Sedmilhářky - Série 2

(série)
Trailer 2
USA, 2019, 5 h 33 min (Minutáž: 44–54 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Andrea Arnold

Předloha:

Liane Moriarty (kniha)

David E. Kelley

Jim Frohna

Sam Williams

Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Laura Dern, Adam Scott, Zoë Kravitz, Meryl Streep, Iain Armitage, Darby Camp, Merrin Dungey, Ivy George (více)

VOD (1)

Epizody(7)

Seriál Sedmilhářky, v jehož hlavních rolích excelují Reese Witherspoonová, Nicole Kidmanová, Shailene Woodleyová, Laura Dernová, Zoë Kravitzová a Meryl Streepová, se vrací na HBO se svou druhou řadou. Na první pohled se v poklidném přímořském městečku Monterey v Kalifornii nic nezměnilo. Matky jsou nadále bezmezně milující, otcové podporující, děti rozkošné a domy stejně honosné. Ovšem po událostech na benefiční akci základní školy už nic není jako dřív. Městečko se vzpamatovává z šoku a členky "montereyské pětky" - Madeline, Celeste, Jane, Renata a Bonnie – se společnými silami snaží dát své rozpadlé životy znovu dohromady. Nová série zkoumá zhoubnost lží, odolnost přátelství, křehkost manželství a samozřejmě také krutou daň rodičovství. Vztahy se budou rozpadat, důvěra vezme za své a objeví se nové šrámy nejen na těle, ale i na duši. (HBO Europe)

Trailer 2

Lachtaan

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ze začátku jsem si to nechtěl po tom absolutním opojení první řadou připustit, ono se ale opravdu mírně polevilo a místo ústředních linií mě zajímaly spíše ty postranní, viz konflikt mezi Edem a Madeline. Kdyby se příběh, který je dle všech zvěstí na internetu již nejspíše nadobro uzavřený, soustředil více na následky konce první série a ne na trochu nucenou vsuvku s rodinnými problémy postavy Zoë Kravitz, byl bych mnohem vděčnější. ()

Topco

Vďaka réžii Andrey Arnold som si to užil ešte viac ako jednotku (samozrejme, Meryl je herecký upgrade ako bič). Lepšie využitie prírodných motívov, soundtracku a ten strih! Výhrady mám akurát k finále (SPOILER: kde som neuveril obratu v súdnom procese či plážovému happyendu v Reesinom manželstve) , inak veľká spokojnosť. 4,5* ()

hroubek

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S02 - Dvakrát do stejné řeky nevkročíš. První řada Sedmilhářek mě přišla krásně uzavřená, a svým způsobem jsem nepotřeboval a ani nechtěl další nadstavbu. Tak, nějak jsem cítil, že to není potřeba a seriálu to spíše uškodí. A teď po konci druhé řady jsem rád, že mohu říci, že jsem se spletl. Druhá řada Sedmilhářek je velmi povedená a krásně se jí povedlo navázat na první, a hezky a celkem přirozeně jí rozšířit o další rozměr. Tvůrci parádně pracují s postavy, s atmosférou a taky příběhem, který vychází ze zvratů z minulé série. Navíc se, už tak k nabušenému hereckému obsazení přidala skvělá Meryl Streep, jenž si krade desítky scén pro sebe. Druhá řada má skvělé tempo a poslední epizody umí tnout do živého. Ze začátku je to správně pomalejší, a buduje se atmosféra, aby to pak v následujících dílech parádně gradovalo, k zajímavému finále. Po herecké stránce je to skvělá práce od každé herečky, a trochu zamrzí, že žádný z herců, nemá tak dobře napsanou postavu. Druhá série Sedmilhářek mě sedla a bavila mě, a já budu herečkám držet palce, aby za své výkony získaly co nejvíce cen. 8,5-9/10 ()

VanTom

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Série 2 přirozeně navazuje a rozvíjí osudy a vztahy "montereyské pětky", kterou dohání jejich sdílená lež, nejde tedy v žádném případě o nucený druhořadý přílepek. Velké pozitivum představuje nová postava Perryho matky v podání Maryl Streep, vlezlé a úlisně dolující pravdu, avšak pochopitelné a nikoliv jednoznačně negativní. Herecké výkony a filmové parametry obecně opět dosahují naprostého TOP, za vypíchnutí nade všemi pak stojí těkavá střihová skladba; snad jen samotný závěr se v intenzitě a síle nemůže s tím minulým rovnat. ()

BoredSeal

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá série mě bavila o něco víc než první. Příběhové linky byly zajímavé a celkem nevyzpytatelné předem narozdíl od hlavního tématu jedničky; konečně se odstranily stupidní rušivé vložky s ostatními obyvateli Monterey a sérii překvapivě obohatil skvostný záporák v podobě Meryl Streep, která si zahrála něco mimo svojí obvyklou škatulku a zahrála to trefně. I když mě stále unavuje pohled na nepřirozeně omlazovanou Kidmanovou (do čehož by teoreticky její postava možná investovala), většina hereček hraje dobře. Klasicky z celé party opět nejlepší super hysterka Renata (Laura Dernová), na jejíž další záchvat jsem se hodně těšil. Netuším, jaké další osudy by postavám přinesla třetí série a jestli to nebude trapas, ale určitě na ní budu zvědavý. ()

• Česká herečka Alena Doláková se účastnila konkurzu na roli servírky do druhé série. Nebyla ale vybrána. (hansel97)

Související novinky

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

S blížícím se Silvestrem vám tradičně přinášíme hlasování TOP uživatelů ČSFD.cz za nej filmy a seriály uplynulého roku. Jaké jsou jejich "topky" i s krátkým shrnutím názoru můžete vidět níže. Z filmů… (více)