Sedmilhářky - Série 2 (série)

Drama / Krimi

USA, 2019, 5 h 33 min (Minutáž: 44–54 min)

Dva roky jsem se druhé řady bál. Evidentně naprosto zbytečně. Andrea Arnold s lehkostí dosahuje kvalit předchozí řady a dává ještě více prostoru nejtalentovanějším seriálovému obsazení za poslední dobu. Skvěle vystavěný dramatický rozjezd , kterému až tak neublížila absence šablony "kdo umřel" z minulé řady a hlavně skvělý rozvoj a dokreslení vedlejších postav - Bonnie a Renata. Herecky excelují fakt všichni, ale show pro mě opět ukradla Nicole Kidman spolu ze záporačkou Meryl. Více nenávidění hodnou postavu, aby člověk pohledal.(23.7.2019)

Ve 2. sérii se připojila Meryl Streep, její postava posloužila jako zrcadlo minulých událostí a vrcholná soudnička potvrdila, že sledujeme klasickou práci Davida E. Kelleye. Kelley je skutečně na tom soudnictví závislý, pamatujete na Advokáty, Ally McBealovou nebo na Kauzy z Bostonu? Však Kelley udělal soudničku i z Wonder Woman v roce 2011... Ale nebylo to tak špatné. Napětí by se dalo krájet, sympatie k hlavním hrdinkám se ještě více upevnily. Jen si určitě nemyslím, že případná 3. série by přinesla cokoli nového.(28.7.2019)

Klobouk dolů, jak si tvůrci poradili s pokračováním. Čekal jsem sled událostí z posledního dílu, a i když to tam vlastně je, není to zdaleka to nejdůležitější. Teď se do popředí dostávají vztahy po události, tolik pošramocené a spletité. A potom hlavně Meryl Streepová, kvůli které se tuhle druhou sérii určitě vyplatí sledovat, což lze s určitostí říct skoro o všech hlavních hrdinkách, (Kindman, Dern) které dávají tomuhle rýže ženskému seriálu s několika málo mužskými statisty v pozadí ten nezaměnitelný lesk a šmrnc.(23.7.2019)

Skvěle se navázalo na konec jedničky, (ne)oblíbené postavy jsou zpátky v plné parádě, a děj nepůsobí nuceně. Příběhově není nic vycucané z prstu, logika nedostává na frak. Pokud tedy nepočítám finální epizodu, kde se vyhrabávají kostlivci ze skříně asi stejně ležérně, jako když vám jinak kvalitní detektivka na jejím konci představí úhlavního vraha, kterým byl po celou dobu nevlastní bratr vyšetřujícího policisty, a jehož měli všichni za mrtvého - ale v šokujícím finále si poprvé za x hodin svých pět minut odehraje, a nerozlousknutelný případ je náhle vyřešen. Mno... což vážně nesnáším. Takže až na tenhle tvůrčí fail se naštěstí Sedmilhářky zase povedly, a jsou plné hořkosladkých psychologických (ne)pravd o lásce, vztazích, přátelství, manželství a rodičovství. To celé natočené tak drze, že je holt nelze nemilovat. Bude vás mrazit, budete se smát, budete fandit a nenávidět... a bude to zábava. Nepoznal bych rozdíl oproti minulé sezóně (viz. P.S.), takže za mě dobrý. P.S. Z bohužel neslavné HBO aférky o dvorní režisérce a dodatečně opětovně osloveném Valléem bude internet ještě dlouho živ. Může nás to mrzet, můžeme to nechápat, ale druhá řada teď prostě vypadá tak, jak vypadá.(23.7.2019)

Krásné spojení mezi první a druhou sérií. Příběhově je to trochu slabší, jelikož se opakuje to same dokola a jediný zajímavý bod je boj o opatrovnictví. Meryl Streep byla úžasným zpestřením seriálu a svojí postavu zvládla bravůrně zahrát. Byla jsem ráda za návrat ostatních postav. Není to tak dobré jako první série, ale rozhodně natolik kvalitní, že to baví a dá se na to koukat.(23.7.2019)

• - Česká herečka Alena Doláková se účastnila konkurzu na roli servírky do druhé série. Nebyla ale vybrána. (hansel97)