Dívka v pavoučí síti

• USA The Girl in the Spider's Web (více)

Lisbeth Salanderová, kultovní postava a hlavní protagonistka slavné knižní série “Milénium“ Stiega Larssona, se vrátí na plátno jako Dívka v pavoučí síti v první adaptaci nedávno vydaného úspěšného bestselleru Davida Lagercrantze. Držitelka Zlatého Glóbu Claire Foy, hvězda seriálu The Crown, hraje svéráznou ochránkyni práv v režii Fede Alvareze, známého průlomovým thrillerem Smrt ve tmě z roku 2016. (Falcon)

Muf911

Protože jsem četl všechny díly a jsme momentálně ve tří čtvrtinách poslední knihy, tak mi tohle docela nesedlo. Protože to prostě není podle knižní předlohy. Přijde mi, že si autoři jen vypůjčili par postav a základní děj a z toho udělali paskvil. Kolikrát ani člověk nechápe motivaci jednotlivých postav nebo proč jsou zrovna na místě, kde jsou. Abych ale nekritizoval, tak film má spoustu cool momentů, některé atraktivni akční scény a dobrou atmosféru. Ale prostě nechápu, proč udělali tenhle one off film, když to má být trilogie. Jak tady chtějí navázat? Asi nijak. ()

bonovox

Pôvodnú severskú trilogiu mám rád podobne ako Fincherov snímok ale tento aj vzhľadom na nových hereckých predstaviteľov a slabšieho režiséra je slabším odvarom. Hlavným problémom že z hlavnej hrdinky sa stala ženská verzia Bonda či Bourna a to tu moc nesedí. Námet je však stále slušný. ()

brasek

Snímok ktorý sa snaží niečo vyťažiť z kultovej postavy Lisbeth Salanderovej. Príbeh je fraška, scény sú nereálne a trápne, celé je to prehnané a pokiaľ by postava sa volala Sára tak by tento snímok všetci zakopali pod čiernu zem. ()

Teachman

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

bigmatko

tak ako knižnej predlohe v štvrtom voľnom pokračovaní dochádzal dych tak filmové spracovanie dodýchalo už úplne. Rovnako ako prvý pokus američanov o sfilmovanie prvej časti Milenia tak aj Dievča v pavúčej sieti nesiaha švédskej pôvodnej trilógii ani po úvodné titulky. Chýba tomu temná duša a záhada. Skôr sa celý príbeh tvári ako napodobenina Bonda a moderného Ramba v ženskom podaní. Lisbeth je zrazu temnou bojovníčkou ktorú nezastavia guľky ani ľadové jazero ani výbuchy. Jedným mobilom a jedným notebookom, ktoré nemusia byť nikdy pripojené ani do siete, dokáže nabúrať americkú NSA aj švedskú bezpečnostnú službu a vlastne všetky iné systémy dokonca aj za jazdy v aute s mobilom hackne iné auto cez smsky. Dej má logické nedostatky nevýraznú zápletku a úplne nezmyselnú motíváciu záporných postáv a smiešne postupy bezpečnostných agentúr. Lisbeth a jej družina z ničoho nič používajú najmodernejšie technológie a zbrane. Veľmi veľmi slabý film, ktorý nič výrazne nepriniesol. Ak chce niekto vidieť skutočne dobrú a hlavne reálnu Lisbeth tak nech sa vráti k švédskej trilógii. ()

aribari

Prachobyčejný akčňák, který mohu sledovat v tv u vaření a o nic nepřijdu, když se otočím k plotně...Nudná bondovka bez bondovského vtipu a lehkosti. Zneužití postavy Lisbeth ze švédské verze. Kdo čeká severskou detektivku, tak může čekat až do konce. ()

Capri2016

Švédska verzia príbehu Lisbeth Salanderovej a novinára Mikaela Blomkvista bola perfektná. Pôvodný americký sequel bol veľmi dobrý. Ale tento nový príbeh Lisbeth v podaní režiséra Feda Alvareza je bohužiaľ len priemerný akčný film. Pokračovanie story Lisbeth "Dievča v pavúčej sieti" podľa knižnej predlohy Davida Lagercrantza je ako slabý odvar silnej kávy predchádzajúcej série. Film má stále akciu, niekoľko veľmi silných scén, napríklad boj v plynových maskách v dome Lisbeth z detstva je výborný. Ale okolo je taká neochutená omáčka, v ktorej sa tieto pecky strácajú. Claire Foy sa zhostila úlohy Lisbeth statočne. Ale žiaľbohu to nebola ani Noomi Rapace, ktorá sa doslova do Lisbeth prevtelila a bola nezabudnuteľná, a nebola to ani Roony Mara, ktorej Lisbeth bola tiež výnimočná. Ale hlavne Sverrir Gudnanson má v úlohe novinára Blomkvista nudil a bol tak nevýrazný, že si ho už teraz po týždni vôbec nepamätám. Dievča v pavúčej sieti je stále áčkový thriller, ktorý neurazí, ale zostane v zabudnutí šedého priemeru dejín. ()

kaller

Začnu trochu zeširoka. Filmová verze výborné Larssonovy knihy Muži, kteří nenávidí ženy se mi hodně líbila v obou podobách, ale přeci jenom trochu více Fincherovo zpracování. Pak již to byla bohužel slabota, jak knižní, tak filmová. David Lagercrantz sice tenhle stín nepřekročil, nicméně Alvarezův pokus přese všechno nedopadl až tak tristně. Pokud tedy přijmete za skutečnost, že Claire Foy je asi nejméně zajímavou Lisbeth, že budete konfrontování s celkem rutinní akční jízdou, jíž se však nedá upřít slušná atmosféra a tempo. I tak jde nakonec o podprůměrný snímek, co příliš snadno žánrově zapadne. ()

Pavelkedar

Ať je to jak je, prostě na původní trilogii s Noomi Rapace to prostě nemá. Lis Salander je jenom jedna.Claire Foy mě ani trochu nepřesvědčila, neseděla mě tam. Velmi slušný zvuk v DTS. ()

camomilla

Jako samostatny film by to mozna pusobilo lepe. Atmosfera dobra, to se musi uznat. Nejvetsi preslap je ale Mikael, ktery je tady totalne necharismaticky a navic pusobi spis jako srabik. ()

Accuphose odpad!

Zdálo by se, že se koukáme na příběh bisexuální feministky anděla zachránkyně, která má tu správnou adresu trvalého bydliště, dokáže zkopírovat nezkopírovatelný soubor pomocí notebooku a poradí si v situacích, za které by se nestyděl ani Liam Neeson. Ale jelikož je tento film určen pro ženy, budu volit slušné výrazy. Vlastně abych to zkrátil, je to (skoro) stejná slátanina, jako "Muži, kteří nenávidí ženy". Film mě vlastně celou dobu sral a musím říct, že jsem se i několikrát zasmál, když například byla dodávka z dob Harryho Callahana v cíli rychleji než Lamborghini. Kde asi udělali Italové chybu? Kdyby psala scénář Halina Pawlowská, dal bych jednu hvezdičku, takhle... A přitom ta první scénka s tatínkem byla fakt dobrá. Jo a mimochodem, pointa tomu dává těžce na prdel. ()

Mark1983

No abych pravdu řekl, do původní série má tenhle film hodně daleko. A aby člověk na to dokázal koukat bez různých invektiv na adresu filmu, stačí film vnímat jako jen další a úplně jiný film, jenž by se dal označit za koukatelný průměr. ()

navel

Dívka v pavoučí síti není nikterak výjimečným filmem, ale rozhodně není propadákem, jak ji mnozí zarytí fandové Mikaela Blomkvista prorokovali. ()

CheeseFigure odpad!

A toto natočil chlap stojaci za úžasným Don´t Breathe? Nechce sa mi veriť. Však Dievča v pavúčej sieti je hrôza a des. Z pôvodne mrazivého trileru sa nám stal tupý akčňák (niekde som čítal, že to nemáme brať ako priame pokračovanie Salanderovej dobrodružstiev. Tak v tom prípade, sa ale postavy mali volať inak). Dej rýchlo skáče z bodu A do bodu B a z toho rýchlo presviští do bodu C, že ani nestíha divák sledovať, ako sa čo stalo. Chémia medzi Salanderovou a Blomkvistom neexistuje. Záporáčka má úplne tupým dôvodom pre konanie zla. Predvídateľný dej (pri prvých desiatich minútach človek uhádne, čo sa stane na konci). Aby som nebol len negatívny, tak napíšem pozitívum, ktorým je, že asi pri troch scénach som si povedal, že sú fajn. Ináč je tento počin, ako som písal hore, hrôza a des. ()

JB001

Zajímavý thriler ze skandinávského prostředí. Bohužel Lisbeth není zrovna dívka mých snů, ale na sychravé nedělní odpoledne dobrá zábava. Nicméně filmy Jamesem Bondem, Jasonem Bournem, Ethanem Huntem nebo Johnem Wickem mám raději. Asi proto, že nemám rád feministické příběhy... ()

fabregas1

Určitě mě zaujala severská zimní atmosféra (+), akce občas překvapivá a občas nijaká nebo často viděná. Hlavní hrdinka.......jo i ne. Film koukatelný, ale žádná pecka to nebyla, proto zlatý střed a víc jak na 3 hvězdy to nevidím. ()

Mukade

To bolo dobré ako malý génius (bez irónie) prijal hovor, mysliac si že je od otca, ktorého ale videl ako zastrelili a ani ho nenapadlo že by to mohol byť nejaký zlomyselný trik. Inconsistent. ..........................(1.x videné v 2018) ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády