Dívka v pavoučí síti

• USA The Girl in the Spider's Web (více)

Lisbeth Salanderová, kultovní postava a hlavní protagonistka slavné knižní série “Milénium“ Stiega Larssona, se vrátí na plátno jako Dívka v pavoučí síti v první adaptaci nedávno vydaného úspěšného bestselleru Davida Lagercrantze. Držitelka Zlatého Glóbu Claire Foy, hvězda seriálu The Crown, hraje svéráznou ochránkyni práv v režii Fede Alvareze, známého průlomovým thrillerem Smrt ve tmě z roku 2016. (Falcon)

hujerita

LTT tri hviezdy. Casting my moc nesadol a Blomquist úplne mimo.Akcie nie moc, ale vcelku vydarená. čo ma vyslovene potešilo, bol záver, keď mu konečne nabehol dom a označoval enemies, Paráda. Prvý diel bol omnoho lepší po všetkých stránkach. Nieje každý deň nedeľa. ()

Jackal07

Pokud jste ajťák, musíte zavřít místy oči, ale překvapivě celkem příjemně akční a nabušené. Claire Foy mi dokonce sedí víc než Ňouma Rampa. Nebýt pár dementních zvratů typu rachitická ajťačka nakope prdel zásahové jednotce a injekce s doživotním oslepnutím, jsem zcela spokojen a označím to za překvápko roku, směre se rovnající sérii MI se stejnými "technologickými" zázraky. Sverrir Gudnason je castingový průser roku. ()

floppy4

Tak toto bola absolútna zmeska cliché aké si len viete predstaviť keď sa povie "severský akčný digi-thriller". Snažilo sa to tváriť strašne cool, ale bola to akurát strašná nuda pôsobiaca velmi umelo, finále predvídavé a pomerne stupídne. Fede Alvarez nedokázal vydolovať ani štipku z toho napätia, ktoré vedel spraviť pri svojom predošlom projekte "Don't Breathe". Postavy vrátane hlavnej hrdinky nezaujímavé, vo Švédsku je vždy zima, sneh a nesvieti tam slnko, aspoň že tomu chlapcovi na konci dali bundu. ()

Wiruss

Kniha už ne od Larsona je horší, než předchozí díly, ale je tak nějak i uvěřitelná v rámci žánru. Film z toho udělal sračku, a prakticky jakékoliv změna oproti knize, je jen v horším až to jde do naprosto neuvěřitelna, kdy pracovník NSA střílí se snajprovkou na kilometry... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Mám tady klienta, který žádá nemožné. Zajímá tě to?" Po sedmi letech se na stříbrná plátna vrací slavná hrdinka knižní série Milénium, Lisbeth Salanderová. Postavu si tentokrát zahrála Claire Foyová, která se za svůj výkon vůbec nemusí stydět. Lisbeth tady má za úkol ukrást NSA program, který chce jeho tvůrce zpátky. Bohužel o něj mají zájem i členové nebezpečného gangu, který vede její sestra. Tu otec od holčičky sexuálně obtěžoval a Lisbeth ne, protože utekla z domu. Po Lisbeth tu jde i policie proto, že tu dost ošklivým způsobem trestá muže, jejichž koníčkem je ubližovat manželkám či dcerám. Jinak je to dobře pojatý a hlavně dobře natočený film. Moderní krimi podívaná s dobrými akčními scénami. Lisbeth Salander je zajímavá postava a Claire Foy hlavní roli zvládá naprosto s přehledem. Mikael Blomkvist alias Sverrir Gudnason je tady spíše vedlejší postava. Navíc Sverrir Gudnason se nemůže srovnávat s Danielem Greigem, který byl ve filmu Muži, kteří nenávidí ženy 2011 fantastickej. - 80%. P.S: Doufám, že se ještě zachmuřená a traumatizovaná lesbická punkerka/hackerka a bojovnice za spravedlnost, mstící se mužům vrátí. ()

StarFsh

Urobiť zo severskej ponurej detektívky komiksovku dokážu len tupí Američania. Ale v rámci ich IQ je toto ešte výborný film. Vedia natočiť aj podstatne väčšie srajdy. ()

Jimmy73

Dějově to mohlo být dobré, bohužel ty akční scény typu prostřílené auto na cucky a posádka ok, policisté hlídkující voze, kteří se ani nepodívají, komu otevírají vůz a kdo jim tedy sedá za zády do auta, spolikání prášků na vyléčení po vpichu injekce, nebo americký agent, který všude najde stopy, které švédští policisté vždy přehlednou, poslaly pro mne film spolu s hodně předvídatelným dějem do kategorie sice dokoukatelné, ale žádná sláva. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády