Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

J*A*M*A*L

Začátek naprosto perfektní, horší už to bylo tak po půl hodině. A možná právě kvůli tomu, že to začalo mít ten správný účel. Zpívání atd. Moulin Rouge je muzikál a ty mě bohužel nebaví. I přes to že hudbu miluju a nemohl bych bez ní žít filmové muzikály mě zkrátka nebaví. Možná tomu přijdu na chuť později a možná i tomuhle přijdu na chuť, protože co si budeme povídat, je to krásný film. ()

Schuldiner odpad!

Možná je to čistě z filmařského hlediska dobrá práce (kamera, střih apod.), ale jinak je to NEUVĚŘITELNĚ NUDNÁ SLÁTANINA. Změť různě debilních scének a popěvků, které v podstatě nemají co nabídnout. Říkal jsem si, že bych mohl dát za tu filmařinu alespoň jednu hvězdičku, ale pak jsem si řekl, že pokud mě vůbec NIC neláká to dokoukat, a že do doby než jsem to stopl, jsem nevěřil vlastním očím a uším.... tak to vychází jednoduše na odpad. A momentálních 84% je tak dalším výsměchem diváckému vkusu. Když si tu pročítám oslavné komentáře, líbí se mi slova o nevkusu a kýči, a jen si řikám, že člověk se chytne opravdu všeho a hlavně - že každé zboží si svého kupce vážně najde. Ano, i kýč! ..tedy pokud je podán SCHVÁLNĚ jako pravý a nefalšovaný KÝČ... V tom případě jde totiž o něco naprosto originálního! Děkuji, děkuji za pozornost. ()

Drirr

Muzikálová jízda balancující na hraně geniality a kýče se nese v duchu avantgardní poetiky skloubené s postmoderním kombinováním klasických a moderních postupů, klasických a moderních písní. Nablýskaný kabriolet, o kterém víte, že nejezdí moc rychle a není moc pohodlný, ale přesto je tak krásně stylový a jízda v něm přetéká atmosférou, že si ji dáte několikrát. Přepálené barvy, pudr a přepjaté herecké výkony k tomuto dílu patří stejně jako ona věž s lopatkami k nejslavnějšímu kabaretu světa. Herecké a pěvecké výkony Nicole Kidman a Ewana McGregora jsou odzbrojující a některé muzikálové výstupy si svou opulentností zahrávají s divákovým vkusem s drzostí burleskní tanečnice. Nad vším pak dominuje jedna z nejlepších muzikálových scén (a písní) všech dob. El Tango de Roxanne je pro mě nesmrtelná a její energie mě vždy znovu a znovu srazí do kolen. Už za ni nelze jinak než téměř do plných... 92 % ()

Honzeek95

Až příliš mnoho klišé.. A hlavně pro mě naprosto trapný začátek, během kterého jsem uvažoval nad tím, že to vypnu, protože mě to silně nebavilo. Poté se mi to začalo líbit, ale konec těžce předpovídatelný. Musím přiznat, že jsem čekal daleko víc ve vztahu k hodnocení tohoto filmu na csfd. Naopak, mezi velké klady řadím krásnou Nicole Kidman, kvůli níž se to vyplatí sledovat až do konce. ()

.baris.

Nádherný romantický kýč, který dojímá, fascinuje a je absolutně geniální, a to jak v detailech, tak i ve svém celku. Všechny ty fantastické covery písniček, z nichž některé za normálních okolností nesnášim (ano, Like A Virgin není zrovna něco, co bych nějak žrala). Role Satine je jednoznačně nejlepší rolí Nicole Kidman, její kurtizána je úchvatná, a přidáme-li úžasného a skvěle zpívajícího Ewana (ách), otcovského Jima Broadbenta, El Tango de Roxanne a milardu dalších věcí, včetně strhujícího tempa a gradace, jde o jeden z nejlepších muzikálů ever. Genialita tohohle filmu zcela jasně spočívá mimo jiného v tom, že vám tvůrci na začátku prozradí konec a stejně to nezabrání tomu, že jste na konci absolutně šoknutý a mimo a v háji a všechno. ()

cityman

Pokud si jsem si bláhově myslel, že Baz Luhrmann již nedokáže překonat svůj předchozí film Romeo+Juliet, hned po první polovině filmu jsem věděl že "král je mrtev, ať žije král". Buzi tohle už ale opravdu nemůžeš překonat! Že už na na tom pracuješ? No tak to si nenechám ujít, Buzi! Jen tak dál. ()

fastum

Jeden z mála muzikálů, u kterých sem se nenudil. Výborný výběr hudby a love story, která vyvrcholí na pódiu.. ()

Yardie

Není to čistých 5 hvězdiček, spíše 90%. Vše je výborné, zůstal jsem naprosto unešen po shlédnutí. Výborné herecké i pěvecké výkony hlavních představitelů, pekně zapracované písně do děje, krásné a trošku netradiční pojetí kulis i kamery. Nicméně, občas vše moc divoké a nepřehledné a velká tatrálnost, což mě trošku otravovalo. Naštěstí toho nebylo příliš, ale jen pár. A za vrchol považuji Show must go on, to mě opravdu dostalo. taková třešnička na dortu. A jako předkrm Roxanne. Takže opravdu velice povedené a dá se na to koukat vícekrát. Howgh! ()

Jeržik

Všichni tu umí moc pěkně zpívat. To ano.;) Ale když něco nemá pořádně propracovaný a inteligentní scénář(jasně viditelně hlavně v druhé polovině) tak vás nezachrání ani výteční herci a křiklavě barevné kostými. A jako omluva(či výmluva) vám to, že "přece točíte muzikál" opravdu nepomůže. Sebeparodizující(ubohoučký) padouch tomu jen nasadí korunku. Škoda, po první půlce to mělo našlápnuto k vyšším metám. 60% ()

chim.chim

Lovestory jak se patří. Hlavní body ode mě získává díky obsazení - Nicole i Ewan jsou úchvatní. Po hudební stránce rovněž bezchybné, a ty choreografie! Tahle pohádka mě nadchla, i přes veškerý svůj kýč. ()

Mikeel

Moulin Rouge na první pohled působí jako lehce povrchní a vizuálně přeexponovaný kýč. Po střihově šíleném úvodu však dochází ke zvolnění a divák má konečně možnost proniknout skrze tu nablýskanou maškarádu.Za ní se pak skrývá naprosto strhující a srdcervoucí příběh lásky, podtržený mimořádnými hereckými výkony a velmi vkusným aranžmá světově známých evergreenů. ()

sona123

Výtečné. Kidmanová a McGregor hrají a zpívají jak o život, celé to je s lehkou nadsázkou o romantické a velké lásce až za hrob a vůbec to nepůsobí trapně. No a soundtrack nemá chybu. Podařené dílko, které možná příliš zapadlo. Jak slaboduše proti tomu působí např. Mamma mia, které si hraje na muzikál... ()

gumolit

Nie som moc na muzikály tento film som preto ani nechcel nejak vidieť no ale prekvapen som bol mierne zamiešať hudbu rockovu a popovu do textov v tomto muzikali mi pripadalo velmi vydarené a to len zlepšovalo celý pekný príbeh!Evan a Nicole to skvelo fungovalo takže v podstate sa mi tento muzikal páčil a to som ho pôvodne odzudzoval že ja a muzikál? ()

Theresia

Bláznivá napodobenina mj. mého milovaného příběhu Dáma s kaméliemi. Ale přestože to bylo kýčovité a všechno spatlané dohromady, přesto se Ewanovi podařilo okouzlit mě svým hlasem, stejně jako mě dostala cover verze Smells Like Teen Spirit, která zazněla při kankánu nebo i choreografie k El Tango de Roxanne. I když stokrát raději půjdu do opery na La traviatu, nemohu této slátanině dát méně než dávám. ()

simply

Nádherný film, hodně se mi líbilo předělání současných písni, například Nirvana a píseň Smells like teen spirit....4,5 * ()

1945 odpad!

Plytký kýč, který opravdu není ničím zvláštní - snad jen zpívajícím McGregorem, který si speciálně pro tento film propůjčil hlasivky od slavíka. Za zmínku stojí také excelující Nicole Kidman chrchlající krev na všechny světové strany. ()

D3VIL

50% - Zdejší hodnocení naprosto nechápu. Sorry, ale kankán na Nirvanu nebo Like a Virgin od Madonny v Moulin Rouge? To mně nemůže nevadit. A když připočtu povětšinou odporný kýč, jež měl mému oku hádám lahodit a zaujmout, a až chaoticky (!) svižný střih, nezachrání MR ani ústřední dvojice, která je jedním z mála kladů. ()

Ollie235

Muzikály obecně vůbec nemusím, ale čas od času se vyskytne světlá výjimka - do Moulin Rouge jsem tak šel s nemalým očekáváním. Začátek mi připadal chaotický, až šílený. S postupem času ale ta šílenost začala přecházet v genialitu a já se ponořoval do příběhu stále hlouběji a pak už jsem jenom doufal, že ten film neskončí. Možná kdyby trval o chvíli déle tu pátou bych přidal, ale některé věci mi prostě vadily. Chvílemi jsem se trochu nudil a některé scény byly zbytečně přestřelené a nemožně vyšperkované. V mé paměti však z Moulin Rouge zůstane krásný romantický příběh a výborná Nicole Kidman. Určitě jeden ze snímků, který se musí vidět. ()

fredisek

Jestli něco doopravdy zbožňuju na filmech, pak je to kýč a melodrama dohnané do extrémů. Tenhle film je enormně extrémní a enormo-extrémně skvělý! Příběh je limonáda, ale tak výrazná, že musí být aspoň zázvorová. Popkultura dohnaná až na hranu snesitelnosti. To z ní dělá geniální záležitost. Popové absolutno. Hudba i pojetí. Latinskoamerická telenovela, která se zabývá tak významným obdobím dějin (umění) jako byla pařížská dekadence a fin de siécle. Historický příběh se současnou hudbou. Nadčasovost, to je výrazný motiv Moulin Rouge!, už kvůli tomu, že Luhrmannův styl neodpovídá úplně ani minulosti ani současnosti. Spektákl, burlesque, pop. ()

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (více)