Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny. (Falcon)

dzzarka

Tohle je pohádka, u které rvu pokaždé když ji vidím, je úžasná...Díky ní se mi i lehčeji vysvětlilo, proč už má dcera nemá babičku a dědečka. Nádherná pohádka, líbí se mi, jak přibližuje tradice Jižní Ameriky ()

Hansolo35

Poněkud morbidní mexický zvyk příchodu mrtvých předků se tu autoři pokusili spojit do příběhu. Když pominu extrémně nesympatické postavy a chabý základní příběh, tak když se v druhé půli objeví druhá, temnější, část děje dá se na to koukat. Ale jinak...na Mrtvou nevěstu to nemělo. Tu jsem viděl minimálně třikrát. U téhle ubulené limonády jsem stěží přežil do konce. ()

Xpatrix

Taká ,, jednoduchá" rozprávka, ktorá nesie v sebe hlboké posolstvo. Ako býva zvykom u pixaru, snímok je vysokej kvality s fakt prepracovaným dejom. Na to že je to kreslene a pre mňa logicky že to bolo smerované deťom tak dokáže rozprávka chytiť za srdce. Verím že kebyže niečom chlap z kamením srdcom určite by mi ukvapla slza. Určite odporúčam hlavné v období jesene, v tzv. Dušičkovom čase ()

Zonngo_01

Kúzelný animovaný film plný farieb, emotívny s veľkým srdcom. Presne takto by som opísal túto Pixarovku. Krásny príbeh o rodine a jej láske s nádherným koncom, hudbou a piesňami. Túto rozprávku pozeráme s priateľkou každú jeseň :), ľudia v Pixare jednoducho vedia ako sa robia kvalitné animované filmy. 10/10 ()

d.p.1

Tenhle animák je mistrovské dílo. Podobně mě nadchnul naposledy Frozen a to je z pohádek asi tak všechno. Perfektní ve všech ohledech, kdyby děti vyrůstaly na pohádkách tohodle typu místo těch klasických přežitých, kde je neustále zdůrazňována hodnota pomíjivé krásy princezen, důležitost půl království jako odměna za cokoliv, přece nebudu dělat zadarmo, bohatství a jiných věcí, co našim chudým předkům chyběly, asi by byly formovány o něco lépe než my, protože teď už se vážně můžeme soustředit na úplně jiný a hlubší věci, jak to ukazuje třeba tady Coco. ()

unitedfan

Krásný pixarovský animák z mexického prostředí o tom, že nikdy nesmíme zapomenout na členy svojí rodiny a lidi, které máme rádi, i když už nejsou mezi námi. Na konci i slzička ukápla. ()

petarda

Neviem, z akého dôvodu som sa tomuto filmu vyhýbala, ale keď som mu konečne dala šancu, stal sa okamžite jedným z mojich najobľúbenejších od Pixaru. Znova sa ukázalo, že Pixar nato má. Nápadité a originálne myšlienky, skvelá zápletka s peripetiou, úžasná vizualizacia a tie farby, pastva pre oči. Príbeh malého chlapca, ktorý sa cíti byť nepochopený blízkymi je lákadlom pre deti, násťročných i dospelých. Každá veková kategória si dokáže nájsť to svoje. Veľmi oceňujem i to, že Pixar predstavuje divákom aj iné kultúry a zvyky. Samozrejme, nechýbajú tradičné Easter eggy pre pozorných divákov a dokonca i o smutné momenty nie je núdza. Nejednému citlivejšiemu divákovi vybehne jedna-dve slzičky. 5 z 5! ()

vimluk_CZ

Dokonalý úkaz animáku, kde všechno funguje na jedničku. A hlavně emoce, ty jsou tu na konci stěžejní a... už nemám slov, tohle je přesně film, který by měl vidět každý. ()

HeRaw

Pixar málokdy pálí vedle a tento animovaný film je toho příkladem. Film si vyloží jinak dítě a jinak zase dospělý, stejně jako je tomu u knihy Malý princ. Příběh je prostý, přímočarý a vesměs se neprolíná více dějových linek. Je nejspíše určen dětem, ale emoce, které dokáže vyvolat, ocení i dospělý člověk. Primární myšlenka je jasná - Rodina na prvním místě. Dospívající Miguel se rozhodne rebelovat a i přes důraz jeho rodiny stále nedokáže odolat kouzlu hudby, až se jednou rozhodne ukrást kytaru populárního umělce. Za krádež se dostane do světa mrtvých, kde se tohoto umělce pokouší vypátrat v domnění, že se jedná o jeho praděda. Zjišťuje však, že jeho pravým pradědem není on, nýbrž ztracená duše, tulák, který jej na cestě doprovází a jemuž hrozí, že bude zapomenut a zemře tak definitivně i jeho duše. Miguel se však z říše mrtvých dostane díky požehnání a následně své babičce jejího otce připomene. Ta si na něj vzpomene a on díky tomu zůstane naživu a má možnost vycestovat do země živých na svátek mrtvých. Rodina, která hudbu dosud nesnášela a zakazovala, ji nyní miluje a vše končí dobře. Pfu, co na to říct. Je to velice silný příběh s nádhernou animací a nabitý emocemi. Ve filmu se vyskytují momenty, kdy i železný muž ukápne slzu, ač se nenápadně otočí na stranu a dělá, že se dívá z okna. Dávám rozhodně pět hvězd, všema deseti doporučuji a těším se, až se na film podívám znovu. Moje nejoblíbenější Pixarovka, rozhodně. Ať žije smrt. ()

lili5

Tento animák určite nie je iba pre deti zaručene sa pri ňom nebudú nudiť ani dospelý práve naopak prekvapí ich. Nečakala som že dej môže byť až taký zaujímavý s nečakanými zvratmi, ktoré vás prinútia sledovať ešte viac. Má to naozaj všetko, kvalitu, pestrosť a dokonca aj poučenie v živote. Odporúčam pozrieť v období dušičiek vtedy to má ešte taký dokonalejší nádych. ()

ArdeliaLortz

Miluju tu pohádku. Už jsem jí viděla asi dvacetkrát a pokaždé nakonec brečím jak nájemní plačka. Líbí se mi na ní snad všechno. A řekla bych, že je spíše pro starší děti, než 6+, aby pochopily, o co jde. ()

LUIGISde

Perfektná rozpravka, darmo disney vie ako na to. Zaujme všetkých, pekné animacie dojemný pribeh ktorý si skoro každý odreve. Za mňa 90% ()

Dr.Marek odpad!

Strašná a navíc nekonečně zdlouhavá míčovina. A když vidím to hodnocení ostatních, tak se ptám - lidi PROBOHA, co se Vám na tom líbilo????? Asi jsem z jinýho světa😏 ani zpěv, ani příběh, ani animace...kdosi psal, že se to po půlce rozjede, tak jsem čekal. Ale naprosto marně. A abych tohle pustil svým dětem??? Ty by na to koukali snad leda přivázaný se špendlíkama ve víčkách. Proboha řekněte upřímně - čí dítě se na tohle SE ZÁJMEM dívalo??? ()

andel

Hodnoceno školními dětmi po zhlédnutí filmu (věk 11 let): Úžasný dabing - skvělý výkon Šimona Fikara. Krásně ztvárněné zvířecí postavy. Celkově výborná animace. Některým vadila výrazná barevnost. Pěkné písničky. Dobře hodnotí dramatičnost děje. Líbí se i to, že se střídá smutek se štěstím a nadějí. Krásně dojemné. Děti by ocenily trošku kratší stopáž. Mnohým divákům může připomenout, jak důležitá je rodina a jak je důležité nezapomínat na ty, kteří už s námi nejsou. Je vhodný pro malé i pro dospělé. Rozhodně to není filmový kýč. Ukazuje, že smrt je součástí života a není třeba se jí bát. Motivuje k tomu, jít si za svým cílem. Je napínavý. ()

MovieTom

Coco je pro mě naprostá láska a jeden z nejlepších ne-li vůbec nejlepší pixarovský počin. Skvělý příběh se spousty silnými zvraty, skvěle prokreslenými postavy, zajímavým prostředím a tolika hlubokými myšlenkami. Emociálně mě film naprosto uhranul a slz bylo mnohem víc, než by kdo čekal. Děti si v tom najdou své, dospělí též a mnohem víc. A pixar tak opět dokazuje, že je stále na vrcholu a dokáže tvořit silné příběhy se silnými tématy a myšlenkami. Coco je tak pro mě instantní láska a film, který budu navždy milovat. 10/10 ()

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality