Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Odvážný zkušební pilot Daniel McCormick sice miluje půvabnou Helen, ale nemá odvahu požádat ji o ruku. Když je po jednom z jeho nepovedených pokusů dívka sražena náklaďákem a půl roku se neprobírá z kómatu, obrátí se zoufalý Daniel na přítele, vědce Harryho Finlaye, pracujícího na tajném vládním experimentu s hibernací. Požádá ho, aby ho na rok zmrazil, protože se nemůže dívat, jak jeho milovaná pomalu umírá. Když uléhá do hibernátoru, píše rok 1939. Místo jednoho roku však stráví mimo tento svět více než padesát let a probudí se jen náhodou v roce 1992, když chlapci Nat a Felix, hrající si v polozapomenutém vojenském skladu, nevědomky otevřou mrazicí box, čímž zahájí proces probouzení. Zmatený Daniel brzy pochopí, že prospal půl století. Svět se změnil, Harry zmizel a jeho historce nikdo nevěří. Vyhledá proto Nata, který ho v knihovně seznámí se vším, co zameškal, a seznámí se také s jeho matkou, zdravotní sestrou Claire. Zachrání ji před útokem bývalého milence a přijme její nabídku, aby zatím bydlel u ní. Pokračuje v pátrání a najde Harryho dceru, která mu řekne, že otec už nežije, a předá mu jeho deníky. Z nich se Daniel dozví, že Helen dodnes žije, ale také že vedlejším účinkem hibernace je rychlé stárnutí, kterým tělo dohání ztracené roky. První účinky už se na Danielovi začínají projevovat. Zatímco armáda zjistí, co se stalo, a začne po muži z minulosti pátrat, Daniel se rozhodne najít svou Helen. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (159)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Co se proboha za těch padesát let stalo ??" Skvělá romantická záležitost z pera J.J. Abramse, tentokráte scénáristy, kde jsou cíleně naivní scifi prvky odsouvány do pozadí, když pouze sledujeme dojemný příběh nešťastného muže, který ztratil svoji životní lásku, ještě než ji stihnul požádat o ruku.. Mel Gibson je skvělý v nezvykle civilní a umírněné poloze, právě jeho postava kontrastuje v porovnání s ostatními a umně dokresluje, jak moc se musel Daniel McCormick, zásadový muž ze staré školy, cítit hrozně osamělý a ztracený v naprosto neznámé době navíc bez přátel.. Jamie Lee Curtis i mladičký Elijah Wood si také odehrají svůj obvyklý standard. Krásná a sentimentální hudba Jerryho Goldsmithe se hezky poslouchá, zejména v závěru zesiluje očekávaný slzopudný happyend.. Pro mě naprosto srdeční záležitost.. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Jamie Lee Curtisová je vynikající herečka (viz 'Záměna' nebo 'Ryba jménem Wanda'), ale ona ani Mel Gibson tady nemají o čem zajímavém hrát. Chcete-li vidět dobrý film o nesmrtelnosti, podívejte se na 'Smrt jí sluší'. Chcete-li romantickou komedii s Melem Gibsonem, doporučuji 'Po čem ženy touží'. Bažíte-li po hibernaci, vyberte si mezi 'Hibernatem' a 'Spáčem'. Ale tenhle film je ztráta času. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Vyzeráš ako tapeta.“ Hororový kráľ Steve Miner (WARLOCK, producent prvého PIATKU TRINÁSTEHO a režisér druhého a tretieho, horor DOM atď) a hororová kráľovná Jamie Lee Curtisová (HALLOWEEN 1 - 2, MODRÁ OCEĽ, HMLA) sa stretli v spoločnom filme. A prekvapivo sa nejedná o horor (tým bolo až ich druhé stretnutie, fantastický HALLOWEEN: H20 z roku 1998), ale o romantickú komédiu s melodramatickou sci-fi zápletkou. Síce má logické dierky až piepasti (prečo hrdina namiesto seba nezmrazil svoju lásku?), ale limonádový výplach je nakrútený tak pekne a herci sú takí fajn (šarmantný švihák Mel Gibson, zlatý Elijah Wood), že priemerný scenár neprekáža. P.S. Počas nakrúcania skoro ráno Gibson, povestný kanadskými žartíkmi, zaklopal na Curtisovej dvere v halloweenskej maske a s nožom v ruke. ()

petrce 

všechny recenze uživatele

Podařený romantický film se sci-fi pozadím. Jednoduchý příběh o velmi silné lásce, která donutí skvěle hrajícího Mela Gibsona nechat se dokonce zmrazit, aby mohl později žít s milovanou ženou, která zůstala po srážce autem v kómatu...Roztomilý výkon malého Elijah Wooda. Pohodový film který je jak stvořený na chmurné podzimní večery... ()

Decker 

všechny recenze uživatele

Velmi prijemny a povedeny snimek vypravejici pribeh zkusebniho pilota Daniela, kteremu se jeho zena po autonehode propadne do hlubokeho komatu a nikdo nevi kdy a zdali vubec se z neho probudi zpet k zivotu. Pro Daniela je jediniym moznym vychodiskem z teto tragicke situace nechat se zmrazit pomoci supertajneho experimentu, ktery zkouma jeho blizky pritel. Tento vyzkum je vsak v jakemsi stadiu testovani a nikdo nedokaze zarucit Danielovi zdali ho dokazi po zmrazeni probudit a jestli bude po probuzeni v poradku jako drive. Mel Gibson predvadi svuj standart, ktery nikterak nevybocuje z jeho jinak vynikajiciho herectvi. Dale me velmi potesila Jamie Lee Curtis, ktera hraje mamu Elijahovi Woodovi coby malemu klukovi Natovi, ktery Danielovi po probuzeni ze staze za pomoci velke nahody pomuze opet se postupne dostat do zivota ve svete nez jaky znal Daniel pred 50 lety. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (6)

  • J.J. Abrams prodal scénář k tomuto filmu za 2 miliony amerických dolarů s původním názvem „The Rest of Daniel“. (Chevees)
  • Ve scéně, kdy se Claire (Jamie Lee Curtis) chystá jít na večeři se svým přítelem, řekne že má obrovský hlad. Přitom před pár minutami večeřela společně s Danielem (Mel Gibson) a se svým synem Natem (Elijah Wood). (PlayEasy)

Reklama

Reklama