poster

Romeo a Julie

 • USA

  Romeo + Juliet

 • Slovensko

  Rómeo a Júlia

 • Slovensko

  Rómeo a Júlia podľa Williama Shakespeara

Romantický / Drama

USA, 1996, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lynn
  ***

  Claire Danes je jako Julie krásná, Leonardo DiCaprio v roli Romea dostatečně věrohodný, modernizace klasických her mám ráda, ale tato mi zrovna nějak nesedla. Samozřejmě se nedá vůbec srovnávat s mojí milovanou Zeffirelliho verzí z roku 1968. Ale problém bude možná právě v té modernizaci - chtělo to vzít za takový konec jako tvůrci Tita Andronica s Anthony Hopkinsnem v hlavní roli. Ovšem originalita se také cení.(26.7.2006)

 • Ruut
  ***

  Buz Luhrman je šašek a komediant, co strašně rád komponuje do svých filmů kýčovité obrázky a nutí herce teatralni přehrávat - nejlépe doslovně před červenou oponou. V Moulin Rouge mu to vyšlo parádně - to všechna čest. A copak nové zpracování Romea? No nápady to má - viz pušky s názvy kordů (pochopíte až uvidíte) a Leo i Claire jsou sympatičtí i sladouččí zároveň. Jenže to tentokrát není ani zdaleka moje krevní skupina. Film má divnou stylizaci. Část co se odehrává v temnotě a v dramatických scénách je úžasná. Pak tam ale zničehonic skočí oranžové a žluté filtry, hawajské košile a pláže Verony a jde to do háje. Divný hybrid a ne uplně povedený experiment.(20.12.2008)

 • Vitason
  ****

  No Shakespeare by se z toho zřejmě obracel v hrobě, že by se rychlostí otáček provrtal až do Austrálie. Já nejsem moc velký Willův fanda (přečetl jsem od něj jen dvě práce- no nemám se moc čím chlubit:-), takže jsem s moderním zpracováním velký problém neměl. Luhrmann udělal moc dobře, když zanechal dialogy, tak jak je renesanční král napsal (alespoň to tak přiblížil nám-nevzdělancům). K tomu přidal vlastní obrazovou poetiku, kdy je všechno barevné a kamera se střihem vytvářejí z filmu klipovou podívanou. Neznám nikoho jiného, kdo by s takhle divokou vizuální stylizací a mícháním všemožných žánrů vytvářel takhle zábavný kýč (v tom dobrém slova smyslu) a neupadal to trapných scén. Všichni herci podali dobré herecké výkony a Leonardo DiCaprio byl opět famózní (začínám ho mít čím dál tím radši) a Claire Danes se mu jako Julie vyrovnala. Ve svém dalším filmu vybrousil Luhrmann svůj styl už k dokonalosti, uvidíme co nás bude čekat dál...(14.7.2007)

 • tron
  ***

  „Mám ešte počúvať, či odpoviem?“ Dočerta, takýto priemerný zážitok som nečakal! Čakal som, že Baz Luhrmann svojich divákov alebo nahnevá alebo zrazí na kolená láskou. Priemer, obsahujúci len hŕstku strhujúcich scén (smrť priateľa na pláži), som nečakal. Pritom mal Luhrmann na kontroverzný zážitok zamiešané „automaticky“: nielenže úžasne drzo umiestnil klasické verše Williama Shakespearea do amerického veľkomesta (na tom by ešte nič nebolo, desiatky filmových romancí sú nepriznanou adaptáciou „Rómea a Júlie“), ale napriek drastickej zmene zostal verný veršom. Po úvodnom nadšení (verše prenášané pankáčmi so samopalmi) sa však z dobrého vtipu stane naťahovaný. Škoda, inak ale Shakespeare, ak vôbec žil, musí byť v hrobe nadšený, že jeho dielo je životaschopné i po toľkých rokoch. Luhrmann jeho dielu vzdal obrovskú poklonu tým, že ho zaktualizoval a pritom mu zostal verný... ale nestačí to.(3.5.2009)

 • misterz
  **

  Takto toto ma moc neoslovilo, inak celkovo ma tento režisér akosi nebaví, dokonca aj Moulin Rouge som len pretrpel. A toto ma bavilo ešte menej. Možno aj preto, že ma málokedy dokáže zaujať skĺbenie alebo prenesenie starej klasiky do nášho moderného sveta. V tomto som asi protivne konzervatívny (ale nejaké výnimky by sa našli). Prvá polhodinka bola po vizuálnej aj obsahovej stránke naozaj hrozným utrpením, pri ktorom sa mi ježili všetky chlpy na tele, našťastie od prvého momentu stretnutia tých dvoch ma aspoň príbeh a herci začali trocha viac zaujímať. Tiež treba uznať, že niektoré scénky (ako napríklad tá s akváriom, potom tá v bazéne...) sa celkom vydarili. O nič pamätihodné však nešlo. Keď to zoberiem ako celok, tak som hrozne rád, že je to už za mnou. 40/100(13.5.2017)

 • - Hlavní kadeřník štábu, Aldo Signoretti, byl během natáčení unesen místním gangem. Požadovanou částku 300 dolarů Baz Luhrmann zaplatil. (novoten)

 • - O roli Mercutia usiloval Ewan McGregor. (novoten)

 • - Julii si mohla zahrát Kate Winslet, zdála se však režisérovi na roli příliš stará. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace