Navždy mladý

• slovenský

Navždy mladý

Dobrodružný / Romantický / Sci-Fi / Komedie

USA, 1992, 102 min

„Uvidíme se později…“ Dezorientovaný „cizinec“, dítě z neúplné rodiny, se kterým se spřátelí, záhadná nemoc, útěk před pronásledovateli a šťastné shledání - už jen scházelo, aby defrostovaný E.T. Gibson proletěl s B-25 Mitchell před siluetou Měsíce.. Ta podobnost tam je, stačí se podívat na jméno autora scénáře, akorát, že Miner není Spielberg... Jako prostředek k tomu, aby si tatínek pospal a maminka poplakala, však naprosto dokonalé. Zadržujíc u konce hrachy jsem usilovně přemýšlel, jestli je slovo „doják“ odvozeno od přídavného jména „dojemný“, či od slovesa „dojit“, protože stačilo málo a ti poletující rackové a maják na pozadí se změnili na zkušené zaměstnankyně romantického kravína a mé slzné kanálky na výkonné dojnice. Jinak maskéři se asi s odstupem času diví, že udělali 85-letého Mela zachovalejšího, než jak nyní před prahem šedesátky vypadá. Holt, pleťový faktor chlastu..(6.6.2013)

Přijít nenahraditelně o nějakých pár desítek let života, je velice tragické, a hlavní hrdina to překousne s velkým klidem. Docela se mu i divím, já být na jeho místě, tak mám poněkuď větší vztek....Kdyby to nebyl americký film, tak by to jistě mělo poněkud jiný průběh, nicméně je to filmový počin z hoolywoodu, a tak jistě nikoho nepřekvapí optimistický konec.(26.3.2007)

zrovna se na to dívám, Ještě nikdy jsem to neviděla. Mladý Mel Gibson je fešák a Jamie Lee Curtis to sluší taky. a Elijah Wood je úžasné dítko. Nemůžu hodnotit, ohodnotím na konci. Zatím takové příjemné pokoukání. Jen mi vadi dabing u Elijaha Wooda, přijde mi moc "starý".//tak pěkné, koukatelné, příjemné a konec dojemný. Mel jako staroušek je k sežrání a asi i pod vlivem půl litru červeného dávám čtyři hvězdy :-).(13.8.2011)

Jak je možné, že tento snímek mi tak dlouho unikal? Viděl jsem ho až o Štědrém dnu roku 2011. A musím říci, že se mi to prostě líbilo. Překvapuje mě nízké hodnocení. Proč? Vždyť je to příjemný film na na odreagování. Nemyslíte? Myšlenka filmu, někoho zmrazit a probudit ho po nějaké době je vynikající nápad, a tak jsem rád, že ji scénáristé "předvedli". Gibson zde dokazuje, že je opravdu herec s velkým H. Elijah je zde k nakousnutí. I ostatní herecké výkony potěšily. A pamatujte: Láska je opravdu věčná. Hodnotit nemohu jinak, než čtyřmi hvězdami.(25.12.2011)

Pěkný film, ale je trochu kýčovitý. Gibson hraje dobře a jeho herecká partnerka je vedle něj až nevýrazná. Zpočátku má film velký náboj. Domnělá smrt milované ženy způsobí, že elitní pilot požádá svého přítele a vědce v jedné osobě, aby byl na rok zmražen, ačkoliv se jedná o neprobádaný experiment, přece jen ke zmrazení dojde, ale hrdina se probouzí po dlouhé hybernaci až za 50 let, kdy se seznamuje s tehdy malým a talentovaným Elijah Woodem, který mu bude průvodcem v neznámé budoucnosti. Jenže tady moc scénář nezapracoval a přišlo mně, že se muž z jiné doby až překvapivě snadno orientoval v moderním prostředí a nebyl novodobou technikou příliš zaskočen. Ovšem romantika a kýčovitost filmu rozhodně nechybí a to vše je podbarveno tklivou hudbou zesnulého Jerry Goldsmithe, a až se dvojice, kterou dělí velký časový skok, jako zestárlá znovu setká v zapadajícím slunci, tak jedno oko nezůstane suché. Jenže hrdina zestárne na 80 letého starce, a kdyby scenáristé nechali ještě chvíli Gibsona mladého, asi by to bylo zajímavější setkání. Dojemný příběh plný slzopudných scén, pro citlivé diváky, můžu jenom doporučit.(12.12.2010)

• - Ve scéně, kdy Daniel (Mel Gibson) poprvé sleduje televizi, se v reklamě na cvičební stroj objeví Suzanne Somers. (korbitch22)