Hop - a je tu lidoop

• angličtina Monkey's Playtime
Československo, 1977, 87 min

Rybář Fuksa vyloví z řeky láhev a prodá ji vedoucímu hostince Mertovi, který vzápětí zjistí, že její obsah je poněkud neobvyklý. Je totiž příbytkem džina, který chce svého majitele učinit šťastným a jediným slůvkem dokáže splnit každé přání. Merta toho samozřejmě využije k hromadění majetku. Stejně si počíná další vlastník, chamtivý řezník Tureček. Ten se navíc rozhodne každého, kdo se mu jen trochu nelíbí, proměnit v šimpanze. Zázrakem nabyté bohatství poznamená také Turečkovu dceru Blanku, což se vůbec nelíbí sympatickému Ondrovi, o kterého dívka stojí víc než o svého nápadníka Viktora, syna odklizeného Merty. Její otec má ovšem s Ondrou jiné plány. Chce se mu pomstít za to, že se od něj nenechal okrást, a nastraží mu léčku. Ve zmatku, který tím vyvolá, se však rozbije džinova láhev a on se přestěhuje do jiné. Shodou okolností do té, kterou si domů odnese Ondra. Nechá se džinem proměnit ve štěně a odnést Blance. Může tak být stále s ní, aniž by o tom dívka věděla. Ta se již začíná probouzet z opojení bohatstvím a hledá jiné hodnoty. Zdá se, že džinovo přání učinit svého pána šťastným se konečně naplní. (TV Nova)

Snorlax

Určitě si to nezaslouží 4 hvězdičky, ale zaslouží si je to mnohem více než odpad, který to rozhodně není. Jednoduchá oddychovka s hravou Michajlovovou muzikou se snažila o komunální satiru, to nevyšlo tak úplně, ale vynahradila mi to plejáda skvělých herců. ()

Kothy

Vtipná stará česká komedie o džinovi, kterého hraje Josef Kemr. Trochu se divím nízkému hodnocení... ()

Slartibarkfast

Když někde vidím "Hop - a je tu lidoop", křiví se mi huba a je mi mdlo. Hrozitánská slátanina a pokus o něco, co z výsledku není ani trochu patrno. Velmi odpudivé dílo, které odrazuje už otřesnou úvodní písní Jirky Schelingera. 15% ()

CaptainNor

Tuto nesmyslnou komedii a jejího autora nemůže omluvit ani svázanost normalizační doby. A to ještě Hop – a je tu lidoop patří prosím pěkně k tomu lepšímu, co Milan Muchna natočil. Ale dá se to přežít lépe než dnešní Kameňáky a Poldové. Ti se nemohou vymluvit na nic. ()

nash.

Mnohem slabší než jsem si to pamatoval. Laciné, bez šťávy, bez humoru, a nezachránila to ani elitní herecká skvadra. ()

WANDRWALL

Film jak má být. S tajemnou postavou, která zasahuje do života malého města. Postupně se nám ukazují mezilidské vztahy, charaktery postav, a to jak těch kladných, tak těch záporných. A pěkně se mezi sebou střetávají, takže komedie odsýpá, aby nakonec se vše vrátilo do normálních kolejí, neb zmizela láhev s Džinem. ()

heyda

Pepík Kemr jako putovní džin ve flašce od Ginu. To je v podstatě celá pointa filmu. Sorry za spoiler, ale to člověku dojde i z plakátu. Nemyslím si, že by to byl odpadový film, to určitě ne, protože herecká esa umí dát filmu dostatečný náboj, ale horší je, o čem ten film je (nebo spíš není) a jak je natočen. Trochu se divím, že to komunisti nezakázali, protože to nepřímo odsuzuje jejich tržní systém. Kemr zde vystupuje jako takový kapitalista, který splní každému jakékoli přání. Na co prachy, bony nebo nějaké vysoké konexe, stačí mít svýho Pepíka džina :-D 40% ()

Ivoshek

Přesně jak říká brouk.... Od sedmdesátých let dál bylo v ČSSR potřeba hlavně lidi nějak zabavit a tu a tam se k tomu i přihodilo nějaké to "tepání nešvarů". Humor v H-aJTL je hodně laciná komunální satira. Než tohle, to bych si snad pustil Televarieté. ()

MM11 odpad!

Muchna je tragéd a o tom nemíním diskutovat. Tenhle diletant snad v životě nenatočil aspoň trochu dobrý film, takže nechápu, kde získával možnosti dalšího uplatnění. Herci pod jeho vedením, byť mají sebeznámější jméno, vypadají tragicky, což přitom zdaleka není největší problém. Dále režie je zvráceně amatérská a společně s idiotským scénářem tvoří hybrid tj. kravinu nebývalích rozměrů se kterou zcela jistě nestojí za to ztrácet čas. ()

MáŠa

Vůbec nikomu nepřišlo divný, že se z lidí stávají opice. Prostě je dali do klece a neřešili to... Jako koukatelné v pohodě, ale scénář by šlo ještě propracovat ()

corpsy

Taká priesvitná totalitná báchorka, ktorá je dôkazom toho, že nie všetko československé, rozprávkové tej doby bolo aj kvalitné. ()

Kryton

Do ted absolutně nevím o co v celém filmu jde a čemu smát. Po tomto se i Darwin musí otacet v hrobě. Jsme sice z opice , ale ceho je moc toho je moc. Film zpopelnit a popel rozsypat pri snehu pred barrandov at je aspon k necemu! ()

Vojcl

Průměrná starší česká komedie.. Nic převratného, ale pár dobrých vtipů se přeci jen najde, Josef Kemr je s tím svým psím výrazem opravdu perfektní a člověk se u toho docela pobaví... ()

blackrain

Dobrá ukázka doby, kdy byl film natočen. Řezník a hostinský jsou záporné postavy. Krásně jsou tu vykresleny povahy lidí, kterým džin plnil nejrůznější přání a vždycky u toho měl výraz pokerového hráče. No, někteří pokeroví hráči by mu ten výraz mohli závidět. Tak alespoň, že si tvůrci vybrali k filmování lokalitu Českého Krumlova a jeho okolí. To ovšem nemění nic na tom, že mi tenhle pokus o komedii k srdci nikdy nepřirostl. ()

slunicko2

Komedie k popukání aneb Hop...and there is Anthropoid. 1) Ve svém paměťovém bufferu jsem si zachoval matnou vzpomínku na nemastný neslaný nudný film, kde pohádkový džin promarňuje své schopnosti proměňováním lidí v opice. A vskutku, opic tam poskakuje celé hafo. 2) Po náhodném opakovaném shlédnutí však musím prohlásit, že filmu letitý odstup dodal na šťavnatosti. Bezzubá reálně-socialistická satira s odbytým scénářem a rutinérskou režií získala po třiatřiceti letech další rozměr - jakýsi návrat do bezstarostného nevědomého mládí, kdy za všechno špatné mohla strana a vláda a my se utěšovali představami, jak bychom to rozsvítili, kdybychom mohli. No jo. 3) Můžete mít milión...korun. Anebo třeba sto miliónů...korun. ()

vegetol.mp

Kdyby tohle natočili američani, bylo by tu hned keců, jaký že je Hollywood líhní odporné filmové komerce. To bychom my, umělci nikdy nanatočili. Ale vzniklo to u nás, takže nám nezbývá, než pietně držet hubu a stydět se. PS: Ta jedna hvězdička je za Brouskovo hustý háro... ()