Drama / Dobrodružný

USA, 1997, 87 min

Když na pustém ostrově ztroskotá Bond, James Bond, nikoho snad nemůže překvapit, že se jeho zprvu macGyverovsky kutilský pobyt nakonec zvrhne v akční spektákl v "Rambo" stylu. Z postav se věrohodně chová jedině pes, pánové mají psychické stavy jako při zvlášť obtížném klimakteriu a pan Defoe by se podivil, jak daleko se scénáristova mysl dokázala zatoulat od předlohy. Na druhou stranu: na Brosnana se dá koukat, pokud je divák žena či gay a vlastně jsem se ani moc nenudila. Vcelku nezávadná odpočinková podívaná, když člověk nemá k dispozici žádnou lepší činnost a dloubání v nose už ho omrzelo. 55%(23.4.2012)

• tron

„Už nie sme priatelia.“ – „Tak bojujme.“ ROBINSON CRUSOE je notoricky známe literárne dielo z pera Angličana Daniela Defoea (ktorého pokladám za príšerne "zostarnutého" autora a jeho knihy neznášam). V roku STRATENÉHO SVETA: JURSKĚHO PARKU či TVÁRE TOHO DRUHĚHO sa štúdio Miramax rozhodlo nakrútiť jeho entú filmovú verziu. Konkrétne na túto najali rovno dvoch režisérov: televízneho Roda Hardyho a austrálskeho Georgea Millera (MUŽ OD SNEŽNEJ RIEKY, NEKONEČNÝ PRÍBEH 2). A do titulnej úlohy sa nechal nahovoriť Pierce Brosnan, ktorý v tom čase mal za sebou bondovky ZLATÉ OKO a ZAJTRAJŠOK NIKDY NEUMIERA a pred sebou JEDEN SVET NESTAČÍ a DNES NEUMIERAJ. Scenár je taký slabý (iba otrocky prepisuje: stroskotanie, pes, kanibali, Piatok, kanibali), že zarastený agent 007 sa zrazu javí ako dobrý nápad. Za chabý plus snáď môžeme pokladať slušnú vizuálnu stránku.(13.7.2008)

Koukatelná záležitost, přestože osudy Robinsona C. šly dycky tak trošku mimo mně. Navíc Brosnanova postava sice jako by vypadla z nějakého módního katalogu na letní kolekci pro křováky z jížní Sri Lanky, ale budiž, ten chlap má něco do sebe a film celkem solidně odtáhnul. Na druhou stranu se ale vůbec nebudu zlobit, jestli tenhle snímek už v tomhle životě neuvidím.(6.3.2009)

Jak už jsem v jednom mém komentáři uvedl, mám rád film/seriály s tématikou "Jsi na pustém ostrově, co budeš dělat". V případech trosečníka nebo Ztracených jde o mistrně zvládnutou práci. Robinson Crusoe je nápad, nebo-li kniha jako taková strhujícím dílem, ale tohle filmové zpracování s Piercem Brosnanem, se tak trochu nepovedlo. Nedá se říct úplně, že je nepovedené, ale spíše nedodělané. Základní prvky knihy byly ve filmu zachyceny. Ale jak tak děj plynul dál, zdálo se mi, že je to takové nedodělané, ořezané a zrychlené. Já jako režisér Robinsona, bych se přikláněl k delší variantě ztvárnění filmu. Z knižní předlohy se toho dá tolik čerpat. Trošku mi to připomínalo i chvílema trailer na film, abyste se dozvěděli, o co ve filmu má jít. V filmu nejsou jenom mínusy, najdou se i plusy, jakými jsou třeba hezky udělané chatrče ze dřeva, nebo věrohodní kanibalové. Od filmového zpracování Robinsona bych čekal víc a proto 3 hvězdičky.|60%|(29.9.2007)

• Momo_desu

No film som začala pozerať až vtedy keď už bol na ostrove takže zatiaľ nehodnotím. A ako tak pozerám tento film tak si vravím, že v tom filme mohlo byť viac podrobností ako napríklad ako si zháňal jedlo atď. niečo ako v Stroskotancovi. Pri filme som si aj poplakala a tí čo ma poznajú určite vedia o ktorú scénu ide.(8.7.2013)

• - Na začátku při souboji Robinsona (Pierce Brosnan) s Patrickem (Damian Lewis) má Patrick rozseklou tvář, ale při každém záběru je rána jiná. Je méně krvavá než předtím nebo v menší než v dalším záběru. (Jimmy15)

• - Po velké bouři, kdy odplave loď, následuje záběr na východ slunce, přičemž je na levé straně cedule s nápisem "NO". (ROASTER)

• - Robinson Crusoe není vymyšlený příběh, skutečně se stal. Daniel Defoe ale některé okolnosti pozměnil, například jméno hrdiny, který se jmenoval Alexander Selkirk. Ten byl vysazen na ostrově Juan Fernandez, kde strávil 4 roky a 4 měsíce (1704-1709). V románu pobyl na ostrově 28 let. (M.B)