Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny. (Falcon)

DJanko

Jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší animáč, co byl natočený. Přiběh je naprosto dokonalý, skvělá hudba, prostředí a barevnost Mexika je dech beroucí! ()

MisaP3

Pět hvězd dávám málokdy, ale tohle si je rozhodně zaslouží. Skvělý nápad, úžasné zpracování, nádherné barvy i hudba. Postavy parádně rozvedené, stejně jako detail jedné z mexických tradic, která mnoha dětem ukáže, že smrt k životu patří. ()

Actias

Díky neobvyklému námětu a výbornému zpracování tak vznikl jeden z nejlepších animáků. Místy až lyrické scény, kterým ale nechybí vtip a nadsázka. Netřeba se bát, že děti nepochopí zápletku a prolínání dvou rovin, tedy světa živých a mrtvých. Tohle je opravdu film pro celou rodinu, kdy se baví děti i dospělí. Možná sami zavzpomínáte na členy rodiny a třeba i přátele, kteří už odešli. Kam, to se jednou taky dovíme. ()

tompolicky

Wau, wau, wau,...vše ostatní už bylo napsáno...kdo miluje Pixar´s film´s nebude zklamán, po delší odmlce opět 100%ní výkon tohoto studia... Scénář, písničky, animace,...vše na nejvyšší možné úrovni, kterou lze v současnosti dosáhnout....Klobouk dolů, potlesk... Pecka podívaná pro celou rodinu. ()

Adam1408

Ako fanúšika animákov, hlavne po dotlačení mojej ratolesti som zhliadol aj toto dielo. Najprv som omrkol, čo sa o tom píše na čsfd a to bola asi chyba. Nebolo to zlé, ale pre mňa to ani nebolo nič výnimočné na spôsob prvého zhliadnutia Frozen, alebo Vaiany. Emócie nejaké ku koncu boli, ale to to nevytrhne. možno to budem ešte v budúcnosti meniť, ale momentálne myslím, že 4 hviezdy su tak akurát. ()

Destheras

Jednoduše mi to vehnalo slzy do očí. Úžasně natočené a napínavé s výbornou zápletkou. Jednoznačně jeden z nejlepších filmů poslední doby ()

Fiffty

Vynikajúci animák s krásnym príbehom a myšlienkou a citeľnými emóciami, ktoré na konci vrcholili a myslím, že ani nie je čo vytknúť a jednoznačne za posledné roky najlepší animák. ()

Megahead

Hneď na začiatku musím napísať, že kvalita príbehu (celkového deja), animácie, hudby a všetkých detailov ma dosť pozitívne prekvapila. Príbeh hraje farbami, ale nepôsobí gýčovito, prevedenie prepojenia sveta živých a mŕtvych je originálne, zároveň nepriamo poukazuje na potrebu súdržnosti a úcty v rodine. Taktiež hlavná postava pôsobí od začiatku sympaticky so svojou túžbou splniť si svoj hudobný sen napriek rodinnému zákazu, ktorý sa už tiahne niekoľko generácií. Dej je taktiež originálny a hlavne v poslednej tretine, aspoň pre mňa nečakaný. Podarené.... ()

ájulinka

Geniální animák, nejlepší za posledních několik let, co byl natočený. Tak jsem ještě nikdy u žádnýho filmu nebulela, jak tady :D Už jen za to si těch 5 hvězd zaslouží :-) Mimo to super hudba, zajímavý námět, krásná animace (barevný příšerky byly boží a doufám, že až umřu, ocitnu se taky v takovým pestrobarevným zábavným záhrobí), a i přes neuvěřitelnou hloubku si to zachovává příjemný humor :-) ()

peter.m

"Odpouštět mu nemusíš ale nezapomeňme na něj." Stotožňujem sa s Héctorovým výrokom, že nič nie je dôležitejšie ako rodina. No, v Pixar a Disney rodine je tento titul niekde na mieste bratranca z druhého kolena žijúceho v Santa Cecílii. Osobne očákavam od animáku viac humoru amigos! PS: názor mojej pani: "Na prvú rozprávku z mexického prostredia, môže byť." ()

princeznaaur

nevšední námět, jak se dostat na "druhý břeh" bytí/nebytí, o soudržnosti rodiny, i když ateistickému Česku to přijde srandovní ty výstavky mrtvých a oslavy mrtvých, věřím, že v jižní Americe jsou v tomto více věřící. ()

Taffable

Jednoznačně nejlepší animák všech dob. Příběh úplně neskutečný, krásně natočené. Nemám co dodat, rozhodně 5***** ()

EYO EYO

Konečne poriadna pixelovka s dobrou hudbou,dobrym príbehom a poriadnou dávkou humoru o kostlivcoch . Ten koniec bol nečakaný a aj emocionálny ,mne sa tento film páčil velmi ,nedivím sa že je taký populárny vo svete , preto si tento film zaslúži 4/5 ⭐ . ()

VincentB.

Tak tu je vidieť, že dobrý scenár robí dobrý film. Samozrejme tu to neostáva iba pri dobrom scenári. Tu z neho vytrieskali maximum. Tvorcovia fantasticky zapojili a aktívne previedli diváka celým filmom. Sú ale animáky, ktoré ma ďaleko viac bavili. Totižto táto mexická kultúra mi nebola nikdy blízka. Ale úvaha a rozmýšľanie nad smrťou sa dotkne každého. Veľmi sa mi páčilo, že aj v posmrtnom živote sú si neni všetci rovní a že aj po ňom ešte niečo nasleduje. Hodnotím 80%. ()

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality