Romeo a Julie

Rómeo a Júlia

Rómeo a Júlia podľa Williama Shakespeara

Romantický / Drama

USA, 1996, 120 min

Pestrofarebnosť v gýčovitom zmysle od prvej minúty do poslednej. Na začiatku má človek pocit, že to musí vypnúť. Počiatočná priblblosť však mala pre mňa svôj zámer - film začal hodnotne ku koncu rásť a rásť, verše a široké špektrum farieb prestali vadiť. Tento štýl zdelovania mi však nikdy nebude príjemný. 3ajštvrť za odvahu.(18.4.2010)

Můj první problém v celé té režisérově představě byla představitelka Julie. Ta holka se mi prostě nelíbí a její rádoby zamilované pohledy na Romea mě nechávají naprosto chladnou. Což je pro takovýto film dosti zásadní. Dále má na mě režisér Buz Luhrmann "přeplácanou" fantazii, kde se pokusil snoubit parafráze z krásné literatury a moderního života a trochu sci-fi světa. Nepůsobilo to na mě dobře, přemáhala jsem se, abych to vůbec dokoukala dokonce.(24.5.2013)

• lopata555

Knihu som nečítal a pôvodný film som nevidel, čiže očakávanie nebolo takmer žiadne. Treba povedať hneď na úvod, cca prvých 20 minút bolo neskutočne odpudzujúcich a dej ma ako tak začal baviť vlastne až keď Romeo pri akváriu stretol Júliu no a hneď to bola láska na prvý pohľad. To vzájomne vznietenie ktoré prežívali bolo vážne pekné, hlavne sa mi páčia ta scéna v bazéne, to bolo fakt opravdu božské! Júlia ktorú stvárnila Claire Danes bola nádherná, a tie jej oči, normálne ma hypnotizovala, neviem či to bol zámer ale podaril sa, vďaka nej som vydržal do konca. Ale celkové spracovanie mi prišlo smutné, škoda mohli spraviť remake do pôvodnej doby a nie do tohoto "metro-reto-hip hop-strielankovo" štýlu :((3.1.2014)

Toto převedení Shakespearovy hry do současnosti se mi překvapivě líbilo. Musím vyzdvihnout výbornou hudbu a skvělou kameru. Bod odebírám z důvodu toho, že přece jen bylo poznat, že Romeovi a Julče sluší spíše jejich doba, než ta naše. Takže, pokud chcete zajímavé převedení Shakespeara do současné doby, tak neváhejte a berte tento film všemi deseti. Vám ostatním bych spíše doporučil filmy jako Sen noci svatojánské, nebo Kupce benátského.(3.5.2009)

• misterz

Takto toto ma moc neoslovilo, inak celkovo ma tento režisér akosi nebaví, dokonca aj Moulin Rouge som len pretrpel. A toto ma bavilo ešte menej. Možno aj preto, že ma málokedy dokáže zaujať skĺbenie alebo prenesenie starej klasiky do nášho moderného sveta. V tomto som asi protivne konzervatívny (ale nejaké výnimky by sa našli). Prvá polhodinka bola po vizuálnej aj obsahovej stránke naozaj hrozným utrpením, pri ktorom sa mi ježili všetky chlpy na tele, našťastie od prvého momentu stretnutia tých dvoch ma aspoň príbeh a herci začali trocha viac zaujímať. Tiež treba uznať, že niektoré scénky (ako napríklad tá s akváriom, potom tá v bazéne...) sa celkom vydarili. O nič pamätihodné však nešlo. Keď to zoberiem ako celok, tak som hrozne rád, že je to už za mnou. 40/100(13.5.2017)

• - Julii si mohla zahrát Kate Winslet, zdála se však režisérovi na roli příliš stará. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Všechny zbraně ve filmu jsou pojmenovány podle různých typů mečů. (novoten)

• - Hlavní kadeřník štábu, Aldo Signoretti, byl během natáčení unesen místním gangem. Požadovanou částku 300 dolarů Baz Luhrmann zaplatil. (novoten)