Trajektt

Mít takového bratra, tak si určitě užijete hodně zábavy, ale samozřejmě i hodně starostí. Díky tomuto filmu se většina lidí dozvěděla, že existuje nemoc zvaná autismus a že to nemá nic společnýho s autama. Dustin Hoffman se asi dost připravoval na tuto roli, protože mě fakt skoro přesvědčil, že to nehraje. A myslím si, že je to jeho nejlepší herecký výkon, ale i Tom Cruise zahrál roli jeho bratra přesvědčivě. Pro mě jeden z nejlepších filmů konce 80.let... ()

PetrPan

Kdysi jsem tu psal, že tady už bylo všechno řečeno, jak jsem se mýlil...Rain Mana jsem obdivoval zejména pro obdivuhodný herecký výkon Dustina Hoffmana, dnes mi přijde jako hezká pohádka, ale uvidíme, třeba si jednou taky uděláme výlet do Las Vegas, do té doby však budeme počítat s tou 99, 9 % pravděpodobností vývoje "normálního" autismu. Přes všechny filmové, herecké, dramatické a já nevím jaké ještě kvality ubírám po letech deštivému mužíčkovi jednu hvězdu, a to z čiré závisti... UPGRADE po dalšch filmech o autismu: Falešný kýč. ()

WANDRWALL

Lidi milují zvláštní lidi a to, kdž jim něco přebývá a v něčem naopak excelují. Skutečnost ale není obvykle tak romantická. Muž, který tvůrcům posloužil jako předloha, tak ve skutečnosti není erudovaný třeba v literatuře, neb jsem viděl dokument s ním, ale mluvil jen jako běžný, obyčejný slovník, což není pro mě erudovanost. Na dotazy odpovídal něco jako "mluvící pes" v Arabele, kde hrál Omler vědce z říše pohádek pro dospělé. Pro Toma Cruise je to ideální role, potřebuje prachy, vztah s bratrem, který mu občas leze na nervy, ale současně je mu i peněženkou, to je pro Toma opravdu moc pěkná role. . ()

Rocky62

Na mém pomyslném žebříčku sociálních dramat jasný vítěz. Neznám jiný snímek, kde by bylo vykreslení lidského citu a osobní spřízněnosti sugestivnější, než je tomu v případě Rain Mana.V Levinsonově úctyhodné režii je patrný náznak upřímného zápalu pro námět a pod jeho prvotřídním vedením vynikají i ostatní aspekty. Od hluboce charakterní barvité hudby, přes nezpochybnitelné herectví až po uhlazenou kameru. Důmyslně vyobrazená změna postoje Ch. Babbitta k životním prioritám je nesmírně působivá a její snaha zarýt se pod kůži i totálnímu cynikovi se upřít nedá. Možná zde chrlím více superlativ, než je zdrávo, ale jelikož mám obdobnou zkušenost jako Ch. Babbitt, nemohu jinak. Rain Man čirý důkaz filmové geniality. Ne proto, že si to myslím já, ale protože tomu tak je. ()

iamek

Nejlepší herecký výkon jaký jsem doposud ve filmu viděl. O kom mluvím? Ano o Dustinu Hoffmanovi. Co předvedl Hoffman to jsem rozdýchaval snad celý týden. Hoffman v roli Raymonda ukazuje jak je to velký herec a autistu zahrál fantasticky, ale Tom Cruise sekunduje velmi zdatně. ()

SeBig

Nečekal jsem že to bude i zábavný. Nakonec velmi příjemné překvapení. Hoffman toho autistu zahrál na jedničku a Cruise byl taky super. ,,to nejsou moje spodky" ()

LaciLC

"Si pán Las Vegas, Ray." Áno, tento film je výnimočný ako jeho hlavný hrdina a ak mám pravdu povedať, nečakal som, že ma až tak pohltí. Napriek tomu, že ide najmä o "one man show" geniálneho Dustina Hoffmana, nič ostatné vo filme výrazne nezaostáva a celkový zážitok je vďaka tomu silnejší a krajší. Samotný film je niečo medzi dojímavou drámou a vtipnou komédiou a celé je to samozrejme krížené mojou srdcovou road movie. Rain Man je nádherný a nadmieru sugestívny film, "ovšem" treba povedať, že stojí predovšetkým na hereckom umení spomínaného oscarového Hoffmana a skutočne ťažko by som si vedel predstaviť niekoho iného, kto by Raymonda Babbitta zahral lepšie a uveriteľnejšie. Samozrejme, aj ostatné tri oscary sú zaslúžené, ja osobne by som povedal, že Levinsonov film je celkovo jeden z tých najlepších z rokov osemdesiatych. Pre mňa osobne takmer čistých 100% ... a skoro som zabudol - Tom Cruise vo filme výborne... sekundoval. ()

Chrustyn

Velice povedený film s naprosto fantastickým Dustinem Hoffmanem jako autistou s dobrými počty, které chce využít mladší bratr Tom Cruise ku prospěchu svému při návštěvě Las Vegas. Nejlepší film Barry Levinsona. ()

classic

« Postava Raymonda Babbitta, autista, ktorého stelesnil fenomenálny DUSTIN HOFFMAN, je taký presvedčivý, že handicapovaní jedinci od prírody, by ho nerozoznali od originálu, čiže by dokonale zapadol medzi nich » 『 Kvôli väčšiemu dedičstvu, väčšinou, brat nepozná brata, alebo sestra sestru, ale medzi týmito dvomi bratmi, je veľký, priepastný 25 ročný vekový rozdiel, a tak po smrti svojho otca, sa Charlie Babbitt dozvedá nepríjemnú zvesť, že má staršieho autistického brášku, čo zdedil tučný balík peňazí. Navštívi ho v sanatóriu, „vypožičia” si ho, aby jeho šarmantná priateľka Susanna nemala o tom ani najmenšieho tušenia, čo v skutočnosti s ním vlastne zamýšľa ? Najprv sa všetci traja vydávajú na dlhú “Road-Movie” , že zakrátko na to, sa Susanna s Charliem pohnevá, odíde, aby sa títo dvaja viac spoznali, keď prvotné zajačie úmysly sa postupne menia na čosi oveľa viac, čo by som nazval - pochopením, porozumením, zmierením sa, či vytriezvením 』Hoffman si celý film Barryho Levinsona ukradol sám pre seba, v dobrom slova zmysle, že mu síce Cruise zručne sekunduje, áno, sú fakt skvostní, obaja, ale sledovať Dustinove majstrovské herectvo, ja balzamom na dušu ! Už som napísal, že je „herecký chameleón” ? Golino je rodená neapolčanka, čiže má daný akcent, je sexy, a spríjemňuje film, v ktorom panuje dosť často dusná atmosféra... Scenár - originálny, dua Morrow a Bass, je extraordinárny. Vskutku som vôbec neobdivoval ani kameru, ba ani strih, či trebárs ešte Hansovu hudbu, alebo výpravu... Réžia Levinsona je taktiež výborná. No, najviac excelentný je Dustin Hoffman, na ktorom snímok stojí a padá ! Je to jeho záležitosť ! Hlavný spúšťač filmového E-X-T-R-A zážitku. ()

váca

Silný příběh, vhodné herecké obsazení, kde vyniká neuvěřitelně skvělý Dustin Hoffman, který se zhostil autisty tak, že bych mu uvěřil, že jím skutečně je. I Tom Cruise je zde velice dobrý. Doporučuju každému, kdo snad ještě neviděl. ()

heyda

Dustin Hoffman ve své asi nejtězší herecké roli obstál na výbornou. Akorát mám docela problém s Tomem Cruisem, který umí hrát dobře, ale konkrétně v tomto snímku mi vůbec nesedl - stejně jako jeho dabing se moc nevydařil. Každopádně film je to rozhodně nadprůměrný a originální, ale přece jenom můj vnitřní hlas mi říká, že Rain Man nedosahuje takových kvalit, aby se držel na 11. místě mezi nejlepšími filmy. Moje osobní hodnocení je tak kolem 80%. ()

Stanislaus

Výborné drama, které by nebylo tím, čím je, nebýt nadlidského hereckého výkonu Dustina Hoffmana. Jeho autismus jsem mu věřil víc než některým lidem nos mezi očima. Přesto mě však snímek neuhranul natolik, abych dal plný počet. ()

lillien

Tak jsem se po letech opět podívala na toho prvního filmového savanta neboli geniálního idiota. Všichni ten film známe, nemá smysl se déle rozepisovat, shrnu to krátce do tří poznámek. 1) slušný scénář 2) bez diskuze vynikající Hoffman 3) Cruise za mlada rovná se nesympatický šulin. ()

Ivoshek

Opravdu hezký film s jednoduchým, ale pěkným příběhem a zajímavým vývojem obou hkavních postav. Dustin by za svou roli dostal ode mně asi sedm hvězdiček, Cruise tři (takže průměr 5 kousků). Obecně nemám využívání men-pos ve filmech moc rád, ale tady to není jen na efekt, takže to beru. Osm! Osm! V pátek bylo vždycky OSM rybích prstů!" ()

Roman.Ticka

Snímek má časem už dost ořezané rohy, ale pořád věrně odráží postupné narovnání pokřiveného charakteru. Někomu k tomu stačí 6 dní, někdo googluje marně dodnes. Oba hráli naplno, Dustin byl za bouchače, Tom za frajera a občas si role přehazovali jako karty. Atmosféra trvá, osmdesátá válcujou veškerá klišé a hudba má pořád nezapomenutelné kouzlo. "Seznámil ses s nejznámější štětkou z Las Vegas." "Jo." "Něco ti prozradím. Kmart je šunt." "Jo." Tak nějak to funguje globálně. ()

MM11

Takový zážitek se může vidět opravdu jen zřídka. Film, jehož lidskost pocítíte všude a budete ho chtít vidět znovu. Dokonalý Dustin Hoffman a dokonalý Tom Cruise zážitku dávají tu správnou chemii, oba si hlídají své role a ani jeden neudělá chybu. Cruise není vůbec zastíněn, byť je jeho role k pouhému nahrávání už napsána. A k Hoffmanovi se nehodí slova. I kdyby to byla jeho jediná role, tak je géniem do smrti. Na schopného a inteligentního Barryho Levinsona se často neprávem zapomíná. Je přitom jedině jeho zásluhou, že film nezklouzává do lacině sentimentálních řečiček krotkých filmů o postižených pásového charakteru (tam by dle mého padl i mistr Spielberg). Dalo by se ovšem chválit zcela vše, včetně osmdesátkově dunivé hudby a nevtíravého závěru. Je to dokonalý film, je fascinující. Forrest Gump je možná komplexnější, ale z něho cítím chlad. Z Rain Mana nikdy. ()

Deschain

Chcem si adoptovať Dustina Hoffmana. Kmart sukcs, tento film určite nie. Dobre sa na to pozerá, ťahajú to herecké výkony a pritom sa trochu zabúda na dej. Ale nevadí, lebo Raymond a jeho špáratká. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel