Dívka v pavoučí síti

• USA The Girl in the Spider's Web (více)

Lisbeth Salanderová, kultovní postava a hlavní protagonistka slavné knižní série “Milénium“ Stiega Larssona, se vrátí na plátno jako Dívka v pavoučí síti v první adaptaci nedávno vydaného úspěšného bestselleru Davida Lagercrantze. Držitelka Zlatého Glóbu Claire Foy, hvězda seriálu The Crown, hraje svéráznou ochránkyni práv v režii Fede Alvareze, známého průlomovým thrillerem Smrt ve tmě z roku 2016. (Falcon)

Mamlas

Zamindrákovaná fujbaba se tváří celý film nasraně, všechny přebije, chodí v kapuci a jezdí na motorce. Děj je takový guláš, že jsem toho moc nepobral. ()

Solverino

Dost podprůměrná záležitost, místama až k smíchu... taková pohádka pro víkendový hekry :( Oproti předchozí sérii i dost nesympatický herci, nevím proč tam musí hrát takový telata! ()

Pitryx odpad!

Děsivě nesympatická hlavní hrdinka. V některých záběrech fakt vypadala jako chlap. K tomu připočtu děsivé nudný děj a vyjde mi děsivě nízké hodnocení. Víc nemá smysl psát. Jediné plus je dobře udělaná maska toho muže bez části obličeje. ()

adamix

Chabý film podľa chabej predlohy. Postavy nanič, Claire Foy celkom ujde, ale Noomi Rapace je neprekonateľná. Slabé 2*. ()

subic

Komu se nelíbí příběhy s Lisbeth Salander jezdící na naháči Ducati a tady i v Lamborghini Aventadoru, tak teda nevím proč ne. Tohle už není podle původních knih od Stieg Larssona. Film je celkem náročný na sledování a o čem že to je tentokrát? Lisbeth ve druhém díle původní série Dívka, která si hrála s ohněm našla svého otce a zabila ho. Ve třetím díle série Dívka, která kopla do vosího hnízda se potom objevil její bratr. A tady teď její sestra, která po otci převzala otěže, přesněji má pod palcem ruskou mafii ve Stockholmu. Rusům se zachce ukrást nový SW ovládající všechny zbraňové systémy po světě, nejen Ruské a Americké, prostě všechny a kdo jiný jim ho má taky ukrást a zničit než hackerka Lisbeth a nebude to úplně snadné, pomoct jí musí zase kdo jiný než novinář Mikael Blomkvist. ()

Hawaj

Ježiš to byla píchovina. Vizuálně i dějově mimo realitu. Čím víc ke konci už mě to sralo. Už to bylo jen jako přitroublá počítačová gamesa převedená do reality se všema svejma nesmyslnejma cool manýrama, co v reálu vůbec cool nejsou. Prostě slepenec klišé, který víc nudí než baví. Esence vytvořená Fincherem tam není ani za mák. Clarie mám rád, ale fluidum a zranitelnost Roonie Mara je o 100 pater jinde. ()

FAUST666

Pouze remake remaku. 3 stars páč tohle je pouze hezký béčkový film. Béčkový film se vyznačuje tím, že záporáci jsou jasně rozeznatelní, nosí červené šaty, jsou tupí a blondýny / dýni /. A Claire .. chápu že jsi si chtěla střihnout i trochu jinou roli než anglickou královnu ale tohle ? Zajímavé propojení filmových postav a hereček. Alžběta II, Lisbeth Salander a Elisabeth Shaw ()

darkphoenix

Naozaj niekoho v Sony prekvapilo, že Dievča v pavúčej sieti bolo kardinálnym prepadákom? Vykašľať sa na dokonalosť Fincherovej adaptácie je jedna vec. Napchať však tento pseudo reboot, pseudo sequel neznámymi tvárami bez charizmy a aspoň akej takej star power (Claire Foy je výnimkou, avšak dva krát populárna pre jeden Netflix úspech nie je) vec druhá. Foy (akokoľvek skvelá herečka to je) sa na LIsbeth nehodí. To snáď vieme všetci, ktorí sme čítali minimálne Larsonove knihy. Vďaka nie veľmi dobrému prepisu, nie veľmi dobrej knihy je Lisbeth v tomto filme len panákom, ktorý pripomína Brosnanovho Bonda. Krátka stopáž a nedostatok pozornosti však zo všetkých postáv robí len karikatúry miesto plnokrvných charakterov. A to sa odpustiť nedá. Ohavnosť. Dve hviezdy za príjemne ,,polished,, vizuál a dostatok Alvarezovho komerčného umu. S tým čo mu dali do rúk si poradil tak dobre ako sa len dalo. Bohužiaľ to nestačilo. ()

DonBraso

Tak tohle byl šlágr do sraček.To zas bylo víceméně z donucení,že jsem si říkal,že už konečně někdo zapne mozek a aspoň se z toho stane naprosto rutinní film.Bohužel to o míle bylo vedle.Proč tam hraje chvilku Mikael Persbrandt nechápu.Proč logika našla mistra,co má v hlavě rybí pot ze solárka, kdy se tváří a píše jak debil nechápu.Proč se to snaží být něčím co absolutně není a dělá z diváka už laciného blbce nechápu.O hackerských kouskách,kdy ona se umí nabourat díky "bojfrend" na cokoliv,aby v každý scéně dokázala Lisbeth tvářit přeuměle a nepřišla na velký rébus,který zná jen synek.Do toho její sestra,nějaký černoch a napínák může začít.No je to bída neskutečná,scény jsou nezajímavé,honička půl minuty s policií aby byla,kdy pak po CGI ledu na motorce zdrhnem a policie jde žrát koblihy,protože ona vypadne ze záznamu,až tedy do chvíle,kdy na letišti je hledaná a rejže potřeba napínavou scénu.Velký věci se zde dějí.Pořád je to neakční blábol,který chce pořád aspoň zvýraznit,že je to Švédsko.Já tu popravdě snad neviděl vůbec nic co by stálo za řeč.Možná tak sniperka co to tam černá ruka vystřílí přes zdi do cíle komparzistů. Záporák Jan Holtser,inu to jméno už ve filmu budí respekt,je karikatura na démona v červených slipech.Film je pro silné nátury,ostatní se radši podívají na evropské verze.Tahle USA verze je těžký šajze. 21% ()

prochyn

Akční fantasy (děj je fakt už z říše snů) neurazí. Ne moc hezkou ale zajímavou Noomi Rapace vystřídala vyloženě nesympatická Claire Foy s ksichtem na facku. Jinak ocituji Verbala: Ale jebat, bylo to jinak celkem popiči. Tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct „Ač s despektem ke kvocientně limitovaným presumpcím ležérní matrice, zcela neodpovídajícím intelektuálním postulátům percepčně rigidního diváka, šlo o naračně fluentní a kulantně agilní disport, konsternující jen marginálně“. ()

srolyma

Celkem slušná akční krimi. Vlastně by mohla být i nadprůměrná, nebýt jedné toho, že je to v poměrně krátké době už třetí herecké obsazení stejných postav. Takže třetí představitelka Lisbeth, třetí Michael (navíc typově úplně mimo mísu) atd. A při srovnání s vynikajícím původním švédským zpracováním prvních tří dílů Milenia to prostě pokulhává. ()

solisoli

Začalo to hneď skokom, kedy hlavná protagonistka kde sa vzala tam sa vzala, ovládala všetko. Najprv skočila do jazera na jogurte /druh motorky/, to ju vypľulo na ľadovú plochu a fujazdila ďalej so strelenou lopatkou čo by dub. Tie počítačové znalosti na úrovni Thomasa Gabriela. Aj to je nič. Bitkárka, ako Grizli, pardon Brusli a nakoniec dookola odstreľovala všetkých do radu, ako Rambo. To nebolo všetko. Keith Stanfield naslepo cez stenu, vždy prvým výstrelom zneškodňoval pohyblivé ciele. To nie je všetko. Stačilo. Čo viac dodať. Všetko ma svoje medze, aj keď máju kontext, akčné. Zbohom zdravý rozum. ()

jfaba

Četl jsem knihu. Film má možná s knihou společné postavy. Toť vše! Výběr herců... Katastrofa! Film. Druhá katastrofa! A tím končím s hodnocením. Jinak to bude třetí katastrofa. Napsal bych něco, co nechci ani slyšet. ()

Bilky

Tak toto bola dobre trapná, šablonovitá, čiernobiela a schématická blbosť. Asi najviac klišé a prevzatých scén na 1cm štvorcový. Áno, naozaj to odsýpalo: 180 klišé / hod. Za zbytočnú postavu novinára Blonquista by som dal aj ďalšiu hviezdu dole, aj ten herec bol toporný ale vlastne len zapadol do tejto divnej ženskej bondovky bez akejkoľvek invenčnosti a originality. 30% ()

vodkasesemte

I will do everything in my power to protect you. The past can be like a black hole. If you get too close, it might pull you in. And you disappear. Each letter is a number. And so now the world will burn. And everyone will know it was you who lit the match. Cut through the woods to intercept. Righter of wrongs (devil). Několik výborně natočených scén. PS - Ty severský filmy mají takovou zvláštně podmanivou pochmurnou atmosferu. ()

Bawnjourno

S Claire Foy bych neměl asi jediný problém, kdyby před ní nebyly už dvě perfektní Lisbeth a ona je z nich zkrátka ta nejobyčejnější. Z filmu udělali zbytečně skoro až akční blbost, která sice zabaví a má pár zapamatovatelných momentů (scéna s černým vysavačem) ale snad každý ji rychle zapomene, což se o předchůdcích říct nedá. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády