Velká filmová loupež

• Slovensko Velká filmová loupež (více)
Československo, 1986, 77 min

Scénář:

Oldřich Lipský

Kamera:

Emil Sirotek

Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Jaroslav Moučka, Jiří Němeček, Karel Heřmánek, Ladislav Gerendáš, Zdeněk Srstka, Dagmar Havlová, Vladimír Hrabánek, Otakar Vávra (více)

Protagonisty jsou komici Oldřich Kaiser a Jiří Lábus, kteří mají na výstavě převzít cenu japonské televize. Současně se pětice gangsterů chce zmocnit převratného vynálezu profesora Suzukiho – superholografu, jímž je možné vyjmout kohokoliv z televizní obrazovky a přenést do reality, a také naopak. (Filmbox)

milous11

Moc super film, mě teda rozhodně dobře pobavil, velká přehlídka českých herců, vzpomínka na nejlepší české film, co víc přát :-) nejlepší scéna stejně byla v podání Lábuse a Kaisra učitelka a žáci :-D u toho jsem se nejvíc zasmál :-) a popravdě na tu dobu, dost dobré efekty, tak že za mě jedině 5hvězdiček v označení :-) ()

Jarsey

Když jsme byla malá, ten film jsem zbožňovala, smála se u něj od začátku do konce. Dne suž jen letmý úsměv a kroucení hlavou, co se mi to tenkrát tak moc líbilo. Jen ta klasická scéna učitelky a žáků. ()

horskejvlk

Typický film na jedno použití, působil jako okamžitý lék na totální frustraci z nedostatku “cáklých” komedii italského typu. Ve své době mi připadal velmi cool, dnes působí jen úsměvně a trapně, jako celá “ujetá” 80’ léta doba disco, céček a videorekordéru s kazetami s rychlodabingem. Snad je to uspěchaným scénářem nevím. ()

Katka189

Čekala jsem od toho lepší film. Úžasný herci na jednom platně a vlastně příběh nic moc a je to obrovská škoda. Jedna scénka mě pobavila a proto místo jedné hvězdičky dávám dvě. A to scénka je, jak Lábus je učitelka a Kaiser představuje její žáky. Jinak film je zklamání. ()

Redyx1

Ve filmu se na pár minut objevil i Josef Abrahám a zopakoval si opět roli číšníka, kterou ztvárnil geniálně již ve filmu Vrchní prchni. ()

leafroller

Film natočený u příležitosti přehlídky 40 let československé znárodněné kinematografie, které jsem byl osobně svědkem a musím říct, že to v té době stálo skutečně za to. Film těží z tehdejší velké popularity dvou titulních herců i z humoru, který tehdy provozovali. Čert ví, zda by se to dnešnímu divákovi zdálo vtipné, ale já na to hledím spíše tím starým nostalgickým pohledem. Objeví se tu nejen široká plejáda českých herců, ale také mnoho skutečných nebo humorných odkazů na slavné české filmy. Je to takové české socialistické Scary movie 80. let. ()