Satan

Excelentně vyvážený film v poměru drama:komedie a ještě lepší herecké výkony, z nichž nevypíchnout životního Hoffmana by byl hřích. Mistrně napsané, mistrně zahrané, mistrně zrežírované. Hledat tady chybu je holý nesmysl. Evergreen a spolu s Forrestem jedinečný film, na který se dá koukat pořád dokola. [Přesná stopáž: 133 min] ()

mzss1

Tak je to stará klasika samozřejmě. Úplně mě film nevzal, místy nudil, ale zase na druhou stranu měl film perfektní příběh a vedle Toma Cruise mě nadchnul hereckým výkonem Dustin Hoffman. Krásně zahrál autisticky postiženého člověka. I hudba není špatná. Chybou je asi délka no, ale přesto kvalitní sníme, který se jn tak nevidí. Vidím film na lepší nadprůměr. Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdou, ale nakonec dávám čtvrtou. Celkově nakonec hodnotím na 70% = **** ()

kingik

Až moc se tady vše soustřeďuje na Dustina Hoffmana a ten ujde, ale Tom Cruise je mu zde překvapivě důstojným partnerem, a vůbec se vedle Hoffmana neztratí. Film je podle mě hodně přechválený a v konečném výsledku na mě působil prázdně, střihačovy nůžky v některých scénách až moc zahálely a nuda se dostavovala víc, než bylo zdrávo. Opět přechválený film. 40% ()

sochoking

Nemám rád moc ukričané filmy a v Rain Manovi Tom Cruise nič iné nerobí, len huláka a zjape, až mi išlo hlavu utrhnúť! ()

Webb

[6,5/10] (Mirage, Star II) (Barevný /// Produkce: Mark Johnson /// Scénář: Ronald Bass, Barry Morrow /// Kamera: John Seale /// Hudba: Ian Gillan, Roger Glover, Doc Pomus, Hans Zimmer /// Oscar: Mark Johnson (nejlepší film), Barry Levinson (režie), Ronald Bass, Barry Morrow (scénář), Dustin Hoffman (herec) /// Nominace na Oscara: Ida Random, Linda DeScenna (výprava), John Seale (kamera), Stu Linder (střih), Hans Zimmer (hudba) /// MFF v Berlíně: Barry Levinson (Zlatý medvěd, Cena čtenářů Berliner Morgenpost)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

Tsuki

No dobře, byl to dobrý film....ale zkrátka mě nějak až tak nezaujal, abych mu dala tak vysoké hodnocení jako dávají ostatní. Dustin Hoffman hrál ale každopádně skvěle. ~(3,4)~ ()

Vodnářka

Nikdy bych neřekla, že mě dojme Tom Cruise. Nikdy bych neřekla, že budu nadšená z jeho hereckého výkonu. (Dustin Hoffman je samozřejmě vynikající už od první scény s ním, asi jako Tom Hanks ve Forrestu Gumpovi.) A taky bych nikdy neřekla, že nějaký film označím za 'klasiku, kterou by měl vidět každý'. A přece... ()

Anderton

Rozmaznaný namyslený spratok vs neznesiteľný autista, kontroverzné Cruisovo herectvo vs Hoffmanove majstrovstvo, hollywoodsky predvídateľný scenár vs neodolateľná nostalgická atmosféra 80 rokov. Takže ak zrátam 2386x1267, vydelím to 365 a urobím druhú odmocninu, vychádza mi čistých 80 percent. ()

Frajer42

Tak tohle nebylo vůbec špatné. Dokonce bych si troufnul říct, že to byl film více než dobrý. Povedený scénář a excelentní herecké duo Hoffman - Cruise. A na tom byl vlastně postaven celý film. Emočně vytříbené dialogy podpořené dobrou hudbou zapříčinily, že se mi i párkrát dostavily zimomriavky. Jo tohle si zaslouží ocenit. Slabší 4*. ()

boshke

Napsali to všichni přede mnou, napíšou to všichni po mně, já si to však chci napsat také - Hoffman je prostě úžasný a zasloužil by si za Raymonda dostávat Oscara každý rok. Silný příběh, krásný film... 100% ()

Kothy

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal, ale stojí za to. Dustin Hoffman tu předvádí neskutečný výkon, ne jako Kozubovo pitvoření se ve Spolu. Tom Cruise tu hraje jeho mladší bratra, který o něj projeví zájem až ve chvíli, kdy má zdědit velké jmění. Vydávají se spolu na šílenou týdenní cestu napříč celou Amerikou. Cruise to díky Hoffmanovu postižení skutečně nemá lehké. Musí překonávat mnoho překážek a naučit se s bratrovou poruchou žít. Nejde si nevzpomenout například na Sheldona Coopera z BBT. Postupně se poznávají a hledají jeden ke druhému cestu. Co je ze začátku jen kalkul nakonec přeroste ve skutečnou bratrskou lásku. Opravdu chápu, proč je to tak oblíbené. Takových filmů se moc netočí... "Kdo je na první metě?" :D ()

swamp

Herecký koncert Dustina Hoffmana. Tato věta snad musí být v každém druhém komentáři zde, pokud jste Rain mana neviděli, přesvědčte se o tom sami.. ()

Sašenka165

Myslím, že už všechno bylo řečeno v ostatních komentářích. Tohle je prostě dokonalý film. Jen maličkou připomínku bych měla k vychvalovanému Cruisovi (která samozřejmě nic nemění na tom, že je tenhle film geniální): opět nechyběla jeho oblíbená psychochvilka - dokonce jich tam bylo několik! Ještě, že se od té doby trochu zlepšil a ve filmu, v kterém hraje, mu vystačí už jen jedna. ()

Okara

Píše to tu každý tak se rád přidám - pro mě Dustin vyšvihl jednu z nejlépe zahraných rolí všech dob. Je vidět že ji pečlivě studoval. Tom Cruise samozřejmě také hrál dobře, ale vedle dokonalého Dustina dle mě neměl šanci se prosadit. Naprosto dojímavý film, po zhlédnutí jsem vzdělanější co se týče autistů a když se k tomu ještě přidá Hans Zimmer, nemám mu co vytknout. 100% ()

mil@n.fanatik

Ehm, nešlo by dát hvězd 6? Asi takhle bych komentoval tento skovst... Není moc co dodávat, film je na 14 místě v žebříčku plným právem.. Jinak - skvělý herecký výkon Dustina Hoffmana, který zahrál autistu na jednčiku... 100% ()

eileen

Je jen málo filmů, o kterých mohu říct, že se mi líbí při každém shlédnutí víc a víc, ale tenhle k nim rozhodně patří. Fantasticky napsané, autista v podání Dustina neuvěřitelně přesný a totéž musím napsat i o Charliem Toma Cruise - perfektně zahrané, ten jeho boj s Raymondovou "paličatostí", to jak se ho neustále snažil přesvědčovat, vysvětlovat a nakonec rezignoval a přistoupil na jeho pravidla, ano přesné, tak to opravdu je. Na Ameriku neskutečné, jediný kousek sentimentu navíc zde není a ta nádherná a originální hudba, nemám slov. ()

nascendi

Nie je veľa takých vynikajúcich filmov, akým je Rain Man a rovnako tak nie je veľa filmov, ku ktorým sa už nedá do komentára napísať nič viac, než to, čo už predtým napísalo takmer šesťsto komentátorov. Vrátane negatív. A tak mi ostáva iba predstava, čo by mohlo tento takmer dokonalý film trochu vylepšiť. Je to predstava, že prerod Charlieho mohol byť pomalší, neukončený a Raymondov autizmus nemusel až natoľko brať ohľad na divákov. Ale rovnako dobre je možné, že by film po týchto zmenách už nebol taký dobrý. Takže ho nechám bez zmeny. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel