Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši mrtvých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny. (Falcon)

Colomba666

Krásná pohádka z relativně neznámého prostředí mexické společnosti. Chlapec se touží stát muzikantem, jako jeho idol, Ernesto de la Cruz. V průběhu děje však zjistí, že ne, vše, co se třpytí, je zlato. ()

DK197

Tohle byl příjemný originální animák. Prostředí Mexika a svátku dne mrtvých je povinností pro každého milovníka španělštiny Mexika nebo latinské Ameriky. A ještě se u toho dobře pobaví. ()

Rebel24

Pixar po filme V hlave prišiel v čase Sviatku zosnulých s ďalším výborným námetom - tentoraz ducharskym v animovanom šate. Snímku nie je čo v zásade vytnúť, je milý, hravý, detsky úprimný a taktiež správne smutný. Celým príbehom nas sprevádza postava mladého Miguela s oscarovou piesňou Remember me. Za mna jeden z najlepších animovaných snímkov od Pixaru dodnes. 94% ()

HarryCameron

Už je to nejaký ten piatok čo nechodievam do kina na filmy pre deti. Pamätám si, že keď som v roku 2017 videl po meste reklamné plagáty na animovaný film, kde boli kostlivci, hovoril som si že zjavne v Disney už dochádzajú tvorcom nápady čím zaujať a že toto by som deckam určite nepustil. Ako veľmi som sa mýlil . . . Keď mi kamoš - inak dospelý chlap, ktorý je dosť náročný čo sa týka filmov - odporučil pozrieť si COCO, bol som prekvapený. Tak som si film pozrel a sám som neveril tomu, že ma dokáže v dospelosti rozplakať animák.  Coco nie je film len pre deti. Áno, je to nadherne farebné, áno, je tam veľa vtipných gagov a áno, sú tam skvelé piesne a mexická hudba. Tento film však predovšetkým úžasným spôsobom ukazuje ako dôležitá je v živote rodina. Najpodstatnejšiu myšlienku z filmu COCO však skutočne pochopi človek až vtedy,keď niekoho v živote stratí. Aby sme nikdy nezabudli na našich milovaných, aj keď tu už s nami nie sú. . . REMEMBER ME   . . . Pre mňa sa v roku 2017 zrodila klasika a tak ako si niekto nevie predstaviť Vianoce bez Popolušky, ja si neviem predstaviť novembrový "dušičkový" sviatok  bez Coco. Zaslúžený Oscar za najlepší animák roka ! ()

NikiVai

To bylo tak krásné, barevné, dojemné, plné emocí ... moc jsem si to užila, dost jsem si i poplakala a je mi fuk, že z toho trochu byla cítit ta prvoplánovost. ()

malahradna

tak 4,5 hviezdičky...skvelý príbeh zasadený do fantastického prostredia. Poetika príbehu je až neskutočná, veľmi pútavá a krimi zápletka je veľmi zaujímavé oživenie. Vtipu je síce pomenej, ale vôbec to nevadí. Bavil som sa od začiatku až do konca a z kina som odchádzal spokojný. Ak si odmyslím dabing, veľká spokojnosť... ()

adam31

Animák roku. Už dostal Golden Globe a som presvedčený, že má aj Oscara vo vrecku! Keby bol viac vymakaný 3D formát, bol by to dokonalý animák. Je to na 95%, ale len kvôli "odfláknutého" 3D formátu. Ostatné je na 150% ☺ ()

zuzam

Úžasná animovaná exkurze do kraje mexických zvyků a mravů. Má to ten správný mix humoru, napětí i dojetí a spád tak rychlý, že ani dospělí, ani malí diváci se nestačí ani chvíli nudit. Hudba v tomto případě není vůbec zbytečná, naopak melodie jsou krásné a chytlavé a film je skvěle nadabovaný a zazpívaný. Na konci slzelo dojetím půl hlediště. A má jasné poselství - rodina je nejvíc a nezapomínejme na naše zemřelé. ()

SeeSaw

Coco si vás v první řadě získá svým nápaditým podáním světa "los muertos" se všemi těmi šťavnatými barvami, mexikánskou hudbou a vtipnými kostlivci. Nepochybně někteří z vás uroní na konci filmu nějakou tu slzu. Co ale považuji za skutečný odvaz, je um Pixaru, kterému se opět podařilo nacpat bombovou myšlenku do jinak hravého a "dětského" filmu. Není tu přehnaný apel na fórky a gagy. Nepočítejte s tím, že se budete u filmu lámat smíchy, nebo že si budete pamatovat některé hlášky. I tak ale lze očekávat, že se vám Coco z hlavy jen tak nevytratí. Je to film od srdce, který v sobě nese překrásný odkaz, což se o většině novodobých animáků říci nedá. ()

majorzeman13

Jeden z nejlepších filmů roku 2017 + Zřejmě nejlepší animák lonského roku ! Film se my moc líbil ! Finále tohoto bijáku je opravdu až srdceryvné,dojemné,smutné. Výborná animace,vizuál,hudba,písně ! Humor, vtip,gagy též nechybí,takže tak. Vcelku originální námět + vedlejší postavy= palec nahoru. ()

Pavlis.xxx

Vizuálně naprosto výborné! Krásné písně,které neotravují ani nejsou zbytečně dlouhé. Humor dobrý. Příběh s poselstvím super. Rozhodně jedna z nejlepších pohádek od Pixaru!!! 5* ()

Jackal07

Bez ostychu přiznávám, že mě 2 finální scény dojaly k opravdovým a očistným slzám, při kterých si vzpomenete na své prarodiče a na všechno, co jste jim měli za jejich lásku dát a nedali. Nejstrašnější je uvědomění si, že sice budete žít ve vzpomínkách svých blízkých, ale i to časem zmizí "like tears in rain". Dobrá, k filmu: není to úplně pro děti, spíš dospělácký film, který je naroubován animací a některými postavami TAKÉ pro děti. Scénář je skvělý, technické zpracování luxusní (nápisy v češtině!). Mě jako muzikanta naprosto nadchlo, že i akordy a tóny, které Miguel hrál na kytaru byly autentické! Tzn. seděl prstoklad, tóniny... Nebýt pomalejší první třetiny a trochu podivného zvratu, tak čistá plná palba. Takhle je to 4,5. Bravo. ()

potok.009

To máte tak - jdete se synem do kina za pěkný vysvědčení s úmyslem nějak to tam přetrpět a namísto toho pak ke konci filmu dojetím téměř uroníte slzu. ()

Jirka83

Tohle bylo hodne spatne.. Docela jsem se tesil, Grim Fandango miluju, takze jsem byl dost zklamany. Pisnicky sptne, ale naspon jich tam neni moc. Asi jen pro deti, dospely si tam nic nenajde. ()

Pixar se vydá cestou originality

Pixar se vydá cestou originality