Romeo a Julie

Rómeo a Júlia

Rómeo a Júlia podľa Williama Shakespeara

Romantický / Drama

USA, 1996, 120 min

Luhrmannův divoký vizuálně bombastický styl versus klasika od Williama Shakespeara - a překvapivě to dost funguje. Musím přiznat, že chvílemi mi to přišlo až zbytečně moc přeplácané (např. scéna u benzínové pumpy), vše ale vynahrazovaly výborné herecké výkony DiCapria a Danesové. Závěrečná scéna je z jejich strany naprosto úchvatná. Za povedené považuji též použití původních veršů, které do toho moderního sedí. Asi protože velký William byl moderní.(10.8.2003)

• lopata555

Knihu som nečítal a pôvodný film som nevidel, čiže očakávanie nebolo takmer žiadne. Treba povedať hneď na úvod, cca prvých 20 minút bolo neskutočne odpudzujúcich a dej ma ako tak začal baviť vlastne až keď Romeo pri akváriu stretol Júliu no a hneď to bola láska na prvý pohľad. To vzájomne vznietenie ktoré prežívali bolo vážne pekné, hlavne sa mi páčia ta scéna v bazéne, to bolo fakt opravdu božské! Júlia ktorú stvárnila Claire Danes bola nádherná, a tie jej oči, normálne ma hypnotizovala, neviem či to bol zámer ale podaril sa, vďaka nej som vydržal do konca. Ale celkové spracovanie mi prišlo smutné, škoda mohli spraviť remake do pôvodnej doby a nie do tohoto "metro-reto-hip hop-strielankovo" štýlu :((3.1.2014)

• triatlet

Přastylizované, teatrální. Chudák Shakespeare. Co by Mistr na této bláznivé inovaci pochválil? Možná některé scény s hlavními hrdiny (bez nich by to byl jednoznačně odpad), místy hudbu, střih, kostýmy. Úvod na benzínové stanici byl úděsný. Naštěstí to na jednu hvězdičku vytáhli R (DiCaprio) +J (Danes). Celkem zbytečný film. Porvé na csfd nechápu nadhodnocení. Jedním slovem to vystihl Radek99. Jeho komentář mě fakt pobavil:-)(3.5.2009)

• AppleCore

Po skončení filmu jsem si položil otázku "Má ten film vlastně vůbec něco, co by stálo za řeč?". Ač jsem přemýšlel co to jen šlo tak jsem na nic nepřišel. Možná by se dala trochu připomenout hudba, ale ta je tak blbě využitá, že v tý změti ostatních tónů ztrácí veškerý emoce. Veršovaný dialogy vůbec nefungujou a zasazení do moderní doby byla ta největší kravina, který se tvůrci mohli dopustit. A věc která mě vodrovnala vůbec nejvíc byla ta, že všichni lidi co v tom filmu vystupujou nosí bouchačky. A víte vy co? Ono by to v moderní době být mohlo, dokonce to mohl být dechberoucí melodramatickej akční nervák, ale to by ho nesměl natočit debil.(3.5.2009)

Pestrofarebnosť v gýčovitom zmysle od prvej minúty do poslednej. Na začiatku má človek pocit, že to musí vypnúť. Počiatočná priblblosť však mala pre mňa svôj zámer - film začal hodnotne ku koncu rásť a rásť, verše a široké špektrum farieb prestali vadiť. Tento štýl zdelovania mi však nikdy nebude príjemný. 3ajštvrť za odvahu.(18.4.2010)

• - Nejpravděpodobnější kandidátkou na hlavní ženskou roli byla dlouho Natalie Portman. Ta dokonce natočila předběžně několik scén s DiCapriem, ale tvůrcům se jejich souhra příliš nezdála. Sám Baz Luhrmann řekl: „I když je to fantastická herečka, je to stejně tak i malá holka a Leonardo měří přes 180 cm. Je mu 21, ale umí vypadat na 18. Díky ní ale vypadá na 21 a v tu chvíli už najednou všechno vypadá příliš neslušně.“ (novoten)

• - Všechny zbraně ve filmu jsou pojmenovány podle různých typů mečů. (novoten)

• - O roli Mercutia usiloval Ewan McGregor. (novoten)