Reklama

Reklama

Sedmilhářky - Série 2

(série)
Trailer 2
Drama / Krimi
USA, 2019, 5 h 33 min (Minutáž: 44–54 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Režie:

Andrea Arnold

Předloha:

Liane Moriarty (kniha)

Scénář:

David E. Kelley

Kamera:

Jim Frohna

Hudba:

Sam Williams

Hrají:

Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Laura Dern, Adam Scott, Zoë Kravitz, Meryl Streep, Iain Armitage, Darby Camp, Merrin Dungey (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(7)

Obsahy(1)

Seriál Sedmilhářky, v jehož hlavních rolích excelují Reese Witherspoonová, Nicole Kidmanová, Shailene Woodleyová, Laura Dernová, Zoë Kravitzová a Meryl Streepová, se vrací na HBO se svou druhou řadou. Na první pohled se v poklidném přímořském městečku Monterey v Kalifornii nic nezměnilo. Matky jsou nadále bezmezně milující, otcové podporující, děti rozkošné a domy stejně honosné. Ovšem po událostech na benefiční akci základní školy už nic není jako dřív. Městečko se vzpamatovává z šoku a členky "montereyské pětky" - Madeline, Celeste, Jane, Renata a Bonnie – se společnými silami snaží dát své rozpadlé životy znovu dohromady. Nová série zkoumá zhoubnost lží, odolnost přátelství, křehkost manželství a samozřejmě také krutou daň rodičovství. Vztahy se budou rozpadat, důvěra vezme za své a objeví se nové šrámy nejen na těle, ale i na duši. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (81)

Spiker01 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ačkoliv jsem před dvěma lety u první sezóny básnil o tom, jak bych se do městečka Monterey rád vrátil, tak když se tak stalo to vnímám tak, a jak tak koukám po ohlasech budu v menšině, že zbytečnější epilog k prvnímu dobrodružství už jsem dostat nemohl. Na rozdíl od minula, tedy typického slowburneru, který všem uškvařil hlavy v posledním díle, se tentokrát pořád něco už od začátku. Linky celé montereyské pětky jsou pečlivě vykalkulovány, každá z nich řeší nějakou obrovskou životní indispozici, až mi to přišlo přehnané a neuvěřitelné, že se najednou všechno sype jako domeček z karet. U finále jsem jsem si dokonce říkal, co se to sakra děje, kde je krucinál to doznění z finále předchozího...a zabrala na to až poslední scéna. I přesto, že mě tentokrát příběh extra neohromil, pořád jsem se poměrně dobře bavil, i když si nemohl pomoci a tentokrát je o úroveň až dvě slabší. Vlivem matematiky nakonec 4 hvězdy, ale bylo to těsné. Svůj díl na tom nese i nejikoničtější posila druhé série, nesmrtelná Meryl Streep, jež ovšem bytostně nesnáším a je mi jasné, že si vlivem té masy obdivovatelů uzme ty nejprestižnější ceny. PS : Vliv změny na postu režiséra (Andrea Arnold) skutečně nebyl znát. Posléze vylezlo na světlo, že byla režisérka po dotočení odejita a finální střih měl na triku dvorní režisér HBO Jean-Marc Vallée. Ať už tak či tak, obě sezóny jsou si stylem vyprávění rovné jako vejce vejci, rozdíl je pouze v kvalitě příběhu..Trojku už prosím ne. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ve 2. sérii se připojila Meryl Streep, její postava posloužila jako zrcadlo minulých událostí a vrcholná soudnička potvrdila, že sledujeme klasickou práci Davida E. Kelleye. Kelley je skutečně na tom soudnictví závislý, pamatujete na Advokáty, Ally McBealovou nebo na Kauzy z Bostonu? Však Kelley udělal soudničku i z Wonder Woman v roce 2011... Ale nebylo to tak špatné. Napětí by se dalo krájet, sympatie k hlavním hrdinkám se ještě více upevnily. Jen si určitě nemyslím, že případná 3. série by přinesla cokoli nového. ()

Reklama

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Finále, jak se patří. Zatímco první řada (10/10) jela na zdrcující emocionální odhalení v závěru, ve druhé se skoro až perverzně protahují jednotlivé linky dál (Meryl jako milá babička klukovi, který je produktem znásilnění spáchaného jejím synem, je hodně velký WTF), na druhou stranu tak máme šanci sledovat, jak se postavy pod tíhou té hlavní lži lámou a ven začínají prosakovat i věci, o kterých bychom se jinak nikdy nedozvěděli (tady exceluje pro změnu zase Reese). Svým způsobem je to zábavnější, přitom je jasné, že ačkoliv se nová režisérka snažila přinést do seriálu něco nového, výsledný produkt prošel značným editem producentů v čele s Kelleym, takže to vypadá a tváří se úplně stejně jako první série. Po stránce emocí mě druhá tolik nesejmula, na druhou stranu je to tak skvělá tečka, že by mi asi bylo líto, kdyby nikdy nevznikla. Další pokračování už ale vážně netřeba. P. S. Nicole v soudní síni fenomenální. Miluju ji. A kam se hrabe proces z Černobylu. 8/10 ()

JitkaCardova 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Překvapeně koukám, že si pro jednou můžu ušetřit vlastní analýzu. Víceméně (sic!) bych se pokoušela zformulovat tutéž kombinaci základního zklamání a dílčích okouzlení, jak je tu vypsal uživatel Spiker01, samozřejmě až na tu jeho ryze soukromou zášť vůči Meryl Streep, kterou nesdílím. ***** Dál už jen několik dílčích poznámek. K tomu podrazu, který Kelley s Valléem ušili na režisérku, když se na ni domluvili, ve finále jí ve správnou chvíli sebrali dohled nad konečnou podobou série a všechno si to přestříhali, předělali a zprodukovali podle svých představ a proti dohodě, už jsem vyplakala do Deníčku. Po shlédnutí dvojky musím říct, že stejně vnímám proti jedničce citelný rozdíl v režii, kameře, střihu, sekvencování i celkové výstavbě mindfucků a struktury příběhu, a Andreu Arnold tam zároveň necítím - a na škodu je obojí. Nevyšla jim ani ryba, ani rak. Buď si to měli chlapi natočit zase sami, až na to najdou ve své honbě za vyděláváním čas, nebo to nechat v rukou jí tak, jak to slíbili. Ale je zřejmě pořád ještě v řádu mužského světa, který filmovému průmyslu vládne, že k tomu ve skutečnosti neměli odvahu, chtěli jenom pořádně vydělat a dosáhli toho i násilím na autorce a podvodem na divácích. Je příjemnou ironií, že i druhá série přitom názorně předvádí, že i na ně dojde a jednou se nějaká nerespektovaná obětavá ženská nasere a vezme na ně a jejich hračky a lži pomyslnou baseballku jako Laura Dern a všechno jim to rozmydlí. Dost by mě zajímalo, jestli je tohle vyústění dvojky u nich projevem takové sebeironie, nebo takové bohorovně ješitné samolibosti. Těžko rozhodnout. ***** PS: Meryl Streep tu manipulativní mrchu skrývající se za starostlivou tchýni a zablokovanou, zdeptanou matku (že její postava nebyla ani jedno, myslím jasně dokazuje scéna, kdy svému právníkovi chladně a zamyšleně vysvětluje, že v té soudní při o svěření dětí do péče je jí úplně jedno, že se s tak špinavým přístupem definitivně připraví o případnou lásku obou dětí - že je chce dostat za každou cenu, nějaká láska je jí ukradená) zahrála tak přesvědčivě, až jsem se s hrdinkami propadala do stavů naprosté bezmoci a v duchu žehnala světu, že v reálném světě stojí Meryl Streep na světlé straně síly, protože kdyby ne, tak s námi se všemi byl neodvratně už dávno ámen. ;) *~ ()

Fr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„CHCI VĚDĚT, CO SE TÉ NOCI STALO…“ /// Montereyská pětka řeší další problémy. Manželská krize, soud o opatrovnictví, bankrot, vyrovnání se znásilněním, se zabitím… Navíc je tady Perryho matka a prudí a prudí… Série plná ženskejch problémů (jakože je to víc pro ně), plus ten s mrtvým Perrym, do čehož furt reje Meryl Streep. Otravná je Celesta, později i Meryl a vlastně většina z těch bab je zralá na přesdržku. Vím, takovej je život, ale proto s nikým takovým nežiju a ty jejich osudy na tak dlouhým prostoru mě neberou. Začne mě to bavit až ke konci šestýho dílu. Tam je to rozumný drama. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Tíží tě svědomí (a je jedno co jsi provedla!). 2.) Tchýně mi jde po dětech. 3.) Thx za titule “need4seed“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Galerie (191)

Zajímavosti (1)

  • Česká herečka Alena Doláková se účastnila konkurzu na roli servírky do druhé série. Nebyla ale vybrána. (hansel97)

Související novinky

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

S blížícím se Silvestrem vám tradičně přinášíme hlasování TOP uživatelů ČSFD.cz za nej filmy a seriály uplynulého roku. Jaké jsou jejich "topky" i s krátkým shrnutím názoru můžete vidět níže. Z filmů… (více)

Reklama

Reklama