Limonádový Joe aneb Koňská opera

• angličtina Lemonade Joe (více)

Píše se rok 1885 a v Arizoně je pořádné dusno. Obyvatelé Stetson City se napájí whisky a morální hodnoty citelně upadají. V Trigger Whisky Saloonu řádí skutečně vykutálená skupinka gangsterů. Majitelem vyhlášeného lokálu je Doug Badman (Rudolf Deyl ml.), k chlípnému pobavení zpívá Tornádo Lou (Květa Fialová) a své hříšné a podlé plány osnuje gangster od přírody Horác alias Hogo Fogo (Miloš Kopecký). Posledními spravedlivými v tomto otřesném a korupcí prolezlém městě je lékárník Ezra Goodman (Bohuš Záhorský) se svou dcerou Winnifred (Olga Schoberová). Jednoho dne přijede na bílém koni obchodní zástupce firmy Kolaloka, jistý Joe (Karel Fiala), který se alkoholikům rozhodne nabídnout napravení v podobě nealkoholické limonády. Je snad jasné, že alkoholici své mety neopustí tak snadno. (AČFK)

fragre

Po pár letech shlédl jsem včera opět tento skvost. A napadlo mne, že ta závěrečná ironická apoteosa kapitalismu vyzněla v celé své síle až nyní, tedy v tom našem krásném novém kapitalismu. ()

blackrain

Je možné takovou blbinu nemilovat? Není. Vždycky mi vykouzlí úsměv na rtech. Doporučuji i jako divadelní představení, protože to je opravdový bonbónek. ()

ABLABLABLA

Zajímavé je, že tento film jsem hodnotila asi před 4 měsíci, dneska ho vidím v televizi.... tak se jdu podívat, co jsem psala do komentáře a zjistím, že tu u něj nic nemám, ale ono už je tu od ostatních napsané snad všecko. Prostě naprosto skvělá česká westernová parodie. Smekám klobouk před Oldřichem Lipským, natočit něco takového....perfektní kamera, barevné pojetí, herci, dialogy, hlášky...vše. Zkrátka krásný odkaz pro další generace..... a teď kde mám sakra tu Kolaloku.... ()

esopesokeso

Nejdem dávať hodnotenie, kôli mojmu fotrovi,ktorému sa to páčilo...len ked som to videl mal som možno 8 a bol rok 94....v tom čase už som mal pozreté iné westerny...a Limonadový Joe nebolo to v čo by som sa mohol stotožniť, uveriť, obľúbiť, nadchnúť.... ()

kaylin

Tohle je film, který mě fascinoval už jako dítě. Líbilo se mi, že je to vlastně parodie na western, líbila se mi hra s barvami a naprosto mě dostávaly postavy. Dneska ocením i skvělý humor, který mě dokáže rozesmát, ale nakonec i hudební čísla. Koneckonců, tohle jsou písně, které člověk zná a pamatuje si je, snadno si je spojí s tímto filmem. A ty hlášky! Geniální ukázka toho, jak jsme dokázali tvořit výborné parodie. Něco, co už v současné době nedokážeme. Strašná škoda. ()

RAiken

Netřeba komentovat, stačí konstatovat, že kdokoliv, kdykoliv a v jakémkoli stavu, a to i po alkoholu podávaném v malých dávkách, který neškodí v jakémkoliv množství, si vzpomene alespoň na jednu hlášku, která zazněla v tomhle originálním kousku. "Prohrál jste, saláte!" ()

Maq

Tuhle taškařici neberu bez rezerv, ne že by něco bylo špatně, prostě mi úplně nesedí. Ale něco jiného v téhle souvislosti pociťuji doslova tragicky - onen rozdíl v úrovni všech na práci zúčastněných ve srovnání se soudobou českou filmovou "elitou". Těchhle výšin už český film nikdy nedosáhne, a ostatně ani divák, u nějž ta mizérie začíná, že? ()

YURAyura

Jako decko jsem to nesnasel - boril mi me detske predstavy o hrdinech a padosich a nemohl jsem ho ztravit - ted ho zboznuju. Po Tajemnem hradu v karpatech druha nejlepsi ceska VeselaHra ()

Damiel

Bomba, která svou formou a celkovým pojetím nemá v historii české kinematogrefie obdoby. Hromada westernových klišé slouží jako odrazový můstek k rozehrání neuvěřitelné podívané s neuvěřitelnými herci (Miloš Kopecký je asi ten nejúžasnější mother fucker v dějinách českého biografu:-) ()

stration

Vzor všech westernových parodií na celém světě. Nejlepší role Kopeckého, správně chlapský Fiala a nádherné ženy. A když si dám při sledování supercloumáka, to je teprve zážitek. ()

PogoJoe

První půl hoďka nadupaně svižná, vtipná, řízná a hudebně zdařilá, pak už se to podle mě horšilo. A "syn továrníka pana Kolaloky" pro mě není tak absolutně bělostě kladnou postavou, jak se může jevit. Za ty jeho agitky proti jakémukoliv množství alkoholu bych se nepostavil a to, jak odbyl chudinku Tornado Lou - to gentlemani nedělají. A ten pohádkový konec je taky rozporuplný, ale budiž - dyť je to parodie... ()

Aiax

Pane Brdečko, ani nevíte, jak moc by vás dneska český film potřeboval. Všichni se chtějí stát slavnými režiséry a vylévat na stříbrné plátno obsah své rozervané duše, ale inteligentní, vtipný a moudrý scénář už dneska skoro nikdo nenapíše. Snad Svěrák a Jarchovský. Nkdo jiný mě nenapadá. Nejen jeden z nejlepších českých filmů všech dob, ale jedinečný zástupce jedinečného žánru a světový fenomén. ()

reqiuem

Bezkonkurenční hlášky, nevídaný filmový efekty, frivolní hudební texty a padouši, co se nebojí si trochu štrejchnout s paničkou, co se trochu napařila..Miloš Kopecký předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů a Oldřich Lipský režíruje jeden z nejlepších českých filmů a westernů, pochopitelně :-) ()

FilmFan24

Jak já jako dítě díky tomuto filmu nesnášel pana Kopeckého...Výborná westernová parodie! Škoda jen, že se nikde nedostane Kola Loka! :) ()

togaf

Úžasná parodie, chytlavé songy, nezapomenutelné hlášky, lihuprostá whis-kola a fenomenální obsazení. Samé superlativy, ale zároveň čistá pravda. Tenhle film můžu vidět stokrát a baví mě pořád stejně. ()

Falconica

Kdysi jsem měla takovej záchvat, že jsem si snad měsíc zpívala tu písničku by Kárl Gott pořád dokola několikrát denně:-P ()

L_O_U_S

Vydařená parodie disponující fajn humorem. Sledovat reakce amerického publika by bylo určitě zajímavé. Skvělé hlášky a písničky. „Jen pro bílé, černochu!“ … „Chceš-li přesnou mušku míti, musíš Kolaloku píti.“ (20.) ()

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi