Navždy mladý

Forever Young

Navždy mladý

Dobrodružný / Romantický / Sci-Fi / Komedie

USA, 1992, 102 min

Jak je možné, že tento snímek mi tak dlouho unikal? Viděl jsem ho až o Štědrém dnu roku 2011. A musím říci, že se mi to prostě líbilo. Překvapuje mě nízké hodnocení. Proč? Vždyť je to příjemný film na na odreagování. Nemyslíte? Myšlenka filmu, někoho zmrazit a probudit ho po nějaké době je vynikající nápad, a tak jsem rád, že ji scénáristé "předvedli". Gibson zde dokazuje, že je opravdu herec s velkým H. Elijah je zde k nakousnutí. I ostatní herecké výkony potěšily. A pamatujte: Láska je opravdu věčná. Hodnotit nemohu jinak, než čtyřmi hvězdami.(25.12.2011)

Film som videl dávno, ešte v dobách VHS a dosť mi toho vypadlo z hlavy, tak som si povedal, že si dám reprízu. Film má tri hlavné tromfy- M. Gibsona, lákavý príbeh a hudbu J. Goldsmitha. Príbeh je vždy základ, a to je aj dôvod, prečo film dostáva priemerné hodnotenie, jednoducho nebol naplno využitý. Potenciál však bol. Príbeh lásky ok, ale niečo tomu chýba. Úvod dobrý, prostredná časť nedostatočne využitá, dal by som trochu viac priestoru rozdielom medzi jeho dobou a "súčastnosťou" v ktorej sa ocitol a najhoršie z toho vyšiel dosť presladený záver. Na pozretie fajn. 60%.(10.1.2016)

Řekla bych, že název snímku je mírně řečeno zavádějící - což emotivní příběh zkušebního pilota Daniela McCormicka záhy odhalí. Vždycky na mě působil převelice depresivně. I když to nedává najevo, má v sobě zakódovaný bezbřehý smutek, znásobený tíhou nenávratně ztracených padesáti let. Škoda, že je potenciál zápletky využitý jen tak na 50%, neboť sci-fi námět sice nenápadně, leč zároveň dosti bezohledně vytěsňuje ne zcela zvládnutá romantická linie - myslím tu vedlejší, která se týká zdravotní sestry Claire ... a jejího doktora. P.S.: ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Vážně si TAKHLE představujete happy-end ?!?(9.10.2014)

Opravdové zklamání. Po přečtení úvodu pro film jsem si říkal, tohle může být opravdu dobrý. Po shlédnutí opravdové zklamání. Po bližším prozkoumání zjistíme, že to je opravdu nereálně zpracovaná Sci-fi komedie, kdy ani při největším zasnění, nelze přehlídnout všechny nedostatky ve scénáři. Jeden z nejhorších filmů Mela Gibsona, co jsem viděl. Škoda . Zajímavosti: * Ve scéně, kdy Daniel (Mel Gibson) poprvé sleduje televizi, se v reklamě na cvičební stroj objeví Suzanne Somers. Moje hodnocení: 50 %(27.12.2011)

Podařený romantický film se sci-fi pozadím. Jednoduchý příběh o velmi silné lásce, která donutí skvěle hrajícího Mela Gibsona nechat se dokonce zmrazit, aby mohl později žít s milovanou ženou, která zůstala po srážce autem v kómatu...Roztomilý výkon malého Elijah Wooda. Pohodový film který je jak stvořený na chmurné podzimní večery...(14.10.2009)

• - Ve scéně, kdy Daniel (Mel Gibson) poprvé sleduje televizi, se v reklamě na cvičební stroj objeví Suzanne Somers. (korbitch22)

• - Ve scéně, kdy se Claire (Jamie Lee Curtis) chystá jít na večeři se svým přítelem, řekne že má obrovský hlad. Přitom před pár minutami večeřela společně s Danielem (Mel Gibson) a se svým synem Natem (Elijah Wood). (PlayEasy)

• - J.J. Abrams prodal scénář k tomuto filmu za 2 miliony amerických dolarů s původním názvem „The Rest of Daniel“. (Chevees)