blockbuster v pravém slova smyslu, na který se vyplatí jít do kina klidně s celou rodinou. A je jedno, jestli jste někdy sami nějakou tu "sešnu" D&D s přáteli hráli, nebo jste úplnými nováčky, kteří mají rádi hravé fantasy plné draků, kouzel a správné dávky dobrodružství. ()

HoneyBunny

Roztomilé, má to šťávu, postavy, které máte rádi, a děj, co má smysl. Edgin s Holgou jsou od začátku hrozně sympatická dvojice, která (díkybohu) nemá žádné romantické pnutí. Jsou to prostře parťáci, kteří se podrží. Spolu dají dohromady po vzoru Dungeons and Dragons kampaní skupinu různorových hrdinů a vydají se na misi plnou vtipných i dramatických překvapení. A nabídnou spoustu dobře udělaných a zapamatovatelných momentů. Útěk druidky Doric z hradu, kdy musí stále měnit svoji podobu, souboj s tlustým drakem, moment, kdy se Holga musí rozloučit se svým milovaným prťousem (Bradley Cooper!). Všechno je to podané v roztomilém mixu nadsázky a lásky k DandD. Vůbec by mi nevadilo, kdyby se tvůrčí tým do tohohle světa někdy vrátil. ()

Anderton

Tak sa nechám uniesť a udelím vysoký počet bodov, pretože mi to evokuje za prvé niektoré vydarené osemdesiatkové fantasy a za druhé sem tam aj Pána Prsteňov, navyše ani náhodou taký Warcraft. Ale nie v zmysle, že by tvorcovia predobrazy vykrádali, ale skôr hrali na nostalgickú nôtu, aspoň u mňa, nehráča. O hre tak neviem zhola nič, čiže zážitok bol určite iba polovičný, avšak vysoké tempo, suchý humor a pekná výprava subjektívne nedostatky vynahradzujú. Podarený je aj casting. Nikto síce nevyčnieva (čo je asi dobre), ale prekvapivo nikto nie je ani otravný. 70% ()

Kudly4

Přesto, že nejsem cílovka i ta hra mě minula úplně, tak za mě celkem příjemné a vtipné Fantasy dobrodružství. Vizuálně bez debat perfektní, příběh ale typický, který ničím nepřekvapí a po herecké stránce mi sedl jen Chris, Rodriguézovou nemusím už delší dobu a ostatní postavy, jsou až moc dětinské. Po delší době, jsem ale zabrouzdal do jiných vod a Dungeons & Dragons hodnotím silnější trojkou. ()

Kothy

Ani jsem nečekal, že mě to tak chytne. Skvělý způsob, jak rozjet novou frančízu. Dnes už se moc nevidí, aby blockbuster v kině nebyl sequel. Natočit fantasy těchto rozměrů není jednoduché. Má to v sobě spoustu herních prvků a humorem se tu nešetří. Dostáváme se do nového světa, plného různých stvoření, který postupně poznáváme. Postupně se dává dohromady naše parta zlodějů, který se chystá k velké loupeži. Vážně je to místy dobře vymyšlené. Jak už to tak bývá, tak věci nejdou podle plánu a je třeba improvizovat. Akční scény jsou špičkové a efekty taky. Ať už je další díl. Herci jsou taky super. "Provedeme plán B." :D ()

silentname

Tak "Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves" je veľmi solídny štart do nového mesiaca a ide podľa mňa skutočne o kvalitne napísaný a dobre spracovaný dobrodružný fantasy film. Pokiaľ máte radi tento druh filmov, určite neváhajte, a choďte do toho. Oceníte asi všetko, čo sa tu dostalo (až na pár výnimiek, no k tomu sa dostanem). Postavy sú zábavné, lore je skvelý (najmä keď som zistil, že veľa z neho sa dostalo aj do mojich obľúbených titulov od Bioware), komédia je excelentná a po celú dobu som sa s týmito postavami bavil. Dokonca je tu aj prítomná mágia a niekoľko skutočne vtipných momentiek s jej využitím. Nie je to príliš dlhé, ani príliš krátke... úvod je solídny, záver prepracovaný... čo vlastne na tomto nefunguje? V podstate by som to dokázal zhrnúť v dvoch bodoch. Prvý je nie úplne najlepšie CGI. Je solídne a triky vo väčšine prípadov vyzerajú dobre... no nedočkal som sa niečoho, čo by ma dokázalo do tohto sveta skutočne preniesť. Sú proste v pohode a dá sa na ne pozerať, no mohli byť kvalitnejšie. Druhá vec je opäť to, že niektoré veci vieme predvídať oveľa skôr, než sa reálne stanú. A v prípade tohto filmu je ich skutočne viac než dosť. Možno je tu pár zaujímavých prekvapení, no viete vo veľa scénkach presne, ako to dopadne a čo bude výsledok. Alebo k čomu sa vlastne dopracujeme. Pochopíme to oveľa skôr, než naši hrdinovia. No v kontexte toho všetkého si myslím, že tento príbeh som si užil viac, než som si pôvodne sľuboval. Ako herného fanúšika ma to potešilo a rovnako aj ako filmového fanúšika. Ak neviete na čo ísť do kina a milujete dobrodružné fantasy, toto je skvelá voľba, ktorú by ste nemali premrhať. Hodnotenie: A- ()

Yoshitsune

Tohle byla radost vidět a po třetím Ant-Manovi, je to fakt hezký vidět film, který je fakt dobře natočený, zahraný a celý zpracovaný v zábavném stylu. Hlavní čtveřice......a pak pětice a pak zase čtveřice, je super parta a je velká škoda, že s nimi Xenk to nedotáhl až do konce a tak nějak odešel, prostě jen tak. A jo Xenk je v tomhle směru mým favoritem, mezi těmi postavami, je to přesně ten typ za kterého bych hrál. Ale všechny sem si oblíbil, protože sou to trosky, zlomené a ztracené existence a to je celé staví, do té lidské roviny, takže přestože by se tady našla určitá podobnost se Strážci galaxie, tak ji přehlédnu. Co však nelze přehlédnout, je zvláštní motivace Forge a jeho fixace na nevlastní dceru......ok divný a pak to že Červená čarodějka, přestože má být jako zlá a tak, tak moc toho tady nepředvedla. Jo největší slabinou tohohle filmu sou záporáci, na záporácích stojí a padá velká většina filmů a seriálů, tady sou prostě Lidl verze a to je škoda. Ale je hrozně fajn, že ten svět tady je prostě živej, různé rasy, různá zákoutí země, různý potvory a nejvíc, ale úplně nejvíc je vypasenej drak. Sou tady čtyři naprosto perfektní akční bitky, z toho se pro sebe Michelle Rodriguez ukradla dvě,  takže i po akční stránce je to paráda. Film parádně utíká a celé mně to bavilo, takže až na záporáky, je to skvělý a sem s pokračováním. ()

PetrPan

Filmové fantasy už dávno znásilnili bukanýři od Mrvelu a WC, animuje se striktně pouze v duhových barvách a jen seriálům se daří držet meč a magii za Zdí Mordoru. A tak jsem i přes vcelku oslavné ódy svých oblíbenců přistupoval k adaptaci herní klasiky docela opatrně.  V rané pubertě jsem ještě stihl sešitová Dračí doupata, což do dnes považuju za vrchol fantazijního hraní  a žádný xboxy ani playstejšny se tomu prostě nemůžou vyrovnat. Vždyť my to kua hráli klidně i venku. Ale to je fuk. Jak se tedy povedla tahle připomínka dávných časů (Dračí doupě z původního D&D vycházelo)? Jsem moc rád, že valné většině svých oblíbenců tentokrát musím dát za pravdu, protože jsem viděl nejlepší filmové fantasy posledních let. Žádný politicky korektní pičičandy, žádnej přehnanej digibordel, kterej má jakože ohromit... svou prázdnotou, ale vtipnej, napínavej, dojemnej a  hlavně nápaditej... pohádka. Obézní drak, magický souboj obřích rukou, rudí kněží, mozkožrouti... a další parádní detaily a vychytávky (s Láďovými neplést!), které dohromady dávají poctivej filmovej  zážitek, z něhož dejchá srdíčko (nikdy bych neřekl,, že budu citovat Trošku u dobrýho filmu). A proto jim ty filmy žereme, ne? I love Michelle Rodriguez! ()

Slarque

Dobrodružné fantasy stejně sympatické, jako jeho herecké osazenstvo. Svižné, odlehčené a ani mi nepřišlo zbytečně dlouhé. Mohlo to být i tím, že jsem nedával pozor a vlezl na česky dabovanou verzi, ale prostě jsem měl celou dobu pocit, že se nebavím tolik, kolik bych měl (70%). ()

Claw

"Dungeons & Dragons: Čest zlodějům" je skvělý mix fantasy, dobrodružství a komedie, který vás přenese do světa kouzel a neřesti. Příběh je založený na slavném světě stolní hry Dungeons & Dragons. D&D jsem nikdy nehrál, ale má to nádech jakéhokoliv jiného RPG, a to mi bohatě stačilo, abych se na něco takového podíval. O hře nemusíte nic vědět, protože ji tvůrci filmu dostatečně zjednodušují, aby si ji užil každý. I když je tu pár částí, kdy se na vás najednou vyvalí spousta jmen, souvisejících s lore, takže pro náhodné diváky, kteří se o fantasy světy tolik nezajímají, to může být trochu matoucí. Film režírovaný Johnem Francisem Daleym a Jonathanem Goldsteinem se může pochlubit talentovaným hereckým obsazením, včetně Chrise Pinea v roli charismatického Edgina Darvise, Michelle Rodriguezové jako divoké Holgy Kilgoreové a Hugha Granta jako prohnaného Forge Fitzwilliama. Silnou stránkou filmu jsou komediální prvky, které přinášejí spoustu úsměvných momentů. Interakce mezi postavami jsou velmi vtipné, zejména slovní přestřelky mezi Edginem a Holgou. Komediální načasování herců dodává filmu další vrstvu kouzla a činí z něj odlehčenou a příjemnou podívanou. Jen je škoda, že se humor občas opakuje a spoléhá na podobné komediální tropy. Po vizuální stránce film předvádí působivé speciální efekty a nápadité kulisy, které diváky přenesou do živoucí a magické říše. Od rušného města Neverwinter až po zrádné hlubiny Underdark - budování světa je vizuálně podmanivé a přispívá k pohlcujícímu zážitku. Film má také pěkně natočené i sestříhané akční scény se zručnou choreografií, rychlé tempo a podmanivý soundtrack. Nečekejte však, že půjde o mistrovské dílo v rámci žánru. Příběh je velmi prostý, neobsahuje žádná skutečná překvapení ani nečekané zvraty a některým divákům může připadat předvídatelný. Tvůrci prostě sázeli na jistotu, aby oslovili co největší počet diváků. Celkově je "Dungeons and Dragons: Čest zlodějům" skvělým a zábavným filmem, který nepochybně osloví fanoušky hry. Film úspěšně zachycuje ducha dobrodružství a kamarádství, díky němuž je hra tak populární. Ačkoliv je příběh hodně přímočarý, celková zábavnost filmu je nepopiratelná a rozhodně stojí za zhlédnutí. /80%/ ()

eLeR

Toto 134 minútové fantasy dobrodružstvo so zaujímavou partičkou bola celkom svižná záležitosť. Posúdiť, či sa to verne drží hry neviem, ja som v detstve hrávala len človeče. Pár hlášok ma primälo zasmiať sa nahlas a to sa cení. 3,5* ()

Happens

To měl být Indiana Jones v podání barda ve světě Fantasy? Celé je to takové komické, má to tak být, a je to asi super. Možná. Nicméně není to dostatečně komické, aby se člověk smál, ale ani seriózní, aby se koukal dál. Útrpně jsem to vydržel do konce. Fantasy svět mě ale vždy baví. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD