Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

J3dla

Vítejte v Hollywoodu, ve městě, kde je možné všechno. I takto může začínat pohádkový příběh, který dokáže pohladit po srdci i po bezmála patnácti letech. Vztah mladičké Vivian a stárnoucího Edwarda, když se nad tím trochu zamyslím, je sice tak trochu absurdní, ale to nezmění nic na tom, že jako celek tato romance působí velice přirozeně a roztomile. Netrapte se se šedými všednostmi obyčejných dnů, vydejte se do Hollywoodu:) ()

gogos

Klasika americkych limonad.Jenze na rozdil od 99% braku tohoto zanru je tento snimek opravdu luxusni, pohodovy, vtipny, coz se neda rici o zbytku... ()

blackrain

Filmu se ve svém žánru nic nemůže vyrovnat. Kultovní romantická komedie. Tak trochu jinak pojatá pohádka o Popelce. Dnes snad nemůže být nikdo, kdo by film neznal a alespoň jednou ho neviděl. Ja ho můžu vidět pořád dokola. ()

kaylin

"Pretty Woman" je pro mě vánoční pohádkou, na kterou se vždycky těším, protože je to stejně krásně naivní, jako klasické pohádky, které se na Vánoce pouští. Je to prostě příběh o tom, jak se Popelka dočká svého prince. Rozdíl je jen v tom, že se to děje v současné době. A to prostředí tomu sedí. Krásné scény, jednoduchý děj, ale dva herci, kteří si k sobě dokonale sedli a díky nim funguje film přesně tak, jak by fungovat měl. Romantika a nic jiného, krásná a naivní. ()

Marci

Když jsem ten film viděla v době premiéry, dala bych tehdy bez váhání pět hvězd. Teď dávám tři a to jen z toho důvodu, že se mi ten film opravdu kdysi líbil. To bylo ovšem kdysi. Dnes ho nejsem schopná ani celý dokoukat. Pretty Woman se z mého pohledu mezi nestárnoucí klasiku nezařadila... ()

Maq

Pohádka o Popelce není žádný škvár, i když nám připadá samozřejmá. Tahle její modernizovaná a komediální mutace je dokonalá. Stala se už taky jaksi samozřejmou. Snad proto se tolik komentátorů cvičí v jejím zatracování. Neúcta k archetypům je kůůl, že ano? Jenže když odmítneme archetypy, co zbude? Vlastní názor? Co je tak "vlastního" na něčem, co má každý? ()

slunicko2

Pohádkový kýč pro dospělé. 1) Když hloupý, líný či jinak hendikepovaný Honza vyrazí do světa na zkušenou, prokáže dobré srdce (někdy i další dobré vlastnosti) a vrátí se s princeznou. Jak se vlastně tyto příběhy liší? I Vivian má dobré srdce a ještě i hrdost, která zaujme zaslepeného miliardáře. Záporáky ve filmu zastupuje Lewisův právník._____ 2) Namítnete, že postavit prostitutku do hlavní role je mravně nevhodné? A co třeba pohádka o Aladinovi? Aladin se ke svému bohatství (džinu z lampy) dostane tak, že pohrdne legální velkorysou odměnou a lampu prostě kouzelníkovi ukradne. A co Čapkův Dr. Voštěp, který zneužije svých znalostí a vydává se za něco, čím rozhodně není? A co Popelka s kvalifikací domácí hospodyně, která si vyslouží divácké sympatie proto, že byla obětí šikany?_____ 3) Pohádky prostě jsou reflexí lidských tužeb a snů a ty se příliš morálkou ani logikou neřídí._____ 4) Snímku by neškodilo trochu více tempa, chvílemi se až nudím. Ovšem v tomto případě se nudím docela rád. ()

Damiel

JUlii zrovna nemusím, ale tady jí to s Gerem seklo, byla ještě mladá a neokoukaná. Garry Marshall tenhle žánr umí. ()

stration

Jó to byly časy, když byly ještě romantické komedie vtipné, chytré a svým způsobem okouzlující. Jó to byly časy, kdy mi Richard Gere nepřipadal odporný. Ovšem Julia Roberts je šikovná pořád. ()

Raketka29

Tento film je sice klasika, ale já ho beru jako vánoční film. Nějak mě nezaujal, ale musí se nechat že "svině klouzavý" jsou nezapomenutelné. ()

katuska138

Já vím, provařená klasika, na kterou holky nedaj dopustit a chlapi ji s nima jednou do roka přetrpí. Ale tohle už je tak neskutečně ohraná písnička, klišoidní patos, kterej se prostě jednou omrzí. Holka, co má štěstí a stane se z ní princezna, hm, fakt děsná zábava. ()

FilmFan24

"Pretty Woman" je matka romantických komedií. Krásný kýč na který se hezky kouká! Hlavní devizou je spojení charismatického Richarda Gereho a usměvavé Julie Roberts. ()

kajas

"Svině klouzavý!" Juliin nejlepší výkon (a nutno podotknout, že její dvorní dabérka Nela Boudová se taky činila), ty hlášky jsou prostě skvělé. "Neřekla jsi mi ani slovo." "Debile, tady máš slovo." Klasika všech slaďáků a jeden z mých nejmilovanějších pohádkových příběhú. A vidět tenhle film za přítomností Richarda Gerea spolu s dalšími 6700 lidmi v karlovarském Letním kině? Zážitek na celý život. ()

Patw

Nestárnoucí klasika! Pohádka pro dospělé. Optimismem nasáklí příběh o prostituce. Je to klišé ale tak perfektní s příjemnou Julií Roberts, která v této roli nejen exceluje ale je šíleně sympatická, že se to zaryje pod kůži. Skvělí film. ()

Aleee89

Tak tenhle počin, kterým se proslavila Julia Roberts, má i po těch stých opakováních pořád něco do sebe. Tenhle příběh zná asi každý a na to, že se jedná o romantický americký slaďák, které nemám ráda a při vyslovení těchto slov mi naskakuje husí kůže, je to stále dobrý film a navíc mi to tady kupodivu moc nevadí... Julia je perfektní a film celkově je taky dobrý. ()

marleyy

65% Ale jo, není to úplně špatné. Chemie mezi (buddhistou) Richardem Gerem a Julií Roberts je vskutku geniální. Je to hezká romantická pohádka pro dospělé, která neurazí a občas i docela pobaví. Hudba se jim taky celkem povedla. Výborné jako jednohubka s vínem pro pár s nějakou milou hezkou, slečnou. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda