Dívka v pavoučí síti

• USA The Girl in the Spider's Web (více)

Lisbeth Salanderová, kultovní postava a hlavní protagonistka slavné knižní série “Milénium“ Stiega Larssona, se vrátí na plátno jako Dívka v pavoučí síti v první adaptaci nedávno vydaného úspěšného bestselleru Davida Lagercrantze. Držitelka Zlatého Glóbu Claire Foy, hvězda seriálu The Crown, hraje svéráznou ochránkyni práv v režii Fede Alvareze, známého průlomovým thrillerem Smrt ve tmě z roku 2016. (Falcon)

TonyHawk94

Solídna a pomerne temná krimi-akcia, kde mi hlavná hrdinka pripadala ako zmes cca dvoch ľudí - Jason Bourne (nie James Bond!!) a Q z posledných Double-Oh-Seven filmov. To by vôbec nemuselo vadiť, a mne osobne to ale nevadilo. Nakoľko ale toto bol môj prvý film z tejto "The Girl with/in/who...", ktorý som videl celý, tak si nedovolím porovnať to s ostatnými, nakoľko to išlo v pôvodnych šľapajách, a nakoľko sa drží severského žánru (čo to vôbec, kurňajs, je??!). Každopádne, film ako taký skvelý, veľmi veľa momentov nabitých akciou, špionážou - kúskovanie a stupňovanie napätie bolo vynikajúce! S Claire Foy v roli Lisbeth spokojnosť, hlavná zápletka veľmi zaujímavá. Solídne 4* a konštatovanie, že nad hodnotením sa ešte zamyslím, keď si pozriem aj ostatné filmy tejto série. ()

harycek

Velmi povedené a předchozím dílům nic neubírající pokračování, které volně a perfektně na ně navazuje!! Shlédl jsem to s napětím a plně prožíval!!! ()

rigby

S Miléniem tohle nemá vůbec nic společného. Jen jméno hlavní hrdinky. Z té se ale stala superžena, která se chová naprosto nelogicky a šíleně. Abych to nerozváděl víc - zkrátka další americká komerční sračka, která je spíše zpodobněním nějaké prostoduchého komiksu. Nemá smysl se tím zabývat, takových filmů je tu spousta a slouží jen pro výplach mozků. ()

fafejt001

NEMOHU se zbavit dojmu , že hlavní hrdinka byla zjevem velmi podobná - Dívce , která kopla do vosího ...atd. NOOMI byla věrohodnější a neotřelá . Ovšem i tak , byla to dost akční podíváná . Zápletka celkem podle starého schématu , ukradení nějakého systému , pak hledání zloděje , do toho ko´dy , ale navíc chytrý klučík co dává mat v šachu na pátý , možná šestý tah. Do toho hodně mstivá sestra a zvídavý novinář . Jo a jěště k tomu si Lisbeth lepí ránu lepidlem , asi sekundovým . A pak jí to kolega musí poopravit sešívačkou . Hustééé . Celkem nečekaná scéna s injekcí , kterou vlepí klučík hlavnímu darebákovi ,no a jde se k závěru . Sumááárum , solid pokoukání za * * * a půl hvězdy . ()

veverysiak

Ďalší kamienok do mozaiky odhaľujúcej krutú pravdu o tom, že najpočetnejšia komunita úchylov sa grupuje v zamrznutom a nevľúdnom Švédsku, nech mi normálni Vikingovia prepáčia, a to len Larsson chcel asi pred ostatným svetom zamachrovať a zhyperbolizoval kvantitu a kvalitu abnormálnosti do malého priestoru, nie je to zlé, ale v podstate už niet čím šokovať, a tak sa pred nami odvíja ďalší príbeh o prascoch v ľudskej koži a ich vyšinutej exekútorke, takže 60%. ()

hony23

Milénium počtvrté, ale je to vůbec ještě Milénium? Autor knihy je jiný, herci hlavních postav také. Kniha samotná mně bavila a zfilmování by se také celkem povedlo, kdyby se lépe zvládnul casting. Ne, tito herci opravdu nedovedou zahrát charismatického Michaela a punkerku Lisbeth... ()

Dacsus

Toto nemá okrem mien podaktorých protagonistov nič spoločné s pôvodnou skvelou švédskou trilógiou. Absurdnosti typu, že týpek príde do výbušninou zdemolovaného objektu, a v priebehu asi siedmich sekúnd nájde tri podstatné stopy, a to pekne pohromade, jednu vedľa druhej. A to nie je jediná. Zvesela sa taktiež popierajú zákony fyziky, proste typický americký guláš. ()

Kushina

62% To vážně? Za mě s Aquamanem nejlepší film roku 2019. Tolik akce, tolik napětí, tolik nepředvídatelných soubojů a zvratů. Celí to působilo takovým chladným a zároveň hřejivým dojmem. Tolik postav, kolem kterých se vše točilo a ne jen kolem jedné postavy. Jak říkám super akční krimi nářez. Klidně bych si to dal znovu a klidně déle jak 2 hodiny. 85% ()

`barocco

Kto chce krimi akcnak na sobotny vecer tak si uzije. Kinematografia je v provom rade zabava a tato zabava je urcite pri tomto filme viac nez len priemerna v ramci zanru. ()

hrdygay

vyborny uvod, ktory ukazal minulost lisbeth salanderovej (claire foy), jej sestry camilly (sylvia hoeks) a ich otcovi, ktory zneuzival camillu, asi prvych 20 minut bolo skvelych, potom to slo z kopca, miestami boli nudne pasaze, az zaver bol vydareny, zaver bol emotivny ako DCEU SPOILER: na utese stali sestry salanderove, lisbeth vravela camille: "nevin ma, ze som v ten den utiekla", camilla odpovedala: "ten den, nejde len o jeden den, ide o cely zivot, nie si lisbeth salanderova, co napravuje zlo, dievca, ktore tresta muzov, co ublizuju zenam, vsetky tie stastne damy, manzelky, matky a sestry, nikdy som to nepochopila, preco si pomohla vsetkym a nie mne, sestnast rokov, kazdy den, si sa rozhodla nechranit mna", smutna lisbeth: "ja som nemohla, ja som sa nemohla vratit", camilla sa pytala: "preco nie?", lisbeth: "neslo to, ty si si vybrala jeho", potom camilla skocila z utesu KONIEC SPOILERU, vo filme prekvapujuco chybali nahe sceny, tesil som sa na nahu clairu foy, ze si vyhonim na nej a marne som dufal 7/10 ()

notozjano

Co do akce byla tahle Lisbeth asi nejvíc cool, ale do původní trilogie to má hodně daleko. Nedivím se ovšem, že si tvůrci vybrali tenhle materiál, protože nabízí opravdu hodně možností, jakým směrem se hlavní postava vydá. Tady Lisbeth neutíká, ale spíše pronásleduje a dává tomu správný grády. Možná bych ale vytkl až přehnaně snadné hackování a taky pár do očí bijících scén, jako například kamera na plotě, které si opravdu nikdo nevšiml? Atd atd, což mě přimělo k průměrnému hodnocení. Jako jednohubka ovšem dost dobré. ()

DJMaroko

Dlouho jsem se na tento film těšil. Za mě velké zklamání. Akce jsou super, ale tolik chyb a nelogičností ve scénáři hodnocení sráží pod průměr. Film místy neřeší ani minimum faktů a jde si svou cestou jak se mu právě hodí. ()

Horác

Zápletka je pochopitelně značný konstrukt (ale to byla u Larssona taky - a možná ještě víc). Nicméně natočeno je to tak, že vše hladce a bez nudy plyne. Je to v podstatě poutavý akčňák, navíc obrazově přitažlivý (třeba rvačka na záchodě v maskách). ()

furrec

pekná ukážka toho ako lahko sa v modernom svete dá všetko vyriešiť pomocou elektronockých vychytávok, stačí len vedieť ako na to a svet vám leží pri nohách. Rozhodne neni škoda si to pozrieť, solídny snímok. ()

Brk

Hoodně slabý 4. Původní severská trilogie je pořád o hodně napřed. Teď je z Lizbeth kříženec Bonda, Bourna a Ramba, co si sám vypálí ránu, zmydlí speciálni jednotku a poprvé ani neukáže “lentilky pod kobercem” :) ()

KasaK

Trošku v rozpacích z tohohle "díla". Vizuální jízda švédskou hutností, v patách ikonické Salander, v podání yankeeských kreativců se ještě hutněji odklání od knižní předlohy (která popravě stála docela za hovno - celé by to mělo být od třetí Larssnovo knihy restartované s Lagercrantzovým doživotním zákazem jakkoliv Millennium prznit dál), jež jí slušně nakopává prdel až na ten konec. Balancuji mezi třetí a čtvrtou stařenou, a přikláním se k té čtvrté, protože kdyby totálně nevyjebávali s tak mistrným námětem, který nám tu Larsson ponechal, jednalo by se o mistrovské dílo, ale pořád se sakra na to dá koukat, tvl - na rozdíl od The Girl with the Dragon Tattoo - včetně Foyové sexy nordického akcentu (klobouk dolů na to, že je Britka). ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády