Dívka v pavoučí síti

• USA The Girl in the Spider's Web (více)

Lisbeth Salanderová, kultovní postava a hlavní protagonistka slavné knižní série “Milénium“ Stiega Larssona, se vrátí na plátno jako Dívka v pavoučí síti v první adaptaci nedávno vydaného úspěšného bestselleru Davida Lagercrantze. Držitelka Zlatého Glóbu Claire Foy, hvězda seriálu The Crown, hraje svéráznou ochránkyni práv v režii Fede Alvareze, známého průlomovým thrillerem Smrt ve tmě z roku 2016. (Falcon)

tranquill

"Speciální útvar, to je americký eufemismus pro žádnou odpovědnost a žádný dohled?" Mým eufemismem je s bídou jedním okem tam a druhým rychle ven. ()

swiss

Říkal jsem si, proč toho hajzla neoddělala na mostě, když mohla. Ale jak říká Gandalf: “Možná je mu souzeno ještě něco důležitého v budoucnu vykonat.” A ta holka by klidně mohla k Avengerům... ()

Likan7

Je legrační, že čím víc filmů s Lisbeth Salanderovou se natočí, tím víc musím chválit herečky, které jí hrály zrovna před tou nejnovější. Rapace byla špička, Mara fail, ale po Claire Foy je Rapace bohyně a Mara solidní. Foy je zase o kus níž než její kolegyně. A to nemluvím o filmu, který je zase o kus horší než ty předchozí. Fede Alvarez není Fincher, nezvládá utáhnout dvou hodinový film ani zdaleka. Nudný scénář, nudná režie, nudní herci, ultra nudná Dívka v pavoučí síti. ()

bearmeedek

Komentáře nejsou ke čtení, takže stručně: Kladně hodnotím, že americký film nepůsobí moc americky, ale opravdu je tu cítit jakýsi severský chlad. Claire Foy není žádná moje favoritka, v Prvním člověku mě docela "stolicovala", ale Lisbeth jí kupodivu dost sedla. Film má dobrou osobitou atmosféru a těch je v poslední době čím dál méně. Různé nelogičnosti ve filmu jsou dobře postřehnutelné, ale pokud se chci bavit, tak nad nimi nepřemýšlím a jedu prostě dál. Zbytečně podceněno. Ty 4 hvězdy jsou minimum. ()

mira.l

O nějaké knižní sérii s Lisbeth Salander jsem v životě neslyšel, takže jsem k tomu přistoupil jako k takové akční jednohubce. Je to zase takové to téma špionáže, vpodstatě zachránění celého světa, a blablabla... No, nebylo to špatný, podívat se na to dalo, ale víckrát tuhle pohádku o superhrdince, která ke svým schopnostem kdovíjak přišla, asi vidět nemusím. ()

gemi

Je to solidní thriller, ve kterém se pořád něco děje, ale je to celé přitažené za vlasy, takové bondovské. Příliš mnoho náhod vede k malé uvěřitelnosti. Skoro čtyři. ()

rublik05

Zajímavý, lehce béčkový špionážní thriller, kterému by slušelo mnohem lepší herecké obsazení, a to zejména u hlavních postav, jež nejsou zrovna dvakrát charismatické. Příběh je trochu šablonovitý, zaujme však několika zvraty, především ale velkým množstvím dobrých akčních scén, díky čemuž má Dívka relativně svižné tempo, nenudí, vizuál je moc povedený, atmosféra taktéž ujde. Docela fajn jednohubka, kterou si ale s největší pravděpodobností podruhé už nepustím. 6/10. ()

ER

Sice solidně udělaný příběh, ale příliš akční s několika logickými problémy. Z Lisbeth se bohužel více stává agent 00 ,kdy ji nedělá problém si ránu sešit sešívačkou. ()

Shanen29

Moc nadšený z toho nejsem a vůbec mě to ani moc nezaujalo.Alvarezův tentokrát zbrklý počin,ale je pravda,že kniha může být zcela stylově jinak napsaná. ()

Lavinia

Není zde jediný důvod, proč by se film měl nějak týkat Lisbeth a ságy kolem ní, je to silně nelogický a bondovský formát v severském prostředí. Malý dotaz: Když malé děvče vyskočí oknem do ledové zimy, kam se vydá, aby ji ani nechytili, ani aby nezmrzla? Do studia? Nedoporučuji. ()

bednyo odpad!

Prehliadka absurdných scén, popretkávané nepravdepodobnými, vyplnené absurdnými... Scenáristická ftákovina, ktorá robí z diváka úplného blba. Po hodine ma prestalo baviť aj to plieskanie sa po čele. ()

alldo.raine

Je to těžké, když předešlé provedení bylo tak dobré. Mluvím samozřejmě o provedení od Finchera. Skandinávská verze se mi moc nelíbila. Nicméně toto je slabší i jak skandinávská verze. Herecky mi to připadá velmi špatné, oba hlavní hrdinové, a stejně tak i záporáci, kteří se spíše svými výrazy hodí do bondovky ze 70 let. Nicméně ani dějově mě to nikterak nevtáhlo. To ale bude spíš tím, že jsem četl knihu a tak mě film moc nepřekvapil. Snad v budoucnu sáhnou opět po Fincherovi. ()

Shitonit

Lisbetka je nesmrtelná kombinace všech akčních hrdinů, zabalená v dokonale koukatelným hávu. Pavoučí síť popisuje proč a zač Lisbetka vlastně je, a přes to, že ji nehraje Noomi, je to super film kterej mě zděsil pouze ke konci, jak si sestřičky vyprávěly o hovně, naštěstí to trvalo pouze malý skok, a bylo po pičce. Vypnout mozek a nechat se unášet. Neřešit milion nepochopitelných přesunů atd. Prostě si jen vychutnat to fajn, co nám Alvarez naservíroval. ()

GameboyNES

sice tam bylo dost zbytečných nelogických scén. Kdy mohla klidně ty záporáky v bezvědomí utratit už v půlce filmu, nicméně to rychle ubíhá a nenudil jsem se u toho. 70% ()

papadoce

Lisbeth Salanderová a Mikael Blomkvist sú problém. Respektíve majú problém. Spočíva v tom, že majú už tretích protagonistov v priebehu pár rokov. To je ako keby ste pozerali Rockyho a hral ho v každej druhej časti iný herec. Keď neviem zohnať tých istých, načo to sílim a točím za každú cenu ďalšie a ďalšie časti/verzie? Základná otázka, ktorú by si mali položiť producenti. No ale nič menej tak svet nefunguje a tak tu máme ďalšie škaredé potetované dievča na ceste za pomstou (treba dodať, že Claire je lepšia voľba ako bola Rooney). Z Lis sa stala už takmer komiksová hrdinka. Má pomaľovanú tvár, zvláda hackovanie, bezstopové vlámania, pästné súboje s vycvičenými zabijakmi, streľbu na pohyblivé ciele, kaskadérske kúsky na motorke a čo ja viem čo všetko ešte. Má už len pramálo spoločného s originálom. Ak sa ale od Millénia odpútam, potom vravím, že som videl celkom slušnú akciu v ponurej atmosfére, so zlým hudobným sprievodom. Celkovo teda nehovoríme o nespokojnosti. Pavučia sieť úplne v pohode konkuruje predchádzajúcim počinom o Lisbeth. A taká vyslobodzovacia akcia z nádražia bola napríklad veľmi fajnová. Inak, sestru mala Lisbeth ešte hnusnejšiu než je ona sama. Hotová rodinka úžasných, no naspäť k téme. Film je málinko lepší ako dobrý, preto som sa priklonil k štyrom. Ak dodržia v budúcnosti Claire Foy, nech kľudne točia ďalej. S dobrým režisérom to môže byť kvalitné. ()

Sundance.cz

Tak opět na severu, všude samé odstíny šedi a zima. Velmi dobře zvládnuté postavy a tempo filmu, které však degradují chyby ve filmu a až pardoxní jevy a náhody. 50 % ()

mac000

Ona ta literární předloha je ve skutečnosti kvalitnější, než na to film ukazuje. Ale "pohollywoodštění" scénáře si vybralo svou daň. Takže pouze průměr a Claire Foy nic moc. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády