Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

xaver

Dojemný příběh umístěný do nejslavnějšího kabaretu všech dob. Nádherné kostýmy a výprava. Ale. Ničím nenahraditelná atmosféra kabaretu je doslova zničena nesmyslnou nástavbou slona na střeše. Nepochopitelný úlet režiséra. Důraz na nepodstatné věci. Pařížská bohéma, která „udělala“ Moulin Rouge se tam jenom občas mihne jakoby mimochodem. Tomu ignorantovi neodpustím, že Henri de Toulouse-Lautrec, zvaný malíř z Moulin Rouge, který ve zdejším kabaretu měl vlastní stůl a jehož díla zdobila stěny kabaretu, se stal jenom kulisou pro laciný, byť dojemný příběh. Ve snaze o pompéznost a pofiderní originalitu úplně „zazdil“ atmosféru „Červeného mlýna“. Kdo mu proboha dal právo, natočit tento paskvil pod jménem Moulin Rouge. Takže jen pro vynikající výkon Nicole Kidman dávám 2*. Jinak to byl odpad se vším všudy. ()

adam9

„How wonderful life is, now you're in the world...“ Viděl jsem něco božského! Muzikály nevyhledávám, no po tomhle dokonalém, stoprocentně začnu, a jestli tenhle ten nějaký překoná? Asi už teď vím, že to není možné. Dvě hodiny neustálého střídání svižnosti a písní, z nichž romantika sálá do všech koutů. Tak vybalancované, až to vyráží dech, který si musíte udržet do konce. Do konce, který vám ho vyrazí bez pochyb až do posledního řádku titulků. Ano, pak si teprve uvědomíte, co jste to viděli za, opakuji se, boží dílo. Na závěr jen dodat, že Nicole Kidman nevyhledávám, ale zde? (SPOILER) Tak nadpozemsky krásná, že při každém pohledu na ni tajete, tajete, až nakonec společně s ní roztajete. Tento výkon měl být oceněn Oscarem bez debat! ()

HiddenDragon

Obrazova silenost a kycovitost...pravda zamerna. Takovy je Luhrmann. Nekomu to prijde vizionarske, mne osobne spis jakoby mermomoci tlacil na pilu, co si muze dovolit (jako v Romeovi, nastesti v Great Gatsbym svuj fetisismus uz udrzel v mezich dobreho vkusu). Co vsak Moulin Rouge nemuzu odeprit, ze je to hudebni lahudka. Takovy slepenec hitu jsem jeste nevidel. Pravda, Mamma Mia je slozena jenom ze znamych skladeb, ale jen od Abby. Kdezto tady lze najit autoru nekolik, a kupodivu me to pres svou jistou drzost k puvodnim skladbam fakt bavilo. Pisnicky jsou poskladany z textu a hudebnich motivu napric poprockem. Je v nich Nirvana, Madonna, Queen, David Bowie, Elton John, U2, Aguilera, a Kylie Minogue tu pak ma primo rolicku. Mozna jsem i na nekoho zapomnel, takovy znalec nejsem. No proste po hudebni strance originalni mix. Dejove neco mezi Damou s kameliemi (resp. La Traviatou) a Zamilovanym Shakespearem. Sice blaznivou barevnosti a ztrestenou kamerou to neni uplne muj salek kavy, ale holt takovy je svet kabaretu. Falesny, prehnany, hyrici makeupem i dekoracemi...ale porad zabavny. A Nicole je proste kocka:-) ()

wooozie

Zhruba první půlhodina filmu je ten snad největší mix bizarnosti a přeplácanosti v dějinách filmu a i když mi obecně kýč ve filmu vůbec nevadí, tak tady ho bylo i na můj vkus moc. Jediné vyložené plus filmu je ústřední dvojka McGregor, Kidman a skvělé písně, ale celkově převažuje zklamání, možná i proto, že jsem čekal prostě mnohem víc. ()

iXtr3m3

Geniálne audiovizuálne orgastické dielo. Toto je fakt pecka. Luxusné snové spracovanie s úžasným výkonom ústredných hrdinov a to nielen hereckým ale aj speváckym. Pre mňa osobne najlepší muzikál, čo som za svoj život videl. ()

Nassau

Christian, you may see me only as a drunken, vice-ridden gnome whose friends are just pimps and girls from the brothels. But I know about art and love, if only because I long for it with every fiber of my being. (9/10) ()

Kienast

Pro někoho mistrovské dílo pro někoho totální kýč. Za mě průměrné milostné drama s krásnými songy a úžasnou Nicole v hlavní roli. Film podle mě shazuje šílený rychlo střih a divné vedlejší postavy. 6/10 ()

Vajonek

Kýč jak bič, romantika jak blázen a jedna velká paráda. To je Moulin Rouge. Nicole Kidman i Ewan McGregor dobře hrají a zpívají (i když tedy Ewan McGregor na můj vkus místy trošku moc hrdelně) a spolu jsou kouzelní, i ostatní taneční a pěvecká čísla jsou skvělá. A když bych vzala čistě jen hudební stránku věci, tak to je jedna velká krása od začátku až do závěrečných titulků včetně - i po letech při druhém zhlédnutí zírám, co se dá udělat se známými hity za kusy a jaké pocity v divákovi vyvolat. Mimořádný zážitek. 90 %. ()

Milano33

Jedným slovom, neuveriteľné! Neuveriteľne silný a nadpozemsky krásny pôžitok. Už si ani nepamätám, kedy naposledy som prežil takýto intenzívny zážitok, ktorý nešetril všetkými možnými emóciami, vedel rozosmiať i rozplakať. Z tohto skvostu mi nielen moje oči ronili slzy, ale i moje srdce plakalo, a to veľmi. Verím, že každý podľahne čaru tohto filmu, aspoň podobným spôsobom ako ja, pretože ja som zostal po jeho dopozeraní úplne namäkko. Tento film ma presvedčil o tom, že jediným skutočným liekom na srdce je láska. Kde niet lásky, niet ani hudby. Moulin Rouge! je nádherný romantický a muzikálový film, ktorému napísal scenár a zároveň zrežíroval Baz Luhrmann. Moulin Rouge! je čarokrásne koncipovaný, senzitívny, emocionálne precítený film s poetickým dejom a senzačne vykreslenými postavami. S postavami ste silno prepojený, že až cítite ich každú bolesť i šťastie. Vždy, keď postavy smútili alebo plakali, trhalo vám to srdce a tak ste plakali spolu s nimi, keďže na nič iné ste sa aj tak nezmohli. Príbeh je veľmi pekný, citlivý, milostný, a zo srdca som z neho plakal. Je to príbeh o láske, túžbach, žiarlivosti, šťastí a nešťastí, ilúzii a dezilúzii, o veciach skutočných a neskutočných. Hoci veci sa môžu javiť hocijako a sebaviac nemožné, láska si vždycky nájde svoju cestu. Ústrednými postavami príbehu sú oslňujúca kurtizánka Satine a vášnivý scenárista a spisovateľ Christian, ktorý v priebehu filmu si našli k sebe cestu a vytvorili spolu romantický párik, na ktorý do konca života nezabudnem. Vedľa Jacka a Rose z Cameronovho veľkofilmu Titanic, sa po novom z Christiana a Satine stávajú mojou obľúbenou milostnou dvojicou. Tieto dve zamilované holubičky stvárnili dvaja neskutočne úžasný herci, ktorí mi stvárnením týchto rolí už navždy utkvejú v pamäti. V role Satine žiari prekrásna a okúzľujúca Nicole Kidman, ktorá na seba strháva všetku pozornosť. Do role Christiana bol na druhú stranu vybratý boží a vždy úchvatný Ewan McGregor, ktorý vedľa svojej hereckej kolegyne zakaždým vynikne. Nemôžem si pomôcť, pokiaľ toto neboli pre oboch ich životné role, tak k tomu mali naozaj brutálne blízko. Hercov Ewana aj Nicole naprosto zbožňujem a nápad, že z nich spraviť pár vážne kvitujem a myslím si, že toto rozhodnutie bolo priam až osudové. Ich vášnivá a zároveň romantická láska, tá ich dynamika a iskrivá chémia, musím povedať, že v tom herci i tvorcovia odviedli kus dobrej práce. Postavy sú dobré napísané, takže človek pochopí obe strany, a láska, ktorá je takto dobre podložená kvalitným scenárom a dychberúcou dynamikou medzi Ewanom a Nicole, je skrátka dokonalá. Týmito všetkými aspektmi máme zarobené a postarané o lásku, ktorá nemizne, nevyprchá a ani sa nevytráca, nejde o žiadnu umelo simulovanú lásku, za čo som nesmierne rád. Síce pri všetkých tých nástrahách a strastiach sa dostane ich láska do bude neurčitku, kedy chvíľkovo zamrzne, avšak pod tým ľadom je cítiť to teplo, ktoré z ich ľúbosti vyžaruje. Táto romantická, a koniec koncov neotrasiteľná láska má rovnakú intenzitu od momentu vzplanutia až do momentu dezilúzie. Tie ich vášnivé bozky a vzájomné pohľady sú prejavom silnej chémie a lásky ako hrom. Prejavy lásky ide hravo vypozorovať len z toho, ako sa na seba pozerajú, totiž pozerajú sa jeden na druhého tak, ako keby si navzájom videli do duše. Tie ich vzájomné až hypnotizujúce očné pohľady sú jasnou predzvesťou toho, že sú do seba očividne zamilovaní. Po tom všetkom, čo McGregor a Kidman predviedli, mi svedomie nedá inak než zaradiť týchto dvoch skvostných hercov do obľúbených, keďže obaja si to plne zaslúžia. Už dlhšie ich mám naozaj rád a tento film im dal možnosť zažiariť, ako nikde inde predtým. Avšak esenciou tohto veľdiela, keďže sa jedná o muzikál, je rozhodne hudobná zložka. Songy sú vážne chytľavé, melodické a okrem epizódy Once More, with Feeling z Buffy som si nikdy neužil muzikál, ako v prípade Moulin Rouge!. A Ewan spolu s Nicole majú skutočne cit pre hudbu a spev, z toho, čo som mohol vypozorovať, tak majú obaja skvelý hudobný sluch a preto ich sóla a duety som si vychutnával neskutočne. K mojím najobľúbenejším songom, poťažmo scénam patria zaručene prvé Christianove vyznanie lásky, hudobné číslo na slonovi, veľké odhalenie - Christianov výkrik (Because she doesn't love you!), priznanie si vzájomnej lásky a srdcervúci záver. Hudba sa postupom filmom neustále rytmizuje, graduje, dochádza k vzniku symfónie i harmónie, ktoré aj jedná aj druhá precízne navodzujú napätie a atmosféru. Výstavba tej scény, kedy synchróne zapadajú do seba v podstate tri sekvencie a to všetku za sprievodu strhujúcej piesne, bolo niečo nervydrásajúce. Pri tej sekvencii sa niekoľkokrát srdce zastaví a vzápätí rozbehne. Práca s dramatickosťou deja, strhujúcosťou rytmu a vygradovanosťou tempa pri niektorých pasážach ma proste uhriančila. Snímok tiež krásne a chytro pracuje s naratívom, nebojí sa všeličo zveličiť, nafúknuť, precítiť, predramatizovať alebo melodramatizovať. Popravde, som rád, že sa Luhrmannovi táto technika neprieči a nesnaží sa jej nijak obzvlášť vyvarovať. Keď už som zmienil tie hudobné čísla, nesmiem zabudnúť ani na tie tanečné, oni boli vsktku nápadito konferované a ich choreografia bola ozaj fascinujúca. Najmä v tom výstrednom kankáne som sa liboval. Z audiovizuálnej stánky by som teraz predovšetkým sa chcel venovať vizuálnemu vzhľadu, keďže išlo o fantasticky ako aj hudobne, tak aj vizuálne podložený filmový zážitok. Extravagantnosť a pompéznosť čaká za každým rohom a určite na vás zapôsobí. Honosný podnik Moulin Rouge vás svojou estetikou a štylizáciou zaiste ohromí. Kostýmy, ktoré boli pre tento skvost zhotovené, sú jednoducho prekrásne, čím boli okázalejšie a gýčovitejšie, tým boli lahodnejšie. Excesívne práca s pomerne dosť sýtymi farbami je vskutku oslňujúce. Film sa okrem iného môže pýšiť tými najmenšími detailami a minimalistickými zábermi. A tiež sa mi páči, ako je do toho zakomponovaná tá exotika, ktorú so sebou India prináša. Scény sú fantasticky ozvučené a osvetlené a každá svojim spôsobom unikátna a ľahko zapamätateľná. Niektoré abstraktné a predovšetkým groteskné vyobrazenie scén sa vizuálne a svojím vtipným spôsobom vynikli. Napríklad tá víla, prvé spevácky duet Christiana a Satine, či odrazenie zbrane od eiffelovky. Scéna, kedy sa prvýkrát Nicole Kidman zhlúpne zo svojej húpačky, bolo naprosto štýlové uvedenie Satine do príbehu. Tá štylistika, okázalosť a veľkoleposť jej introdukcie, tá parádne vypilovaná námaha, akú si s ňou tvorcovia dali, bolo naozaj zhmotnenie čistej nádhery. Uvedenie Nicole Kidman v plnej kráse a paráde prebehlo skutočne so všetkou gráciou. Tieto sekvencie sú tak dobre vypointované aj kvôli faktu, že snímok inteligentne a precízne pracuje s motívmi, symbolikou a kontrastmi. Zdanlivo jednoduché divadelné pasáže sú plné metafor, skrytých kontextov a podtextov, ktoré reflektujú aktuálne dianie. To len pridáva na komplexnosti, keďže každá jedná scéna, či hudobné číslo, znázorňuje niečo špecifické, podmaňujúco to odzrkadľuje mnohé skutočnosti. Pozoruhodné na Moulin Rouge! bolo, že to hlavné sa vždy dialo za oponou. Tam prebehla celá exhibícia, ktorá dala vzniknúť prvému zárodku lásky našich milencov, ten zárodočný púčik naďalej rástol, vetvil sa a kvitol, čo sme mohli sledovať práve za závesmi. A o to lepšie vyznelo záverečné predstavenie na javisku pred živým obecenstvom, ktoré ukázalo tú svetlejšiu stránku lásky Christiana a Satine. Avšak keď sa zase zastreli závesy a prešlo sa za oponu, videli sme tu smutnejšiu, tú tragickejšiu stránku ich lásky. Spoiler! Keď Satine srdce utíchlo, zmĺkol jej nežný hlások a zaspali jej žiarivé očká, bola to obrovská bodná rana do srdca.  Ewan McGregor a Nicole Kidman túto pohnutlivú scénu neskutočne precítili a zahrali fakt bravúrne. I mnohé ďalšie citovo zafarbené scény ma emocionálne obmäkčili. () (méně) (více)

Eraserhead

Přiznávám, že muzikál není můj oblíbený žánr. Ovšem Moulin Rouge je geniální podívaná se skvělou hudbou. Jeden z filmů, který mě neomrzí a kdykoliv se na něj s chutí podívám. ()

Davej

Není to zas tak zlé. Ale po tom, co jsem o tom slyšel... Dekorace je skvělá, to je pravda, povedla se. Ani hereceké výkony nejsou vůbec špatné. Ale příběh je poměrně slabý a hudba je kupodivu přejatá odkud to jde. U muzikálu s tak vysokým rozpočtem bych v tomhle ohledu čekal větší originalitu- chvilkami jsem se nemohl ubránit myšlence, že sleduju televizní estrádu, kde jsou jednotlivá vystoupení holywoodských hvězd pospojovaná narychlo sepsanou a ne příliš důležitou story. I když je hudba upravená jinak a nestereotypně se používají různé styly, nějak mi nepomohla navodit si atmosféru přelomu století. Ovšem aspoň to nekončí happyendem, osobně bych to viděl na 70 procent. Nejlepším muzikálem pro mě nadále zůstává Tanec v temnotách. ()

Hopper

Výborná muzikálová záležitosť so skvelým McGregorom ale aj ostatnými, nesmierne dobrá hudba s klasikou žánru, proste božské. Kašlať na príbeh. ()

Rssa

Fantazie. Excelentní výkon Ewana McGregora, který je opravdu hereckým chameleonem. I ostatní postavy zahrály přesvědčivě. Rozhodně povedenější a s hlubší myšlenkou než pokažené Chicago. Hudební složka filmu je dokonale přizpůsobena modernímu pojetí, takže nenudí. Nemůžu jinak než 5 * Chicago sucks !!! ()

Callas

10/10 Muzikál !?! To by mě museli tahat do kina v okovech. Tak tento můj nechutný předsudek se začal vytrácet jednoho pěkného odpoledne. Několik týdnů zpátky jsem byl u kámoše, jen si tak nevině půjčit nějaké CDs, netušíc, že v ten den se stanu obětí další mánie. Přijdu k němu a náhodou zahlédnu scénku s Elephant Love Medley, sotva mi v uších zaznělo I was made for lovin' you... jsem byl jasný. Hned jsem si filmek, z do té doby "zapovězeného" žánru půjčil, a jedním dechem ho zhltnul__ U žádného filmu jsem necítil tolik proudící energie, pozitivní nálady a nikdy nekončícího rytmu. Například při scéně, kdy "evil Dukeovi" poprvé popisují o čem Spectacular Spectacular bude, jsem se přistihl, že mě ty zběsile veselé tanečky roztahují koutky od ucha k uchu a nenechají mě bezhnutí sedět. A ty barvy! Ty kostýmy! To hýření! __ Co mě však přesvědčilo ze všeho nejvíc, že muzikál MÁ něco do sebe, byl fakt, že zpěvem vyjádřené emoce jsou o tolik silnější. Cítil jsem se mnohem víc součástí vypjatých momentů, které byl místo dialogu odzpívány (za všechny: El Tango De Roxanne, Your Song, Elephant Love Medley) Chtěl bych na tomto místě vyzdvihnout Moulin Rouge jako nejintenzivnější romantický film... ale vzhledem k několika nezpívaným veledílům, kterých si také moc vážím, to neudělám. Takže jen řeknu, že kdo má problémy užít si naplno nějaký "romanťák", tak tohle by mohla být cesta. __ Ano, uznávám, že si tady autoři někdy až nebezpečně zahrávají s kýčovitostí. Na to lze říct jen - nechte tento pestrobarevný kouzelný kolotoč, ať vám jakékoli pochyby svou odstředivou silou vyžene z hlavy ;) __ K uchvacující ústřední dvojici dodávám jen - jakékoli zvučné tóny v jejich podání ve filmu uslyšíte, tak vězte, že to je jejich vlastní zpěv. __ Muzikál Mouling Rouge ?!? Tak to by mě museli tahat z kina v okovech ;) ()

B4TM4N

Jediný muzikál (v jakékoli podobě), který můžu. A to hlavně díky McGregorovi, absinthu a grotesknímu řediteli podniku. ()

dopita

Atraktivní ale nudný. Forma vítězí nad obsahem, a i když je forma občas strhující, dobrej film to nedělá. ()

Pussycat18

Bez zvláštního kouzla... jedna hvězda za krásnýho Ewana a jedna za nějakou tu muziku. Ať přemýšlím jak chci, nevychází mi z toho nic jiného, než milionkrát omletý patetický blábol s nesmyslným koncem. ()

MaaaR@

Dlouho jsem se tomuhle snímku vyhýbal díky nejasnému pocitu, že to nebude nic pro mě. Po prvních pěti minutách jsem byl stále na vážkách, jestli mě tenhle svět, plný zvláštních výstupů, barev a lásky osloví. Po dalších deseti minutách jsem věděl, že tenhle film si zamiluju. Moulin Rouge mě absolutně pohltil, pobavil, dojal, roztančil a zanechal ve mně nesmazatelný filmový zážitek. "The greatest thing you'll ever learn is just love and be loved in return." ()

ruhebitte2010

Obrazové a hudební orgie, pokud ovšem nemáte až tak velké pochopení pro poměrně "šílené" umění tak to neoceníte. Nedoporučuju epileptikum - záchvat zaručen! ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)