Vedenie elektrárne stále popiera výbuch v Černobyle. Ruská vláda sa snaží zistiť, aká je situácia a následne začína s riešením problémov a evakuáciou oblasti. Vedkyňa z Bieloruska prichádza zo zistením, že problém by mohol byť omnoho horší. (Aktuality.sk)

Zek

Ta atmosféra je prostě luxusní, hlavně ten konec dílu je parádně temný a strašidelný. Mam i normálně chuť si jít zahrát stalkera. ()

ZeroCZ1233

Můj dozimetr praská nadšením. Již při prvním díle šlo vidět, že se jedná o něco unikátního, tady se jen a jen potvrzuje. Ze šoku z katastrofy, v jejímž duchu se převážně pohybovala epizoda minulá, se tato epizoda přesouvá do roviny "Soudruzi, co s tím?" Tudíž celou epizodu sledujeme studiem osvícené lidi, kteří se snaží zvrátit situaci na stabilní a udržitelnou stranu a zároveň přesvědčují politicky pyšně naducané kravaťáky, kteří si nejsou schopni připustit vážnost probíhající situace. O to větší je to pro ně rána, když zjistí, že to je vlastně pravda a stejně silnou ránu utrží i divák, který i přes svou informovanost zůstane s prostředkem k verbální komunikaci do kořán. A to vše je způsobeno kvalitou tohoto unikátu, který všemi možnými prostředky, co kinematografie skýtá a nabízí, dokáže skvělovýborně navodit právě ten pocit. Skvělovýborné. ()

Eleanor05

Vím, že jdu proti proudu (zase), ale radiace slábne... Kde byl první díl krutou, téměř hororovou podívanou plnou zmatených, šokovaných postav, tam je druhý díl jednou dlouhou komunistickou schůzí o zamlčování faktů. To, že se Sověti snažili celou černobylskou katastrofu zamést pod koberec (ano, je to strašné a dotyční byli de facto masoví vrazi), ví snad většina lidí, co se o Černobyl kdy alespoň trochu zajímala, takže se v této epizodě nestalo nic moc neočekávatelného. A ačkoli si minisérie i druhým dílem drží slušnou úroveň, padesáti minutám schůzování a třem výborným závěrečným minutám cesty podél černobylského potrubí, prostě pět hvězdiček nedám. ()

Sany33

Pekne je vidieť ako sa na pozadí celej katastrofy odkrývajú choré charaktery ľudí, ktorý keby jednali v tej dobe inak nemusela dnes 1/20 populácie trpieť na rakovinu. Časť je venovaná ľuďom, ktorý sa problém snažia hasiť aj tým, ktorý ťahajú za mocné nitky. 90% ()

Jacob23

Skřípající deprese ve fullu - krom všeho co je zde opodstatněně chváleno se bezchybně podařil i casting a mrazivá hudba ()

latvar

Už pár let jsem nezažil, že bych byl po dodívání seriálu nebo filmu takto unešen. I pár hodin po dokoukání nejde myslet na nic jiného než právě na tento skvostný druhý díl. 99% hodnocení hovoří za vše... ()

zsn odpad!

Ty vole, to je pí*ovina! Laciné a nudné s ubohými hereckými výkony rovnými hercům z těch kanadských romancí, kde chůva chce být matka a sekretářka milenka. Otřesné a kdo toto bere jako hutnou atmosféru, ten nemůže být milovník válečných snímků ani seriálů s onou "hutnou" atmosférou, jak se tady dušujete. I pátek 13 je víc deprimující a vztahující do děje, než tady toto. Nehodnoťte historickou událost, ale tuto práci. Je to střet zájmu, protože krom dobových brýlí, ulovených na ebay, a dalších povedených rekvizit, nestojí tento snímek absolutně za zmínku. ()

klukluka

Narozdíl od prvního dílu nás v tom druhém nechali aspoň chvílemi trochu vydechnout. Neberu to jako chybu, ale jako úlitbu sledováním zmoženému divákovi. Skutečná realita ale musela být výrazně děsivější. Třeba jen proto, že nejhorším momentem nařízené evakuace x tisíc lidí jistě nebyl jeden odložený pes. Navzdory nemožnosti zachytit všechnu tu hrůzu jsem rád, že se tohoto tématu někdo zhostil. Velice zajímavé je pro mě například zjištění, že mohl být rozsah katastrofy mnohem ničivější. ()

Autenticita

Nooooo… kdyby si to takhle přihasila nějaká soudružka k okresnímu tajemníkovi, oznámila mu, že je jaderná fyzička a on jen obuvník, tak by asi neodkráčela středem, ale odfrčela rovnou z jeho kanceláře do pracovního tábora a už by o ní nikdo nikdy neslyšel. ()

MareT.

Me prijde fasinujici, jak se cely dil prakticky jen diskutuje. A prave proto je to zatim to nejnapinavejsi a nejdesivejsi s cim TV nejen tento rok vyrukovala. To se neda popsat, to se musi videt! ()

Sayko

Ani druhý díl nezklamal. Tvůrci se ani nemusí snažit udělat příběh hororový, už jen z myšlenky na Černobyl mi jde mráz po zádech. Avšak Mazin překvapil a mě zžírá hutná atmosféra izotopu U235 ještě víc, než v první epizodě. ()