Režisér Baz Luhrmann rozehrává klasické drama v moderní podobě o panensky čisté lásce a zbraních s plnými zásobníky. V oslnivé adaptaci Shakespearova proslulého milostného příběhu se představuje na Oscara nominovaný Leonardo DiCaprio společně s Clair Danes. Oba září na filmovém plátně jako milenci narození pod nešťastnou hvězdou, jejichž osudové drama - odvážně umístěné do současnosti - podporuje energická hudba. (Magic Box)

M.i.k.e

Shakespeare ano,Luhrmann ano,ale dohromady to moc nefunguje a i když je spojení klasiky a moderny většinou osvěžující,tady to pro mě neplatilo.Vizuálně zajímavé s dobrými nápady,ale to je vše...60% (je zajímavé sledovat DiCapria jak se za těch 17 let (ne)změnil) ()

LaRhette

Zatím nejklasičtější filmové zpracování pochází z rovnou z rukou Itala, slavného režiséra Franca Zeffirelliho. Film drží prvenství také díky faktu, že autor dle předlohy skutečně obsadil do hlavních rolí poměrně mladé herce. V originálu jim má být čtrnáct, Leonardu Whitingovi je zde něco přes patnáct a většině mého okolí připomíná Zaca Efrona (pozor na to, žádné spojitosti s High School Musical nehledat!). Jeho filmové partnerce, Argentince Olivii Hussey, prý během natáčení dokonce ještě ani nebylo patnáct, pro svatební noc tedy potřebovala zvláštní povolení britských úřadů. Natáčení pro ně byl tak silný zážitek, že jejich vztah nakonec přerostl i hranice filmu. Za svůj výkon oba získali cenu Golden Globe Award za herecký objev roku. Za sebe říkám, dala bych jim těch cen hned několik. Právě na jejich výkonu stojí přirozenost a uvěřitelnost Shakespearových vět, které jim vycházejí z úst. ()

shyster

Modernizace Shakespearova majstrštyku jen prospěla. Po vizualní stránce jde o velmi poutavé zpracování a tak i ty verše nešustí povinnou četbou. ()

Elyssea

Zajímavý pokus přiblížit Romea a Julii naší době, když to řeknu hezky. Bez obalu řečeno, Baz vytrhl verše ze Shakespearovy klasiky a nechal je přednášet drsnými týpky z devadesátých let. Vypadá to divně a zní to divně, pokud Romea vidíte s dabingem. Snímek má totiž příšerný zvuk, kdy vám ostatní ruchy můžou utrhnout uši, zatímco veršům nejde rozumět. Ty verše k moderní době příliš nesedí. Zvyknete si na to, ale to je tak vše. Co se Bazovi povedlo, tak je to výběr ústřední dvojice. Na Claire Danes a Leovi celý film stojí. Předvedli nádherné výkony a díky nim stojí za to dívat se na tuhle šílenost až do konce. (A taky díky úžasnému ploužáku Kissing you). ()

Little bear

Jako milovnice Shakespeara tohle moderní zpracování prostě nedokážu přenést přes srdce. Každý film je něčím jedinečný a neměl by se srovnávat s jiným, ale nemůžu si pomoct ... zpracování z roku 1968 je prostě jedinečný, stará dobrá klasika. Ovšem hudba byla opravdu povedená :o) ()

tomtomtoma

Zajímavě sympatický pokus o modernizaci klasického romantického dramatu Williama Shakespeara s rozporuplným výsledkem. Moderní doba, přesto stará veršovaná řeč, která ve svém výsledku spíše tahá za uši. Přílišná teenagerovská akčnost podkresluje celý příběh, s humorným nadhledem, který ale vyvolává spíše výsměch, než úsměv. Ani herecké výkony ústřední dvojice nepovažuji za příliš zdařilé, ale nepřesvědčivé v daném žánru s vyvrcholením v "tragické" scéně v kobce. Starý příběh, moderní háv, sympatický pokus, nedomyšlenosti, krkolomnosti. Romeo (Leonardo DiCaprio), z rodiny Montague, je naivní a netrpělivý chlapec, dětsky toužící po mladé dívce. Juliet (Claire Danes), z rodiny Capulet, je svéhlavá rozmazlená holčička, která nesnáší odpor a touží po svém princi. Ti dva se viděli pouze čtyřikrát: na maškarním plese, při svatbě u oltáře, pak jedna soulož, a ukončení života dvou netrpělivců. Důležitou postavou vztahu je otec Laurence (Pete Postlethwaite), spiklenec obou milenců, který nedokáže odeslat tu nejdůležitější zprávu: telefony zřejmě nefungovaly a pošta kolabovala. Z rodiny Montague: nešťastník Mercutio (Harold Perrineau), pomalý Benvolio (Dash Mihok) a uspěchaný Balthasar (Jesse Bradford). Z rodiny Capulet: vzpurný Tybalt (John Leguizamo), Julininy rodiče Fulgencio (Paul Sorvino) a Gloria (Diane Venora), a chůva (Miriam Margolyes). Dále Julinin vznešený nápadník Dave Paris (Paul Rudd) a tak trochu zoufalý ochránce zákonů kapitán Prince (Vondie Curtis-Hall). Akce, mládežnická patina, staré verše a konečné rozpaky. ()

C0r0ner

Jelikož nesnáším všechny tyhle staré divadelní debility, nemohlo to u mě uspět a nakonec je to taktak jedna hvězdička za to převedení do moderního hávu, které nebylo špatné a muselo být velmi pracné. Obsahově ale podle očekávání čistá nula. 10% ()

carly

je to najlepší film, aký som kedy videla. je to dramatické a vášnivé. má to nadsázku a prehnanú výpravu. keď sa objavia na obrazovke Leo a Claire, na televízore by som v pohode zohriala vodu na čaj. mám rada réžiu Baza Luhrmana. mám rada, keď sa v tých najmenej vhodných momentoch dejú tie najneočakávanejšie veci. ten jazyk je úžasný (dabovanú verziu som vydržala pozerať iba raz). nikdy Willymu neodpustím, že ich nechal zomrieť a zakaždým, keď tento film pozerám, dúfam, že tentokrát sa nenapije. ()

lilina133

Strhujúca hudba vás neuveriteľne zaujme a vtrhne do deja...Strih.Záber na Montekovu band & následne na Capuletovu, strieľačka, výbuch benzínky...Strih...Všetko v neuveriteľnom tempe, až kým nepríde na rad akváriová scénka...Striedanie neuveriteľne rýchleho tempa a jemného spomalenia pri scénkach Romea & Julie spôsobí, že tie dve hodinky ubehnú strašne rýchlo & na konci budete cez slzy hľadať ovládač, lebo to budete chcieť vidieť znova...Treba uznať, je to zcela nekonvenčné spracovanie toho najklasickejšieho príbehu lásky, ktorý pozná určite každý, áno, aj tí, ktorí nehltali na škole povinné čítanie na počkanie...Zasadiť tragický príbeh Romea & Julie do súčasnosti & ponechať Shakespearovské repliky, to chce dosť odvahy & guráže, navyše málo ľudí by to zvládlo, ale Baz Luhrmann, to je kapitola sama o sebe...Starší predchodca MOULIN ROUGE! sa nemá za čo hanbiť, aj keď nie vždy pôvodné repliky sedia na 100% & niekedy Baz zachádza do úplných krajností, príbeh ROMEA & JULIE je aj v tejto podobe nezabudnuteľný...čiastočne za to môžme vďačiť aj hlavným predstaviteľom - Claire Danes, jej Júlia je krásna, jemná, nevinná, ako skutočná, vypadnutá zo stránok Shakespearovej hry... a Leo DiCaprio ako Romeo nemá chybu, neviem si predstaviť niekoho ideálnejšieho...Leo & Claire sú spolu naozaj rozkošní párik, tým viac je človeku ľúto, ako na konci filmu skončia... ()

destroy83

Další moderní adaptace Shakespeara, kde místo kordů mluví pistole. Leonardo DiCaprio je zde překvapivě snesitelný a celý počin skvěle šlape. Ale ve srovnání s Titem je to bohužel slabší. Jinak snímek vůbec nenudí a slušně pobaví. U mě za čtyři hvězdy. ()

Martrix

Četl jsem tři různé překlady, viděl dva filmy a čtyři divadelní představení Romea a Julie. To ze mě nedělá odborníka na Shakespeara, ale na srovnání to určitě postačí. Na první pohled Luhrmanova verze svádí k úšklebku, že je to další dementní americká předělávka. Děj nás ničím nepřekvapí, protože všichni víme jak vše dopadne. Obsazení je vynikající a právě jako Romeo mě DiCaprio přesvědčil že není jen hezká tvářička, ale že je(bude) výborný herec. To co tento film odlišuje od ostatních adaptací, je režie. Luhrman vsadil na moderní look, kterým jednoduše vyrval děj z času a prostoru, který Romeo a Julie dostali od pana Shakespeara. A kupodivu to filmu prospívá. Ovšem je pravda, že se mi vůbec nelíbí myšlenka, že by měla být tato verze prvním setkáním mých dětí se Shakespearem. Protože originál, je přece jen originál, a to se vším co k tomu patří. takže za mě dobrý, ale... . ()

pakobylka

Byl to nesmírně odvážný a riskantní experiment, vzít Romea a Julii, jen tak beze všeho je přenést v čase a přitom jim ponechat básnickou mluvu, kterou jim kdysi vložil do úst jejich duchovní otec - sám velký William. Ano, jedná o věrné převyprávění TOHO všeobecně známého příběhu … a pod méně excelentním režijním vedením a s méně nadanými herci se v moderních kulisách mohlo ztrapnit a zesměšnit - mohlo se změnit v hloupou a naprosto nevěrohodnou frašku. A tak jsem vděčná osudu, jehož přízeň je nestálá ... za to, že při něm stál. Pokud se nad jeho velice extravagantní stylizací nebudete už dopředu pohoršovat a místo zbytečných úšklebků se jím necháte vést, může vás svou opravdovostí a upřímností odzbrojit. Je to na vás … myslím, že William Shakespeare by se nezlobil - ba právě naopak. Nejspíš by ho potěšilo ... a dojalo, že jeho příběh pořád žije - že se narozdíl od obou jeho hlavních hrdinů stal nesmrtelným. ()

spygirl

Taste meče (pistole)! Tady máte zlaťáky (dolary)! :D :D :D Obávám se, že zasazení do současnosti tomuto filmu spíše uškodilo. A co měl znamenat Merkucio navlečený do stříbrných minišatů a v bílé paruce? Do role Julči by se hodila spíše herečka jemnějšího vzhledu.... ale Leo správná volba. Pěkná hudba. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=fpP6osQNMh0 ()

necisty

Já mám zas rád takové moderní zpracování, knížku by mě těžko někdo donutil přečíst. Film by už sám o sobě zasloužil vysoké hodnocení, ale tím neobvyklým zpracováním si ho zaslouží ještě víc. Kdysi dávno jsem to viděl v originále, ale asi jsem úplně všemu nerozuměl, přece jen Williamova angličtina není to co známe dnes. Každopádně český dabing tomu hodně ubírá, kdyby nebyl Leonardo tak dobrý herec, tak bych si to asi tolik neužil, ne že by ti ostatní hráli nějak špatně, i Claire mu skvěle sekunduje. Prostě takový hezký příběh, který si zas rád někdy pustím. ()

zette

Netradicni zpracovani jednoho z nejznamejsich romanu na svete. Luhrmann zcela urcite nepatri mezi me oblibence, ale tento film se mi libil. Nejlepsi filmove momenty jsou, kdyz je Romeo s Julii, DiCaprio s Danes to sehrali skvele a nerozumim moc nazorum, ktere tvrdi opak:-). Po hodne dlouhe dobe musim pochvalit take cesky dabing. ()

Juto

Nechcel by som nič zmeniť. Herectvo bolo nádherné, scenérie, kostýmy, surové emócie. Zatiaľ najlepšia verzia tejto rozprávky. Režisér Baz Luhrmann je po vizuálnej stránke veľmi nadaný. 8/10 ()

Jim_Beam

Miluju Zeffirelliho Romea a Julii a tahle verze za ní dost zaostává. Na druhou stranu je tenhle příběh kouzelný a "hořkosladký", ať už je podán jakkoli... Každopádně klasika je klasika a myslím, že 3* jsou pro tuto verzi adekvátní, zvlášť když můžete srovnávat. ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino