Romeo a Julie

Rómeo a Júlia

Rómeo a Júlia podľa Williama Shakespeara

Romantický / Drama

USA, 1996, 120 min

Buz Luhrman je šašek a komediant, co strašně rád komponuje do svých filmů kýčovité obrázky a nutí herce teatralni přehrávat - nejlépe doslovně před červenou oponou. V Moulin Rouge mu to vyšlo parádně - to všechna čest. A copak nové zpracování Romea? No nápady to má - viz pušky s názvy kordů (pochopíte až uvidíte) a Leo i Claire jsou sympatičtí i sladouččí zároveň. Jenže to tentokrát není ani zdaleka moje krevní skupina. Film má divnou stylizaci. Část co se odehrává v temnotě a v dramatických scénách je úžasná. Pak tam ale zničehonic skočí oranžové a žluté filtry, hawajské košile a pláže Verony a jde to do háje. Divný hybrid a ne uplně povedený experiment.(20.12.2008)

Rozhodně zajímavý experiment,který dokázal,že Shakespearovy verše jsou věčné a přenesení do současnosti jim nijak neublíží.Někdo si stěžuje na Luhrmannovu stylizaci.Mě oslnila v Moulin Rouge a tady mi nijak nevadila.Někdo si stěžuje na výkony hlavních představitelů.Mně přišli naprosto v pořádku,rozhodně ne dokonalé,ale působivé a Claire Danes už nikdy nebyla roztomilejší.Nejvíc lidí si samozřejmě stěžuje na prznění klasiky,ale s tím rozhodně nemůžu souhlasit.Až na Merkucia bylo převedení víc než důstojné.Třeba scéna plesu byla vyloženě výborná a závěr taky.Jak jsem napsal na začátku,je to zajímavý experiment,který nejspíš nijak oslavovaný nebude,ale mně se líbil a Baz Luhrmann má u mě díky němu ještě větší obdiv. 85 %(11.2.2010)

Hodne zajimave zpracovanej Shakespear, ale asi to bylo potreba, trochu ten pribeh zmodernizovat. A to se Bazovi fakt povedlo. Sice to jeste neni takova bomba jako Moulin Rouge, ale uz tady jsou videt nektere reziserovo vychytavky. Ale souvisi s tim problem. Nektere sceny jsou natoceny tak pekelne svizne, sama kamerova vychytavka, proste cool a svizny a pak tu jsou zabery na jednotlive hrdiny, ktery pronasi vcelku nudny dialogy/monology. Taky jsem si chvily musel zvykat, jak vsichni mluvi, protoze ze zacatku jsem obcas nechapal, co to vlasne rikaj. DiCaprio i Danes jsou super, ale nejvic me dostal John Leguizamo, to byl takovej krutak. Bombastickej film s nekolika nudnejsima chvilema, kuli kerejm nemuzu dat 5*.(6.9.2006)

Hmm. Velmi som sa na to tesil, pretoze Moulain rouge patri do mojej top 5. No ale mam s toho take zmiesane pocity. Nejde ani o to ze to ma moderny kabatik so zbranami a vsetkou tou omackou okolo (to by mohlo byt skor plus), ide o to ze vsetky tie emocie, ktore by mali tento pribeh zakazanej lasky sprevadzat sa akosi nedostavili. A zarazilo ma to hlavne koli tomu ze Moulain rouge mi pripravil NAJVACSI lubostny pribeh aky som videl, a od tohto som cakal nieco podobne. Ale kde nic tu nic a bozkavanie pod vodou mi nestaci :( . Inak je to vcelku pozeratelne a Luhrmanov rukopis je jasny, len ako som uz napisal, nevyuziva to ani zdaleka potencial ktory predloha ponuka. A to by som povedal ze Luhrman by to vedel najlepsie. 6/10(17.11.2006)

Od "Willa" jsem toho četl dosti a viděl i pár filmových adaptací - výborných. Tohle je ovšem tak trochu mimo mísu. Ať už se herci snažili sebevíc, mně se to prostě nelíbilo. Příjde mi to jako zneuctění, znehodnocení a zdiskreditování člověka, který byl bezpochyby génius. Když už modernizaci, tak opravdu moderní a ne tenhle pseudo styl. Když tam vidím DiCapria v brnění a za chvíli se tam ohání bouchačkou. Je to smutné. Nějak mi to celé nesedělo. 60% a to jsem ještě dobrák, protože Claire Danes je moje oblíbená herečka a té bych míň prostě nemohl dát.(1.12.2009)

• - Paradoxom je, že počas natáčania sa Leonardo DiCaprio a Claire Danes neznášali. Claire Danes kritizovala DiCapria, že hrá ako amatér a Leonardo DiCaprio jej zas vyčítal, že je až príliš seriózna. (BlueNeon81)

• - Nejpravděpodobnější kandidátkou na hlavní ženskou roli byla dlouho Natalie Portman. Ta dokonce natočila předběžně několik scén s DiCapriem, ale tvůrcům se jejich souhra příliš nezdála. Sám Baz Luhrmann řekl: „I když je to fantastická herečka, je to stejně tak i malá holka a Leonardo měří přes 180 cm. Je mu 21, ale umí vypadat na 18. Díky ní ale vypadá na 21 a v tu chvíli už najednou všechno vypadá příliš neslušně.“ (novoten)

• - Film je dlouhý přesně dvě hodiny, aby byla dodržena uvaděččina předpověď. (Hartigan)