Drama / Dobrodružný

USA, 1997, 87 min

Koukatelná záležitost, přestože osudy Robinsona C. šly dycky tak trošku mimo mně. Navíc Brosnanova postava sice jako by vypadla z nějakého módního katalogu na letní kolekci pro křováky z jížní Sri Lanky, ale budiž, ten chlap má něco do sebe a film celkem solidně odtáhnul. Na druhou stranu se ale vůbec nebudu zlobit, jestli tenhle snímek už v tomhle životě neuvidím.(6.3.2009)

• Havaj8

Vždycky jsem si myslel, jak jsem pozadu, že jsem neviděl legendárního Robinsona Crusoe, ale očividně filmová adaptace není to samý jako knižní. Vidět to dneska zpětně, tak vizuálně je to tragický. I to vyprávění příběhu neukazuje to nejpodstatnější, co se tak dá dělat na ostrově. Člověk by si tipnul, že tam strávil tak rok, a to přeháním. Ale určitě ne 6 let. Ten Brosnan mě taky nezaujal herecky, jako že by živořil 6 let na pustým ostrově. To už mě víc bavila přítomnost Pátka. Vůbec jsem nečekal, že by to mohl bejt takovej propadák.(2.2.2019)

• MRPitivier

Tak tato adaptace Robinsona Crusoea je velmi slabá, podprůměrná a ani slušný herecký výkon Pierce Brosnana tento film nespasí! Režiséři a scénárista prostě pokazili ve všech směrech tento příběh o nejznámějším trosečníkovi! Pro mě velké zklamání, protože kniha je úžasná a čekal jsem daleko lepší filmové zpracování! Nedoporučuji pro čtenáře knižní předlohy!(14.3.2010)

Tak tenhle snímek mě provázel celým dětstvím. Scénář znám nazpaměť, Pátka zbožňuji a Skoka mi bylo vždycky líto. Samozřejmě, že původní verze Daniela Defoea se liší, především závěr mohli Miller s Hardym nechat originální(málokdy se stává, že by u světoznámého dobrodružného románu filmaři změnili konec jen kvůli didaktickému záměru), nicméně mně přišla tahle verze mnohem pravděpodobnější(nic proti knize, tu mám ještě radši). Jakkoliv nepatřím mezi fanoušky Pierce Brosnana, jako trosečník mně nevadí a vůbec, srdcovky se jinak hodnotit nedají:)(23.4.2012)

• Carol Pifková

No film som začala pozerať až vtedy keď už bol na ostrove takže zatiaľ nehodnotím. A ako tak pozerám tento film tak si vravím, že v tom filme mohlo byť viac podrobností ako napríklad ako si zháňal jedlo atď. niečo ako v Stroskotancovi. Pri filme som si aj poplakala a tí čo ma poznajú určite vedia o ktorú scénu ide.(8.7.2013)

• - Po velké bouři, kdy odplave loď, následuje záběr na východ slunce, přičemž je na levé straně cedule s nápisem "NO". (ROASTER)

• - Na začátku při souboji Robinsona (Pierce Brosnan) s Patrickem (Damian Lewis) má Patrick rozseklou tvář, ale při každém záběru je rána jiná. Je méně krvavá než předtím nebo v menší než v dalším záběru. (Jimmy15)

• - Robinson Crusoe není vymyšlený příběh, skutečně se stal. Daniel Defoe ale některé okolnosti pozměnil, například jméno hrdiny, který se jmenoval Alexander Selkirk. Ten byl vysazen na ostrově Juan Fernandez, kde strávil 4 roky a 4 měsíce (1704-1709). V románu pobyl na ostrově 28 let. (M.B)