Černobyl

• USA Chernobyl
USA / Velká Británie, 2019, 5 h 11 min (Minutáž: 59–65 min)

Epizody(5)

Recenze uživatele ALIENka_ k tomuto seriálu (6)

Černobyl (2019)

Skvělá minisérie, která mi absolutně zlepšila náladu po Game of Thrones. Jeden z nejlepších, ne-li nejlepší seriál za posledních nejméně 20 let. Ukazuje za pouhých 5 (o to víc napínavějších) dílů všechny události okolo Černobylu, včetně nejsurovějších záběrů, autentických událostí, jak vystřiženejch z dokumentu, a korupci tehdejšího SSSR. Musím říct, že takhle napnutá jsem nebyla hodně dlouho, i když jsem věděla, jak to všechno skončí, stejně jsem měla husinu po celou dobu seriálu. Absolutně brilantní dílo tvůrce, od kterýho snad nikdo nečekal takovej masterpiece. Hudba, která je složená z opravdovejch zvuků jaderný elektrárny, je jedna z nejděsivějších a zároveň nejhezčích, co jsem kdy slyšela. Herecký výkony naprosto úžasný, člověk má pocit, že to všechno prožívá společně s hlavními postavami. Vizuál je pastva pro oči a styl vyprávění, tady musím podotknot skvělý rozhodnutí ukázat, jak výbuch proběhl až v posledním díle, je genilání. A v závěru, kdy se se strhující hudbou ukazují osudy postav, byl nejsilnější zážitek za posledních tak 5 let. Nakonec musím ještě vyjádřit svojí spokojenost s tím, že se série nebojí ukázat ani surrealistické záběry, nahotu a hlavně události tak, jak opravdu byly. Hodnocení: 10/10 ()

1:23:45 (2019) (E01)

No sakra, hádám že tohle bude jeden z nejlepších seriálů roku 2019, nebo spíš jeden z nejlepších seriálů vůbec. Doufala jsem, že si tímhle seriálem zlepším náladu po strašný osmý sérii Game of Thrones, a to se kurva podařilo! Ještě víc než jsem doufala, týhle epizodě totiž nemůžu vůbec nic vytknout. Tomuhle říkám pořádnej horror, u tohohle jsem byla totiž na pokraji posrání víc, než u všech horrorů dohromady. Perfektně vystižená atmosféra, která je hustší než 14ti denní zácpa, čemuž napomáhá i to, že je to podle skutečnejch událostí, stejně tak jako absence hudby, která by tam byla snad i zbytečně. Sakra seru na to, už to tady nebudu dál rozepisovat a jdu se kouknout na další díl. Hodnocení: 1000/10 ()

Please Remain Calm (2019) (E02)

Atmosféra tohohle seriálu se nedá popsat slovy, to prostě musíte zažít. A posledních pár minut dílu? Pěkně jsem si kákla do gatí. Navíc výjimečně mi nevadí, že mluví rusové anglicky, prostě se to v tý genialitě ztratí. :) Hodnocení: 1000²/10 ()

Open Wide, O Earth (2019) (E03)

Pořád se nestačím divit, jak někdo, kdo má na listě víceméně špatný filmy, může udělat takovej masterpiece. Atmosféra seriálu je nepřekonatelná, jsem u něj posraná víc než u všech horrorů dohromady, takže myslím, že nic víc netřeba říkat. Prostě tomuhle kousku nemám co vytknout, doufám jenom, že získá pořádnou řadu cen a zaslouženou pozornost. Celou sérii jsem viděla už 5x, takže myslim, že to mluví samo za sebe. Hodnocení: 10000/10 ()

The Happiness of All Mankind (2019) (E04)

Lidi co píšou, že je to málo akční a nemá to grády asi zapomněli, že je to podle skutečnejch událostí - to jsem musela zmínit, protože mě docela překvapujou nějaký očekávání zdejších diváků. Čekáte, že najednou přiletí mimozemšťani nebo jak? Každopádně tohle byla zase úžasná epizoda s úžasnou atmosférou jako vždy. To zaměření na detaily je prostě geniální - v minulým díle nahý horníci, tady olověná ochrana na pytlíka a ty hajzly.. :D Skvěle zobrazená je i propaganda a věčný utajovaní informací. Jediný, co bych možná zkrátila jsou ty scény kde střílí psi, na můj vkus trochu moc dlouhý a scény se až moc snaží hrát na city. Ale to je jenom taková drobnost. Hodnocení: 2000/10 ()

Vichnaya Pamyat (2019) (E05)

No do prdele! Po celou dobu týhle epizody jsem měla husinu. Zážitek z tohohle seriálu je nepopsatelnej. Řekla bych, že doufám v druhou sérii, ale to radši, ze zřejmých důvodů ne. Co víc k tomu říct, naprosto skvělej jedinečnej zážitek, tady bylo všechno perfektní. Něco takovýho se povede jednou za deset let. Myslím, že nakonec jenom dodám - viděla jsem už 3x a jdu se mrknout po čtvrtý a pořád je to zážitek jako naprvní zhlédnutí. Doporučuju všema 17 prsty. ;) Hodnocení: 15000 rentgenů/10 ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD