Neuvěřitelná

• USA Unbelievable
USA, 2019, 6 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Tvůrci:

Susannah Grant

Hudba:

Will Bates

Toni Collette, Merritt Wever, Kaitlyn Dever, Vanessa Bell Calloway, Dale Dickey, John Hartmann, Austin Hébert, Liza Lapira, Kai Lennox, Danielle Macdonald (více)

Epizody(8)

Jedna mladá žena obviněna ze lži o znásilnění a dvě detektivky vyšetřují sérii děsivě podobných útoků. Podle skutečných událostí. (Netflix)

iz67

Perfektni zenske vykony, neni to pouha detektivka, velice pohodove pokoukani. Wever je skvela (vytvari pocit uzasnyho klidu a bezpeci). Posledni dil nemel být, ale kdyz si ho odmyslite nebo nepustite, tak perfekt. ()

Sharleen

Detektívnych seriálov sú mraky, pri tomto ma nalákala hlavne Toni Collette v postave detektívky Grace, ktorá ani tu nesklamala moje očakávania. Druhá vyšetrovateľka Karen v podaní Merrit Wever mi bola neznáma, ale herecky vytvorili rovnocenný tandem a dobrý tím. Najväčšou slabinou bola prvá epizóda, ktorá ma vyslovene nebavila, čo možno bolo z časti aj tým, že obe dámy sa v seriály objavili až v druhej časti. Celý čas sledujeme paralelne dve dejové línie odohrávajúce sa na inom mieste s trojročným odstupom. Veľmi znepokojivým faktom, ktorý bol náležite daný do popredia, bol diametrálne rozdielny prístup a vypočúvanie obetí zločinu detektívmi v prípade Marie, ktorí boli obaja muži a detektívmi - ženami. Výborne vykreslené charaktery postáv Grace aj Karen, ich silné aj slabšie stránky, rozdielne povahy, prístup k práci aj voči sebe navzájom, čo ich spája a čo rozdeľuje, to ako sa vyrovnávajú každá po svojom s brutalitou zločinu a bezmocnosťou, keď sa im nedarí chytiť páchateľa. Nebyť slabšej prvej epizódy, bolo by to u mňa za 5 hviezdičiek, takto ostávam na stále veľmi slušných 4. ()

Arkagas1989

Tak tohle je zase silné kafe. Seriál na základě skutečných událostí. 16 letá Marie byla znásilněna, ale při výpovědi neuvedla vše do detailu a proto jí vyšetřovatelé svým způsobem přesvědčili o tom, že lže. Aby se ubránila svým citům přiznala nakonec, že si vše vymyslela a jako bonus byla obviněna a poslána k soudu za křivé obvinění. V jiném státě mezitím vyšetřují dvě detektivky sérii znásilnění, ve které se jako důkazní materiál objeví i Marie. Jenže Marie mezitím přišla o pěstounku, práci, příspěvky, všechny přátele a důvěru v ostatní lidi. Kam až může dojít chyba jednoho vyšetřovatele a systému. Tohle je drsné koukání plné bezmoci, ale skvěle natočené a za shlédnutí rozhodně stojí. ()

iN

Seriál mě sice na začátku příliš nezaujal, ale pak díky scénáři a hlavně hereckým výkonům eskaloval až do samotného finále. Uznávám, některé díly byly hodně natahované, ale určitě ne naschvál - ona ta detektivní práce, hledání jednotlivých dílků skládačky, dá občas určitě zabrat. No a závěr mi nepřipadá zas tolik jako happy end, za který ho tady někteří považují: happy end by byl, kdyby pachatele dopadli hned po prvním znásilnění. PS: Kdo ví, co ještě zůstalo utajeno na jeho disku. ()

jprmusic

S výjimkou otrockého překladu orogin názvu naprosto brilantní. Skvělí herci. I když v některých chvílích působí poněkud utahaně, má každá minuta svoje nezastupitelný místo. Skvělý! ()

cromagnon

Hlavní hrdinka, její trauma z "údajného" znásilnění a pomalý rozklad osobnosti i veškerých sociálních vazeb. Dvě detektivky, které se prokousávají případem s typicky ženskou zarputilostí. Nemohu říct, že by mi kdokoliv z nich byl nějak zvlášť sympatický, spíš naopak, o to víc si mě nakonec všechny tři získaly. Citlivá, nepřebuzená, ale velmi prosfesionální režie, která nezapomíná ani na trendy vychytávky, jako jsou dlouhé švenky a nepřerušená kompozice scény. Důraz na detail a velmi kvalitní, velmi civilní herecké výkony, si mě s každým dalším dílem omotávaly kolem prstu a směřovaly k jediné možné věci. Totiž k pěti hvězdám. ()

słezakjkb

Řekl bych, že prvních pět dílů je asi nejlepších. Potom to jde mírně dolů, ale i přes to si myslím, že to bylo hodně kvalitní zpracování docela aktuálního problému. První minuty mě natolik nebavily, že jsem to chtěl vypnout, ale udržel jsem se, teď toho nelituji, naopak. ()

skaza

Bavilo, veľmi bavilo..ako bolo spomenuté v komentároch, je to viacmenej z pohľadu žien, ale myslím si, že ten pohľad zaujme aj mužské osadenstvo. Každá časť nám otvorila nejakú 13 komnatu, avšak posledné dve časti sa určite dali zhrnúť do jednej a hlavne trošku zaujímavejším spôsobom. Určite odporúčam pôvodné znenie s titulkami... ()

Skutik

Za mě zásadní věc a spektakulárních *****, ať už jde o výkon Kaitlyn Dever, která si zcela zjevně řekla o Zlatej globus či Emmy nebo Toni Colette & Merritt Wever. Nutno vidět! ()

Vieriq78

“ Keď je pravda nevhodná a im sa nehodi, aj keď im na vás záleží, neuveria jej. “ Polámané ženy, zlyhajúci systém, boj o pravdu v skutočnom krimi pribehu. Spravodlivosť je nutná. Dopozerané....nie s pocitom výhry, no jemnej nádeje. ()

Dawe2

Na 6,5h opravdu vynikající výkon. Byť trochu časové střídmosti by ani zde zcela neškodilo. Ale stále se to dá nazvat přímým opakem nudy. Jen neustále pokyvování hlavou Merritt Wever mi bylo opravdu velmi protivné. Kaitlyn Dever je neuvěřitelná, nebo naopak spíše velmi uvěřitelná :-). Seriál šlapal jako hodinky. ()

mouzi

To je prostě jakési vyprávění, kterému chybí napětí, zápletka, rozuzlení.. Vzhledem k hodnocení jsem čekal daleko víc. Holt ne každá skutečná událost stojí za zfilmování. ()

Perunwit

Roztahaná feministická nuda. Detektivky telefonujou, do toho vaří, konverzují s manželi a hází mistrně hlášky jedna směrem ke druhé. Po třetím dílu si jdu číst, dokoukává drahá polovička, což je evidentně cílová skupina. ()

hony23

Znásilněná mladá dívka, která je donucena nefunkčním systémem odvolat svou výpověď. A 2 policistky vyšetřující sérii podobných znásilnění. Sledujeme 2 dějové linky, ta detektivní o pátrání po pachateli je velmi dobrá, ta psychologická o traumatech obětí pomalu se vlekoucí a nezáživná. ()

kokofek

To, že je v populaci určité procento psychopatů je všeobecně známo. Bohužel elitních policistů,kteří svou práci dělají dobře je stále málo. Myslím,že je na vině systém,který tlačí v rámci společenské sledovanosti. Veřejnost totiž raději zavře oči,aby žila ve svém poklidu. Ale i já chci věřit,že se také najdou ti,kteří stále bojují za pravdu a spravedlnost. ()

Kozlowski8

Příběh dívky Marie, která prožila neobyčejně traumatické dětství a nyní, kdy se pomalu staví na vlastní nohy, zasáhne ji další krutá životní rána - ta nejsilnější - je opakovaně znásilněna. Místní detektivové její výpověď vyhodnotí jako smyšlenou a případ odloží. Uběhnou tři roky a v jiném státě USA dvě detektivky vyšetřují sérii znásilnění, které mají naprosto stejný průběh... Po první epizodě se děj rozdělí do dvou linií - první řeší Mariiny problémy po tom, co je v očích okolí za lhářku, druhá se přesouvá do Colorada, kde dvě policistky díky své vytrvalosti a preciznosti pomaličku odkrývají případy dalších znásilněných žen. Děj sice nemá žádné závratné tempo, ale (asi právě proto) příběh a vyšetřování působí velice přirozeně, opravdově a věrohodně a divák dostává dost prostoru sžít se s postavami obětí i obou policistek. Dobře natočené, poutavé dílo a nadstandardní herecké výkony (Kaitlyn Dever víc než nadstandardní) - zasloužené 4*. 75 %. ()

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace