ZeroCZ1233

Riskující Leone v roce 1964 s prvním dílem trilogie udělal s žánrem menší otřes, jenž v tomto kousku ještě zesílil na intenzitě. Leone je v režii jistější, cílevědomější a novými prvky jiskří víc a víc, například téměř nevídaná koncepce s přidáním k hlavnímu hrdinovi rovnocenného sekundanta, nebo širší myšlenková pitva antagonisty, z něhož se místo zlého despoty vyklube psychicky nevyrovnaný a komplikovaný člověk, co je na dně. Za doprovodu ještě vybroušenějších hudebních motivů legendy Morriconeho mohu i druhý díl označit jako dodnes jeden z nejvyzrálejších a nejpřínosnějších westernů všech dob. 9/10. ()

ABCD Marta

Tak jste mě, pane Leone, posadil opět na zadek. Znova westernový klenot, snad i větší než díl předchozí, ale to je, myslím si, věc subjektivního názoru každého z nás. Clint, Van Cleef a padouch El Indio, ztvárněný Gian Mariou Volonténem, předvedli bravurní herecké výkony a mně nezbývá než smeknout. Hudba, za niž nestojí opět nikdo jiný než Ennio Morricone, je jedním slovem fantastická, smekám tedy podruhé. Prostředí, v němž se film odehrává, je úžasné, smekám potřetí. A počtvrté, páté, šesté a x-té smekám všem, kteří se na snímku podíleli a přiložili ruku k dílu...především pak smekám, lépe řečeno se skláním, panu Leonemu. Úvodních dvacet minut je dechberoucí! ()

Kosmik 1

Jednoduše vynikající western. Skvělá ústřední melodie, která vlastě hraje pořád dokola po celou dobu filmu, ale je tak chytlavá a melodická, že mi to vůbec nevadilo. Skvělý Clint Eastwood a taky Lee Van Cleef. Pro mě jednoznačně lepší než první díl. 95% ()

vyfuk

Je to pět, ale pět horších - jednička s trojkou jsou lepší. Ale i tak, příběh dvou mužů. Jeden chce pomstu, druhý peníze. Příběhy a osudy se opět protnou a je z toho výborný western. Akorát mám trochu pocit, že nemám příliš tušení jaká je správná návaznost s trojkou.... ()

Autogram

Clinta Eastwooda ako lovca zločincov a ďalšie westernové klasiky jeho mladých čias spoznávam až teraz, doteraz som ho mal zafixovaného ako milého starčeka. Leone ho ako drsného chlapca preslávil a v spojení s Morriconeho hudbou sa v týchto westernoch môže vyžívať fanúšik tohto žánru. Pre mňa je to skôr kvalitná klasika, kde je všetko filmársky do najmenšieho detailu premyslené, len mi občas chýba niečo v príbehu, nejaká myšlienka naviac. ()

LizianShaw

Chápu, že to je good old kovbojka, ale mě, jakožto člověka, co sleduje spíš novodobé kousky, to moc nezaujalo. Film by se dal zkrátit o polovinu, kdyby každá scéna neobsahovala předlouhé ''drsné'' zírání (při němž jsem skoro usínal), které nezachrání ani skvělá hudba od Morriconeho. Alespoň příběh není těžké pochopit, jedná se o klasický lov odměn a přepadení banky, samozřejmě nesmím zapomenout zmínit Clinta Eastwooda, který si film krade pro sebe. Film nemá špatnou režii a rozhodně ne scénář, jen byl trochu pomalý, tudíž nudný. Asi mě díky tomuto komentáři budou všichni považovat za ufňukaného kluka, co nemá rád kvalitní kovbojku. Ale co mělo např. znamenat to desetiminutové střílení do vlastních klobouků?? To si rovnou mohli říct, kdo ho má většího... 60% ()

Molir

Jako vsechny Leoneho westerny je i tenhle paradni, kamera, casting (kam na ty typky chodili?), samozrejme hudba... a stredni faze "redukce" poctu postav, od dvou band zaporaku a jednoho hrdiny (Fistful Of Dollars) pres jednu bandu a dva hrdiny (tady) az k zadne bande a trem hrdinum (Good Bad & Ugly) ;-) a nejak jsem na vazkach, ktery Leoneho finalni souboj je vlastne nejlepsi - jestli ten z tohoto filmu (nemate nekdo hraci hodiny na prodej? :-) ), trojsouboj z Good Bad & Ugly nebo Harmonika vs. Frank z Tenkrat na Zapade - vazne nevim... ()

Death

Urcite jeden z nejlepsich westernu vsech dob. Finalni souboj ostatne podobne jako u dalsich Leoneho westernu stoji opravdu za to. Pro me osobne je jeste o fous lepsi nez v Tenkrat na zapade. Zvuk hodinek a genialni huba, proste neprekonatelne. ()

Styxos

tisíckrát lepší a promakanější než Pro hrst dolarů. Clint opět hraje drsňáckého kovboje a Lee Van Cleef coby jeho parťák mu zdatně sekunduje. Nezapomenutelná klasika, která by neměla uniknout nikomu, kdo zbožňuje western a vůbec nikomu, kdo miluje film ()

sellsakul

Podľa mňa najlepší diel z dolárovej trilógie a povedal by som, že lepší ako toľko vychvaľovaný western Vtedy na Západe. Clint Eastwood ako najlepší pištoľník a k tomu hudba od Ennia Moricconeho...95% ()

Pecival

Standartní zápletka, jejíž variaci lze najít v každém třetím westernu, nicméně po řemeslné stránce skvěle odvedená práce. Ať už Leoneova režije, parádní Morriconeho hudba, která se k westernům dokonale hodila, tak především duo Eastwood - Van Cleef. Zamrzí tak leda trošku rozvláčnější (imho ne zrovna logický) konec. A Kinski byl krasavec už zamlada :) Na totální Leonův majstštyk Hodný, zlý, ošklivý to nemá, ale jako oddechová zábava, téměř dokonalé. ()

voleman

Další vynikající Leonův western. Vynikající Eastwood, ještě lepší Morriconeho hudba a bezchybná režie sice nemají na Hodný, zlý a ošklivý, ale ve westernovém žánru je to stále jeden z nejlepších filmů. Nově se zde také objevuje také Lee Van Cleef, který se do takovýchhle filmů neskutečně hodí. Prostě špičkový film ve všech ohledech. 95% ()

Aqualung

Je z období, kdy vznikaly parádní westerny.A u tohoto tomu je nejinak.Silné postavy hnané výtečnými herci přečemž základní fabule je prostinká, ale působivá.Pevná ruka, přesná muška i přes množství alkoholu, hloupí bandité s výjimkou bystrého šéfa a proti nim dva neomylní lovci zločinců. A vše diriguje Sergio Leone! Takže spolu s hudbou pana Morriconeho byl úspšch jistý! ()

dr.jacoby

Druhý diel Leoneho geniálnej dolárov trilógie, ktorý v mnohom prevýšil ten prvý. Príbeh je o dosť zaujímavejší a aj kvalitnejší. Dvojici Eastwood, Gian Maria Volonté, ktorí si spolu zahrali aj v predchádzajúcom filme vhodne sekunduje charizmatický Lee Van Cleef. Morriconeho hudba je ďalšou zárukou kvality. Jeho westernové melódie patria k tomu úplne naznámejšiemu a najlepšiemu, čo nám dejiny filmografie ponúkajú. Nikdy nezabudnem na tú starú kazetu jeho najznámejších melódií, keď som sa len postupne oboznamoval s jeho tvorbou. Monco, plukovník Douglas Mortimer a El Indio so svojou početnou bandou pripútajú diváka na dve hodiny a určite sa nikto nudiť nebude. ()

ethos

No na mna to bolo trosku moc pomale, ale inac to bolo super. Plne klasickych scen a super dialogov. Pokial hladate cisty western to je nieco pre vas. Ja osobne mam rad kombinaciu Western, Drama, romanticky a teda mne osobne sa ovela viac pacila Velka Zemne s Peckom. Ale toto bolo tiez vyborne. ()

ZkuKol

Celá tahle trilogie je prostě, skvělá a její prostřední díl je toho jen důkazem. Každý díl má trochu jinou atmosféru, ale na kvalitě se nic nemění. Oba hlavní charaktery mají své kolty nízko u pasu a charisma na rozdávání, hudba sedí jak prdel na hrnec a tradičně skvělá je i kamera. Detailisti by asi nějaké drobné mušky v provedení našli, ale já dávám 100%! ()