Hlavní postavou příběhu je mladý automechanik Martin Holec, který přijede z Mladé Boleslavi do Prahy, aby tu sehnal marky, za které chce koupit pro místní diskotéku video. Nechá se však překupníky napálit falešnými bankovkami. Aby škodu, kterou svým kamarádům způsobil nahradil, vrátí se do Prahy a začne pátrat po Richardovi, který mu falešné peníze prodal. Dostane se několikrát do střetu s Richardovou veksláckou partou, ale časem si sám začne vydělávat jako vekslák a stane členem Richardovy party. Slibnou "kariéru" však překazí střetnutí s mnohem silnější a vlivnější skupinou překupníků, v jejímž pozadí stojí protřelý Karel. (Bontonfilm)

answer

V jakožto dospívajícím pubescentovi zanechala ve mně atmosféra doby minulého režimu traumatizující zážitky. :-) ()

netahlo

Jo, kde jsou ty casy, kdy Olmer tocil kvalitni snimky! Skamene zahral zkusene typickeho Cecha i cerny huby byly verne vykresleny. V te dobe to musela byt pecka a i po letech se na to rad podivam. ()

klúčik

Na tento film mám krásne spomienky. U nás sa šíril na VHS a bolo to niečo zakázané. Bola taká doba!!! Vít Olmer mal dosť veľkú odvahu tri roky pred revolúciou natočiť niečo takéto. Dnes sa na tento film mladí ľudia dívajú ako na komédiu. ( V tomto filme ma moc zaujala hudba, Roman Skamene a erotika ) na socializmus niečo nevídané. Dávam 80% ()

bari68

Dokonalé zobrazenie Prahy na konci 80. rokov. Doba Tuzexu, vekslákov, bony ....K hercom na čele s Janem Potměšilem alebo Romanem Skamene nemám výhrady.Spolupráca Olmera a Johna vidno ,,šlape,, , dôkazom dobrý námet ,scénár, réžia a v neposlednem rade legendárna hudba Frankie Goes To Hollywood.Pán Olmer si u mňa týmto filmom veľmi šplhol, avšak titul najhoršieho českého režiséra mu už asi ostane. ()

jondoe

Vyborny cesky film z osemdesiatych rokov vyborne zachycuje prostredie vekslakov a realisticky vytvara atmosferu ich vtedajsieho zivota. trosku ma rozculovali tie pesnicjy ale inak sa na film dobre pozeralo. Herecky u mna najviac vinikol Roman Skamene ale a ostatny boli vyborny. A ta zaverecna veta tiez nemala chybu " co vlastne chcete?" ()

Baffer

Komentář uživatele Oscar zcela vystihuje můj názor. Frankie Goes To Hollywood bych nepustil už ani největšímu nepříteli na jeho vlastním pohřbu... ()

Billie777

Olmer nikdy nebyl režisér, jehož filmy by se mi líbily a ani tenhle film, od kterého jsem čekala o dost víc, mě moc nenadchl. Čistý průměr ale není to tak špatná podívaná. ()

Zagros

Ač jsem tuhle dobu nezažil, respektive byl jsem malé dítě, tak si myslím, že ji film vystihl skvěle. Zatím jsem lépe natočené prostředí veksláků neviděl. Výborné obsazení (Potměšil, Nedorost, Skamene - jeho životní role) podpořené dobrými hereckými výkony a zajímavým příběhem dokáže spolehlivě udržet napětí až do konce. Výtečná je také atmosféra s parádně zvolenou hudbou, kterou si dokáži vybavit kdykoli. Klobou dolů před tvůrci, že tohle dokázali prosadit v roce 1987, i díky tomu dávám vysoké hodnocení čtyř hvězd. ()

klukluka

V mém hodnocení se odráží nostalgie i ostalgie, B&K byly jeden z nejnašlapanějších filmů přelomu mého dětství a mládí. Pořád to má úžasně odvážnou kameru a střih, pořád je to zábavný, jen už možná trochu hůř pochopitelný- starší ročníky musí zapojit paměť a mladší k tomu potřebují odborný výklad- vyzkoušel jsem si dnes například, že by bez něj syn nepochopil, proč by to bílé staré auto (mercedes) mělo ujet tomu červenému (lada). O problému s příživou a principu obchodu s bony ani nemluvě. Za mě nadužívané hudební motivy FGTH, jinak v tom frčím pořád stejně. ()

Hopper

Celkom pozerateľná Olmerova záležitosť aj dnes, ktorá vystihuje abnormalitu nedávnej doby s kvalitnou hudbou made in Frankie Goes To Hollywood. Slušne som sa bavil. ()

Hanys_

Z kolovrátkového Frankieho sice bolí hlava, ale to je jediná větší výtka pro tuhle klasiku. A jestli je nějaký český film kultovní, pak je to tenhle. ()

Reckon

V jednom roce si střihl Jan Potměšil dvě své nejslavnější role. Tahle je určitě lepší i pro téma filmu. Si nedokážu představit, jak měla tehdejší vládnoucí garnitura nahnáno, když tohle pouštěli do kin. Jo, to ještě John byl u svého řemesla. A měl u toho i radši zůstat. (7/10) ()

Adramelech

Snímek ukazuje malé zlodějíčky, předobrazy pozdějších velkých zlodějů. Jak vidět, bylo v roce 1987 na budoucí poměry už slušně morálně zaděláno, i když na pražských domech ještě v noci svítily pěticípé rudé hvězdy. Po převratu stačilo, aby nová „podnikatelská“ elita prostě jen vystoupila z ilegality. Smutný film ze smutné doby, i když ta dnešní mi přijde ještě smutnější. (Lidé tenkrát směli chodit do hospod bez nějakých potvrzení opravňujících ke vstupu a dokonce tam směli kouřit! Taková míra svobody je dnes už nepředstavitelná.) Svého času muselo být toto dílo poměrně odvážnou společenskou kritikou, dnes bude pro mladou generaci možná poněkud nesrozumitelné. Trochu mě štvala ta vlezlá muzika. ()

pjotr76

Dobrý, protože jsme ani neměli ponětí, že tak to tady taky chodilo. Noticka ke komentáři Radya - jejich tehdejší příjmy jim dopomohli k tomu, aby valná část z nich dnes spolutvořila high society České republiky. ()

Piškotka

Opět těsně předrevoluční snímek, kdy herec Potměšil ještě chodil po svých. Typický obrázek maloměšťáka uprostřed hlavní metropole. Naivita, se kterou spadl mezi ty, co ho prvotně okradli. Dostal se do začarovaného kruhu rádoby bezstarostného života, ze kterého se dostal za katr. Veksláci jsou holt veksláci. I některé hlášky typu: "Klídek", "Nejbohatší invalidní důchodce" vnímám jako klasiku svého filmového archivu. Úžasná je hudba Frankie goes to Hollywood, the Power of love mě chytá za srdce při každém poslechu. O Relax netřeba hovořit. ()

peetriss

Nostalgická vzpomínka na léta nedávno minulá. Svět bonů, marek, digitálek, černého trhu a prvních pornokazet aneb polomafiánský příběh "po komunisticku". Tento film až překvapivě otevřeně vylíčil svět tehdejšího podsvětí a záhy také rázem putoval na několik měsíců do trezoru, přesto se stal v mžiku kultem. Nezvyklé na tehdejší dobu bylo i použití "západních" hudebních hitů, konkrétně od Frankie Goes To Hollywood. Hit Relax se mi hodně líbí, ale i když jsem nikdy nepočítal kolikrát vlastně během filmu zazní, konstatuji, že asi po hodině začne lézt celkem na nervy. Věřím, že tvůrci byli možná unešeni, že se jim podařilo pro film získat takovou hitovku, ale všeho moc škodí. Bony a klid je i přes svou nespornou kýčovitost (Olmerovi vlastní) filmem legendárním, podařeným a koukatelným. 70%. ()