Vedenie elektrárne stále popiera výbuch v Černobyle. Ruská vláda sa snaží zistiť, aká je situácia a následne začína s riešením problémov a evakuáciou oblasti. Vedkyňa z Bieloruska prichádza zo zistením, že problém by mohol byť omnoho horší. (Aktuality.sk)

MiaMahoney

A soudružské kurevstvo pokračuje! Není co vytknout! Atmosféra hutnější než uran; herecké výkony přesvědčivější, než soudruzi od KGB při výslechu; vizuál depresivnější, než libovolná schůze komunistické strany a děj napínavější, než sledování ukazatele na dozimetru! Rozhodně má Černobyl nakročeno být jedním z top seriálů, co kdy byly natočené. ... “Do I smell metal?” - “Yeeeeaaaaah!!!” 🤘🎸 a namísto “Vnimaniye, vnimaniye!” by se z tlampačů v Pripjati ozvali Gamma Ray... ()

bobstock

Skvělá práce ve své hrůzné události. Bravo pro HBO. Takový surově hororový pocit u seriálu jsem dlouho nezažil. Nemůžu se dočkat dalších dílů. Kam se hrabe Hra o trůny.pff .. ()

Garch

Nevím, jak by to bylo možné natočit lépe. Tísnivý pomalý svět, kde pro vrchnost milióny lidí zas tolik neznamenají a havárie, která mohla velkou část světa poznamenat a Evropu prakticky zničit. Měli jsme opravdu z pekla štěstí. ()

barrahir

"Bohužel" už jsem viděl pár dokumentů předtím a... druhý díl na rozdíl od prvního už plně neodpovídá historii. Vrtulník nespadl při prvním letu, ale po půl roce díky oslnění od slunce, ale to bych pominul v rámci dramatizace. Horší mi přišlo, že konzilium fyziků, kteří na tom dělali, nahradila fiktivní Ulana Khomyuk (Emily Watson), bez jejíhož dramatického příjezdu osobákem do Černobylu by do dvou dní vybuchl vodík v nádržích a půlka Evropy vlastně byla zachráněna díky statečnosti jedné soudružky, protože Legasov to přehlédl. 8/10 ()

LachtanShows

Nemám slov. Černobyl přepisuje definici napětí v televizní historii. A Stellan Skarsgaard odvádí další neuvěřitelně uvěřitelnou hereckou seanci. Jde mi mráz po zádech z toho, co se kvůli téhle havárii málem Evropě přihodilo. ()

Endavour

"If you fly directly over that core, I promise you, by tomorromow morning, you'll be begging for that bullet".Pakliže se poslední dva díly budou ubíhat tímhle směrem, máme se na co těšit. I když vlastně ono slovo "těšit" není zcela adekvátní pro téma této minisérie. ()

warrenur

Nemci a niektore zapadne staty vraj mali ohlasene nevychadzat z domu, kym neprejde gro radioaktivneho mraku. Zatial co miliony nasich rodicov a nas deti sme normalne fungovali, zberajuc si svoju radiaciu, davajuc "zaklad" pre kvanta rakovinovych ochoreni a deformacii. A to len kvoli tomu, aby to nevrhlo zle svetlo na jednu mrzku ideologiu. Tvl..to je strasne. ()

aslavey

Hoši tak toto nemá obdoby. První dva díly jsou ukázkou dokonalé seriálové tvorby. Jestli jsem u prvního dílu psal o atmosféře, tak ve druhým díle je vytočená do nejvyšších otáček dozimetru z trezoru. Nedivim se, že buchnul. ()

Evander

Druhý díl je naprosto perfektní, atmosféra úžasná, co převádí herci, je až neuvěřitelné, přesně takto to má vypadat a Chernobyl tak začíná naplňovat má vysoká očekávání. Zpracováním, atmosférou a napětím mi trochu připomíná některé díly první série House of Cards. 100% ()

akvidzerp

To je tak věrně natočený a tak neskutečně nervydrásající, že mám sto chutí jít si nechat předepsat jódové tablety. ()

gemi

Řeší se následky exploze a komunisti se to snaží ututlat, jenže dozimetry začaly šílet už i ve Švédsku a katastrofa je vidět i ze satelitu. V Německu nesmějí vycházet děti ven, ale v komunistickém bloku se jede vesele dál. :-( ()