Drama / Dobrodružný

USA, 1997, 87 min

• Orlau32

Jsem velmi zklamána.To, že se režie absolutně nedržela předlohy bych ještě dokázala pochopit. Ale že si tam vymýšleli hrůzostrašné kanibalistické scény - to je odporné- zvláště,když připustím, že se na to mohou koukat děti. A Pierce BROSNAN je typ romantického frajera a tato role mu padla jako praseti rohy.(29.9.2007)

Jako "odpočinkový žánr" se to dalo... Ačkoliv se můžu ptát "proč???". Nejspíše film vzniknul, aby z osvedceneho tematu byly vyzdimany jeste nejaky ty Dolary... Legrační bylo, jak Robinson vedl s divochem, který minuty předtím vydával jen podivné skřeky, filosofickou debatu na téma smysl života a náboženství... skutečně humorné a důvěryhodné intermezzo :)(28.9.2007)

Tak tenhle snímek mě provázel celým dětstvím. Scénář znám nazpaměť, Pátka zbožňuji a Skoka mi bylo vždycky líto. Samozřejmě, že původní verze Daniela Defoea se liší, především závěr mohli Miller s Hardym nechat originální(málokdy se stává, že by u světoznámého dobrodružného románu filmaři změnili konec jen kvůli didaktickému záměru), nicméně mně přišla tahle verze mnohem pravděpodobnější(nic proti knize, tu mám ještě radši). Jakkoliv nepatřím mezi fanoušky Pierce Brosnana, jako trosečník mně nevadí a vůbec, srdcovky se jinak hodnotit nedají:)(23.4.2012)

Velice napínavý příběh, plný dobrodružství, kamarádství. V hlavní roli Pierce Brosnan. Trochu jsem si ho zarostlého neuměl představit. Nečekal jsem podle hodnocení nic extra. Opak byl pravdou. Je to naprosto perfektní film. Sice se smutným koncem, zato s celého toho filmu mám dobrý pocit. A jelikož nehodnotím knihu a nebazíruju na tom co bylo v knize a co ne. Dávám takto(26.4.2013)

Film se Defoeově knize nemůže vyrovnat, to snad nejde natočit. Defoe Robinsona psal tak, že si každý představí svůj ostrov, život Robinsona na ostrově, Pátka a jakékoliv zfilmování je jen představa jednoho čtenáře dosazená do možného ostrova a tak, aby to šlo natočit. Chybí tu pocity, myšlenky a strasti Robinsona, které v knize jsou hodně podrobné. Ve filmu jsou jen okrajové. Jakékoliv zfilmování nejslavnějšího trosečníka bude jen průměrným filmem a tato adaptace z roku 1997 tím průměrným skutečně je. Pierce Brosnan se role Robinsona zhostil obstojně, hrál ho tak, jak se dalo, ale žádný hvězdný výkon to také nebyl. Jako James Bond v 90. letech byl rozhodně lepší. A všimli jste si také, že má na ruce zásnubní prsten? Vždyť Robinson nebyl ženatý a ani zasnoubený... [5945. hodnocení, 138. komentář, 55%](3.5.2019)

• - Robinson Crusoe není vymyšlený příběh, skutečně se stal. Daniel Defoe ale některé okolnosti pozměnil, například jméno hrdiny, který se jmenoval Alexander Selkirk. Ten byl vysazen na ostrově Juan Fernandez, kde strávil 4 roky a 4 měsíce (1704-1709). V románu pobyl na ostrově 28 let. (M.B)

• - Na začátku při souboji Robinsona (Pierce Brosnan) s Patrickem (Damian Lewis) má Patrick rozseklou tvář, ale při každém záběru je rána jiná. Je méně krvavá než předtím nebo v menší než v dalším záběru. (Jimmy15)

• - Po velké bouři, kdy odplave loď, následuje záběr na východ slunce, přičemž je na levé straně cedule s nápisem "NO". (ROASTER)