Drama / Dobrodružný

USA, 1997, 87 min

Nebýt přehnaných scén se střelným prachem podobným těch z Kobry 11, dala bych filmu klidně i 4 hvězdičky. Pierce předvedl nadprůměrný herecký výkon a těžko bych našla chvilku, při které jsem se nudila. Sama jsem nečetla knihu ani neviděla další filmové ztvárnění Defoeova románu, takže nemohu srovnávat. Trosečník Hanks by však v porovnání s Robinsonem Brosnanem100% vyhrál.(28.1.2012)

• Radyo

Slabé jako potřetí vyvařený sáček čaje. Snad jediné pozitivum je účast Pierce Brosnana, který ve své roli dělá, co může, aby potápějící se loď (chápej "film") udržel nad hladinou. Ale tak, jako troskotala loď s Robinsonem, tak ztroskotal i tento pokus o kdovíkolikátou verzi bezmála zprofanovaného příběhu, který naše generace zná z knihy skoro zpaměti (a i proto se s tímto snímkem nelze ztotožnit...). I ten pokus o silnou scénu před (SPOILER - i když jak pro koho...) Robinsonovou záchranou (KONEC SPOILERU) vyšuměl do ztracena. Dvě hvězdičky jen za Brosnanovu snahu. Btw. Oplácaný Pátek s mírnou nadváhou - to tady ještě nebylo.(1.10.2012)

Až na konec filmu, který byl odlišný od předlohy, tak to celkem šlo. Taky jsem čekal, že když tam zaznělo, že není nějaký „tesař“, tak jsem myslel jsem, že tam bude víc toho, jak staví svůj příbytek a adaptuje se s životem na ostrově. Jinak Pierce Brosnan mě na roli Robinsona moc neseděl, ale on jí zahrál vcelku slušně. Takže za mě slušný oddechoví film na nedělní odpoledne. 66%(29.12.2013)

Mám pocit že režie dobře věděla co natáčí a že to co vznikne nebude přesně podle předlohy.Také nemám rád když se hercům přisuzuje zrovna žánr ve kterém ho nejčastěji vídáme.Spíš by mi vadilo kdyby tuto roli převzal jeden z protagonistů ordinace v růžové zahradě :) Určitě jsem se dobře bavil a celkově film splnil všechna má očekávání.Texty zněly místy jako omšelé fráze ale prostředí a děj s pointou v pořádku.Odpočinkový film-paráda..(28.3.2010)

• elle

Přiznávám se, že si to až tak nepamatuji, ale mělo to zajímavé momenty. Bylo to dost zajímavé na to, podívat se na to do konce, ale ne zas tak, abych se k tomu vracela. Zejména nejde o adaptaci románu Robinsona Crusoe, ale má to (pokud si pamatuji je to v příběhu jasně řečeno) být příběh o muži jehož příběh inspiroval slavnou knihu. Tedy příběh podle skutečné události. Nakolik je to věrným zachycení příběhu onoho námořníka nevím, ale pochybovala bych o tom, protože příběh, který Defoa inspiroval, byů o Alexandru Selkirkovi, který byl na ostrově vysazen a strávil tam 4-5 let. Nicméně nápad s reáným příběhem, dal tvůrcům značnou tvůřčí svobodu.(19.8.2007)

• - Robinson Crusoe není vymyšlený příběh, skutečně se stal. Daniel Defoe ale některé okolnosti pozměnil, například jméno hrdiny, který se jmenoval Alexander Selkirk. Ten byl vysazen na ostrově Juan Fernandez, kde strávil 4 roky a 4 měsíce (1704-1709). V románu pobyl na ostrově 28 let. (M.B)

• - Po velké bouři, kdy odplave loď, následuje záběr na východ slunce, přičemž je na levé straně cedule s nápisem "NO". (ROASTER)

• - Na začátku při souboji Robinsona (Pierce Brosnan) s Patrickem (Damian Lewis) má Patrick rozseklou tvář, ale při každém záběru je rána jiná. Je méně krvavá než předtím nebo v menší než v dalším záběru. (Jimmy15)