Sedmilhářky - Série 2 (série)

Drama / Krimi

USA, 2019, 5 h 33 min (Minutáž: 44–54 min)

Klobouk dolů, jak si tvůrci poradili s pokračováním. Čekal jsem sled událostí z posledního dílu, a i když to tam vlastně je, není to zdaleka to nejdůležitější. Teď se do popředí dostávají vztahy po události, tolik pošramocené a spletité. A potom hlavně Meryl Streepová, kvůli které se tuhle druhou sérii určitě vyplatí sledovat, což lze s určitostí říct skoro o všech hlavních hrdinkách, (Kindman, Dern) které dávají tomuhle rýže ženskému seriálu s několika málo mužskými statisty v pozadí ten nezaměnitelný lesk a šmrnc.(23.7.2019)

Dva roky jsem se druhé řady bál. Evidentně naprosto zbytečně. Andrea Arnold s lehkostí dosahuje kvalit předchozí řady a dává ještě více prostoru nejtalentovanějším seriálovému obsazení za poslední dobu. Skvěle vystavěný dramatický rozjezd , kterému až tak neublížila absence šablony "kdo umřel" z minulé řady a hlavně skvělý rozvoj a dokreslení vedlejších postav - Bonnie a Renata. Herecky excelují fakt všichni, ale show pro mě opět ukradla Nicole Kidman spolu ze záporačkou Meryl. Více nenávidění hodnou postavu, aby člověk pohledal.(23.7.2019)

Druhou série vlastně tak nějak nikdo nechtěl. A v tomto průmyslu platí jedno takové pravidlo, že i když se ždímá zlato, tak stejně z toho nakonec bude hnůj. Tady to mohlo být stejné. Proto do toho člověk šel vlastně tak nějak jako skeptik. Nicméně určitý standart pokračuje. Ten kdo četl zprávy a ví co se tak nějak děje, tak ví, že zde došlo i k menšímu podvodu na pozici režiséra, což jedna kapitola toho jak to umí být na nic. Nic nemění na tom, že seriál jako takový jaký ne všichni mohli čekat. Toto přišlo jako vycucané z prstu a ono to kupodivu vyšlo. Musíte si zvyknout na to, že to vlastně není úplná kravina a poté se dostanete na příjemnou vlnu. Pokračuje určitá symfonie skvělých hereckých výkonů ze strany žen. Seriál jako tento dokázal ukázat i sílou feminismu i bez toho aniž by to někoho štvalo nebo aby to bylo uměle vytvořené byznysem. A ono to fungovalo. Nyní to doplnila dokonalá Meryl. Obecně dochází k příjemné eskalaci, která poté dojde i k důstojnému finále. Je otázky jestli greedy byznys si neobjedná další sérii. Na jednu stranu asi vítanou, ale jednoznačně nepotřebné. Už toto byl krok do prázdna, ale ten vyšel. Dost výjimečně. Tomu gratuluji, ale risk zde zisk není ani za nic.(27.7.2019)

druhá řada se hodně snaží jít ve stopách té první a zachovat si většinu z její atmosféry.Bohužel v prvních cca 3 dílech se jí to nedaří úplně a docela často to bývá nuda.Těch útrpných pohledů je zkrátka moc.Pak ale přijde zlom a od poloviny zase všechno šlape jak má.Hlavní pětka si drží vysoký standard,ale tentokrát všechny válcuje Meryl Streep...80%(24.7.2019)

Ačkoliv jsem před dvěma lety u první sezóny básnil o tom, jak bych se do městečka Monterey rád vrátil, tak když se tak stalo to vnímám tak, a jak tak koukám po ohlasech budu v menšině, že zbytečnější epilog k prvnímu dobrodružství už jsem dostat nemohl. Na rozdíl od minula, tedy typického slowburneru, který všem uškvařil hlavy v posledním díle, se tentokrát pořád něco už od začátku. Linky celé montereyské pětky jsou pečlivě vykalkulovány, každá z nich řeší nějakou obrovskou životní indispozici, až mi to přišlo přehnané a neuvěřitelné, že se najednou všechno sype jako domeček z karet. U finále jsem jsem si dokonce říkal, co se to sakra děje, kde je krucinál to doznění z finále předchozího...a zabrala na to až poslední scéna. I přesto, že mě tentokrát příběh extra neohromil, pořád jsem se poměrně dobře bavil, i když si nemohl pomoci a tentokrát je o úroveň až dvě slabší. Vlivem matematiky nakonec 4 hvězdy, ale bylo to těsné. Svůj díl na tom nese i nejikoničtější posila druhé série, nesmrtelná Meryl Streep, jež ovšem bytostně nesnáším a je mi jasné, že si vlivem té masy obdivovatelů uzme ty nejprestižnější ceny. PS : Vliv změny na postu režiséra (Andrea Arnold) skutečně nebyl znát. Posléze vylezlo na světlo, že byla režisérka po dotočení odejita a finální střih měl na triku dvorní režisér HBO Jean-Marc Vallée. Ať už tak či tak, obě sezóny jsou si stylem vyprávění rovné jako vejce vejci, rozdíl je pouze v kvalitě příběhu..Trojku už prosím ne.(26.7.2019)

• - Česká herečka Alena Doláková se účastnila konkurzu na roli servírky do druhé série. Nebyla ale vybrána. (hansel97)