Romeo a Julie

Rómeo a Júlia

Rómeo a Júlia podľa Williama Shakespeara

Romantický / Drama

USA, 1996, 120 min

Vždycky jsem tušil, že to tam je, ale až napotřetí se mi podařilo přijmout a pochopit Bazův trans párty svět. První polovina je naprostý nářez a patří k tomu absolutně nejlepšímu, co jsem od Luhrmanna viděl. Je to přesně ten film, kde režisér už zcela viditelně ukazuje svůj rukopis a k tomu navíc disponuje dynamičností a nápaditostí, která je pro první brzké filmy velkých režisérů typická, a kterou ale později velká část z nich ztrácí. Takovému filmu pak rádi odpustíte slabší místa, když vám to v dalších minutách vynahradí. Leo a Claire jsou spolu úžasní. 8,5/10(13.9.2014)

• Anrie

Tak toto mi tedy vůbec nesedlo. Rýmovačka, co je založená jen na příběhu, který jsem ani nedočetla. Vím, že je to dílo děl a je až neskutečné, jak je slavné a několikrát zfilmované, ale v tomto "moderním" případě, mi to vyloženě vadilo a nesedělo mi tolik romantiky. Pochopila bych to, kdyby se to natočilo ve stylu doby, ve které to Shakespeare napsal, ale v současnosti to je kýčovité a...blaf! Alespoň jsem díky tomuto filmu pochopila, proč Leonarda vybrali jako ztvárnitele Jacka v Titanicu. Tady takový slaďouš. Vyloženě se do té role nabízel! Také jsem si uvědomila, že Baz Luhrmann snad neumí točit filmy, které by nebyli postavené jen na lásce...Doufám, že ten z 68, bude lepší!(8.9.2013)

Ono nebylo vůbec marné implantovat starou klasiku do moderního hávu a Baz Luhrmann je tím pravým mužem, který má jasnou představu o celkovém vyznění a nebojí se experimentovat. Tah mu zhusta vychází až neuvěřitelně dobře, ale v mnoha ohledech se utápí v nevkusně pojatém stylu a okázalé bombastičnosti, která prostě k Romeu a Julii nesedí. Herci nemají chybu a především Leonardu DiCapriovi role dokonale sedla a Claire Danes zastínil, jak to jen šlo. Působivé a originální obrazy a kamerové nájezdy, jsou pak opravdu vynikajícím nápadem, a smrt v závěru působí až mrazivě. Mrazení z celého filmu se však nedostavuje. Mé hodnocení: 60%(22.2.2009)

• Renton

Scénář: Craig Pearce, Baz Luhrmann .. Kýč a příšerná slátanina, kterou jsem ani neměl sílu dokoukat do konce .... a pustil jsem si rači Postal, u kterého jsem se překvapivě bavil víc. Sorry Bazi, tohle ne.(2.5.2009)

Claire Danes je jako Julie krásná, Leonardo DiCaprio v roli Romea dostatečně věrohodný, modernizace klasických her mám ráda, ale tato mi zrovna nějak nesedla. Samozřejmě se nedá vůbec srovnávat s mojí milovanou Zeffirelliho verzí z roku 1968. Ale problém bude možná právě v té modernizaci - chtělo to vzít za takový konec jako tvůrci Tita Andronica s Anthony Hopkinsnem v hlavní roli. Ovšem originalita se také cení.(26.7.2006)

• - Hlavní kadeřník štábu, Aldo Signoretti, byl během natáčení unesen místním gangem. Požadovanou částku 300 dolarů Baz Luhrmann zaplatil. (novoten)

• - Na roli Mercutia se hlásil Christian Bale, ale Luhrmann byl přesvědčen, že by postavu měl hrát herec černé pleti. Proto když se na Mercutia hlásil John Leguizamo, nabídl mu Luhrmann roli Tybalta, kterého měl rád latinoameričan. (novoten)

• - Všechny zbraně ve filmu jsou pojmenovány podle různých typů mečů. (novoten)