Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

vyfuk

Klasika, ke které se dostávám až nyní. V něčem vykrádačka starých konceptů v novém kabátě. Vtipné, svižné, příjemné, dobře řemeslně udělané. Víc netřeba. Vox populi. ()

Death

Já bych zase tenhle film moc nepřeceňova l(rozhodně ne tolik jako Cinema:)). V rámci žánru je to asi nadprůměr, ale celé mi to přišlo jako pohádka, která nemá s realitou většinou nic společného a navíc nemám romantické filmy moc rád. ()

spikey1

máma a babička to milujou, mě to nevadí, novodobá popelka, s prostitutkami a Julii Roberts s neupraveným obočím. Některé scény jsou už tak citované a kultovní, že to prostě nikdy nespadne do škatulky špatných filmů. ()

ZkuKol

Nemám rád Julii Roberts! Nemám rád Richarda Gerea (až na vyjímky)! A nemám rád Garryho Marshalla a jeho filmy! Ale respektuju dobré řemeslo. ()

Heraldika

Film je to opravdu kouzelný a "navždy" koukatelný, tak co tu psát...snad jen proti proudu pár scén, které mě štvou (a je to zejména hrozným dabingem) - "smích" Julie během sledování filmu před prvním sexem (uáá, to je fakt děsivé a být chlapem, nic mě tak neznechutí jako ty pazvuky tahané až z paty) a telefonický rozhovor s kamarádkou po první noci s milionářem..(slepice, slepice kokodák a šííílený dabing úřaduje podruhé). Jinak je to jeden z nejlepších romantických počinů vůbec :-). ()

ranp

Prvně to měla být pro Edwarda Lewise holka na jednu noc, pak na týden a nakonec třeba na celý život. Jsou tu pěkný písničky, film u mě možná postupně trochu ztrácí neustálým omíláním v televizi. Ale **** jsou skoro čistý. ()

lskala

Nejvíce přeslazená Americká pohádka pro dospělé! Jíst u toho cukrovou vatu, tak mi bude připadat hořká... 55% - 3*** ()

Cejny

Pretty Woman, vánoční klasika, nebo také novodobá americká Popelka. Super dvojka Gere a kudrnatá Robertsová. Není to žádný megatrhák, ale prostě už taková klasika, která si své místo mezi dobrými romantickými filmy zaslouží. ()

Sdoom

Když to člověk bere jako pohádku pro teenagerky, čili s velkým nadhledem, tak je to vlastně docela v pohodě. Každopádně první "nezamilovaná" půlka filmu je o dost lepší, po zamilování se Vivian už je to spíše nudný kýč. ()

gutshoter

Nesmyslný americký sen, který já vyloženě nesnáším. Toto je ovšem výjimka potvrzující pravidlo. Poněkud neošklivá Julia hrající svůj top s neméně horším Gerem vytvořili pro všechny Američany a tzv. romantické duše pár snů. Co je ale onen sen? ()

herr_carter

Věřte-nevěřte, já jsem tenhle film neviděl nikdy úplně celý...jedny Vánoce to vidím od půlky, další rok vůbec, třetí rok zas jen začátek..možná přijde čas, že se na to podívám pěkně od začátku do konce,ale asi ani nemám zatím zájem, opravdu je to jakýsi kultovní film?Nevím...............moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

JADIM

Spočiatku som si myslel, že to bude nuda, lebo to vyzeralo ako nejaký romantický film z 90tych rokov , v ktorom sa nič nedeje a nikoho to nebaví. Romantický film z 90tok to bol, ale rozhodne nie nudný. Aj napriek tomu, že sa tam toho akčne veľa nedialo, tak tento film dokázal pobaviť a zaujmúť a to sa cení. Takto by malo vyzerať veľké romantické dielo z 90tych rokov :) ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda