Televizní povídka o tom, jak naložit s partnerem, který se nechce změnit podle představ své milované. (oficiální text distributora)

TV spot

Nin

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

IMHO poměrně dost drsnej příběh :) Sice příběh nedával tak docela úplně smysl, ale zas mě donutil o filmu přemýšlet a to se počítá ! :) (6/10) ()

Fifer

Po Samotářích a Kuličkách jsem se na další scénář Olgy Dabrowské moc těšil. A námět je to velmi dobrý a vtipný, použití brainwashingu k manipulaci s partnerem. Bohužel ztvárnit pak proměnu partnera uvěřitelně je věc druhá. A to se oběma dámám (režisérce a scenáristce) nepovedlo. Nakonec z toho vlastně vznikla taková až červená knihovna. Ostatně romantických komedií, kde věčný sukničkář najednou zjistí, že chce jen jednu (tu pravou), je na trhu nespočítaně. Mužské postavy se přepínají z rolí jako počítačové programy, naprosto neuvěřitelně. Proces usazení se notorického sukčnikáře probíhá naprosto jinak, ale rozhodně ne tak, že se z něj mávnutím kouzelného proutku stane zamilovaný študentík. Spoiler: Místo omšelého konce, kdy partnerka zjistí, že manipulace je vlastně špatná a uvědomí si vlastní selhání, by bylo lepší zvolit tvrdší realitu. Tedy, že se sukničkářem lze založit svazek z rozumu. Metoda brainwashingu by mohla být použita například na puberťáky, které chceme radikalizovat. Ovšem náhla proměna sukničkáře, který celá léta manipuloval, je nefunkční a schématická. Vůbec to nefunguje. Dabrowská mávnutím kouzelného proutku v jednu chvíli dělá z jedné postavy hvězdu a z druhé zakřiknutého monogamního ďiblíka. O pár minut později to zase prohodí. ()