Drama / Dobrodružný

USA, 1997, 87 min

Jestli snad někdo čeká snímek, věrně kopírující slavnou knižní přelohu Daniela Defoa, bude asi zklamán. Hollywood si totiž vzal děj trochu do parády a film má s knihou společný možná tak název. Škoda, třeba takový Robinsonův útěk z otroctví nemusel na plátně vypadat špatně. Ale když tohle jako já tvůrcům odpustíte, stejně jako kniha vás čeká povedený dobrodružný příběh jako ze staré školy. Navíc Pierce Brosnan mi v roli Robinsona připadal stejně přesvědčivý jako v každé své roli agenta 007 a kdybych měl kromě Jamese Bonda určit jeden film, kde na mně udělal největší dojem, tak by to byl právě tento. Velkým přínosem jistě bylo, že natáčení proběhlo v nádherných lokacích skutečného tropického ostrova, protože to jenom posílilo už tak pěknou atmosféru. Příznivci knihy budou film hodně kritizovat, milovníkům dobrodružných filmů plných akce ho však ale můžu jen doporučit!60%(7.6.2007)

Poměrně zdařilý se mi zdál tenhle snímek, až nechápu, jak jej mohou ostatní takhle špatně ohodnotit. I když... Já sám mu dávám maximálně 3*, protože to opravdu není zase až tak nadprůměrný snímek. Na příběhu sice člověk moc kudrlinek nevykouzlí, ale ty technické vychytávky, které měly sloužit jako útočiště a které měly chránit Robinsonův a Pátkův život, tak to se mi fakt líbilo hodně. Škoda, že nebylo takových vychytávek více. 3* budou ale fakt maximem, protože se dalo více si vyhrát s prostředím a hudbou. 3*(4.1.2009)

Mám pocit že režie dobře věděla co natáčí a že to co vznikne nebude přesně podle předlohy.Také nemám rád když se hercům přisuzuje zrovna žánr ve kterém ho nejčastěji vídáme.Spíš by mi vadilo kdyby tuto roli převzal jeden z protagonistů ordinace v růžové zahradě :) Určitě jsem se dobře bavil a celkově film splnil všechna má očekávání.Texty zněly místy jako omšelé fráze ale prostředí a děj s pointou v pořádku.Odpočinkový film-paráda..(28.3.2010)

Rozhodne to nebolo zlé, tých 105 minút ubehlo rýchlo a relatívne príjemne, vadila mi jedine určitá absencia emócií. V emotívnych, či vypätých chvíľach mi bol osud hlavného hrdinu či inej postavy viacmenej ľahostajný. Jedinou výnimkou bol až finálny súboj, ktorý emociálnu impotenciu snímku čiastočne vynahradil, nie však dostatočne.(13.7.2008)

• Fiftis

Táto adaptácia ma strašne sklamala. Film sám o sebe nie je zlý, je dobrodružný, akčný, zábavný atď. Lenže ja som čakal spracovanie románu od Daniela Defoea a dostal som toto. Film sa len málo drží dejovej línie knižnej predlohy. Nesadlo mi ani obsadenie. Brosnan hrá síce skvele a je to môj obľúbený herec, ale do tejto role sa jednoducho nehodí. Je to proste James Bond. A ten jednoduchý koniec je skutočne na smiech.(20.1.2015)

• - Na začátku při souboji Robinsona (Pierce Brosnan) s Patrickem (Damian Lewis) má Patrick rozseklou tvář, ale při každém záběru je rána jiná. Je méně krvavá než předtím nebo v menší než v dalším záběru. (Jimmy15)

• - Po velké bouři, kdy odplave loď, následuje záběr na východ slunce, přičemž je na levé straně cedule s nápisem "NO". (ROASTER)

• - Robinson Crusoe není vymyšlený příběh, skutečně se stal. Daniel Defoe ale některé okolnosti pozměnil, například jméno hrdiny, který se jmenoval Alexander Selkirk. Ten byl vysazen na ostrově Juan Fernandez, kde strávil 4 roky a 4 měsíce (1704-1709). V románu pobyl na ostrově 28 let. (M.B)