Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

sskrblik

Rok co rok dávají na Nově tenhle film o Vánocích, nebyl by špatný, ale je poněkud ohraný. A po několikátém zkouknutí zjistíte, že je vlastně úplně průměrný. ()

Imune

Nedávno jsem se zpětně díval na tuto americkou klasiku, která se svým originálním dějem celkem pěkně splnila to, co se od romantické komedie očekává. 75% ()

Timak

Poprvé jsem to viděl celé a od začátku až teď. Je to opravdu dosti naivní a řekl bych až dětské, ale je to klasika a v tomto žánru téměř majstrštych =) ()

hroubek

Každá generace potřebuje svojí pohádku. Pretty Woman je klasika a v dnešní době plné cenzury by nemohla, takhle otevřeně vzniknout. Garry Marshall se trefil publiku do nálady a byl z toho zasloužený hit. Richard Gere nebyl snad nikdy sympatičtější a Julia Roberts je neskutečně roztomilá a sexy. Netřeba víc, dodávat. Snad jen sednou si, snížit cynismus a užít si pohodový romantický film. ()

lykan9

První polovina je velice dobrá, ale druhá část se mi zdá již táhlá a místy nudná. Kdyby nechali původní závěr, kdy Vivien najde svojí kamarádku v bytě mrtvou poté, co byla znásilněná Edwardovo právníkem a příjezd prince se neměl konat, tak by z mého hlediska byl celek zajímavější. Samozřejmě ne každý je rád filmem překvapován a potřebuje občas film, u kterého stačí vypnout a doufat, že život bude takový jaký film představuje. Z tohoto hlediska je film určitě nadprůměrný. ()

VanTom

Moderní romantická, "pygmaliónovská" pohádka sice brousí hranici kýče, ale jinak je opravdu skvěle napsaná i zpracovaná, nepostrádá vtip, švih ani eleganci. Především trefila jackpot bezchybnou ústřední dvojicí: Jak šarmantního, polepšujícího se Richarda Gerea, tak bezprostřední, nadšené "třeštidlo" Julii Roberts si nelze nezamilovat. ()

fabecc1222

Legenda romantického žánru, která dala šanci a inspiraci mnoha ženám, a který je variací na Popelku v trochu "přisprostlejší" podobě. Ano, ta naivita z toho úplně stříká, ale není to v rámci žánru vlastně jedno? Julia Robert a Richard Gere v rolích, které definovali jejich kariéru a dost možná se stali tím nejznámějším, co kdy natočili. ()

IvyH

Můžu se na to dívat stokrát, s titulkami, bez titulků, s českým dabingem, se slovenským dabingem... a stále to bude ta stejná Pretty Woman, jedna z nejlepších romantických komedií co znám, i po těch letech... ()

Pražák

Jedna losangelská kurvička se stane vyvolenou finačníka z Wall Street. Její denní chléb je kouřit péra a šoustat s každým, co na ní má pár babek. Pozor, jde o romantický film. Aneb jak kurvička ke štěstí přišla...přihmouřit oči? Definice filmového kýče. ()

PollyJean

Strašná kýčárna, která by se možná dala akceptovat, kdyby byla trošku věrohodnější, ale to by ji diváci zas tak nemilovali. ()

mkubalikova

Dávám 100%, protože i přes svou naivitu, přeslazenost a jednoduchost je to klasika žánru. Pretty woman, walking down the street... ()

Autogram

Kto nevidel túto klasiku aspoň päťkrát buď dobrovoľne alebo ako spolusediaci? Jedine to ospravedlňuje spoilerovsky napísaný obsah priamo tu pri filme, kde je polopate popísaná celá polovica filmu tak, že prípadnému novému divákovi prakticky pokazí zážitok. ()

Dagoussek

Pretty Woman = Moderní Popelka = Pohádka pro dospělé. Romantická, vtipná komedie se skvělou herečkou Julii Roberts. Richard Gere není můj oblíbenec, ale tady přimhouřím oči. Co k tomu dodat? Jednou za pár let se na to ráda podívám :-) " Svině klouzavý..." ()

Skeksis odpad!

Usilovná pracovníčka v sexuálnych službách klofne bohatého chlapa, ktorý je síce milionár, ale je sprostý ako poleno. Typický americký príbeh. Vlastne aj slovenský. Kto uverí, že žena, ktorá sa živí sexom s cudzími chlapmi (a samozrejme neodvádza dane), je milá, nevinná a inteligentná? Pokiaľ by už nemala vymrdaný mozog z hlavy, tak by namiesto neho mala heroín alebo pervitín, v prípade luxusnejšej štetky kokaín. Alebo proste iba sračky. Takže nijaká Pretty Woman. A uvádzať tento film za "ikonický", čo som zaregistrovala z viacerých zdrojov je odporné. Nič, čo normalizuje prácu prostitútky, dokonca to hádže do žánru romantiky, nie je hodné triezveho uvažovania. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda