Hop - a je tu lidoop

• angličtina Monkey's Playtime
Československo, 1977, 87 min

Rybář Fuksa vyloví z řeky láhev a prodá ji vedoucímu hostince Mertovi, který vzápětí zjistí, že její obsah je poněkud neobvyklý. Je totiž příbytkem džina, který chce svého majitele učinit šťastným a jediným slůvkem dokáže splnit každé přání. Merta toho samozřejmě využije k hromadění majetku. Stejně si počíná další vlastník, chamtivý řezník Tureček. Ten se navíc rozhodne každého, kdo se mu jen trochu nelíbí, proměnit v šimpanze. Zázrakem nabyté bohatství poznamená také Turečkovu dceru Blanku, což se vůbec nelíbí sympatickému Ondrovi, o kterého dívka stojí víc než o svého nápadníka Viktora, syna odklizeného Merty. Její otec má ovšem s Ondrou jiné plány. Chce se mu pomstít za to, že se od něj nenechal okrást, a nastraží mu léčku. Ve zmatku, který tím vyvolá, se však rozbije džinova láhev a on se přestěhuje do jiné. Shodou okolností do té, kterou si domů odnese Ondra. Nechá se džinem proměnit ve štěně a odnést Blance. Může tak být stále s ní, aniž by o tom dívka věděla. Ta se již začíná probouzet z opojení bohatstvím a hledá jiné hodnoty. Zdá se, že džinovo přání učinit svého pána šťastným se konečně naplní. (TV Nova)

Martin741

Nezdielam s pritomnymi trojhviezdickovymi mentalmi nadsenie z tohoto priserneho normalizacneho hnoja. Dzin z flase ..... a na tom vystavat priserny normalizacny film. No LOL. 5 % ()

rakovnik

U tohoto filmu se vždy bavím. Ať již pro okukování ošuntělé budoucí památky UNESCO, tak pro vynikající herecké obsazení. Jinak je to taková naivní blbůstka. ()

MarekT

Co bych se divil - po výborném námětu ve Špenátu (který ovšem řadím v hirearchii komedií do průměru) si Miloš Macourek vybral slabší chvilku, kterou převedl na plátno ekvivalent Víta Olmera, jak ho známe po revoluci. Stejnou paralelu lze nalézt i u titulní písně - zatímco v prvním případě se jedná o hit, v druhém si dejte před stejné slovo písmenko "s". ()

Fallen_One

Ten, kdo je bohatý je špatný a musí se i špatně chovat. A pokud je bohatý, napráská se to "vejš". A ten, kdo nic nechce je ideální člověk. Totalistická ideologie jak hovado ale když si to odmyslim zbyde mi docela koukatelná záležitost. ()

zette

Celkem nuda, clovek jen ceka na dalsi kouzla Dzina. Je ale pravda, ze postava reznika Turecka me hodne bavila. Herecky vykon Halove je katastrofalni. Namet slusny, zpracovani a tempo filmu vsak za moc nestoji. ()

sator

Zábavný s přesahem k moudrosti...Texty písní kdo jiný než Ringo Čech...😉 Exteriéry u řeky , na hradě a chalupě se točili kolem Vltavy v lokalitě hradu Dívčí kámen. František Ringo Čech který se ve filmu zahrál přehlédnutelnou roli diskžokeje, napsal i texty k písním které ve filmu zazní. ()

LadyPupu

Hop - a není to úplná bída. Konkrétně Vinklář a Somr se tu vydováděli pěkně. "A co když si budu přát třeba tyhle slečny... Aha..." :-) ()

Kri-kri

Marně přemýšlím, jak může být takové terno vlastnit džina, který za celý film nedělá nic jiného, než že mění lidi v opice a snad jen dvakrát udělá i jiné kouzlo (přičarovaná auta + jedna proměna v psa). Potenciál námětu sice zajímavý, ale zcela nevyužitý, scénář nic moc, vtipných scén a hlášek pomálu. Plno dobrých herců se snaží zachránit, co se dá, ale moc to nezabírá, film balancuje mezi nudou a trapností. Alespoň že Šimek si v malé roli zavzpomínal na své původní povolání. 35% ()

pytlik...

Krystalicky čistý příklad ambivalence. Představte si, že vám někdo řekne, že budete hrát jednu z hlavních postav ve filmu (juchů!), která ovšem bude celou dobu říkat jen jedno jediné slovo (cože?), ale zato mnohokrát (hm...) To i ten Ota Šimánek coby pan Tau na tom byl líp. Kemr se tedy snaží tu svou roli vylepšit aspoň tím, že předtím, než řekne to svoje jedno slovo, kroutí očima a hází ksichty na všechny strany, jak když národní divadlo uspořádá zájezd do Horní dolní. Jinak jasně nejméně sympatickými postavami, kromě Kemra, jsou Hálek a Lábus, to jejich dětinské chování, ech bóže. ()

jenik71

Oddechová pohádka pojatá moderním způsobem, kterou táhne trojce Kemr-Vinklář-Somr. Je to sice hloupost, ale pobaví to. A ruku na srdce - komu by se takový kouzelný džin nehodil ??? ()

Opsha

Do tohohle filmu jsem si myslel že Dlouhý byl Pan Herec odjakživa. Už jsem se z toho vyléčil. Ale přece jen za docela vtipné opičí "proslovy" za *. ()

vitekpe

Karolina promenena v opici, resp. simpanze...hmmm, to jsou veci. A dale teda chudak Kemr...to nevim, co ho donutilo vzit takovouhle roli. ()

klúčik

Bolo to čudné obdobie filmu u nás , asi najťažšie. Moc dobrých komédií sa nenatočilo. Ja som chodil pravidelne na všetky nové filmy a aj na naše. Pamätám si , že tento ma zaujal, asi len tým, že tam hrali výborný herci ( Kemr, Vinklář, Somr, Lohniský). Dnes keď sa na to pozerám no nič moc 45%. ()