Navždy mladý

Forever Young

Navždy mladý

Dobrodružný / Romantický / Sci-Fi / Komedie

USA, 1992, 102 min

„Vyzeráš ako tapeta.“ Hororový kráľ Steve Miner (WARLOCK, producent prvého PIATKU TRINÁSTEHO a režisér druhého a tretieho, horor DOM atď) a hororová kráľovná Jamie Lee Curtisová (HALLOWEEN 1 - 2, MODRÁ OCEĽ, HMLA) sa stretli v spoločnom filme. A prekvapivo sa nejedná o horor (tým bolo až ich druhé stretnutie, fantastický HALLOWEEN: H20 z roku 1998), ale o romantickú komédiu s melodramatickou sci-fi zápletkou. Síce má logické dierky až piepasti (prečo hrdina namiesto seba nezmrazil svoju lásku?), ale limonádový výplach je nakrútený tak pekne a herci sú takí fajn (šarmantný švihák Mel Gibson, zlatý Elijah Wood), že priemerný scenár neprekáža. P.S. Počas nakrúcania skoro ráno Gibson, povestný kanadskými žartíkmi, zaklopal na Curtisovej dvere v halloweenskej maske a s nožom v ruke.(23.10.2004)

Velmi prijemny a povedeny snimek vypravejici pribeh zkusebniho pilota Daniela, kteremu se jeho zena po autonehode propadne do hlubokeho komatu a nikdo nevi kdy a zdali vubec se z neho probudi zpet k zivotu. Pro Daniela je jediniym moznym vychodiskem z teto tragicke situace nechat se zmrazit pomoci supertajneho experimentu, ktery zkouma jeho blizky pritel. Tento vyzkum je vsak v jakemsi stadiu testovani a nikdo nedokaze zarucit Danielovi zdali ho dokazi po zmrazeni probudit a jestli bude po probuzeni v poradku jako drive. Mel Gibson predvadi svuj standart, ktery nikterak nevybocuje z jeho jinak vynikajiciho herectvi. Dale me velmi potesila Jamie Lee Curtis, ktera hraje mamu Elijahovi Woodovi coby malemu klukovi Natovi, ktery Danielovi po probuzeni ze staze za pomoci velke nahody pomuze opet se postupne dostat do zivota ve svete nez jaky znal Daniel pred 50 lety.(18.3.2005)

• Sarkastic

Originální myšlenka? Dobré herecké obsazení? Dojemný příběh? Na mě to působí moc přeslazeně (ale uznávám, že jsou mnohem horší romantické filmy). Z hereckých výkonů mě žádný nezaujal-nemám nic proti Gibsonovi, je to kvalitní herec, ale tady nedostl pod "ruce" pořádnou látku; stejně tak v případě Wooda, kterého jsem již viděl v dětské roli ve snímku Good Son, kde měl příležitost ukázat své herecké schopnosti podstatně víc. Původně jsem chtěl hodnotit průmerem, ale ta závěrečná uhozená scéna mě opravdu naštvala a docela mi zkazila dojem z filmu (njn, typicky americký). 2*, doporučuji jen těm, kteří buď hltají romantické filmy, anebo se jim líbí Mel.(27.4.2008)

Jako romantický film to nebylo špatné, ale kdyby šla právě ona romantika do pozadí a scénárista využil všechny možnosti, které mu sci-fi zápletka skýtala a samozřejmě režisér by to všechno dokázal udržet pohromadě, měli bychom tu dost možná kvalitní sci-fi, která by zaujala jistě více než romantická poloha filmu, jehož děj do druhého dne stejně zapomenete.(26.3.2005)

V mládí jsem tenhle film měl v oblibě, i dodnes mi film nevadí. Příběh je geniální - škoda, že neměl více nápadů. Herecký výkon od Mela Gibsona byl skvělý. Tento film byl prostě natočen takhle a lepší už být nemůže. I v té době malý Elijah Wood mě zaujal. Dobrodoružná romantická komedie, který minimálně za 1 shlédnutí stojí. Takže mé hodnocení je 64% = ***(19.11.2012)