Africké savaně vládne ke spokojenosti všech zvířat král Mufasa. Právě se mu narodil syn Simba a celé království s radostí vítá nového následníka trůnu. Jen králův bratr Scar je touto zprávou nemile překvapen. Chce se sám stát králem a Simba je překážkou. Scar vymýšlí plán, jak se nenáviděného Mufasy a jeho synka zbavit. Dá příkaz, aby hyeny splašily stádo pakoňů a ti Simbu zadupali do země. Na poslední chvíli ho zachrání jeho otec, je ale zraněn a umírá. Prohnanému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout! A tak se Scar konečně dostane k moci. Simba si najde nové zvířecí přátele a vyroste do majestátné lví podoby. Mezitím země jeho otce strádá. Když v říši nastane hlad, vydává se mladá lvice hledat pomoc. Cestou narazí na Simbu a přemlouvá ho, aby se vrátil. Ten o tom nechce vůbec slyšet. Teprve opičák, který sloužil jeho otci, Simbu přesvědčí, že by měl zachránit říši krále Mufasy. (TV Nova)

Maynard.

Úžasná pohádka... Už je to spousta let, co jsem viděl Lvího krále. Spíš si pamatuju na PC hru, kterou sem měl (hned po Aladinoj) ve velké oblibě. A nikdy sem to bez cheatu nedohrál do konce, páč se mi nepodařil vyskákat ten zatracenej vodopád, ze kterýho se valily klády :o). Ale už to přebolelo :o). Co mě hodně dostalo, tak Mufasuv chamtivý a podlý bratr, který pro svůj vzestup na trůn udělal cokoli (a ta jeho písnička, tak to byl vstup do pekelný duše). Ostatní songy mě až tak nevzaly (páč to bylo zpívaný v češtině a to mi nějak nesedělo, takže příště určo in English). Další postava, kterou sem si oblíbil, tak skutečný král Mufasa, ze kterého moudro doslova pryští (teď vůbec nevím, esi takový slovo vůbec existuje :o), ale líbí se mi). Celkově podepřeno úchvatnou muzikou Zimmera, kterého není třeba představovat. Jojo, na tohle se kouká snadno a zapomene se aspoň na chvilku, jak je tenhle Svět krutej a nespravedlivej :o) ()

OughJay

Tak jsem konečně viděl Lvího krále. Na konci roku 2011. A ptám se - kam se v animákách poděla takováhle kvalita? Na starý Disneyovky se prostě to dnešní plitký 3D bahno nechytá. Lví král ukazuje, že pro nezapomenutelnej zážitek stačí 90 minut neodfláknutý 2D animace a chytlavej příběh, byť jednoduchej. Hakuna Matata :) ()

Sdoom

Tak po třech letech jsem si Lvího krále mohl vychutnat v plné obrazové a zvukové kvalitě, navíc v originálním znění, a tu čtvrtou hvězdičku musím přidat. Stále platí, že je to v podstatě jen pro děti, na druhou stranu příběh je místy docela temný, místy poučný a myslím, že má i dnes co dát. Hudba je výraznou složkou filmu, někdy vynikající, někdy spíš průměrná, ale celkový dojem je určitě dobrý. Co se týče animace, mám s ní místy trochu problém, není to prostě úplně tak můj šálek čaje. Na druhou stranu objektivně viděno, je opravdu kvalitní. Výsledné hodnocení jsou tak 4 hvězdičky, byť spíš s malým mínusem. (Blu-ray, orig.) ()

Babous

Lvího krále jsem viděl - pokud vím - teprve teď, ve dvaadvaceti a štve mě, že už to nemůžu vnímat dětskýma očima, protože takhle to je jenom lepší průměr. ()

Forsberg11

Vôbec prvý film. na ktorý som bol v kine. Pamätám si ako by to bolo zajtra. Rok 95, veľké očakávnia, nádherný príbeh, veľa sĺz, nadčenie po konci. Najlepšia rozprávka môjho detstva a kultový animák. Nič taká už potom nevzniklo... Ale asi to bude tá pani nostalgia. 100 %! ()

gutshoter

Čekal jsem poměrně dlouho, nicméně jsem konečně našel animák, který mě dostal. Malý, vyděšený Simba mi zůstane v paměti zřejmě napořád. ..A dabing? Absolutní bomba! ()

Gyrphos123

Tento animák jsem asi poprvé viděl až teď , ve svých 18ti letech (nejsem si jist, jestli někdy v dětství) a musím říct,že přestože je to perfektně hodnocené, věřím, že dětem se to líbit musí , to ano, ale pro mě to nebylo nic extra , asi to je tím , že jsem viděl už plno animáků podobných , které sice vyšly až po Lvím Královii , ale ze své hlavy to nevymažu. Co se týče hudby , v češtině mi to neznělo nijak pěkně, nebylo to chytlavé , znám lepší písničky v pohádkách. Moje hodnocení je na 3 hvězdičkách , kdybych hodnotil podle svých pocitů a zábavy, ale vzhledem k tomu , že to vyšlo před tolika lety, kdy v té době nebylo nic podobného , tak moje hodnocení bude tedy 4 hvězdy no . :) ()

herr_carter

"Dérs kám surenda, srů d rašaf deeeeej...". Lvího krále jsem viděl jednou v životě a brečel jak želva (pravda,jako malý kluk), i tak jej ale řadím automaticky na pozici nejlepšího animáku všech dob !...............moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Metal Lord

21 let....21 let mi trvalo, než jsem se na tohle konečně podíval. Jedna z legend Disneyho archivu, která zakončila éru klasické Disneyho tvorby. Je škoda, že tato éra již skončila, ačkoliv pokud by se nová éra držela úrovně nové verze Knihy džunglí, tak to jen vítám - už teď se těším na filmovou verzi Lvího krále. ()

Koda

Lví král je prostě král filmů, je to můj dosavadně nejoblíbenější film a nikdo jiný ho prostě nepřebije... ani kdyby to měl ty nejlepší efekty, písničky, zvraty a i kdybych brečel jak nejvíc mohl, vždy bych se vrátil k Lvímu králi. Vlastně díky tomuto filmu, jsem začal milovat všechny Disney filmy. Lví král je TOP, který bych vám dokázal odvyprávět se zavázanýma očima a nevynechal bych ani jednu scénku, a to myslím smrtelně vážně! Díky tomuto filmu jsem založil i můj Disney YouTube kanál, do kterého vkládám všechny scénky a písničky z Disneyovek. Tak a teď teda k tomuto klenotu. Stalo se vám někdy, že hned na začátku filmu dostanete husí kůži? Zabodnu šíp do srdce, že rozhodně budete z toho mít vyšpulenou pusu dokořán, protože písničky a soundtracky, které zde uslyšíte jsou neuvěřitelně epické a kouzelné a ne nadarmo je vyvedete z paměti, a pokud je zapomenete, tak Hakuna Matata vás vždy k nim přivede zpátky. Příběh, plný emocí, zábavných momentů, pravdy, epických songů, koloběhu života, pláče i nadějí to všechno zahrnuje film Lví král. Rozhodně si nenechte ujít i strhující muzikál tohoto filmu na Brodway, který rozhodně stojí jít na to aspoň 3x, protože každým kouskem najdete něco, co vás unese do oblak. Partička Timon a Pumbaa jsou též nezapomenutelní a slavný Rafiki, či Scar, hyenky Shenzi, Banzai, blázen Ed, do toho moudrý Mufasa.... nesmím zapomenout ani nejlepšího skladatele Hanse Zimmera, bez něj by nebyl tento klenot to pravé ořechové a hlavně sir Elton John! Can You Feel The Love Tonight, Circle Of Life... Lví král je prostě druhý šéf Mickey Mouse ale šéf, který je nezapomenutelný a věřím, že pokud svět se nezboří, tak tenhle film rozhodně bude nezapomenutelný a furt se bude o něm mluvit. Tohle je právě ten klenot filmů! Kdybych měl dát více hvězdiček, hned bych je utratil na tomto filmu. Bohužel CSFD je skromný a tak se musím spokojit POUZE s 5 hvězdičkami. ()

klúčik

V dobe keď tento film prišiel do kín , to bol film na ktorý sa húfne chodilo. Či malý, alebo veľký divák. Krásny príbeh a krásny film. 90%. ()

wikus

Jednoznačne moja naj rozprávka z dielne Walt Disney. Očarujúce prostredie, láska, napätie,zábava, humor.To všetko doplnené výbornou hudbou. Sú to prvky, ktoré niekedy dokonca neobsahujú ani hrané filmy, nie to animáky. Úchvatné. ()

Rudinsky

Animák, ktorý odštartoval novú éru Walta Disneyho. Prepracovaný, nádherne old schoolovo nakreslený (akvarelové scenérie proste milujem) s perfektnou hudbou. Jednoducho, je vo mne odmalička zakorenený a tak nemôžem inak, ako čistých 5. ()

see_sawandrew

Lví král je nádherná disneyovka pro děti i dospělé. Schématický scénář mu narozdíl od jiných animáků neubírá na kráse, protože kouzlo poztrácené příběhem je stokrát vynahrazeno hudbou a písničkami. Simba patří do srdce každého dítěte stejně jako Tlapka nebo patřičně mladší Nemo. 80% ()

Bobek15

Pri opätovom zhliadnutí po rokoch badať rozdiely medzi súčasnými 3D animákmi a vtedajšou animáciou. No tento fakt Leviemu královi vôbec neuberá na kvalite, stále je to krásny detský príbeh s poučením, velmi rozkošný malý Simba, ale vlastne všetky postavy, krásna hudba, krásne piesne. Takže výborný zážitok nielen pre deti. ()

Kuny27

poprvé jsem to viděl, když jsme ležel v nemocnici s otřesem mozku, ale co jsi moc dobře pamatuju je: Haku mana tatha... ()

Disney100: Koncert

12.10.2016

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

29.09.2016

Režisér prvních dvou Iron Manů si letos dopřál velký comeback. Jeho hraná/digitální Kniha džunglí vydělala 965 milionů dolarů, což znamená jediné - už se dávno pracuje na pokračování. Favreau ho měl… (více)