Hráč pokeru Huck Cheever je brilantní, ale současně vznětlivý a podléhající emocím. Dokáže během chvíle vyhrát sto tisíc dolarů, ale stejně rychle o ně dokáže přijít. Ovládá všechna tajemství hry a má talent dokonale číst v lidech, který zdědil od nejlepšího z nejlepších - svého otce L. C. Cheevera, dvojnásobného světového šampióna. Nedokáže mu ale odpustit, že dal pokeru přednost před rodinou. Aniž si to uvědomuje, dělá vše pro to, aby ho porazil. Příležitost se mu naskytne v podobě nadcházejícího šampionátu. Potřebuje získat deset tisíc dolarů jako základní vklad. Zatímco se snaží získat peníze, střídavě vyhrává a prohrává, brzy se velmi zadluží. Narazí také na prvního člověka, v němž nedokáže číst a neví, co si o něm myslet. Je jím upřímná a poctivá Billie, která se chce v Las Vegas uchytit jako zpěvačka. Huck ji přitahuje, ačkoli si o něm nedělá velké iluze, protože zná patologické hráče. Scházejí se a Billie ho pomalu učí brát život a lásku stejně vážně jako karty. Pokud měl Huck naději, zahodí ji, když jí po společné noci sebere peníze na hru... (TV Nova)

curfew77

Na pomezí tří a čtyř hvězdiček, a začnu hned tím, proč jsem nakonec tu čtvrtou nepřihodil. Může za to paradoxně Drew Barrymore, kterou mám přitom odjakživa moc rád. Jenže začínám mít pocit, že bude na holky, protože po totálně nefungující chemii s Hugh Grantem (v jinak milé a zábavné komedii HUDBU SLOŽIL, SLOVA NAPSAL) se tady doslova a do písmene totéž opakuje i s Ericem Banou. Lásku prostě Drew nevěřím a na role mladších sester od vedle v květovaných šatičkách je už i ona (snad se na mě nebude zlobit :) ve dvaatřiceti moc stará. Poker se ve filmu vykládá relativně srozumitelně a zápletky u stolu jsou sice čitelné, ale řekněme standardní. Totéž platí o Banovi i Duvallovi, a za pozornost rozhodně stojí rozkošné cameo Roberta Downey Juniora :) Celkově vzato tedy slušný průměr, jen budete možná na konci stejně jako já přemýšlet hlavně o tom, jaké role bude v příštích letech dostávat někdejší Ítýho kamarádka - na tomhle hereckém a životním patře už je jí prostě trochu těsno :) 60 %. PS: Tvůrcům českých titulků v mnou sjížděné DVD verzi nelze než vzkázat, že anglický výraz "sympathy" v překladu OPRAVDU NEMUSÍ NUTNĚ ZNAMENAT jinak velmi podobné české slovo "sympatie", ale v americkém kontextu (přinejmenším u tohoto filmu) obvykle značí spíš "soucit"... ()

JardaBauer

Rozvláčná pokerová pohádka o lásce, nalezení cesty zpět k otci, zahozeném nejvyšším páru a druhém místě ve Světové sérii. Film jako takový je podprůměr. Ale poker je mým velkým koníčkem, takže jsem se celý film, i přes dlouho stopáž, bavil. FIlm Vám nabídne pohled do hlavy člověka, který nežije životem jako my. Člověka, který se v Las Vegas živí pokerem a hazardem. Filmu také na autentičnosti velmi dodají známí profesionální hráči, kteří se tu a tam objeví u nějakáho ze stolů. ()

Dinsberg

Třebaže mohlo jít o zajímavé drama, nakonec jsem dostal jen romantickou jednohubku, ve které se několikrát opakuje vzorec. Zajímavá sázka - vidina velkých peněz - prohra - ostuda a dluhy. Ani velký pokrový turnaj v závěru už nic moc nezachraňuje. ()

Sid_77

Pokud máte rádi poker bude se vám to líbit pokud ne tak se budete nudit. Jinak až na pár pokrových blbin koukatelné. ()

Born2BeAlone

Pokud chtěl Hanson navodit atmosféru největšího pokerového turnaje, tak si určitě měl dát víc práce s detaily a nenechat peníze pro heads up donést v krabici od chipsů (wtf) a herna se záchody jak z odpočívadla na rakouské dálnici taky není moc nóbl. O to více pak takové nedůležitosti bijou do očí, když se v záběru střídají hráčské legendy Negreanu, Greenstein či přímo Big Papa. Všechno ostatní už nestojí moc za komentář - děj čitelný jak internetový hráč na svém prvním live turnaji a mezi Banem a Barrymore se o jiskření nedá mluvit. ()

Tominni

Mám rád poker, tak proč se namísto pokeru na ČT4 nepodívat i na film od Curtise Hansona, který navíc není zas tak špatný, především konec mě mile překvapil. Jinak ale taková zámořská klasika, trochu pobaví, moc neurazí, za pár týdnů už po ní v hlavě moc nezůstane, snad je trocha toho pokeru. ()

gicous

Přijemný malý filmeček o pokeru, který jsem skousnul i já, ačkoli karbaník nejsem. Motiv otec-syn je totiž natolik výživný, že dokáže zaujmout i mezi zaplavou žetonů, hracích automatů a karet. Vedlejší motiv romantického filmu už působí trochu zbytečně a nadstavbově. Ale to mně nemohlo zastavit, abych si závěrečný turnaj s vitězoslavným velkorysým gestem Hucka patřičně užil. ()

marek29

Docela chytlavá pokerová záležitost o taťkovi, kterýmu jako zázrakem jde celej film o pokeru karta. A to do té míry, že si až říkáte jestli nepřeskočil film plynule do sci-fi. 😡 jo a taky o pokerovým gamblerovi (jeho synovi), který se zabouchne do mladičké blboučké holky, která v něm čte jako v knize. A to přesto, že je to hráč pokeru. No mrkněte.. Dávám 4* ()

subic

Po týdnu už si skoro ani nepamatuju, o čem to vlastně bylo. Otec hrál poker a mladej ho hraje taky a kdo z nich je lepší? 50% ()

Gamekeeper77

Jako jsem se nikdy nezajímal o pravidla americkýho fotbalu, nebo nepátral po tom, jak se hrajou šachy, tak i při sledování tohohle filmu jsem neměl ani páru o tom, co se děje u stolu. Možná proto nemůžu docenit kvality filmu, protože mi tam chybělo to napětí ze hry co jsem čekal, ale možná mi chybělo proto, že tam vůbec nebylo. Ať už je to tak či onak a já čekal něco trochu víc, koukat se na to určitě dalo. 60%. ()

cinema_cz

Mdlý příběh rozdělují karetní souboje a milostný románek na dvě roviny. Karbanické triky snímek zachraňují, aby ho pak impotentní love story potopila. 60 % (Ci 12/2007, str. 103) ()

hrumsrt

Tohle je zrovna jeden z těch případů, kdy jde o vlastně celkem průměrný film, ale má v sobě takové kouzlo, že mám pocit, jako by ho natočili přímo pro mě. Mám hrozně rád poker (teda Texaskou variantu obzvlášť)... A celý film je jen o téhle hře. Huck je typický příklad jednoho z mnoha lidí, kteří žijí z kouzla Las Vegas. Jeho jedinou prací je poker, ale není úplně profi, prostě je to ten typ, který si sedne ke stolu s poslední padesátkou a odejde s pěti tácy. Ta jeho postava mě baví, jak čte lidi, jak dobře se do něj jde vžít... Nelze nezmínit paralelu s kultovním Maverickem, který je prostě o level slabší. Mám hrozně rád ten jeho vztah s Billie... "Hraješ karty, tak jak bys měl vést svůj život. A svůj život vedeš tak, jak bys měl hrát karty." Dokonalá citát! Pokerových filmů je zatraceně málo! :/ Velká srdcovka. 85% ()

lmc

Pokud vezmu v úvahu hlavní téma filmu kterým je poker, bohužel se jedná o zklamání... Pokerové partie jsou nudné, nemají v sobě žádný náboj jako třeba v Rounders a celý film je prostě jen nezáživným béčkovým odvarem. Každopádně jsem se celkem asi tak 25 minut bavil a za straight flush dávám dvě hvězdičky... Jestli chcete lepší pokerový film, koukněte na Rounders nebo Mavericka... ()

Miloško

Pokeru nerozumiem ,takže v mnohých hracích scénach som sa nechápal o čo ide. Je to dosť nudný film, o zbližovaní otca a syna v podaní E.Banu a R.Duvalla. ()

lobo87

Neškodný film, v ktorom nájdete štipku z každého žánru. Chybou je, že Hanson nepritlačil ani na jednu stranu - romantickú, dramatickú, športovú, thrillerovú... A dalo sa. Napriek tomu je to celkom kvalitný film, v ktorom poteší hlavne mnoho známych hereckých tvári (napr. i Downey či Davitian...). Univerzálny príbeh napasovaný na prostredie pokrových stolov a veľkých stávok. Hanson má vo svojej tvorbe i lepšie kúsky... 60% ()