Příběh, dobře známý z populárního stejnojmenného bestselleru M. Viewegha, vypráví s ironickým nadhledem a nadsázkou o osudu, který jedné obyčejné rodině připravila léta normalizace. A jak to všechno začalo? Manželům Heleně a Alešovi (ve skvělém podání L. Šafránkové a O. Vetchého) se narodí kluk Kvído. Již okolnosti jeho narození během představení Čekání na Godota jakoby předznamenaly jeho pozdější dráhu. Když je Kvídovi šest let, přijedou ruské tanky a rodina se stěhuje do prvorepublikové vily na Sázavu. Jenže nedostanou celou vilu, ale jen část v zasklené terase, kde je zima jako v „psírně“. Komunistický ředitel skláren Šperk podmiňuje zlepšení jejich situace tím, že se tatínek bude veřejně angažovat. To ale Aleš odmítá. Celou situaci nakonec zachrání Kvído… (Česká televize)

RoyBatty444

Ja som si to užil a bola tam tá správna komunisticky šľahnutá doba cítiť ako sa TÝ čo niečo mali o to báli ak nevily ako s vlkmi žili. ()

blackperseus

"Pane doktore, ale teď doopravdy, myslíte si, že existuje něco, co by mu skutečně mohlo pomoct?" "Ano, nejspíš nějaká zdařilá kontrarevoluce!" ()

petrce

Opravdu hořká komedie, na kterou se moc hezky kouká, vtipné scény střídají mrazivé, v druhé půlce depresivní. Poselství filmu je asi takové, že nakonec stojí za to nepodlehnout přetvářce a zlu většinové společnosti a být vždy sám sebou, svobodnou duší, která má ráda sebe sama i lidi kolem sebe... ()

RaidingTombs

Super komedie se zastupem hereckych hvezd. Na to, ze Viewegha moc nemusim, tak tady se trefil do cernyho. Na pet hvezd to ale neni. Neco mi na tom filmu vadilo. Snad nedotazena atmosfera....anebo byla dotazena, ale me necim neprijemna. Ondrej Vetchy a Libuse Safrankova vytahli tomuhle filmu trn z paty. Kdyby do roli byli obsazeni jiny herci, nejsem si jist, jak by to dopadlo. ()

cocaine

Skvělý vyprávění, jak to tenkrát asi opravdu bylo, protože já si to nepamatuju, ale takhle nějak si to trochu představuju. Každopádně opět skvělej Ondra Vetchej a po příštím shlédnutí ještě jednu * přidám. ()

montel

Film vypráví příběh chlapce jménem Kvído, který se narodil rodičům, kteří za socialismu odmítali vstoupit do strany. Proto jsou odsunuti na vedlejší kolej, musejí žít v podřadném bydlení a mít hluboko do kapsy. Dospívající Kvído vše bere s nadhledem a hlavně se soustředí na rozvíjející vztah se svou spolužačkou Jaruškou...Filmy odehrávající se v 60.letech patří k oblíbeným motivům našich tvůrců. A není se co divit, dělat si srandu z doby, kdy měl každý normálně myslící člověk obavy z budoucnosti se jistě dělá dobře. V konkurenci s Pelíškama, Pupendem nebo Občanským průkazem to Báječná léta u mě bohužel prohrála. 60% ()

chicotomas

Mrazení v zádech až do dneška, kdykoliv si na film, knihu i tu dobu vzpomenu. Tohle by měla být povinná četba a každý, kdo říká, jak jsme se měli za komoušů lépe, by měli povinně tento film vidět! Hořká komedie s příběhem, který mohl prožívat kdokoliv z nás, a s velmi kvalitními hereckými výkony. Jeden z mých oblíbených českých filmů! ()

lapatata

Celkem nudná vleklá intelektuální komedie s vynikající a celkový dojem filmu pozvedající Libuší Šafránkovou. ()

pan_Bily

Teď jsem to viděl znovu a musím přihodit pátou hvězdu. A kdyby za nic jiného, tak za Libušku Šafránkovou určitě. ()

SkeeveTulp

No, tak jsme si zavzpomínali na maso pod rukou, párky ve smaltovaném hrnci a vlaječky v okně. On vlastně ten socík nebyl tak špatnej, když se člověk trošku ohnul. Jo, najde se pár hodně dobrých okamžiků, ale jsou utopené v nudné omáčce. Herci se sice snaží, ale nemají moc co hrát. Postavy jsou jen načrtnuté, děj vlastně neexistuje, je to jen pár skečů, vzpomínek a drobných vtípků. ()

dauby

Skvělý film podle skvělé předlohy. A nade vše ční brilantní výkony Libuše Šafránkové a Ondřeje Vetchého. ()

zeromen

Česká kravinka která docela ujde. Takových filmů o pravdě minulého režimu je málo. Film s výborným hlavním obsazením. ()

Tumbik

Úžasné! Vynikající předloha i následný scénář. Úžasná kombinace dvou vynikajících herců - Ondřeje Vetchého a Libuše Šafránkové... Skvělé! ()

Pintenta

Dejová línia našej histórie, ktorá nás vrátila o pekných pár desiatok rokov späť, mala svoje grády. Vystupňovanie charakterov hlavných postáv a aj tých vedľajších, ma bavilo. Navyše Libuška Šafránková s Ondřejem Vetchým sú moje srdcovky, ale aj preto, že mám ráda modrotiskové povlečení, jednoznačne odo mňa 5 hviezdičiek ***** ()

Zemřela Libuše Šafránková

Zemřela Libuše Šafránková