Romeo a Julie

Rómeo a Júlia

Rómeo a Júlia podľa Williama Shakespeara

Romantický / Drama

USA, 1996, 120 min

Rozhodně zajímavý experiment,který dokázal,že Shakespearovy verše jsou věčné a přenesení do současnosti jim nijak neublíží.Někdo si stěžuje na Luhrmannovu stylizaci.Mě oslnila v Moulin Rouge a tady mi nijak nevadila.Někdo si stěžuje na výkony hlavních představitelů.Mně přišli naprosto v pořádku,rozhodně ne dokonalé,ale působivé a Claire Danes už nikdy nebyla roztomilejší.Nejvíc lidí si samozřejmě stěžuje na prznění klasiky,ale s tím rozhodně nemůžu souhlasit.Až na Merkucia bylo převedení víc než důstojné.Třeba scéna plesu byla vyloženě výborná a závěr taky.Jak jsem napsal na začátku,je to zajímavý experiment,který nejspíš nijak oslavovaný nebude,ale mně se líbil a Baz Luhrmann má u mě díky němu ještě větší obdiv. 85 %(11.2.2010)

Ono nebylo vůbec marné implantovat starou klasiku do moderního hávu a Baz Luhrmann je tím pravým mužem, který má jasnou představu o celkovém vyznění a nebojí se experimentovat. Tah mu zhusta vychází až neuvěřitelně dobře, ale v mnoha ohledech se utápí v nevkusně pojatém stylu a okázalé bombastičnosti, která prostě k Romeu a Julii nesedí. Herci nemají chybu a především Leonardu DiCapriovi role dokonale sedla a Claire Danes zastínil, jak to jen šlo. Působivé a originální obrazy a kamerové nájezdy, jsou pak opravdu vynikajícím nápadem, a smrt v závěru působí až mrazivě. Mrazení z celého filmu se však nedostavuje. Mé hodnocení: 60%(22.2.2009)

Romeo, Julie, velké bouráky, kvéry, kříže, andělé, bazény, Leo, barvičky, Luhman... No je tu toho zbastleného fakt spousta. To co poté v Moulin Rouge mělo bezchybnou formu tady ale chybí. Všechno je to tak nějak prvoplánové. Ale za shlédnutí tenhle film určitě stojí. Romeo, what's here? Poison? Drunk all, and left no friendly drop to help me after? (13.10.2014)

Nádherné převedení klasiky do současnosti, i když při prvním pohledu na jméno města (Verona Beach) jsem se trochu zděsil...ale kromě této (subjektivní) drobnosti nemám Bazu Luhrmannovi co vytknout - jeho výtvarná stylizace vypadá opravdu dobře, navíc působí uceleně i na slavném maškarním plese, kde se Romeo poprvé setká se svou osudovou láskou...což mne přivádí k představitelům hlavních rolí - Romeo A Julie je jeden z velmi mála filmů, kde se mi líbil DiCaprio:) Claire Danesová skoro vypadá na Juliiných nevinných čtrnáct a hraje výborně, Tybalt Johna Leguizama je takřka druhý Michael York (Tybalt ze Zeffirelliho, pokud jste neviděli, vřele doporučuji, i když je to nošení dříví do lesa)...a když je řeč o boji Monteků s Kapulety - dýky ráže 9mm vypadají opravdu roztomile. Poslední perlou z Juliina náhrdelníku je bezpochyby hudba...kdo by zapomněl na I'm Kissing You od Desiree... Prostě popkulturní verze KLASIKY, která dovede vzít za srdce, a tak to má být. Nikdy míň než 80%.(6.9.2003)

Zbrane namiesto mečov, výstrely namiesto bodnutí, autá namiesto koní, no v podstate sa nič iné sa nezmenilo a možno práve to bola chyba, pretože mi niektoré situácie priši naozaj smiešne a nedotiahnuté. Čím film zaujal, bolo audio-vizuálne spracovanie, ktorým si Luhrmann otvoril dvere do sveta netradičných spracovaní rôznych žánroviek. Ale DiCaprio a hlavne Claire Danes mi prišli veľmi milý a podarený párik. Škoda, že taký nebol aj dojem z celkového filmu, pretože ambície mal podľa mňa vyššie. 65%.(20.7.2006)