Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

Jino

Všeho se jednou přejí. A tenhle film je toho důkazem. Neustálé opakování tohoto snímku v televizi dělá svoje a já tenhle film už tolik nemusím. Jinak Julia je perfektní, sympatická a krásná. A Gere je taky fajn. ()

Elyssea

Klasika našich Vánoc. Snad nestárnoucí komedie, která proslavila božskou Julii. Vtipné s nadsázkou. A ostatně proč ne? Škoda, že Garry časem klesl až k naprostým stupiditám. ()

MrPierc

Ano je to blbost = kurv*čka se stane dámičkou, ale ruku na srdce - každý by chtěl dámu ve společnosti a prostituku v posteli. Takže už vím, kde si budu hledat ženu :-) ()

bourec

Je to snad dvacka let, co jsem tuhle klasiku viděl naposledy. Pokud vím, tohle byla třetí projekce. No, a musím přiznat, že to patří do pětihvězdicovejch filmů. A to, jakej vlastně ten film je, a jaký jsou oba protagonisti, jsem si z těch dvou pokusů ani nepamatoval. Takže překvapení, a dvě přihazuju. 100%. ()

DruidKarel

Tak tadytoho filmu, stejně tak jako je Nevěsta na útěku, mám už plnou prdel. Čím častěji jej dávají v televizi, tím víc mi pije nervy. Za to, že je otravně přeslazený by si nezasloužil ani 2*, ale musím je dát, protože tomu filmu nechybí nápad... ()

tomtomtoma

Romantická klasika v romantických komediích pohádkového příběhu, kdy chudá dívka k lásce a bohatému ženichu přijde. Kýčovitě sladký film s naivně idealistickým příběhem, přitažlivými hereckými tvářemi hlavních hrdinů pro obě pohlaví, lehkým humorným nadhledem, optimistickou vírou a vítězstvím čisté lásky a vysvobozením z obyčejnosti a přijetím do výšin společenského žebříčku. Pro ženy a dívky velmi populární a přitažlivý námět, se kterým se můžou ztotožňovat a snít o svém vlastním princi z pohádky. Bohatý a úspěšný podnikatel Edward Lewis (Richard Gere) se dílem osudu seznamuje s čistotnou hollywoodskou prostitutkou Vivian Ward (půvabná Julia Roberts). Příjemná chvilka a rozptýlení se mění přes najaté dlouhodobější služby v počátek romanticky sladkého trvalého svazku. Navíc princ zjemňuje, pod vlivem půvabně vychytralé a hrdé chudé dívky, a mění se v charakterního člověka, který nechce bohatnout za každou cenu a chce po sobě zanechávat hmatatelné hodnoty. A chudá dívka je zachráněna z obyčejně tíživých podmínek krutého spotřebního kapitalistického světa a vybrána mezi ušlechtilou elitu, která si může všechno dovolit. Z dalších rolí: majitel loděnice James Morse (Ralph Bellamy), budoucí Edwardův společník, Edwardův právník Philip Stuckey (Jason Alexander), z něhož se vyklube hamižný a necitlivý hrubián, Vivianina přítelkyně Kit De Luca (Laura San Giacomo), lehkomyslná prostitutka, Morseův syn David Morse (Alex Hyde-White), a ochotný a chápavý hotelový manažer Barney Thompson (Hector Elizondo), který zasvětí Vivian do společenské etikety a chování. Sladké, optimistické, trochu vtipné, i zábavné, ale také též trochu více než málo slaboduché, naivní a otravné svým přeslazeným vyprávěným příběhem. ()

C0r0ner

Ten příběh je asi tak pravděpodobný, jako že mně ještě někdy narostou vlasy (moc jich nemám). Chápu, že znuděný dementní snob asi hledá neobvyklou zábavu, ale nemyslím si, že by si vybral takovou, kde se procentuální pravděpodobnost zisku kapavky, AIDS, chlamydií a všech dalších sraček blíží někam k hodnotě jeho vlastního IQ. 15% ()

dubinak

Je to pro mě k nevíře, že jsem Pretty Woman nikdy neviděla celou od začátku do konce, aniž bych ji o vánocích přepla na jný program. Až letos jsem tento rest napravila a stejně mě bavily nejvíce ty pasáže, kterých jsem se nakoukala už dost. To jest proměna, strasti prostitutky ve vyšší společnosti a její vtipné trapasy. Ta omáčka okolo už je jen nutná povinnost. Každopádně je tato romantická komedie i tak vítanou oddychovkou při vánočním období, která se v televizi objevuje víc, než je zdrávo. ()

zette

I kdyz se jedna o velice naivni film u ktereho si pobrecelo spoustu zen, tak si myslim, ze ve svem zanru to je velice nadprumerny film. Me ale nechal klidnym i v puberte, krome Julie Roberts ovsem:-)! ()

danecek24

48. Zlatý Glóbus za rok 1990 - cena (1) - *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Julia Roberts + nominace (3) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Richard Gere, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Hector Elizondo ()

MarekT

Je to možná naivní, kýčovité, ale víc od toho čekat nemůžete a proto bych to odpadu neházel. Pro mě jsou vlastně všechny takové filmy stejné. Navíc tento snímek má zajímavý náboj v podobě Julie Roberts. Čistý průměr. ()

Laputa

Souhlasím je to klasika. Richard Gere jako neotřelý gentleman, Julia Roberts přestavitelka lehké holky, mimochodem nesnáším tyhle role, ale tady my to vůbec nevadilo. Romantika. Pohoda. I když filmu vlastně úplně chybí svížné pasáže tak i přesto jsem se nenudil. Garry Marshall asi ví jak na to. Solidní film. ()

gabin(a) odpad!

Tento film opravdu z duše nenávidím, kvůli tomu humbuku, co se kolem něj nadělalo a ještě nadělá, kvůli povolání hlavní "hrdinky" (nemohla místo těla prodávat něco jiného? kromě drog samozřejmě), kvůli hlavním představitelům, a hlavně celkovému vyznění filmu. Že může mít prostitutka dobré srdce, to by snad šlo ukázat bez té vnějškové proměny v dámu, jako to předvedla Jamie Lee Curtis v Záměně. Myslím, že dámu prostě z prostitutky, byť sebeluxusnější, nemůžete udělat, protože ta se prostě neprodává!!! Může krást jako Tereza zlodějka, ale ne dělat šlapku. Celý film je hrozný kýč, přitom nemá ani tu roztomilost, kterou některé kýče mají. Film jsem viděla jednou při návštěvě, kdy na to koukali všichni, a už to vidět fakt nechci. Nechápu, jak někdo může srovnávat tohle s My Fair Lady (ano, to jsem četla a ne jednou) a vůbec nechápu, jak se tohle může dávat s pohádkami na Vánoce! ()

pakobylka

Stálice na filmovém nebi, kterou prověřil čas. Jedna z těch nekonfliktních pohádek, které představují privátní relaxační zónu ... nanejvýš bezpečné útočiště ... nevyčerpatelný zdroj energie ... krabičku poslední ZÁCHRANY - cokoli, co právě nutně potřebujete, abyste se v kolotoči všedních dnů neztratili ... abyste nesešli z cesty ... abyste mohli jít dál ... 4,5* ... P.S.: 1) Pohádka, kterou možná doceníte až po absolvování rozličných životních karambolů ... a nebo taky ne; 2) Víte ... když se zaměříte na jejich profese, ONA byla daleko čistší nežli ON. ()

Juto

Teraz už legendárna romantická komédia. Kde exceluje Julia Roberts. Rozprávka pre dospelé ženy. 8/10 ()

c.tucker

Klasika tohoto stylu, Richarda Gerea sice moc nemusím, ale k tomuto snímku pasuje. Julia Roberts je kouzelná. Holt taková pohádka máje. ()

WolfR

Kultovní film! Klasika a zřejmě nejlepší romantický film všech dob! Dost kultovních scén a hlášek, prostě celkově velmi příjemný film. A i když je až příliš optimistický a naivní, tak co už? Který romantický film není? Je to taková zvláštní, jiná Popelka po Americku, ale kouzelnější…Julia Roberts, nádherná a neokoukaná, Richard Gere, správný a bohatý. Tak proč ne? 5 hvězd. Romantická špička! ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda