Dívka v pavoučí síti

• USA The Girl in the Spider's Web (více)

Lisbeth Salanderová, kultovní postava a hlavní protagonistka slavné knižní série “Milénium“ Stiega Larssona, se vrátí na plátno jako Dívka v pavoučí síti v první adaptaci nedávno vydaného úspěšného bestselleru Davida Lagercrantze. Držitelka Zlatého Glóbu Claire Foy, hvězda seriálu The Crown, hraje svéráznou ochránkyni práv v režii Fede Alvareze, známého průlomovým thrillerem Smrt ve tmě z roku 2016. (Falcon)

nirvanafan

Musím říct, že pro mě se jedná o příjemné překvapení. Fincherovu verzi jsem neviděla a vidět neplánuju, protože to považuju za kopii originálu, která musela vzniknout, aby Amíci nemuseli číst titulky. Tady se naštěstí jedná o úplně nový příběh. Zpracování sice nejde moc do hloubky, film ale rychle odsýpá a dočkáme se spousty kvalitní akce. Za závěr se sniperem pak přidávám čtvrtou hvězdu, protože takhle dobré akční finále jsem neviděla ani nepamatuju. ()

Remedy

Fajn scénář, jenže co naplat, když Claire Foy ani omylem neoplývá charismou Noomi Rapace a Rooney Mara. Filmová adaptace (švédská i americká) Milénia těžila především ze skvělého obsazení a také z výrazného vizuálního stylu. Když sledujete Dívku v pavoučí síti, tak to chtě nechtě srovnávat prostě budete a na poli režie a hereckého obsazení je to prostě jen slabší odvar předchozích filmů. Což zamrzí, protože příběh je hodně zajímavý. ()

Philcze

Brilantně přesná Claire Foy uvízla v síti béčkové zápletky, která žene kupředu tak rychle, že na jakoukoliv charakterizaci nebo prokreslení vztahů postav vůbec není čas. Působí to jako čtvrtý díl pevně ustanovené série, která může diváky uspokojit víceméně tím samým s malým posunem dál. Ono ale uběhlo sedm let, a film nedává moc důvodů, proč by se kdokoli měl zajímat o Lisbeth Salander. Ve výsledku trochu pitomější, ale velmi stylová bourneovka se skvělou Claire Foy a viditelně houževnatým Alvarezem, jehož nekompromisní vizualita občas vystrkuje růžky. Od Finchera žádný krok zpět, spíš úkrok stranou. 60% (Pathe Amsterdam) ()

PP66

Jako je to napínavý od začátku do konce, ale kvality předchozího obsazení to nedosahuje, prostě průměrnej akčňák... ()

Trevor

Tak ako bolo pri čítaní knihy vidieť, že autorom už nie je Stieg Larsson ale David Lagercrantz rovnako sa to muselo prejaviť aj na filme. Nehovoriac že v ňom je toho podstatne viac zmenené ako tomu býva bežne, absencia chlapcovej matky a jeho nevlastného otca, inak prebehla vražda, chlapec bol v knihe savantom ku ktorému bolo ťažké získať si cestu vo filme je v podstate komunikatívny génius a viacero faktorov vrátane toho, že americké prevedenia Lisbeth ozaj nemusím sa podpísalo aj na mojom hodnotení. Možno pre niekoho, kto knihu nečítal dobé krimi, pre mňa viac menej trápenie. ()

sofiapetra

Lisbeth Salanderové není nikdy dost, Claire Foy ji navíc vystřihla bravurně. A průměrné to tedy vážně nebylo - jak se tady snaží všichni okolo tvrdit - čtyři hvězdy jistě. ()

rakovnik

Lidově řečeno - Jason Bourne hadr. Lizi je nejen (skoro) neprůstřelná elitní hackerka, ale už také jako dobře cvičená agentka, až téměř superhrdinka. Téměř jsem mávl rukou nad některými nesmysly ve filmu a nechal jsem se unášet na vlnách akce k očekávanému vrcholu. Tam mě nepotěšila nepřehledná bitka, velice potěšil zásah (tedy zásahy) zvenčí a navíc si ještě holky dvakrát pokecaly, abychom věděli všechno. Z původní série a tajemna se vyklubala velká akční jízda, ale z tohoto pohledu byl film uspokojivý. Fanoušky Stiega Larssona možná potěšil méně. ()

M.i.k.e

mám rád původní severské filmy,stejně jako Fincherovu verzi...i přesto sem se na tohle nijak extra netěšil.Jednak proto že knížku jsem nečetl,druhak proto že už trailer nepůsobil úplně věrohodně.Výsledkem je pak v tomhle případě kočkopes,který na jednu stranu nabízí slušně řemeslně zvládnutou oddechovku se spoustou akce a na druhou stranu pak ale kousek,který absolutně postrádá severskou atmosféru.Děj sice letí dopředu slušným tempem,ale velmi často využívá nejen božského načasování,ale hlavně neuvěřitelných náhod a oslí můstky...co můstky...mosty,se tu staví jako o život.Většina postav se tu pak chová vyloženě naivně a hloupě.Obsazení Claire Foy je nakonec v pořádku,i když je až třetí v řadě.Velkým mínusem je nevýrazný Mikael Blomkvist,který tu byl odsunut do vedlejší role...60% ()

Martin741

Uz viem ze LiVentura dlho nebude patrit k mojim oblubencom, vety typu "Přijde mi to už tuctové a pořád se opakující.. Ústřední dvojice dle mého již neobstojí! " - tak tomu ja hovorim komentatorska bieda. Nic sa nedozviem, ci mu sedi reziserov styl, ci to natocil dobre, alebo odviedol len reziserku rutinu, proste... LiVentura. Kazdopadne Kler Foy vyborna, len skoda ze to prepadlo a tak kazdy film okrem Obcana Kane-a /Najlepsi prepadak 4ever/ hodnotim subjektivne - scenar teda nic moc, ona je len v roli ochrankyne prav, a aj to dost svojraznej ...... no, u mna ostane Alvarezov film Smrt ve Tme stale lepsi kusok nez toto . 51 % ()

Figu

No žádná mega hitovka to teda není! Příběh je lacinej jak mentalita drtivé většiny mých kolegů z práce. Navíc kukuč Foyové je slaďoučkej a roztomilej, že jí tu drsnotu né a né věřit, nicméně se hrozně moc snaží a už jen za to jí tu třetí hvězdu nechám. Podpořilo to hlavně supr mrazivý prostředí, který mě vtáhlo natolik, že mi byla lehce zima pod dekou v teple domova. 55% ()

bourec

Perfektní.Akce,napětí,slušný protivníci.Fede mě potěšil,mám pocit že v něm roste parádní režisérskej tvůrce.90%. ()

Martrix

Dívka v pavoučí síti doplácí na to, že přichází po vcelku zdařilých adaptacích Millenia. Většina staromilců neskousne odlišné herecké obsazení, ani americký smrad, který má do toho severského opravdu hodně daleko. Není to hutné, atmosferické a navíc je scénář velmi primitivní. Resp. s výjimkou jednoho twistu, který vám ale bude vcelku jedno, je zajímavý pouze vztah hlavní hrdinky se svou oponentkou. Nebýt to pokračování k úspěšným filmům, tak bych řekl, že je to jalový a průměrný thriller. Takto ale musím konstatovat, že je velmi laciný pokus přiživit se na úspěchu předchozích filmů. Slabých 50% ()

laik_60

Bol som zvedavý na Claire Foy. Po královnej Alžbete (serial Koruna) a manželke Neila Armstronga (film Prvý človek )zobrala zaujímavú úlohu akčnej pomstiteľky , čoby pokračovanie (amerických verzií) Milénia. Milovníci akčných thrillerov si prídu na svoje. ()

Juto

Tvorcovia filmu zvolili hrdinský, akčný a high-tech prístup, ktorý vyprázdni časť originality tejto jedinečnej ženskej hrdinky. 6/10 ()

angel74

Soudobý Hollywood tímto pokračováním příběhu o kultovní hackerce Lisbeth Salander opravdu zaperlil. Už jen obsazení titulní role je značně diskutabilní. Noomi Rapace je v ní nejspíš nepřekonatelná, jedině snad Rooney Mara ji před pár lety dokázala adekvátně nahradit. O představiteli novináře Mikaela Blomkvista asi netřeba se zmiňovat. Jde o to samé, ale v bledě modrém. Vykašlat se na druhý i třetí díl a rovnou natočit čtyřku, to vyžaduje pořádnou dávku sebevědomí. Dle zmiňovaných skutečností výsledek taky vypadá. Jedná se o typický akční thriller vyprodukovaný v zámoří bez špetky invence, v němž hlavním postavám zoufale chybí charisma. Možná jen celkem rychlý spád děje mě přiměl k tomu, abych film dokoukala. (40%) ()

majo0007

Zatiaľ najhoršia Salanderka a samé prevarené klišé - univerzálny super pc program, supernadaný fagan a samozrejme v poslednej dobe obligátny neger v jednej z hlavných úloh. Po týždni si spomeniem akurát tak na ukradnuté Lamborghini Aventador LP 740-4 S! Fede Alvarez zrejme pochoval celú Milénium sériu. ()

Radiq

Knihu jsem zatím nečetl, ale podle toho, jak moc "über" byla Lisbeth Salander, připadá mi to, že Lagercrantz se trochu utrhl ze řetězu. Taky vytvoření programu na ovládnutí všech světových raket bylo už dost přehnané, stejně jako hackerské schopnosti její a jejího kámoše Plague - o závěrečném ostřelování podle naskenované budovy ani nemluvím. Ale jak říkám - nevím, co v knize bylo a co si vymysleli chytráci z filmové branže - každopádně já hodnotím film a v tom to bylo a taky to náležitě sníží počet hvězdiček. Konspirační sestra Kamila už byla taky trochu nastavovaná kaše z předchozích dílů, jak kdyby se pořád všechno muselo točit kolem její rodiny. Obsazení bylo vesměs chabé - i když Claire Foy nebyla vůbec špatná, Mikael Blomkvist (Sverrir Gudnason) byl těžce slabej. Ale ona ta role taky nebyla nic moc. Našlo se sice pár dobrých scén, ale jako celek to spíš jen jede na setrvačník těžící z popularity trilogie Millennium. PS: poslechl jsem si audioknihu a teď teprve vidím, jak to ve filmu zprasili. Z toho plyne, že kdo zná předlohu, asi bude hodnotit ještě o hvězdu až dvě méně (taky mám chuť to snížit, ale nesnížím se k tomu). ()

David.Darco

The Girl in the Spider's Web..... Najskôr poviem, že som čakal ešte o triedu horší film. Nespočítam logické chyby (lambo na snehu, celková zápletka, dohoda medzi tou a onou organizáciou, kedy prebehla, ako vedeli o hacknutí?...alebo iná nelogická reakcia jednej z postáv na smrť inej postavy. Chcem vidieť človeka ktorý pár hodín po smrti blízkej osoby povie, že by mal naňho zabudnúť, pretože to je minulosť. Podobné dialógy sú len vytiahnuté z prdele, aby umožnili posun v deji) Tak isto strihové chyby (Odletená puklica, v ďalšom zábere sú však všetky na mieste.., atď.). Každopádne je to film zaujímavo herecky obsadený. A taktiež atmosféra prostredia ťažko vládne. Vyskytujú sa v ňom aj zaujímavo riešené zábery a nájdeme aj pár dobrých vizuálnych nápadov. Cítim sa ako keby som sa pozeral na hovno v pozlátku. Koncept bol celkom dobrý, ale jeho realizácia stála za trt. Priemerný zážitok. 50% .. ale pre dobré obsadenie sa zľutujem. 3* ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády