Vědma

Film to není výjimečný, ale Clint rozhodně výjimečný je. Dokáže tento trochu utahaný a dějově řídký film skvěle utáhnout svým charismatem a to je v takřka devadesáti letech úžasné. Ta rodinná linka je odfláknutá a organizace toho drogového kartelu je dost na pytel, ale v podstatě to byly příjemné strávené dvě hodiny. ()

major.warren

Pašerák není oscarový film, ale osmaosmdesátiletý Clint Eastwood se pořád drží nahoře, a jeho Earl Stone prostě baví. Ke Clintovi se ještě vrátím. Teď musím najít začátek. Před dvěma a půl roky jsem byl v kině na skvělém Sullym, pak měla přijít Paříž 15:17, ale prostě jsem ji prošvihl, a když jsem se v létě dozvěděl o chystaném Pašerákovi, nemohl jsem se dočkat. Jestli si někdo sliboval akční podívanou, má zajisté smůlu. Ale podívanou s humorem, napětím a city dostane i velký skeptik. No, co říct, než jen to, že Clint je prostě borec. Pašerák má totiž všechno, co Clintův film mít má. Hlavní samotářský hrdina Earl Stone, jehož předobraz Leo Sharp a jeho příběh má prostě vnitřní sílu, se kterou umí Clint Eastwood jakožto patriot a veterán skvěle zacházet. Earl Stone je v podání Nicka Schenka postava, k níž její rodina nechová zrovna největší sympatie. Starouš Earl, který nemá ve svém vyjádření a upřímnosti žádné zábrany diváka prostě dostane. Není to žádný svatoušek. Jako vždy samotář, jehož vztahy s rodinou jsou po dlouhá léta nefunkční a jehož minulost sahá do dob zabíjení a zlých časů. Rýpne si do Mexičana i černocha, je veterán z Koreje, a snaží se napravit své dávné činy. A hlavně má srdce. Takový je Earl. Nejvíce blízký mu dle mě je Will Munny z Nesmiřitelných a sám Pašerák má některé převzaté prvky z tohoto snímku a minimálně styl vyprávění a příběhu. Eastwood jede na své koleji, především svým rýpavým humorem na adresu menšin či členů kartelu, a také jemně kýčovitým, avšak přirozeným emočním vyjádřením citů. A pak má napětí, skvělé herce včele s režisérem a jeho filmovým "synem" Bradleym Cooperem a s krásnou epizodní roličkou pro legendu Andyho Garciu, kterého jsem moc rád zase viděl, krásnou emoční hudbu Artura Sandovala , drsnou westernovou atmosféru a jednoduchost. Pašerák je prostý snímek, který vás však zaujme od samého počátku. Příběh je hodně dobrý, a i když divák od začátku tuší, co se bude dít, děj sleduje s nadšením. Vůbec jsem se nenudil, film mě chytil a nepustil. Motivy s auty či květinářstvím krásně doplňují atmosféru příběhu. Clint po dlouhé době vyměnil Toma Sterna za Yvese Bélangera, který se však kamery zhostil na výsost dobře. A celkově snímek vizuálně i výtvarně fungoval. Když vidím v titulkách staré známé jako Joel Cox či scenárista Nick Schenk jsem prostě nadšen, jak s legendou Clintem drží soudržnost i po letech. Především spolupráce se Schenkem Clintovi svědčí. Podávají nám totiž snímek hodně dramatický, ale zábavný a přirozeně vtipný, ať už se jedná o Earlovy dialogy s pašeráky, tak jeho zpěv za jízdy, a baví i vysvětlivky jako "osmá jízda." Chybí snad jen uplivnutí, které od Clinta vždy čekám. Herecky není co vytknout. Bradley Cooper září a není mu co vytkout. Potěší jak Garcia tak Laurence Fishburne či Clintova dcera Alison. Clint zde vítězí nad režisérem jako herec. Nebál bych se mu udělit nominaci za herce v dramatu na Golden Globe. Nejde tu jen o věk naší legendy, ale o výsledky, které svými filmy přináší, a Pašerák dokazuje, že Eastwood prostě pořád umí, a že se na něj pořád čeká. Já si po včerejšku znovu uvědomil, jak moc ho mám jako tvůrce rád a jak moc je pro mě jeho tvorba důležitá, protože on byl můj dětský hrdina. Clint Eastwood na koni, mizící se sluncem v zádech. Pašerák mě rozhodně nezklamal, a Clint mi prostě zase dokázal, že je mým nejoblíbenějším tvůrcem. Pašerák není oscarový film, ale rozhodně se ho nebojím zařadit mezi nejlepší filmy loňského roku, protože osmaosmdesátiletý režisér natočil za minulý rok dva filmy, z čehož minimálně jeden je opravdu dobrý. A moc se těším na příští film:-). Clint Eastwood a Ennio Morricone, dva největší muži současného filmu, kteří prostě nikdy nebudou zapomenuti. Už aby se spojili! 75% a krásné čtyři hvězdičky. Nejlepší scénu nedokážu určit. Ale prostě všechny, které vede starý Earl Stone. A finále, proč ne? () (méně) (více)

Trevor

Clint Eastwood ako producent, režisér a herec v hlavnej úlohe síce nenapodobil Občana kanea, ale zaujímavým príbehom, drámou o rodinných vzťahoch, šťastí a pašovaní drog sa mu dokázal priblížiť. Škoda, že som si nenašiel čas pozrieť ho v kine, bolo by to za plný počat hviezdičiek, takto sa trochu čara z toho, že aj v starom tele stále môže sídliť mladý duch stratilo. A ani obsadenie Taissy Famingy ma príliš nepotešilo, akosi tam postava z American Horror story nepasovala. ()

PP66

Obdivuhodný výkon Clinta jako režiséra a herce a to na prahu devadesátky, tleskám. V jeho posledníím filmu je nosná jistá osudovost a smíření se životem. Eastwood je životně i tvorbou zralý a uzavírá tak úplně přirozeně svoji pouť na tomto světě. Na rozdíl od Woodyho Allena, který svými snímky zůstal uvězněný v mládí a dospělosti. ()

Aleee89

Další z restů umazán. Eastwoodovy filmy jsou fajn a Pašerák není výjimkou, byť nepatří k jeho top snímkům. Líbila se mi atmosféra, líbil se mi příběh s tím vším svým patosem. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami. ()

ilemas

Velmi pěkný pohodový snímek se stárnoucím Eastwoodem, ale tak na jedno podívání. Clint má na svůj věk neuvěřitelné charisma, kde jaký stařík by mu mohl jeho elán závidět. Škoda, že ve filmu nebylo větší napětí, za vidění ovšem stojí. ()

Cl3ricK

Pokud to budu brát, jako pohádkovou derniéru Clinta Eastwooda, tak je to tedy za 4/5, ale s opravdu sedřenýma ušima. Hezky se na to dívalo, relativně rychle to odsýpalo a vlastně to bylo docela fajn, jen škoda těch nelogičností. ()

M.i.k.e

další pomalu plynoucí Eastwoodovka,která funguje i přesto,že postrádá nějaký velký dramatický oblouk.Earl sice pašuje drogy,ale všechno jde tak nějak samo a i když v jednu chvíli začne kartel plašit,záporáci nejsou úplně evil,aby měl divák potřebu se o hlavního hrdinu bát.Clint (který už asi 40 let vypadá stejně a tady vypadá nejhůř na začátku,kdy byl nejspíš trochu - a divně "omlazen") si jede svůj standard ať už jako herec tak jako režisér.Osobně před ním smekám,protože držet si takovou kvalitu skoro v devadésati letech je skoro až neuvěřitelné...80% ()

Garson

Nádherný film který mě totálně odzbrojil a oprostil od všeho kolem.Dát Clintovi do ruky kosu tak by vypadal jako smrtka co koná svou práci,ale jakmile začne hrát je to opět ten herecký anděl který neztratil nic ze svého hereckého šarmu.Hlavní hrdina Clint Eastwood(Earl) pro kterého je pěstování kytek prací i zálibou se najednou ocitne ve velké citové vzdálenosti od rodiny a rozkmotří se s nimi hlavně proto že díky své zálibě zapomíná na rodinná výročí a všechny tyto události po celé roky proplouvají kolem něj což si uvědomí až když se odtažitost rodiny nedá přehlédnout.Bohužel ho zároveň semele moderní doba,zkrachuje a jeho dům putuje do zástavy.Najednou se ocitne sám a bez peněz a tak jede navštívit svou vnučku která jediná s ním ještě mluví.Při setkání se pohádá s ostatními členy rodiny.Chystá se že odjede,ale než se tak stane dá mu nějaký Mexičan který tam byl na oslavě telefonní číslo aby zavolal že by mohl mít někdo pro něj práci.Zavolá a rázem dělá kurýra pro mexický kartel a ve svém autě převáží tašky s drogama.Díky této práci si vydělá slušný balík,koupí svůj dům zpět a ještě zaplatí plno věcí kolem známým i své rodině.Postupně začne nacházet cestu ke svým nejbližším.Po Clintovi jde agent z protidrogového Bradley Cooper,ale i když s ním párkrát mluví jako s obyčejným návštěvníkem v baru tak ho odhalí a zatkne až na konci.Když veze Clint v autě 300 kg kokainu tak změní trasu a jede za bývalou manželkou které zbývá pár dní života a po té se zúčastní i jejího pohřbu.Svým jednáním způsobí rozruch v mexickém kartelu i v protidrogové centrále která už má na něj delší dobu spadeno.Tento film vystihuje skvělý nostalgicko-komediální žánr a mnoho hlášek Clinta Eastwooda nemá chybu.Klobouk dolů před tímto vitálním starcem co dokáže natočit a zároveň i zahrát v tak pozdním věku.Scénka u silnice kde stojí chlap u auta s píchnutým kolem a Clint nabídne svou pomoc mluví za vše:,,TÁTA VÁS NEUČIL VYMĚNIT SI KOLO?NE,PROTO SI TO GOOGLÍM,ALE NENÍ TU SIGNÁL.JO V TOM JE POTÍŽ S TOUTO GENERACÍ KDYŽ SI BEZ INTERNETU NEDOKÁŽETE OTEVŘÍT ANI KONZERVU"...Na konci filmu je na silnici při zátahu Clint zatčen a následně i odsouzen když sám přizná vinu.Kytky dál sází už jen na vězeňském záhonku.Tento film vřele doporučuju protože mě Clint Eastwood v mnoha situacích velmi překvapil a zároveň je tu mnoho poselství jako ve filmu Rocky a to hlavní je NIKDY NIC NEVZDÁVEJ,VYUŽIJ SVŮJ ČAS A RODINA "AŽ" NA 1.MÍSTĚ. ()

Martin741

Reziser Klint VychodnyLes /Gran Torino, Dopisy z Iwo Jimy, Vesmirni Kovbojove/ natocil len dalsi priemerny film, ktory sice dokaze jakz - takz udrzat divakovu pozornost, ale otvorene, VychodnyLes herecky nikdy nemal na legendy ako povedzme Welles. Prva chyba je ze cely film stoji na hereckom vykkone samotneho Vychodneholesa -riesi sa neplatenie hypoteky, potom zobral jakusi pracu kuriera,..... no, nic moc namet na film. Lorens HoriacaRyba /Matrix/ - ani neviem ci vie hrat, ako nevadil mi, len rozmyslam ci vie vobec nieco zahrat. Stary pan riesi vztahy, osobne,rodinne a uprimne ani jedna scena nie je nijak silna a po 2 dnoch od projekcie si ja tie vztahy uz ani nepamatam. A to uz roku 2008 stary pan Vychodnyles kecal cosi o tom, ze je to jeho posledna rola v roli herca - jaxi som mal problem tym kecom uverit, a dobre som urobil : 60 % ()

Figu

No tak tady tohle mě skoplo razantně na prdel! Hodněkrát ve filmu jsem procitl, spoustykrát jsem si všiml, že se mi oči podlívaj slzama! Né, že by to byl doják až do prdele, ale protože jsem se v podstatě v postavě Earla několikrát viděl a sčítal si s ním společně chyby! Chyby samozřejmě vůdči rodině! Silnej film ohledně postavy hlavního "hrdiny"! Co se týče filmu, není to extra skvost na 90 procent, nicméně je to taková ta typická Clintovina, což je záruka kvality. Za mě výhrála osobnost Stonea! Doufám, že se i já, stejně jak on, dokážu jednou srovnat! 90% ()

Nach

Clint Eastwood je borec! Co on dokáže zahrát v 90 letech, to my ostatní už jen v jeho věku budeme prdět do hlíny. Jeho styl je navíc oldschoolový, takže celý film je takový retro návrat zpět do 70. let, kdy spěchání a brutální akční přestřihy byly ještě hudbou budoucnosti. Tomuhle filmu prostě tento formát sluší a herecký výkon je opět hodný Oscara. Určitě tato žánrovka není pro všechny. Většinu mladších ročníků bažící po tupé akci nenadchne. A tématiku drogových kartelů umě ždímaly i jiní filmaři od Scorseseho po Taylora Sharidana. Pašerák na tuto problematiku jde očima jednoho přestárlého převozníka. Nic víc a nic míň. Jen Eastwood ve své zřejmě poslední velké roli a jeho problémy, radosti a strasti. Já si to moc užíval. 80% ()

bourec

Film s ohledem na autorův věk slušnej.Vlastně jen málokdy fandim člověku kterej pašuje drogy,ale prostě Clint je natolik charismatickej stařík,že si nemůžu pomoct.A na konci sem se při poblahopřání šéfa protidrogovýho jen ušklíbnul.70%. ()

Rocky88

Film o staříkovi (sorry, Clinte), který kvůli internetům (měli by je zakázat) přijde o job rostlináře, a tak se rozhodne vozit pudr přes dálnice a ze kterého se vyklube film o rodinných hodnotách? Zní to šíleně, ale funguje to. ()

Streeper

Zbožňuji Clinta Eastwooda jako herce a taky jako režiséra. Mám ráda jeho filmy, které mě baví, jsou originální a zajímavé, ale Pašerákovi něco k dokonalosti chybělo. Možná to bylo ve scénáři, který je trochu plochý a nebýt skvělých herců jako Clint, Bradley a Andy, tak by snímek nebyl tolik kvalitní. Jako drama to funguje ale vcelku dobře, jen škoda, těch zdlouhavějších a nezajímavých scén, kterých je filmů více. Také mě mrzí, že více nerozvinuli linku policisty Bradleyho Coopera. ()

Topco

Škoda škoda, že Clint nemal k dispozícii lepší scenár. Rodinnej línii, na ktorej sa tu tak stavia, som vôbec neveril. Povrchne spracovaná, s mnohými dejovými skratkami, pritom toľkokrát sa snažiaca agitovať a „predať“ nám rodinné hodnoty. Policajná línia s Bradleym hrá výrazne druhé husle a ani tí gangstri za veľa nestoja. Film tak výhradne ťahá Clint. A nie je to len úcta k jeho vráskam, ale stále z neho srší charizma a ironické hlášky! Gran Torino je srdcovka, ale toto je výrazne za... ()

C0r0ner

Bylo to takové normální, zvlášť z hlediska příběhu. Eastwood ve svém věku tedy měl něco do sebe, to tedy jo, ale jinak se dějově nestalo vlastně nic, co by člověka nějak zvedlo ze židle, nadchlo, nebo překvapilo. Koukalo se na to dobře, ale nějaké pocity dlouhodobě nezůstanou. 65% ()

Crawler-D

Clint je nezmar a člověk by ho mohl sledovat, i když by byl celý film o květináři. Pašerákovi ale chybí víc napínavých nebo dramatických momentů. Zachraňuje to až finále. ()

necisty

Šlo to, ale od Clinta jsem čekal trošku víc. Má to ale i své světlé stránky. Víc k tomu neřeknu, kvalitní film bez třešničky na dortu. ... GA Cinema ()