Válečný velkofilm světoznámého režiséra Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Patriot, Godzilla) líčí příběh příslušníků amerického námořnictva a letectva v bitvě u Midway, která znamenala zlom na pacifickém bojišti druhé světové války. Hvězdně obsazený film (Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Ed Skrein, Aaron Eckhart, Nick Jonas a další) působivě ukáže nejen pozadí konfliktu, ale zejména bitvu samotnou, která doposud nikdy nebyla natočena tak velkolepě. Zároveň nám jednu z rozhodujících námořních bitev druhé světové války přiblíží i z pohledu japonské armádní elity. (Vertical Entertainment)

mikruu

Těšil jsem se. Navnaděn filmem Bitva o Midway. Leč zklamání bylo veliké. Chápu, že dnes již těžko sežene kdokoliv dostatečný počet autentických strojů, a že je třeba použít počítačovou animaci, ale i ta jde udělat pořádně. A to se v tomto filmu nepovedlo. Je to názorná ukázka toho, jak se dá zničit několik filmů jednou slátaninou. Tora Tora Tora, Pearl Harbor, Třicet vteřin nad Tokiem, a Bitva o Midway. To všechno úžasné filmy... Ale tohle??? Za mě půl hvězdičky za snahu. ()

Stinger78

Pro mě jeden z nejlepších válečných filmů, žádné milostné drama na pozadí druhé světové války, ale správný digibordel plný válečných lodí, letadel a akce. Řekl bych, že si tohle užije každý, kdo se alespoň trochu o tuto dobu zajímá. ()

Winman

Strasna nuda, cekal jsem asi vic, ale todle me dost mrzi. Vyumelkovane a cloveka tam nic poradne nechytne. Skoda. ()

Warapeidza

Předem podotýkám že jsem zaujatý, protože mám rád historii námořního válčení během WW2 a o Bitvě u Midway jsem přečetl asi všechno co je k dostání a na youtube k vidění :). První dojem po shlédnutí filmu- je to strašně moc zmatečně podané, obsahuje to zbytečně velký úsek dějin a není k tomu dostatečný prostor. Pro lidi historie neznalé to musí být naprostý guláš, děj skáče sem a tam, postavy přibývají bez pořádného vysvětlení kde se tam vzaly a co vlastně mají na starost. Některé zásadní události a rozhodnutí nejsou vůbec okomentovány, scény na sebe někdy pořádně ani nenavazují- některé jsou tam úplně nanic, některé by naopak stály za to rozvést mnohem více... Hezky natočené jsou střemhlavé nálety, ale to je vidět i v trailerech, jinak nic extra oslňujícího. Aspoň že tam není tolik obvyklého patosu a film se snaží i o (opět hodně zkratkovitý) náhled z JAP úhlu pohledu. Ano, chápu že to není dokument, je to jen film na motivy skutečné události, přesto si myslím že z toho šlo vytěžit víc. Postavy jsou ploché, ničím extra nezaujmou, a i těch hezkých vizuálů šlo za ty prachy určitě udělat víc. ()

Jirkat odpad!

Jako učební pomůcka pro začínající filmaře v předmětu ,,jak nemá vypadat válečný film,, je to skvělý. Český dabing je naprosto otřesný. Dialogy jsou neuvěřitelně tupé a bezobsažné. Triky místy až trapné, jako by člověk hrál videohru. Dramaturgie naprosto otřesná, ten kdo ji dělal by měl jít raději psát horoskopy. ()

kotrlak

Na tomhle filmu mi vadí ten nesympatickej hlavní nebojsa, a pak ještě čínskej investment do tohodle flicku. Evropa a USA by si měly konečně a jasně uvědomit že komunistická Čína je cesta do pekla. K filmu samotnýmu - obraz je zpracován velkolepě, takže je to hezká kukanda, která nenudí. A to i přesto že jedna slavná 'Midway' už tu je ze 70. let. ()

matous20063

Čekal jsem stejný scénář jako u filmu Pearl Harbor. Ale překvapilo mě to. Film chronologicky začíná útokem na Pearl Harbor, kde se prolínají příběhy hlavních hrdinů. Zároven je tu ukázáno na Dolitlův nálet na Tokyo. Film nám ukáže jak odhalení tohoto dlouho přpravovaného útoku probíhalo. Útok jako takový je ukázán velmi rychle a na samostatný ostrov Midway (tedy krom toho žeodtamtud vzlítnou střemhlavé bombardéry v rámci první vlny protiútoku) není moc poukázáno. An bitva sama o sobě proběhne celkem krátce že ani nevíte že se jedná o zminovanou bitvu. Ale pokud se aspon trochu zajímate o 2. světovou válku film vás nesmí minout. 75% ()

chosan

Válečný snímek, pravděpodobně remake staršího počinu z roku 1976. Nyní k filmu je povedený, plný dobrých filmůvých a počítačových triků a seznamujeme se vlastně z hrdiny, kteří kdysi byli opravdoví. Přirovnal bych to trochu k Pearl Harboru, ale ten má pro mě větší filmové kouzlo. Bitva u Midway špatná není, ale zase to není taková bomba abych mohl dát víc než 70%. ()

Sa.sa

Solidní film, ale člověk musí samozřejmě domyslet ten Americký patos.... Kvalitně natočené záběry i bitvy... Jj náhoda je oč tu běží, holt jí měli Amici na své straně zrovna, když bombardovali letadlové lodě... ()

Vitana86

Špatenka. Kdo psal ty dialogy, si asi musel vzít jiný prášky. Jakože snesu hodně, ale tohle praštilo do uší i mě. Protože patřím spíš do skupiny 1 (zdravím Verbala :-D ), chtěl jsem dát jednu hvězdu, ale za Woodyho Harrelsona aka Nimitze jednu přihodím. Asi jsem se tak těšil, že jsem od toho čekal moc. Holt dál budu snít svůj vlhký sen, že konečně tvůrci pochopí, že dělat vlastní CGI v dnešní době je už zbytečný, psát nový scénáře na historií napsané události také, vezmou Bitvu o Británii a původní Bitvu o Midway, natočí to úplně stejně a záběry ve vzduchu udělají v DCSku. ()

Tomas.Abi

Po shlédnutí traileru jsem měl opravdu velká očekávání. Wauu, čeká nás konečně pořádný válečný film z druhé světové války a navíc z Tichomoří. Jedna ze zlomových bitev druhé světové války s totálně výborným námětem, který napsal sám život. Bohužel tento film neprošel bránou k filmové věčnosti a skončí na dně filmové kinematografie jako japonské letadlové lodi na dně Pacifiku.  Úvod filmu nás zavede do Pearl Harboru. Óóó, děkuji za uvedení něčeho, co je kurňa známé, ale musíme si dát trochu historie pro ty, kteří vůbec netuší, co Midway předcházelo. Tím se rovnou mohu odkázat na Pearl Harbor od Michael Bay, který je sice také hrozný, ale pořád je to lepší než tento film, neboť je hezky kýčovitý a má navíc i zajímavé a zapamatovatelné charaktery, na rozdíl od tohoto filmu, kde září pouze Woody Harrelson jako admirál Nimitz, ovšem narozdíl od pravého Nimitze tuto filmovou bitvu nemůže vyhrát, protože scénář i ostatní herecké výkony stojí za starou bačkoru. Všichni američtí piloti v podání herců vypadají jako arogantní frajeři, kteří si zaslouží už z principu sestřelit, utopit se v oceánu a být potravou pro žraloky. Nevím proč, ale ani Luke Evans, kterého mám rád, na mě působil nesympaticky. Charaktery jsou nezapamatovatelné a jejich osobní příběhy a oběti ve vás nezanechají nic. Už začátek filmu, kde při útoku na Pearl Harbor zemřou postavy, které jste mimochodem viděli na plátně jen pár vteřin, a poté jsou srdceryvně oplakávány, Vás nedojmou a celý koncept zkrátka nefunguje. Upřímně více mě dojala postava japonského admirála, který je na scéně pár minut, ale odehraje takový part, že pláčete společně s jeho posádkou poté, co se rozhodne neustoupit a potopit se se svojí lodí, načež si uvědomíte, že Vám ukápla slzička nad týmem soupeře, kterému nemáte rozhodně fandit. Od Rolanda Emmericha jsem čekal podstatně více a to, že efekty jsou poměrně povedené, film rozhodně nezachrání. Celkově mám v poslední době pocit, že tvůrci se spoléhají a investují více do efektů a do toho aby film vypadal dobře, zatímco scénáři nevěnují péči, což je ohromná škoda. Tak snad vyhraje Emmerich příště, ale zde prohrává na plné čáře, jako Japonci u Midway. ()

surprise

Snad až moc toho digi sajrajtu, snad až moc té vyváženosti, snad až moc toho chlapáctví a patosu, ale jinak se na to koukat dalo a pozornost udrželo. Jo a moc jsem nepochopil tu celou válečnou fintu. ()

Miroslav.Zac

Opulentní válečný epos od tvůrce těch nejpatriotičtějších amerických patosů v historii americké kinematografie opět nezklamal. Průměrný Američan s popcornem a vlaječkou se slzou v oku a pýchou v srdci přihodí Rolovi do portmonky nějaký ten dolar a do portfolia úspěšných blockbusterů další zářez, aby se mohl příště pokusit o něco podobného, protože moc dobře ví, že tohle prostě v Americe frčí. A když do pár záběrů přihodí i nějakou hezkou čínskou ideji, tak kápne i nějaký ten juan. A prachy nesmrdí, že... ()

Sengot

Po velmi dlouhé době poctivý a vůbec celým svým zaměřením čistě válečný film. Velmi mile překvapení. Obrovská spokojenost. Bál jsem se kýče, ale všeho bylo s mírou. Podle mě opravdu jen pro fandy válečných filmů, ale zato super ()

Oswaald

Za mě za 5. Předpokladem ale je, velký plátno, znalost problematiky a zájem o problematiku. To proto, aby se v tom jeden neztrácel. Bavil jsem se dobře. ()

Redyx1

No celkově je ten příběh natočen hezky.Možná že je trochu zbytečně dlouhý a některé scény jsou zde prezentovány dost dramaticky az nevěrohodně.Ale jinak musím ocenit výborné trikové scény a výkony kaskadérské company,protože některé scény byly fak nebezpečný.Za mě v klidu 4 * ()

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc

09.05.2019

Válečný Midway nabírá obsazení

Válečný Midway nabírá obsazení

10.08.2018

Nový film režiséra Rolanda Emmericha (2012, Den nezávislosti) akční thriller z druhé světové války Midway, začíná postupně uzavírat obsazení. Vedle již dříve potvrzených Woodyho Harrelsona, Mandy… (více)